Şimdi Ara

Java Kitabı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar ben Java öğrenmek için kitap arıyorum internetten de makale olur ama bir kitap ismi, kitabın satıldığı internet sitesi falan görsel anlatım verebilir misiniz? Temelden Java öğrenmek istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Swift.

Selamın Aleyküm,
    Arkadaşlar ben Java öğrenmek için kitap arıyorum internetten de makale olur ama bir kitap ismi, kitabın satıldığı internet sitesi falan görsel anlatım verebilir misiniz? Temelden Java öğrenmek istiyorum.

Kim Korkar Java'dan - Alper Akalın

burdan başlayabilirsin. kitapyurdu veya hepsiburada'dan indirimli alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ---CnR---

quote:

Selamın Aleyküm,

Kim Korkar Java'dan - Alper Akalın

burdan başlayabilirsin. kitapyurdu veya hepsiburada'dan indirimli alabilirsin.

Teşekkürler,http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=474695 burayıda beğendim Musa Çavuş, şidmi hangisini almalıyım?

• Kitabın içeriğini görmedim. okuyan birilerinden yorum almak gerekir. internette kitap hakkında yorum yapanları incele istersen.
  • kardeşler benim nacizane tavsiyem böyle kitaplar değil referans kitap almanızdır mesela deitel&deitel how to java emin olun mükemmel kitaplar ufak ama çok önemli ipuçları veriyor boş yere zaman kaybı yaşamayın
  • Introduction to Java Programming, 8th Edition

nette beleşe bulabilirsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinobilly

Introduction to Java Programming, 8th Edition

bu kitapta güzeldir kullanmıştım
  • quote:

Deitel??
  • quote:

Orijinalden alıntı: TradeMark

quote:

Deitel??

http://www.deitel.com/
  • Kitap Deitel'in mi demek istemiştim? Benim bildiğim en son Java; How to Program 7. Baskısı vardı.
  • D&R'ye c++ kitaıb bakmaya gittim bu arada Musa Çavuş'un :Java kitabını beğendim inceledim biraz. Almaya karar verdim bakalım maddi sorunlarda kalmazsa alıcam İnşallah şu kitabı. :) Teşekkürler yinede arkadaşlar.
  • Arkadaşlar, deitel&deitel how to java nın türkçesi var mı, c++ için olanı aldım D&R dan türkçe olarak var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

Arkadaşlar, deitel&deitel how to java nın türkçesi var mı, c++ için olanı aldım D&R dan türkçe olarak var...

ben yok diye biliyorum ama bir bakmak lazım eğer ingilizceniz çok çok kötü değil ise ben ısrarla ingilizce tavsiye ediyorum çünkü çeviriler çok verimli olmuyor ama karar sizin tabiki
  • Java how to program kaçıncı baskısı çıktı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu da değişik bir tembellik. Öğrenmek istiyorsan google orada. internet bakalesi de orada kitap da orada. Bizden istediğin nedir anlamadım ki. Armut piş ağzıma düş ile programcı olunmaz. Milyarlarca engelle karşılacaksınız her birini araştırmadan sorayım biri cevaplasın bile olmaz.
  • Öncelikle 7 yıl önceki konuyu cevaplamanın mantığı ne?

2.si benim bu konuyu açtığım dönemde internette Türkçe makale ve kitap yok denecek kadar azdı dolayısıyla makale istemem gayet normal ve tembellik göstergesi değil. Bu sizin önyargınız. Araştırıp düzgün bir kaynak bulamadığımdan bu konuyu açtım. Armut piş ağzıma düş diyen adam programcılıkla pek ilgilenmez diye tahmin ediyorum. İnternette makale bulmak donanımhaberde konu açmaktan daha kolay. Ama 7 yıl önce değildi ve ben de bulamadığım için buraya öğrenmiş insanların öğrendiği kaynakları merak ettiğimden sordum.

Son olarak sizden bir şey isteyen yok. Aklı başında psikolojisi düzgün DH üyelerinden kitap tavsiyesi istedim. "Kitap orada" diye bir argüman yok. Birsürü kitaptan hangi kitabı almam gerektiğini sordum. Ben de biliyorum kitabın orada olduğunu ama takdir edersiniz ki kitaplar arasında farklar var ve iyi kitabı sordum. Burada yanlış olan hatalı olan tembellik göstergesi olan ne? Java bilmeyen biri olarak kitap mı değerlendirseydim? Bu nasıl psikolojisi bozuk okuduğunu anlamayan görmeyen bir insanın yorumudur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Swift. -- 7 Ocak 2019; 20:49:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• konu hortlamış dalgınlıkla cevapladım silinsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koccan9 -- 25 Ocak 2019; 14:31:4 >
  • quote:

Öncelikle 7 yıl önceki konuyu cevaplamanın mantığı ne?

