Şimdi Ara

Japonca vs Korece (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
4
Favori
6.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Korece daha zevkli bence ama Japonca Korece'nin iş dünyasında abisi gibi. :) Youtube'da bir Türk kız var eşi Japon ve 5-6 yıldır Japonya'da yaşıyor. Japonca'yı anlatan bir video çekmişti. İzlemeni öneririm. Videosunda çok iyi Japonca konuşup yazamayan da var, kanjileri hatim etmiş Japonların bile bazı kanjilerde ona danıştığı ama konuşamayan Amerikalı da var demişti. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spatyom243

Korece daha zevkli bence ama Japonca Korece'nin iş dünyasında abisi gibi. :) Youtube'da bir Türk kız var eşi Japon ve 5-6 yıldır Japonya'da yaşıyor. Japonca'yı anlatan bir video çekmişti. İzlemeni öneririm. Videosunda çok iyi Japonca konuşup yazamayan da var, kanjileri hatim etmiş Japonların bile bazı kanjilerde ona danıştığı ama konuşamayan Amerikalı da var demişti. :)

Bakıyorum hocam teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: backend

Korece öğrenirsen çok rahat kız kaldırırsın

Ne alaka başkan Koreli kızları mi

• quote:

Orijinalden alıntı: antoavaloss

quote:

Orijinalden alıntı: backend

Korece öğrenirsen çok rahat kız kaldırırsın

Ne alaka başkan Koreli kızları mi

Her 3 Türk kızından 1 i kore hayranı

• quote:

Orijinalden alıntı: Milan Kundera

quote:

Orijinalden alıntı: spatyom243

Korece daha zevkli bence ama Japonca Korece'nin iş dünyasında abisi gibi. :) Youtube'da bir Türk kız var eşi Japon ve 5-6 yıldır Japonya'da yaşıyor. Japonca'yı anlatan bir video çekmişti. İzlemeni öneririm. Videosunda çok iyi Japonca konuşup yazamayan da var, kanjileri hatim etmiş Japonların bile bazı kanjilerde ona danıştığı ama konuşamayan Amerikalı da var demişti. :)

Bakıyorum hocam teşekkürler :)

Dediğim video bu.https://www.youtube.com/watch?v=ARU-P_zM0nM

• One piece izledin mi sende?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nick'imden de anlayabileceğin gibi birçok dili konuşmaya,yazmaya,okumaya çalışıyorum.
    Benim için tercih tabi ki Korece. Zira bana Japoncanın aksanı pek hoş gelmiyor. Ayrıca Korece sesleri ve vurguları tam yapabildiğimden de daha da ısındım. Ancak eğer dil öğrenip kaynaşmak istersen bu ikisini de bırakıp direk "Mandarin" öğren derim yani "Basitleştirilmiş Çince". Hem çok ilkel olduğundan akla ve mantığa oturtmak çok kolay hemde gerçekten dünya düzeyinde İngilizceden sonra en fazla konuşan insan bulabileceğin dil. İlla ki Asya dillerine takmadı isen sana Rusçada önerebilirim hemde Ukrayna ya gidip bir güzel dilini çok ucuz bir hayat yaşayarak geliştirebilirsin. Onun dışında Arapçaya fazla önem vermeni tavsiye etmem zira tüm Araplar(import export ile ilgilenen) İngilizceye hakimler. Eğer tarih merakınız varsa kesinlikle Osmanlıca öğrenin derim zira sonrasında size birçok paşanın, askerin, önemli kişilerin hatıratlarını okuyup anlamada ve birçok tarihi araştırmada çok yardımı olur. Gelelim en büyük ve en karlı dile. Buda tabi ki Ermenice. Ülkemizde malesef ermeni diline hakim insan sayısı o kadar az ki devlet dahi bulduğu anda kapıp sizi uzun soykırım araştırmalarında kullanır ve aranılan adamlardan birisi olursunuz. Bunlar dahilinde kararınızı verin derim. Saygılar

• jouyou kanji ( günlük kullanılan kanjiler) 2000 civarı.
    kalanlar ise insan isimlerinde kullanılanlar vs.

kanjiler önemli. yoksa japonca konuşmayı kapalı çarşıdaki esnaflar da biliyor. onlardan bi farkın kalmaz.
    bir türkün telaffuz konusunda diğer ırklar gibi sıkıntısı olmayacağından sadece gramer ve kelime kısmı göze çarpıyor. kanji öğrenerek kelime de öğrenmiş oluyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bdeniz1997

jouyou kanji ( günlük kullanılan kanjiler) 2000 civarı.
    kalanlar ise insan isimlerinde kullanılanlar vs.

kanjiler önemli. yoksa japonca konuşmayı kapalı çarşıdaki esnaflar da biliyor. onlardan bi farkın kalmaz.
    bir türkün telaffuz konusunda diğer ırklar gibi sıkıntısı olmayacağından sadece gramer ve kelime kısmı göze çarpıyor. kanji öğrenerek kelime de öğrenmiş oluyorsun.

Yorum için teşekkürler hocam ama kararımı verdim saçma olacak ama Fransızcaya başladım. Korece alfabeyi yüzde yetmiş öğrenip bıraktım. Nedense ani bir kararla oldu bu değişiklik. Hadi hayırlısı.
  • bu konuyu açan adam hiçbir dil öğrenemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RobertKnepperLoL

bu konuyu açan adam hiçbir dil öğrenemez.

Nedeniyle birlikte yazabilir misiniz?

Sadece insanların hangi dili savunduklarını ve hangisinin gelecekte daha çok işe yarayacağını merak ettim.
  • lisede bi fransızca hocamız vardı, 70 yaşındaydı.
    bi tane panter desenli tahtası vardı böyle, insan figürlerini yapıştırarak konuştururdu.

lö papa dö luis diyişi hiç çıkmaz aklımdan :d hey gidi..
  • Japonca nedense bana daha sempatik geliyor. :)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.