Şimdi Ara

Japonya Hayranları [JAPONYA ANA KONUSU] (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.025
Cevap
42
Favori
67.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • son zamanlarda da bende japonya da okuma isteği hortlamaya başladı bakalım hayırlısı

japonca konusunda pek bi korkum yok hiragana katakana kolayca halledilebilir, gramer de aman aman birşey değil kanji ye gelicek olursakta yavaş yavaş onun da üstesinden gelinebilir gibi. 40000 kanji den 1.500-2000 tanesini öğrenmek pekte zor olmaz herhalde ( son cümlede kendimi kandırıyorum adamlar 9 yılda öğretiyo bizim min 2-3 yıl )

dili hallettik burs bulma, seçilebilme, okul, yerleşme off offf ama yılmak yok

bundan 20 yıl sonra yaptıklarınız için değil, yapamadıklarınız için pişman olacaksınız… Hayatın üstüne gitmezseniz, hayat sizin üstünüze gelecektir. Haydi hayallerinizi gerçekleştirin. Haydi hayatınızı inşa edin. Geç kalmış sayılmazsınız, ama geç kalabilirsiniz. Cesur olun. Cesaret; yiğitlik, kararlılık ve dayanıklılık özelliklerini içeren bir duygudur. Aynı zamanda korkuyla başa çıkabilme yeteneğidir.
  • ekle benide reyiz
  • gardaş adanılıyık allahın adamıyık capon hayranıyık.benide ekle zahmet olmasa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

gardaş adanılıyık allahın adamıyık capon hayranıyık.benide ekle zahmet olmasa.

Tebrikler reyiz 100. üyesin.

@South Korea
    Çakallık yapma 59'a bak.
  • mesajım bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Defense Devil

quote:

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

gardaş adanılıyık allahın adamıyık capon hayranıyık.benide ekle zahmet olmasa.

Tebrikler reyiz 100. üyesin.

@South Korea
    Çakallık yapma 59'a bak.

gözünün yağını yiyim gardaş. 100.onur üye şerefini verdin bana. eyvallah. içimiz dışımız capon oldu artık,olsun adamlar kaliteli mal üretiyorlar.caponca öğrenmek istiyorum artık.ne yapmalıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31
    Son cumle baya hosuma gitti :D

seninde imza benim baya hoşuma gitti.
  • Arkadaşlar bugün yeni bir arkadaşla tanıştım ve amcası Japonya ile ilgili eğitim konularını çok iyi biliyormuş ve 10000 e girerse %100 burslu ünide okuyacağını söyledi.Japonyanın ünileri çok iyiymiş eve gelir gelmez onları araştırmak oldu.
    Dünyada ilk 50de 4 ünisi var.Sizce %100 burslu imkan varken okumak mantıklı mı ? ve bir arakadaş suç oranı falan demiş onu da araştırdım.
    1.Kaliteli eğitim imkanları:

Japon üniversiteleri dünya sıralamasında üst sıralarda yer alıp kaliteli bir eğitim sunmaktadırlar.

2009

2008

University

Country

22

19

University of Tokyo

Japan

25

25

Kyoto University

Japan

43

44

Osaka University

Japan

55

61

Tokyo Institute of Technology

Japan

92

120

Nagoya University

Japan

97

112

Tohoku University

Japan

142

214

Keio University

Japan

148

180

Waseda University

Japan

155

158

Kyushu University

Japan

171

174

Hokkaido University

Japan

174

216

University of Tsukuba

Japan

*Times Higher Education-QS World University Rankings 2009

2.Dünyanın en güvenli ülkesi:

Japonya dünyanın en güvenli ülkesidir. Suç oranı çok düşük olup kapkaç, soygun, kaçırılma gibi suçlar pek görülmez. Her yer güvenlik kameralarıyla gözlendiğinden insanlar bu türlü suçlara teşebbüs edememektedir. Bu nedenle bir çok ülkeden bay bayan öğrenciler burayı tercih etmektedir.

3.Yüksek yaşam standartları:

Japonya, yaşam standartlarının yüksekliği, günlük hayatın her noktasında kendisini hissettiren ileri teknolojisi, kültürlü ve saygılı insanları, yüksek iş ve çalışma ahlakı ile üniversite okumanın çok daha ötesinde sizlere daha geniş bir dünya görüşü ve sayısız tecrübeler kazandıracaktır.