2.si benim bu konuyu açtığım dönemde internette Türkçe makale ve kitap yok denecek kadar azdı dolayısıyla makale istemem gayet normal ve tembellik göstergesi değil. Bu sizin önyargınız. Araştırıp düzgün bir kaynak bulamadığımdan bu konuyu açtım. Armut piş ağzıma düş diyen adam programcılıkla pek ilgilenmez diye tahmin ediyorum. İnternette makale bulmak donanımhaberde konu açmaktan daha kolay. Ama 7 yıl önce değildi ve ben de bulamadığım için buraya öğrenmiş insanların öğrendiği kaynakları merak ettiğimden sordum.

Son olarak sizden bir şey isteyen yok. Aklı başında psikolojisi düzgün DH üyelerinden kitap tavsiyesi istedim. "Kitap orada" diye bir argüman yok. Birsürü kitaptan hangi kitabı almam gerektiğini sordum. Ben de biliyorum kitabın orada olduğunu ama takdir edersiniz ki kitaplar arasında farklar var ve iyi kitabı sordum. Burada yanlış olan hatalı olan tembellik göstergesi olan ne? Java bilmeyen biri olarak kitap mı değerlendirseydim? Bu nasıl psikolojisi bozuk okuduğunu anlamayan görmeyen bir insanın yorumudur..
    maden konu hortladı hocam 7 yılda java ile ilgili hangi kitaplarla çalıştınız tecrübenizi benimle paylaşabilir misiniz. ben de java ve java teknolojilerine yönelmek istiyorum. bu yönde adım atmak istiyorum.

• O'Reilly Head First Java, Feb 2005 (2nd ed)https://yadi.sk/i/1LWzhyg93ZLeZT
    O'Reilly Head First Servlets & JSP, Jul 2004https://yadi.sk/i/VmpCZ5JHpYq7eQ
    O'Reilly Head First EJB, Oct 2003https://yadi.sk/i/0j1Ys4x0uL_R2w

Bu 3 kitap başlangıç, orta ve ileri düzeye kadar Java SE ve Java EE konularını analtıyor.

Bir arkadaşa bu linkleri gönderdiğimde "iyi ama bu Java 5'i kapsıyor şu anda Java 11'e geçildi" dedi fakat Java 11, %90 oranında Java 5. Yani Java 5 öğrendiğinizde güncel bir Java'nın 90% ından fazlasını öğrenmiş oluyorsun. Daha önemlisi, Java 11 'de Java 5 in hemen hiçbir özelliği devre dışı bırakılmadı yani Java 5'le geliştirilmiş bir programı Java 11 JDK ile sorunsuz çalıştırabilirsin. Java genel olarak hep geriye doğru uyumludur (backwards compatible) yani örneğin Python 3'te Python 2 betiği çalıştırınca hata verir ama Java 11'de Java 5 kodu çalıştırınca istisnalar hariç kolay hata vermez. O yüzden HFJ kitabındaki örneklerin tamamı Java 11 SDK kurulu bilgisayarda sorunsuz çalışır. Ve son olarak Java 5 gerçekten eski ve kullanışsız olsaydı O'Reilly Java 5 anlatan bu kitabı hala satmazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

O'Reilly Head First Java, Feb 2005 (2nd ed)https://yadi.sk/i/1LWzhyg93ZLeZT
    O'Reilly Head First Servlets & JSP, Jul 2004https://yadi.sk/i/VmpCZ5JHpYq7eQ
    O'Reilly Head First EJB, Oct 2003https://yadi.sk/i/0j1Ys4x0uL_R2w

Bu 3 kitap başlangıç, orta ve ileri düzeye kadar Java SE ve Java EE konularını analtıyor.

Bir arkadaşa bu linkleri gönderdiğimde "iyi ama bu Java 5'i kapsıyor şu anda Java 11'e geçildi" dedi fakat Java 11, %90 oranında Java 5. Yani Java 5 öğrendiğinizde güncel bir Java'nın 90% ından fazlasını öğrenmiş oluyorsun. Daha önemlisi, Java 11 'de Java 5 in hemen hiçbir özelliği devre dışı bırakılmadı yani Java 5'le geliştirilmiş bir programı Java 11 JDK ile sorunsuz çalıştırabilirsin. Java genel olarak hep geriye doğru uyumludur (backwards compatible) yani örneğin Python 3'te Python 2 betiği çalıştırınca hata verir ama Java 11'de Java 5 kodu çalıştırınca istisnalar hariç kolay hata vermez. O yüzden HFJ kitabındaki örneklerin tamamı Java 11 SDK kurulu bilgisayarda sorunsuz çalışır. Ve son olarak Java 5 gerçekten eski ve kullanışsız olsaydı O'Reilly Java 5 anlatan bu kitabı hala satmazdı.
    sağolun hocam en kısa zamanda indirip bakıcam pdflere.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.