Şimdi Ara

Jay Freeman; JAILBREAK DEVRİ BİTTİ ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Jailbreak, müthiş bir çılgınlık ile başlamış ve tam erişime sahip olmak isteyen kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmişti. Fakat artık umutlarınızı, iPhone'unuzu jailbreak yapacağınıza bağlamamalısınız. Jailbreak öncülerinden Jay Freeman, artık jailbreak yapılamayacağını, yapılsa dahi telefona büyük bir zararı dokunacağını söylüyor. Yani iPhone'lar için jailbreak devri resmi olarak sona erdi. Jailbreakin sona ermesinde en önemli rol ise 'güvenlik açıkları' oldu.

Reddit Konu Linki;https://www.reddit.com/r/jailbreak/comments/6kixvw/discussion_freeman_usaurik_no_longer_recommends/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlicanNalbat -- 1 Temmuz 2017; 13:20:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 5 senedir bitti,bitiyo,bitecek denir hepde cıkar

• Jailbreak'i özlediğimi fark ettim. Hele şu Harbor tweaki yok mu? :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jailbreak bitmez sanirim Jay Freemann yaslandi ve ugrasmak istemiyor artik. Yerine devamini getirecek nesiller hep olacaktir.

• geçenlerde luca ile yapılan bir görüşmede de kendisi artık JB ile uğraşmayacağını söyledi. çok zaman aldığını bir açık buluncaya kadar birkaç hafta onunla uğraştığını söylemişti. hatta saurik için de onunda eskisi kadar istekli olmadığını söylemiş hatta yenilenen her ios için cydia installer'i güncellemesinin zamanın çoğunu aldığını söylemişti.

eskiden Cydia'ya alternatif bir program vardı. adını şuan hatırlamıyprum. eğer saurik bırakırsa belki o uygulamadan devam edilebilirler.

velhasılkelam tweakler xoştur jb candır

• iPhone SE 9.3.3 jb'li cihazım var. Ne zaman program yükleyemeyecek kadar eskirse o zaman android'den devam.

• iOS 8'den sonra hiç denemedim , en büyük korkum güvenlik olduğundan denemek bile istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cntrl

5 senedir bitti,bitiyo,bitecek denir hepde cıkar

Bu sefer SAURİK'ten geldi açıklama
  • Benim icinde apple devri biter ozAman ne yapayim kapali kutuyu

• Ben iphone'u o güzelim tweakler için almıştım elimde patlayacak heralde

• jb biterse iphone da biter benim icin. kac milyarlik telefonu sirf facebook ve whatsapp icin mi kullanicam. callrecorder , smsninja tweaklerini ozledim

• Non jailbreak no iphone
  • yine mi bitmiş..daha geçenlerde bitmemiş miydi?
  • Valla güvenlik falan umrumda değil, dikkatli tweakleri indirirsen hiçbir sıkıntı yaşamazsın. İşimi kolaylaştırıyor, net.
  • Jb hala yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdusauk

Jb hala yok

10.2.1 e çıktı ama

• quote:

Orijinalden alıntı: blackcemre

quote:

Orijinalden alıntı: abdusauk

Jb hala yok

10.2.1 e çıktı ama

10.2 jbli 6s kırıldıktan sonra yeni 6s satın almıştım o da 10.2.1 sürümüyle açıldı.

10.2.1 den 10.3.3 e güncellenmiştim bende cihazımı. 10.2.1 ara sürüm çıkarsa 10.3.3 e çıkar diye. Oda yalan oldu hala beklemedeyim çıksın yeterki 6 ay daha beklemeye razıyım

• Benim için iPhone 4 ile başlayan jailbreak macerası iPhone 6 Plus ile bitti. iPhone 4 döneminde jailbreak jailbreakti, artık hiçbir espirisi kalmadı bana göre hatta aramıyorum bile.

• 4-4s zamanı jailbreak büyük nimetti, 5s-6 kullanırken uygun sürüm varsa yaptım yoksa çıksa da yapsak diye takip ettim hatta o zaman bende jb olmazsa iphone kullanmam diyordum ama şuan 7plus var ne yalan söyleyelim 2-3 şey hariç jb aramıyorum.

2-3 şey; uygulama içi satın alım(reklamları kaldırmak için), ana ekran saatini kaldırma, arka plan uygulamalarını tek seferde kapatma
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA_OzaN

4-4s zamanı jailbreak büyük nimetti, 5s-6 kullanırken uygun sürüm varsa yaptım yoksa çıksa da yapsak diye takip ettim hatta o zaman bende jb olmazsa iphone kullanmam diyordum ama şuan 7plus var ne yalan söyleyelim 2-3 şey hariç jb aramıyorum.

2-3 şey; uygulama içi satın alım(reklamları kaldırmak için), ana ekran saatini kaldırma, arka plan uygulamalarını tek seferde kapatma

Aynen öye idi. ios 4-5-6 zamanında farklı bir tadı vardı bu işin...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.