Şimdi Ara

Japonca Sözlüğü Olan Var mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ne alaka diceksiniz Anime izleyenlerin japoncaya ilgisi vardır ve japonca sözlüğü olabilir diye düşündüm. Raigeki 'nin anlamına bakacaktım

• google translate'te japoncada war onu kullanabilirsin.

http://www.google.com/translate_t
  • orda japonca karakterler ile çeviri yapıyoruz. Japonca nasıl yazıldığını bilmiyorum.
  • walla bende pdf formatında var ama en büyük eksisi pdf olması ne alaka diyeblirsiniz şöyle bi cinsliği var belgeyi açıp bulmak istediğin kelimeyi alfabetik sıraya göre araman gerek
    böyleside olur bana dersen rapid e yükler koyarım buraya(bu da yasak değil heralde çünkü fanlar tarafından yapılmış galiba)
  • İyi olur. Teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

Ne alaka diceksiniz Anime izleyenlerin japoncaya ilgisi vardır ve japonca sözlüğü olabilir diye düşündüm. Raigeki 'nin anlamına bakacaktım

Büyük kırtasiyelerde var. 7-8 YTL felan
  • japonca dersleri
    yukarıdaki linke elimde var olan dosyaları yükledim uyarmadı demeyin hepsi ingilizce ve pdf formatında "haplo" birader istediğin sözlük de içinde komple indir ne zaman lazım olucağı belli olmaz bakarsın öğrenme gazı gelir iki gün uğraşır bırakırsın benim gibi
  • D&R ve Remzi Kitap Evinde var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: masajah_rataj

japonca dersleri
    yukarıdaki linke elimde var olan dosyaları yükledim uyarmadı demeyin hepsi ingilizce ve pdf formatında "haplo" birader istediğin sözlük de içinde komple indir ne zaman lazım olucağı belli olmaz bakarsın öğrenme gazı gelir iki gün uğraşır bırakırsın benim gibi

Eyvallah indiriyorum. Yarın bakarım artık. sabah oldu yatayım PC açık dursun çıkınca giremiyom oyuna
  • Dayanamadım, yatmadan önce bi bakayım dedim. Raigeki bulamadım ama bunları buldum

Raigeki olarak bulamadım ama ayrı ayrı bakınca birşeye benzedi

rai - lie
    geki : drama, play

japonca böyle bişey
  • kame : earthenware pot
    hame : panel, wainscoting, plight

ha : edge (of a sword)
    ha : leaf
    ha : tooth
    ha : clique, faction, school

Kamehameha çok sevdim ben bu işi Çok teşekkür ederim sözlük için. Gerçekten çok işime yarayacak.

Edit: Ama tekrar bakıyorumda nasıl arama yapıcam anlayamadım. Mesela kamehameha arayacaz her heceninde bi anlamı var çifterli hecelerinde bi anlamı var. kame ile hameyi yukarda yazdım ama ya anlam taşıyan kame değilda ka hecesiyse?

ka : addition, increase
    ka : article counter
    ka : tentative, provisional (suff)
    ka : counter for chapters (of a book)
    ka : beautiful, good, excellent
    ka : department, section
    ka : mosquito
    ka : passable
    ka : price, cost, value, worth, valence?
    ka : question mark

Anlatabildim mi? nasıl bulacaz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haplo -- 11 Kasım 2007; 7:13:17 >
  • Raigeki'nin anlamı "Yıldırım Çarpması" demektir. Rai kelimesi "yıldırım" anlamına gelmektedir. geki ise " saldırmak veya vurmak, çarpmak" anlamı taşıyor.
    Umarım açıklayıcı olabilmişimdir :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RaigekiSubs kullanıcısına yanıt
    Aman hocam bu ne hız daha başlık yeni açıldı

• serkahan S kullanıcısına yanıt
    ytl’yi okuyunca nereye geldim lan ben dedim 😂 11 sene önceymiş O sıralar ben 7 yaşındayım...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ao Sol

Aman hocam bu ne hız daha başlık yeni açıldı
    Hocam daha önceden üye olabilseydim o zaman söylerdim de, nasip bugüne imiş. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaigekiSubs -- 17 Şubat 2019; 23:55:7 >
    Hızınız taktire şayan
    Yahu yapmayın şöyle şeyler; 2007'de Türkçe yazıp konuşamadığımız ortaya çıkıyor.

Lâkin 12 yılda hem Türkçe hem İngilizce hem de Japoncayı geliştirdim. Mesela tekrarlı bağlaçlardan önce ve sonra virgül konmaz.

Ayrıca sık kullandığım şu siteyi de iliştireyim; belki ihtiyacı olan olur.
    http://www.romajidesu.com/
  • Google çeviri işe yarıyor. İngilizcen varsa kelimenin arkasına "meaning" yazarak arat
  • Takoboto kullanıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.