Şimdi Ara

Jandarma Kısa Dönem Avantaj ve Dezavantajları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
3
Favori
38.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam 3 numaraya vurdurdum zaten saçım seyrek bidaha orda kasap gibi kestirmeye gerek yok :D
  • Arkadaşlar saçlarımın yanlarını 2, üstlerini 3 numara kestirmeyi planlıyorum. Böylece acemilik süresince "eşek traşı" olmaktan kurtulacağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminnarin -- 11 Aralık 2009; 13:12:02 >
  • bide arkadaşlar bize verilen dosya haricinde askerlik şubesinden herhangi bişey almamzıza gerek yoks anırım dedmi varssa da biraz geç kaldık sanırım :D
  • BENDE ARKALARI VER YANLARI 3 E VURDURDUM ÜSTLERİ DE MAKASLA KISALTTIRDIM SANIRIM ACEMİLİK BİTENE KADAR YETERLİ OLUR :D
  • Erzurum İl Jandarma ya düştüm.
    İki tane yeşil içlik aldım, soğuk olduğu için yetmeyebilir diye düşünüyorum. Bir ya da iki tane daha alacam, yeşil mi alayım beyaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: redd_55

quote:

Orijinalden alıntı: srhnack

quote:

burda üst dönemlerin yazdıklarından bende onu anladım rahat geçecek gibi.ama ben bi istanbula giden göremedim yavs şans:S

Kardeş ben de İstanbul İljANDARMAYA GİDİYORUM TEK DEĞİLSİN ARTIK

hadi hayırlısı tertip sen nerelisin? benim adım zekai aklında tut denk gelirsek tanuşuruk :D

benim adım da SERHAN denk gelcez elbet görüşürüz artık. Bu orada orayla ilgili pek bir bilgi bulmadım nasıl bir yer konusunda

• Arkadaşım öncelikle hayırlı teskereler.

Bana kalırsa bir yeşil, bir de beyaz al. Böylece "jandarmalar beyaz içlik giyer" gibi bir durumla karşılaşırsan rahat edersin.

Eğer böyle bir durum yoksa, yeşil içlikler kiri belli etmeyeceği için (yıkama problemin olursa) bu içlikleri uzun süre kullanabilirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: swave

Erzurum İl Jandarma ya düştüm.
    İki tane yeşil içlik aldım, soğuk olduğu için yetmeyebilir diye düşünüyorum. Bir ya da iki tane daha alacam, yeşil mi alayım beyaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminnarin

Arkadaşım öncelikle hayırlı teskereler.

Bana kalırsa bir yeşil, bir de beyaz al. Böylece "jandarmalar beyaz içlik giyer" gibi bir durumla karşılaşırsan rahat edersin.

Eğer böyle bir durum yoksa, yeşil içlikler kiri belli etmeyeceği için (yıkama problemin olursa) bu içlikleri uzun süre kullanabilirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: swave

Erzurum İl Jandarma ya düştüm.

Sana da hayırlı teskereler tertip. Cevap için teşekkür ederim.
    Ekşisözlükte okudum 4 içlik yetmiyor diyorlar erzurumda askerlik için. 2 taneyeşil içliğim zaten var, üstüne o zaman beyaz içlik alayım 2 tane. Hangisi sorun olursa onu daha içeri giyerim. Ya da yeşil-beyaz-beyaz-yeşil yaparım çok üşürsem.
    Ben aslında kir bakımından biraz sorunlu sayılırım. İçliğin üstüne bir şey dökülse giyerim bir sorunum olmaz, ama önceden terli bir içliği giyerken sorun benim için. Sanırım yıkama da sorun olmaz ama onları kurutmak sorun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

burda üst dönemlerin yazdıklarından bende onu anladım rahat geçecek gibi.ama ben bi istanbula giden göremedim yavs şans:S

hadi hayırlısı tertip sen nerelisin? benim adım zekai aklında tut denk gelirsek tanuşuruk :D

benim adım da SERHAN denk gelcez elbet görüşürüz artık. Bu orada orayla ilgili pek bir bilgi bulmadım nasıl bir yer konusunda

valla bnde bulamadım sadece sitesinden resimlerine felan baktım fena durmuyo hocam

http://iljandarma.istanbul.gov.tr/index.html burdan bakabilşirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: grkmn

yemin töreninden sonra hepiniz çavuş oluyorsunuz,

Öyle bir zorunluluk yok, gittiğiniz yere göre değişiyor, ben er'dim er olarak bitirdim, bizim acemilikte 3-4 askere çavuşluk verdiler, zaten bi geçerliliğide yok, 2 lira fazla para.