4.Japon bilmenin avantajları:

Türkiye’de dünyanın en güçlü ekonomisine sahip olan Japonya ile iletişim kurabilecek seviyede Japonca bilen eğitimli insan sayısı çok yüksek değildir. Bu durum Japonya’da eğitim görenlere büyük avantaj sağlamaktadır. Mezun olanlar cok rahatlıkla çok iyi firmalarda iş bulabilmektedirler.
    Ayrıca Japonca dil yapısı olarak Türkçe’ye yakın olması, telaffuzunun Türkler açısından kolay olması sebebiyle yabancılar arasında Japonca’yı en güzel konuşanlar Türklerdir.

5.Kaliteli çok sayıda iş imkanı:

Dünyada dönen nakit paranın üçte biri Japonya’da dönmektedir. Dolayısıyla çok güçlü bir ekonomiye sahip olan Japonya’da iş bulmak da hiç de zor değildir. Üniversiteden mezun olanların dünyaca ünlü, Japonya ve Türkiye dahil dünya çapında iş yapan Japon şirketleri veya Japonya’da iş yapan yabancı şirketlerde çalışma imkanları vardır.

6.Kolay kabul şartları:

Japonya’da sayırları her geçen gün artan 87 devlet, 86 belediye, 553 özel, toplam 726 kadar üniversite bulunmakta. Üniversite sınavına giren herkes bu üniversitelerden birine çok rahatlıkla girme imkanı elde ediyor. Şu ana kadar JATEF aracılığıyla gelen herkes bir üniversiteye yerleşmiştir.
    Japonya’da üniversite bitirmiş bulunan veya halen okumakta olan çok sayıda Türk öğrenci olup, Japonya Türk öğrenciler için çok değişik imkanlar sunan ve akademik ve sosyal zenginlikleri olan bir ülkedir.
    Japon milli egitim bakanliginin Temmuz 2009 da yayinlanan raporunda, Japonya halen 120bin civarinda olan yabanci ogrenci sayisini 2020 yilina kadar 300bin e cikartmayi hedefligi yaziyor.

Japonyanin bu hedefe ulasabilmek icin takip ettigi yollar,ve bu konudaki firsatlarla ilgili asagidaki rapor incelenebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K®ATOS

Arkadaşlar bugün yeni bir arkadaşla tanıştım ve amcası Japonya ile ilgili eğitim konularını çok iyi biliyormuş ve 10000 e girerse %100 burslu ünide okuyacağını söyledi.Japonyanın ünileri çok iyiymiş eve gelir gelmez onları araştırmak oldu.
    Dünyada ilk 50de 4 ünisi var.Sizce %100 burslu imkan varken okumak mantıklı mı ? ve bir arakadaş suç oranı falan demiş onu da araştırdım.
    1.Kaliteli eğitim imkanları:

Japon üniversiteleri dünya sıralamasında üst sıralarda yer alıp kaliteli bir eğitim sunmaktadırlar.

2009

2008

University

Country

22

19

University of Tokyo

Japan

25

25

Kyoto University

Japan

43

44

Osaka University

Japan

55

61

Tokyo Institute of Technology

Japan

92

120

Nagoya University

Japan

97

112

Tohoku University

Japan

142

214

Keio University

Japan

148

180

Waseda University

Japan

155

158

Kyushu University

Japan

171

174

Hokkaido University

Japan

174

216

University of Tsukuba

Japan

*Times Higher Education-QS World University Rankings 2009

2.Dünyanın en güvenli ülkesi:

Japonya dünyanın en güvenli ülkesidir. Suç oranı çok düşük olup kapkaç, soygun, kaçırılma gibi suçlar pek görülmez. Her yer güvenlik kameralarıyla gözlendiğinden insanlar bu türlü suçlara teşebbüs edememektedir. Bu nedenle bir çok ülkeden bay bayan öğrenciler burayı tercih etmektedir.

3.Yüksek yaşam standartları:

Japonya, yaşam standartlarının yüksekliği, günlük hayatın her noktasında kendisini hissettiren ileri teknolojisi, kültürlü ve saygılı insanları, yüksek iş ve çalışma ahlakı ile üniversite okumanın çok daha ötesinde sizlere daha geniş bir dünya görüşü ve sayısız tecrübeler kazandıracaktır.

