Şimdi Ara

japonyada saniyeler içinde 2. el araç satışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
2.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • az önce youtube'da gezinirken aşağıda paylaştığım video denk geldi. adamlar gerçekten güzel sistem kurmuş. imrenmemek elde değil. keşke aynı sistem türkiyedede olsaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muradisdan -- 7 Mart 2017; 17:4:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Japonlar dürüst guvenilir titiz zeki insanlar. Bizde bu sistem olsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hızlı ve öfkeli tokyo drift geliyor aklıma izledikçe

• Ne var sen şimdi ilana koy efsane kasa Corolla'yı, apaçi kasa Civic'i, Tofaş'ı Şahin'i adam anında yola çıkar almak için

Şaka bir yana medeniyet gerçekten güzel şey, imrendim valla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polonya'da ise satış şu şekilde oluyor.

-Alıcı, arabayı görüp beğeniyor. Satıcının devletin sitesinden indirdiği, sözleşme kağıdını, gördüm, beğendim diye imzalıyor. O kağıda satış bedeli, alıcı-satıcı ve araç bilgileri yazılıyor. Alışveriş yapılıyor.

Sonra alıcı, o kağıtlarla beraber polise gidiyor, yeni plakalarını ve ruhsatını 10 dakika içinde alıyor.
  • Japonya da hasar kaydi gibi sistem varmi

• quote:

Orijinalden alıntı: sahin261

Polonya'da ise satış şu şekilde oluyor.

-Alıcı, arabayı görüp beğeniyor. Satıcının devletin sitesinden indirdiği, sözleşme kağıdını, gördüm, beğendim diye imzalıyor. O kağıda satış bedeli, alıcı-satıcı ve araç bilgileri yazılıyor. Alışveriş yapılıyor.

Sonra alıcı, o kağıtlarla beraber polise gidiyor, yeni plakalarını ve ruhsatını 10 dakika içinde alıyor.

etek alti boyali, pert kayitli ama evveliyati hasarsiz gibi bilgileri devlet mi veriyor?
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Eğer o bilgileri satıcı satış anında söylemez, sonradan ispatlanırsa çok büyük cezalar var. Km düşürme, hasar bilgisi falan.
    araç fiyatları, araba parçaları türkiyenin 1/10 değerinde olduğu için kimse tenezzül dahi etmiyor. Ayrıca insanlar dürüst, (galericiler hariç) kimsenin, kimseyi kazıklama cebindeki 100-200 lirasında gözü yok :)

Şase no sorugulaması pl'de de var bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahin261 -- 27 Şubat 2017; 0:59:3 >
  • Çizik ezik km yetmiş bin geçen araç fiyatları baya düşüyormuş. Bu video idi sanırım bir türke ordan araç yolladılar . Zaten baya da ihraç ediliyormuş. Yani Adamlar yeni arabaya bindikleri için gelişmemiş ülkelerde alıyor herhalde. Kendi aracını tanıtmıştı japonik efsane özellikler sahip bir nissandi buralarda yok o modelden

• Bu sirketlerin calisma sekli guzelmis.

Bizim ulkede de 2.el satislar kurumsallasmaya basladi ama guvenilirlik halen ortadogu seviyesinde.

• Yazaryazarokur kullanıcısına yanıt
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-infiniti-furkan-oto-dan-bayicikisli-hatasiz-infiniti-m30d-s-premium-238hp-395341486/detay

Bize infiniti olarak gelmiş o modeller de tabi o yıllardakiler gelmemiş herhalde, makyajlısı gibi bir araç var ilanda. Tabi ülkemizin gerçeği vergi be yüksek fiyattan nasibini almak böyle bir şey.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mukemmel

• On numara sistem. tabi en başta güven lazım bu konularda ve caponlarda fazlasıyla var.

japonların kendi araçlarına 70bin kmden sorna güvenmemesi garibime gitti.
  • Helal olsun adamlara en azından araç alıp/satarken güven problemini aşmışlar. Biz expertiz yaptırdığımız aracı alırken en az 10 defa düşünüyoruz. 1 araç almak için 2 ay bakınıyoruz. Adamlar 10 sn işini hallediyor.
  • Ben bu kanalı ilgi ile takip ediyordum. Sonra adam kanalı kapatıp gitti. Şimdi geri dönmüş. Abonelerinden bir özür falan dilemesi lazım. Ben bir daha izlememeyi düşünüyorum özür dilemezse.

• Gelişmişliğe bir bakın Bizdeki efsane kasa ! toyato bilmemne tiribi kendi ülkelerinde geçmiyormuş 75 bini geçtimi elden çıkarmaya bakıyorlar.

Sistem güzel bize gelişi olsa çeşitlilik olurdu.

Nissan bari MAximayı getirse şu ülkeye güzel bir kombinasyon ile varsa yoksa kaşgai satacak buradaki bayinin önüne yığmış da yığmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin261

Eğer o bilgileri satıcı satış anında söylemez, sonradan ispatlanırsa çok büyük cezalar var. Km düşürme, hasar bilgisi falan.
    araç fiyatları, araba parçaları türkiyenin 1/10 değerinde olduğu için kimse tenezzül dahi etmiyor. Ayrıca insanlar dürüst, (galericiler hariç) kimsenin, kimseyi kazıklama cebindeki 100-200 lirasında gözü yok :)

Şase no sorugulaması pl'de de var bu arada.

Oncelikle Polonya yada dogu avrupaya yakin 2.sinif avrupa ulkeleri,bati avrupanin arac coplugudur,genelde almanya,avusturya,fransa vb ulkelerdeki,pert,emisyon kuralindan dolayi cope atilacak,muayaneden gecemeyecek araclar (ki polonyada muayene isleri basittir) polonyaya getirilip burada suslenip,yaptirilip satilir,bu bir meslektir bildiginiz tabi ki cogunun km o arada dusurulur ayrica Polaklar araba hirsizligi konusunda da 1 numaradir,yani anlattiginiz kadar temiz guvenilir adamlar degiller hele ki Komisler (Galeriler) bu konunun uzmani 3 parca araci toplayip muayyer diye piyasanin ustune satarlar.

Internette gordugunuz resimler ciddi anlamda yanilticidir.

Yeni arac fiyatlari ve yuksek modelli az km li araclar Polonyanin alim gucune gore hic ucuz degildir,10 da 1 fiyatina satilan araclar eski ve cop durumdadir,yani 5 bin e araba alip ustune 5 masraf yapacaginiz turde surprizlerle dolu araclar :)

Bende 4-5 yil once ilk Polonya tecrubemde internette ilanlara bakarken sudan ucuz fiyatlar ve cafcafli resimlerden etkilenmistim,bedavadan fazla gibiydi.Fakat alip sattigim 2 arac (Megane 2/corsa c) ve bana yasattigi rezillikleri ben bilirim ki her ikisi de sahistan galeriden degil.Burada herkes arac alabiliyor,asgari ucretlisi de issizi de fakat kimse bakimini yapmiyor yaptiramiyor,tamir ucretleri el isciligi Turkiyeye gore cok yuksek.

• Japon işte çözüm ustası

• Ben en çok japonik'in dönüşüne sevindim. Diğer videoları da çok iyidir.
  • Arkdaşlar yurt dışına çıktığınız an medeniyet ve gelişmişlik nedir görüyorsunuz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.