325KSD
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

valla bnde bulamadım sadece sitesinden resimlerine felan baktım fena durmuyo hocam

http://iljandarma.istanbul.gov.tr/index.html burdan bakabilşirsin

İyi yer diyorlar hayırlısı artık. Bu arada İzmirliyim inaşallah güzel bir ortamla karşılaşırız

• Bende 331.Kısa dönem olarak. Sungurlu ilçe jandarma komutanlığında Jandarma asayiş eriydim. Jandarmalık zor... Polisten daha fazla görev yapıyor....
  • verdikleri ceraim sayısını öğrenmek isterdim jandarmanın polisin en olmadık yerde yıllık verdiği ceraim sayısı 300 dür.
    quote:

Orijinalden alıntı: balci1987

Bende 331.Kısa dönem olarak. Sungurlu ilçe jandarma komutanlığında Jandarma asayiş eriydim. Jandarmalık zor... Polisten daha fazla görev yapıyor....
  • quote:

Orijinalden alıntı: LSG

quote:

Öyle bir zorunluluk yok, gittiğiniz yere göre değişiyor, ben er'dim er olarak bitirdim, bizim acemilikte 3-4 askere çavuşluk verdiler, zaten bi geçerliliğide yok, 2 lira fazla para.

325KSD

o gittiğin birliğe göre değişir.biz 18 kısa d.taburdaydık.kısa dönemlere çavuşluk yoktu bizde...
  • merhabalar Burdur İl Jandarma komutanlığı çıktı, sizlere bir iki sorum olacaktı, vakt ayırıp cevaplarsanız sevinirim;
    - yemin töreni teslim olduktan 2 gün sonra mı yapılıyor, ben bu pazar teslim olacağım
    - acemilik sonunda usta birliği dağıtımı kurayla mı yapılıyor, ve şehir dışına doğu karadeniz gibi bölgelere gönderiyorlar mı yoksa burdurda kalıp ilçelere mi dağılıyoruz, çok teşekkürler.
  • Merhaba Arkadaslar,

Ben de Kutahya 1. Jandarma er egitim'e dustum. Kutahya diyince herkese havaci olacak gibi geliyor ama bir de jandarma er egitim varmis. Burasi icin eskiden cezaevlerine jandarma verdigini okudum. Ama simdi daha cok asayis icin jandarma er veriyormus. Bilginiz varsa paylasabilir misiniz ?
  • EFSANE 331.KISA DÖNEM JANDARMA ASAYİŞ ER ARİF DEN BİLGİLER

Askerliği jandarma çıkan arkadaşların dikkatine

JANDARMA OLMANIN AVANTAJLARI

- 12 gün sonra yemin töreniniz olacak
    - 12 gün sonra aileniz gelirse evci çıkacaksınız
    - Karacılar gibi askerlik değil. emniyeti ve asayişi sağlayacaksınız
    - Jandarmacılık eğlenecelidir. Zaman çabuk geçer.
    - 16 mayıs gecesi 24:00 dan itibaren terhis olacaksınız
    - G3 yerine Polislerin kullandığı mp-5 makinalı tabanca ile nöbet tutacaksınız

JANDARMA OLAMANIN DEZAVANTAJLARI

- Çok yorulacaksınız
    - Gününüz action geçecek
    - Nöbetler-devriyeler-görevler-eğitimler
    - Karacılar gibi her hafta çarşınız olmayacak
    - Haftada 3-4 kez spor olacak
    - Kısa dönemler pırpırlı çavuş veya onbaşı falan olamıyor
  • 116.Jandarma Er Eğitim Alayı, Çanakkale'ye düşen tertipler ses verin!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: lehrer

quote:

Orijinalden alıntı: LSG

quote:

325KSD

o gittiğin birliğe göre değişir.biz 18 kısa d.taburdaydık.kısa dönemlere çavuşluk yoktu bizde...

bizdede yoktu çavuşluk... jandarmalarda olmuyor genelde

• Arkadaşlar Isparta İl jandarmaya düşen yok galiba benden başka bu forumda..
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.