Şimdi Ara

Japon Balığı'mın Karnındakı Yara [ Hastalıkmı ? Yemden Alakalımı ?]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
7.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akvaryumumdaki Japon Balığının Midesinde Yara ( Diğer Beyaz Balıkdada var ) oluşmuş , acaba yemlerden veya mikrop ( hastalık ) vs. dolayımı olmuştur? tek turuncuda olsa bıyere sıkışmış , cizdirmiş vs. derimde beyazdada benzer bişey olunca dikkattimi cekti , acaba neden olmuştur? bilen , başına gelen varmı?

Japon Balığı Turuncu mıdesındekı yara ss ;
    SS1:
    SS2 :
    SS3:
    Verdiğim Yemler:
    Japon Balığı Yemi

Dip Yemi

Günde 1 kez verıyorum yem ( 24 Saatte Bir ) Bir gün dip yemi , bir gün diğer Japon Yemi veriyorum. ( Aldığım yer ''hep aynı yem verırsen ishal olabilir'' dedi o yüzden.) acaba ne gibi ilac vs. vermem gerekir nede olsa oda bir canlı ?
    Edit : Akvaryumda 9 Tane Japon Balığı 2 Tane Çöpçü 1 Tane Vatos ( 5-6 Cm ) cin parmağınız kadar bişey boyu buyuk değil.
    Not : Adminler Akvaryum ve Canlılar Bolumunde kimse olmadıgından actım ondan silmezsenız sevınırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.U.I.M. -- 12 Aralık 2012; 18:59:37 >

• Bende vardı o üstte ki yemlerin minik olanlarından ufalayarak veriyordum. Bi sıkıntı olmamıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masdera

Bende vardı o üstte ki yemlerin minik olanlarından ufalayarak veriyordum. Bi sıkıntı olmamıştı.

hocam bana gore hastalık gibide bakıyorum bı cozum bulamadım hafta sonu alıcam balığı goturecem , ilac vs. ne gerekliyse alırım . oda sız bız gıbı canlı nede olsa.
  • Işık cok az. Tam belli olmuyor ama mantar gibi görünüyor. O yemler icinde ne oldugu belli olmayan yemler. Hastalıkla alakasi yok ama sagliksizlar. Bilindik markalarin yemlerinden alirsaniz daha iyi olur. Ben şahsen daima en iyi yemi kullanmaya ozen gösteririm. daha net bir resim istemeye gerek te yok gibi. Buyuk ihtimal mantar olmus. Akvaryumcudan mantar ilaci isteyin ve isitici varsa ısıyı biraz yukseltin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kutulu, üstünde son k. tarihi olan yem almalısın. Poşette satılanların tarihi geçmiş olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: aaksu

Işık cok az. Tam belli olmuyor ama mantar gibi görünüyor. O yemler icinde ne oldugu belli olmayan yemler. Hastalıkla alakasi yok ama sagliksizlar. Bilindik markalarin yemlerinden alirsaniz daha iyi olur. Ben şahsen daima en iyi yemi kullanmaya ozen gösteririm. daha net bir resim istemeye gerek te yok gibi. Buyuk ihtimal mantar olmus. Akvaryumcudan mantar ilaci isteyin ve isitici varsa ısıyı biraz yukseltin.

kesinlikle mantarmı hocam, diğer beyazdada aynısından oluşmaya başladı.

yem onerın hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.U.I.M. -- 12 Aralık 2012; 19:21:20 >
  • Bu parazite benzemiyor belki aldığınızdan beri böyledir ? Bir balık yaralamış veya bir şeye sürtünmüş olabilir.Eğer enfeksiyon kapmazsa kendiliğinden geçer büyük ihtimal
  • Haci o yemleri kullanma derim uyaniklar ekmekle felen yapiyolar yada cogunun tarihi gecmis oluyor.Sera, jbl, tetra gibi markalari kullan
    Ediit.Kullandigin yemler protein agirlili herhalde buyuk ihtimal o yuzden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helgin -- 12 Aralık 2012; 19:27:09 >
  • Bende de vardı böyle bir hevesle almıştım büyük leğende besliyordum aynı yemi kullanıyormuşuz zamanla karın bölgesi morarmaya başladı sonra yan yan yüzmeye başladı sonra da kaybettik yanına da bir tane almıştım oynarlar diye ama oda gitti eğer elinizde yeteri kadar imkan yoksa almayın telef oluyorlar :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: aaksu

Işık cok az. Tam belli olmuyor ama mantar gibi görünüyor. O yemler icinde ne oldugu belli olmayan yemler. Hastalıkla alakasi yok ama sagliksizlar. Bilindik markalarin yemlerinden alirsaniz daha iyi olur. Ben şahsen daima en iyi yemi kullanmaya ozen gösteririm. daha net bir resim istemeye gerek te yok gibi. Buyuk ihtimal mantar olmus. Akvaryumcudan mantar ilaci isteyin ve isitici varsa ısıyı biraz yukseltin.

quote:

Orijinalden alıntı: Uygx

Bende de vardı böyle bir hevesle almıştım büyük leğende besliyordum aynı yemi kullanıyormuşuz zamanla karın bölgesi morarmaya başladı sonra yan yan yüzmeye başladı sonra da kaybettik yanına da bir tane almıştım oynarlar diye ama oda gitti eğer elinizde yeteri kadar imkan yoksa almayın telef oluyorlar :(

JBL yem

yem alıcam, birde hocam eger mantarsa bana bi ilac onerırmısın hepsıburada.comdan

buradan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.U.I.M. -- 12 Aralık 2012; 19:27:40 >
  • Sunu kullan

www.sera.de/tr/pages/ueruenler/in_category/2113/product/sera-omnipur.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Apollon

Sunu kullan

www.sera.de/tr/pages/ueruenler/in_category/2113/product/sera-omnipur.html

hocam baktımda bulamadım suradan bı ilac onerırmısın :-)
    buradan
  • Benim astronotlara iyi yem olur bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: wRei

Benim astronotlara iyi yem olur bunlar

hocam siz hangi dünyadansınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Captain[Js]

quote:

Astronot bir balık cinsi

• quote:

quote:

quote:

Astronot bir balık cinsi

biliyorumda, balıkları yem olarak kullandıgın ıcın oyle dedım
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Astronot bir balık cinsi

biliyorumda, balıkları yem olarak kullandıgın ıcın oyle dedım

Niye canlı yem atanlara hangi dünyadan olduklarımı sorulur. Facepalm.Vol2

• www.hepsiburada.com/liste/sera-mycopur-50-ml/productDetails.aspx?productId=ptm1443&categoryId=60000467

Baligi stresten uzak tut klasik müzik dinlet

Edit.Yazik la hayvanlara bitkisel yem al bide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helgin -- 12 Aralık 2012; 20:09:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apollon

www.hepsiburada.com/liste/sera-mycopur-50-ml/productDetails.aspx?productId=ptm1443&categoryId=60000467

Baligi stresten uzak tut klasik müzik dinlet

Edit.Yazik la hayvanlara bitkisel yem al bide

klasik müzik
  • tamamdır hocam, jpl marka japon balığı yem bide sizin onerdıgınız ılac sipariş verdim sağolun :-)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.