Şimdi Ara

java kurulum...sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar...java 1.4.2 kurduktan sonra derleyiciyinin ne olduğunu ve kodların nasıl yazıldığını ve yazılan bu dosyaları nasıl .java ve .class uzantılı dosyalar haline getirmenin ne olduğunu anlayamadım....bir turlu bunu başaramadım..eğer yardım ederseniz çok sevinirim.??.. java "esri" diye bir klasörun altına kuruluyor....ve aynı zamanda ben kodları ilk once herhangi bir notepad editoründe yazdım...uzantısını da java olarak değiştirdim...... "javaj" komutunu kullnarak bu kodların derlenmesi gerekiyormuş ki .class dosyası oluşsun...(butun bunları kitaptan okudum)..ben de ms-dos komut sistemini çalıştırıp dosyanın bulunduğu dizine gidip javaj komutunu kullanıyorum ama "javaj hatalı veya tanınmamış kod şekline cevap veriyor...

• javaj değil javac olacak. Java dosyalarını nasıl derleyip çalıştıracağınla alakalı bir örnek vereyim.

javac Program.java

Bu Program.java(Program.java senin yazdığın program olduğunu varsay) dosyasını derler eğer hata varsa ekranda çıkar. Eğer hatasız bir şekilde derlendiyse

java Program

bu şekilde yazdığın programı çalıştırırısın.
  • Ayrıca java yı sistem path'e eklemen lazım. Böylece java kütüklerini hangi klasore koyarsan koy java,javac gibi komutları cagırabilirsin

Sanırım command'da

path=c:\java_kalsoru\bin

yazılması lazım.
  • küçük bir dipnot ta ben düşeyim küçük-büyük harf ayrımı var dikkat etmelisin. javac ile derledikten sonra class ve applet yapabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.