Şimdi Ara

Japon elektronik devleri, Intel'e karşı bir araya geliyorlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
6.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok geç bile kaldılar amd intel kafa tutamıyor pıyasa kızıştırsada yeterli oluyor ama japonlar yaparsa tam yapar abi evinde kullandıgım cihazların çogu sony marka ve çok memlunum
    japonlar abd yi faka bastırır bence
    hem ucuz hemde kaliteli hemde uygun fiyatlı olur.
  • IBM`in komple Cinlilere satilmasi gibi bir durum yok. pc bolumu cinli lenovo tarafindan satin alindi veya hisse karsiligi devredildi, bildigim kadariyla Lenovoda IBM`in %13 hissesi var.
  • Voltran oluşsun, tüketiciye yarasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcon11

ibm amerikan firmasımı dedin.çin satın alalı yıllar oluyo ibm'yi.

Ibm Çin'e satılmadı. Ibm sadece masaüstü departmanını lenovoya devretti, şirketin tamamını değil.
  • Ne kadar sürede başarılı işlemciler çıkartacaklarını kestirmek zor ama, nihai olarak rekabet güzeldir
  • quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

Ne kadar sürede başarılı işlemciler çıkartacaklarını kestirmek zor ama, nihai olarak rekabet güzeldir

Evet, Amd ve İntel'e 3. bir alternatif olması güzel olacak...Yıllaaaaaar önce Cyrix'in yaptığı gibi...
  • İyi bişi yaparlar işallah....
  • çok iyi haber gerçekten. peki bu firmalardan herhangi birinin x86 lisansı var mı acep?
  • sağlam firmalar birleşmiş güzel haber
  • @melyyh Hayır yok. Yapacakları işlemci RISC, VLIW veya bir başka mimaride olabilir.
  • Japonların bu projeden mutlaka sonuç çıkaracaklarına inanıyorum,onurlarına yediremez bu insanlar olumsuz bir sonucu.
  • 1 Çinli Lenova firması IBM tyi satın almadı. IBM in atrık yeterince kar edemediğini düşündüğü Masaüstü ve Dizüstü Bilgisayar bölümünü satın aldı.

2 Sony neden bunların arasında yok. Böyle oluşumlarda mutlaka bir çatlak ses, muhalefet birisi çıkar Sony her ne kadar Japon firması olsada ABD ekonomisine diğerlerinden daha bağımlı

3 x86 lisanslı çok çok önemli değil artık. 3-5 yıl sonra bilgisayarlarımızda şu anda bir çoğumuzun donanımlarının desteklediği 64 bit işlemciler işletim sistemi ve yazılımlar tarafından daha yoğun olarak destek gördüğünde x86 çok önemli olmayacak.

Win7 bile donanım ve yazılım desteğiyle 2 nesil önce çıkan WinXP emulasyonu yapabiliyor. x86 ve x64 kodları yeni çıkacak bir çok işlemci ile donanım olarak emule edilebilecek. Çin böyle bir emulasyon olayını kendi geliştirdiği işlemcisi ile yapabiliyor.

Dolayısıyla bizim x86 ya ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum. (Reklam gibi oldu)

• Super 7 samuray ,intel korkmalı 7 firmada kaliteli ürünleriyle tanınıyor.İntel tekel oldugu günler sona erebilir biz kullanıcılara tapekide bundan karlı çıkarız ,sonra 7 samuray hızını alamaz Ekran kartları piyasınıda dagıtır
  • beceremezlerse harakiri yaparlar , yazık olur :))
  • 7 firmanın birleşmesi inteli anlasmaya ıter, anlaşma x86 uzerınde olabılır, aksı takdırde x86 7samurayla kapısıp yenı bır standart cıkabilir, x7S :) (x7 samuray hehe )
  • iki tane lazer silahli tank var lazer silahi x86 bu arada, 7 tane yavru ellerinde katana tanklara mi saldiracaklarmis?gececeksiniz orayi.boyle sekil yapacaklarina via'yi satin almaya calissa ya fikir fukaralari.ibm sun via bunlarin hepsine bedel masaustu islemci yapmak isteseler ama deli para istiyor yapmak istemiyorlar demek ki daha kolay isler varken.bu samuyavrular cevre birimleri icin cip uretsin ellerinde olmayan lisansla nereye intel'e rakip oluyorlar?emule ile olmaz bu isler 2-0 yenik cikarsiniz sahaya.
  • 7 firmanın birleşmesi bence intelden ne kadar korkulduğu anlamına gelir..

bana kalırsa intel ve amd birleşmeli
  • quote:

bana kalırsa intel ve amd birleşmeli

tekel olur o zaman yassak.farkli firma gibi dursalar da kardes firmalar diyorum zaten surekli.birine saldirsan oteki kollar islemci piyasasinin %99'unu elinde tutan iki firmaya 7 sumoyavru saldiricakmis olayin komikligini ondan tankla mankla anlatmaya calistim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

iki tane lazer silahli tank var lazer silahi x86 bu arada, 7 tane yavru ellerinde katana tanklara mi saldiracaklarmis?gececeksiniz orayi.boyle sekil yapacaklarina via'yi satin almaya calissa ya fikir fukaralari.ibm sun via bunlarin hepsine bedel masaustu islemci yapmak isteseler ama deli para istiyor yapmak istemiyorlar demek ki daha kolay isler varken.bu samuyavrular cevre birimleri icin cip uretsin ellerinde olmayan lisansla nereye intel'e rakip oluyorlar?emule ile olmaz bu isler 2-0 yenik cikarsiniz sahaya.

Tek sorun Intelin elinde tuttuğu x86 kozu değil , Asıl sorun Microsoft'unda tekel olmasında. iki firmanın paslaşa paslaşa bizi sömürüyor

Açsın Microsoft kaynak kodlarını bakın neler oluyor.

• oyunları hazırlayan firmalar windows yerine linux için oyun hazırlasalar bu iş kökünden çözülür. x86 işlemci yapmak zorunda kalmaz kimse, bu firmalarda kendi işlemcilerini yapar insanlarda bu donanımları alıp linux ile hem ofis internet hem oyun gibi pc ile yapılacak herşeyi yapabilirler. belki şimdi olduğundan daha verimli olurlar...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.