Şimdi Ara

Japon balığım yan yüzüyor!Yardımmm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
22.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben 4 ay önce bu balığı almıştım yanına büyük bir balık koydum ama japon balığını yaralamış şişti biraz sonra büyüğü bşka yere koydum ama tam geçti diyecem bu sefer de japon yan yüzmeye başladı bazen yan duruyor olduğu yerde yem yemiyor. Veriyorum yem ama çıkarıyor ağzından. Lütfen yardım edin. Cam bir kase de bakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Make Believe -- 10 Haziran 2011; 12:49:19 >

• Öncelikle hiç bir balık (betta dahil) cam kase, fanus'da bakılmamalıdır. Her balık türü akvaryuma ihtiyaç duyar.

Balığınız cam kase içinden alın, büyük geniş bir kovaya koyun. Beklemiş suyunuz varsa kovaya koyun eğer beklemiş suyunuz yoksa, hazır su kullanın.

Sıcaklık değişimi balığınıza hasar verecektir. Kasedeki sudan bir poşete koyunuz, balığıda poşetin içine koyunuz. Poşetin ağzını bağlayın ve direk kovanın içine koyunuz. 15dk sonra poşetin ağzını açarak balığı suya salınız.

Kovaya 2-3 çay kaşığı tuz ekleyin.

En kısa zamanda akvaryum edinmelisiniz.

İyi forumlar.
  • teşekkür ederim ama bazı arkadaşlar kabız olmuş diyorlar sizce kabız mı bir de balık küçük bir balığı kocaman akvaryumda mı bakıyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigite

teşekkür ederim ama bazı arkadaşlar kabız olmuş diyorlar sizce kabız mı bir de balık küçük bir balığı kocaman akvaryumda mı bakıyim.

15-20 litre akvaryum alıp bakın. Yüzüşü ve akvaryumun görünümü sizi emin olun çok daha mutlu edecektir.

Kabız olabilir, haşlanmış ıspanak veya bezelye vermelisiniz.

İyi forumlar.
  • Balığım öldü ama yardımın için teşekkürler 10 dk önce öldü.Çok üzüldüm yaa.
  • Geçmiş olsun.
    Akvaryumda, sağlıklı balıklar beslemeniz dileğiyle.

İyi forumlar.
  • Büyük bir balık daha koyduğunuzdan bahsetmişsiniz. Uyumsuz tür olabilir, yaralanmalarda balık denge merkezine hasar almış olabilir.
    Birde ani su değişimlerinde bu tip durumlar ortaya çıkabilir.
    Bunu önlemek için mutlaka dinlendirilmiş su kullanın. Hatta beklettiğiniz bu suya su hazırlayıcılşarı ilave edebilirsiniz. En ucuzu ve kalitelisi sera aquatan ve nitrivectir.

Umarım akvaryuma hobi olarak bakmaya başlar ve en kısa zamanda en az 80 litre bir akvaryum edinerek aramıza katılırsınız...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.