4.Japon bilmenin avantajları:

Türkiye�de dünyanın en güçlü ekonomisine sahip olan Japonya ile iletişim kurabilecek seviyede Japonca bilen eğitimli insan sayısı çok yüksek değildir. Bu durum Japonya�da eğitim görenlere büyük avantaj sağlamaktadır. Mezun olanlar cok rahatlıkla çok iyi firmalarda iş bulabilmektedirler.
    Ayrıca Japonca dil yapısı olarak Türkçe�ye yakın olması, telaffuzunun Türkler açısından kolay olması sebebiyle yabancılar arasında Japonca�yı en güzel konuşanlar Türklerdir.

5.Kaliteli çok sayıda iş imkanı:

Dünyada dönen nakit paranın üçte biri Japonya�da dönmektedir. Dolayısıyla çok güçlü bir ekonomiye sahip olan Japonya�da iş bulmak da hiç de zor değildir. Üniversiteden mezun olanların dünyaca ünlü, Japonya ve Türkiye dahil dünya çapında iş yapan Japon şirketleri veya Japonya�da iş yapan yabancı şirketlerde çalışma imkanları vardır.

6.Kolay kabul şartları:

Japonya�da sayırları her geçen gün artan 87 devlet, 86 belediye, 553 özel, toplam 726 kadar üniversite bulunmakta. Üniversite sınavına giren herkes bu üniversitelerden birine çok rahatlıkla girme imkanı elde ediyor. Şu ana kadar JATEF aracılığıyla gelen herkes bir üniversiteye yerleşmiştir.
    Japonya�da üniversite bitirmiş bulunan veya halen okumakta olan çok sayıda Türk öğrenci olup, Japonya Türk öğrenciler için çok değişik imkanlar sunan ve akademik ve sosyal zenginlikleri olan bir ülkedir.
    Japon milli egitim bakanliginin Temmuz 2009 da yayinlanan raporunda, Japonya halen 120bin civarinda olan yabanci ogrenci sayisini 2020 yilina kadar 300bin e cikartmayi hedefligi yaziyor.

Japonyanin bu hedefe ulasabilmek icin takip ettigi yollar,ve bu konudaki firsatlarla ilgili asagidaki rapor incelenebilir.

Eğer gitme imkanın varsa düşünmen kabahat.
  • dostum bir yerde okumuşum yok organ mafyası,yok eğitim sistemi berbat kafama takıldı.
  • arkadaşlar yardım yok mu ?
  • Türkiyeden Japonyaya gidecekseniz tekrar tekrar düşünün derim .
  • Ben olsam beklemem giderim.
  • Ekle benide.
  • dostlar çok yorum bekliyorum.Ve yaşayan birisi varsa özel mesajlarını bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K®ATOS

dostum bir yerde okumuşum yok organ mafyası,yok eğitim sistemi berbat kafama takıldı.

Organ mafyası olsa bile Tokyoda 30 milyon kişiden sizimi seçecek ? Eğitim durumları çok iyi öğrencinin üstüne çok düşüyorlar .
  • ya arkadaşlar caponyayı tanıtırken neden hiç kültürleriyle ilgili resim felan yok.bu nasıl hayranlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatcan007

Türkiyeden Japonyaya gidecekseniz tekrar tekrar düşünün derim .

Neden böyle dedin dostum? bildiğin bişeyler varsa paylaşırmısın bizimle? Ben yaşamaya değilde tatile gitmeyi düşünüyorum şimdi sen böyle deyince merak ettim bende.
  • Dostum orada gereğinden fazla kaçak Türkler yaşıyor geneli Ordulu . Adam oraya çalışmaya gidiyor . Japon bir kadınla evleniyor , 3 yıl evli kalıyor oturumunu alıyor 3 yıl sonra boşanıp tüm ailesini kaçak olarak getiriyor . Hal böyle olunca Türklerin Japonyaya girişi biraz zorlaşıyor . Nedeni ; Kendi ailesi rahat edecek diye başkalarının durumunu tehlikeye atan kaçaklar .
  • Ona bakarsanız Türkiye'de de organ mafyası var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nipponese -- 16 Ağustos 2011; 9:11:11 >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.