Şimdi Ara

Jandarma Kısa Dönem Avantaj ve Dezavantajları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
3
Favori
38.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende jandarmaydım.325ksd.rahat olursunuz arkadaşlar kalabalık olmadığı yemek banyo konusunda sıkıntı cekmezsınız.nöbetınız olur.sonra beş beş yatış
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxbraveryxx

bende jandarmaydım.325ksd.rahat olursunuz arkadaşlar kalabalık olmadığı yemek banyo konusunda sıkıntı cekmezsınız.nöbetınız olur.sonra beş beş yatış

Aynen devrem..

Sadece Jandarma'nın komutanları kendilerini kasabanın şerifi zannederler, köyün asayişinden falan onlar sorumlu ya...

325KSD
  • saolun dedeler içimizi rahatlattınız valla hayırlı tezkereler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocfan

saolun dedeler içimizi rahatlattınız valla hayırlı tezkereler

Rica ederiz, hayırlı tezkereler şimdiden..

325KSD
  • quote:

Orijinalden alıntı: LSG

quote:

Orijinalden alıntı: 12henry14

quote:

Orijinalden alıntı: Sharp`

Maaş ne kadar olabilir ki Er iz sonuçta:)

180diye duydum

Doğuda 100'ün biraz üstünde alırsınız, batıda ise 15-20 civarı.

325KSD

elazığ'dayım
    100 üzerinde olur heralde değil mi
  • Benim Ağrıda'ki arkadaşım 111 alıyordu. Ordan hareketle seninde 100+ olur..
  • kırıkale il jandarma oldum.. sevineyimmi :)
  • jandarma olucaklar için:

alayda kalmak için çabalamayın ilçerlerde daha hızlı şafak attırırsınız

herkes çavuş olamıyor askerlerin 3/1 birini çavuş yapıyorlar onlarda sınavla seçiliyor

çavuş olmanın tek yararı mıntıka yapmamak nöbet tutmamamk ama iştima toplamak mıntıka yaptırtmak senin görevin bunun için komutanlardan devamlı azar işitebilirsin

cezaevlerine düşecek olanlar günde 6 saat nöbet tutabilirler

eğer öğretmen warsa içinizde komutan çocuklarına ders verdirtirler hemen sevinmeyin ders saatleri akşam 8-9 gibi olur:)

eğer yolculk yapmakla ilgili bir sıkıntınız yoksa dış kurye olmaya çabalayın şafak hızlı atar

usta birliğine gittiğinizde bazı akıllı uzunlar size hizmet defterini kakalayabilirler.benim başıma gelmedi ama hizmet defterini vermeye çalışırlarsa uzak durun çok lanet bişey her gün 1.5 2 saat yazmakla geçer(yazısı güzel oalna yazdırırlar ona göre:)

gece çavuşu olmakta fena değildir akşam 8 den sabah 8 kadar ayakta olursun askerleri nöbete kaldırırsın sabahları uyandırısın koğuşu gündüzde yatarsın ama bir süre sonra psikopata bağlayabilirsin:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dexterr -- 10 Aralık 2009; 16:03:42 >

• Arkadaşlar merhaba.

Eskişehir il jandarma komutanlığı hakkında bilgisi olanlar var mı?
  • selam tertipler van il jandarma çıktı bana bilgisi olan varmı dostlarım
  • şırnak il jandarma çıktı. hayırlısı olsun

ama şırnakta anlatılanlara göre il jandarma iyiymiş ama ilçeler o kadar iyi değilmiş. yani gittiğiniz yere göre değişir ilçelerin iyi olup olmadığı.

bakalım artık hayırlısı olsun hepimiz için
  • dedelerim bana da İSTANBUL İL JANADRAMA KOMUTANLIĞI şişli çıktı nasıldır sizce yerim?
  • devreler bugün alışveriş yaparken tesadüfen 2 ay önce gelmiş biriyle konuştum
    kısa dönem jandarma
    bana direk askerlikte yapabileceğin en rahat askerliği jandarma da yaparsın dedi

eğer daha alışveriş yapmadıysanız çok abartmayın
    jandarmalara içinde herşeyin olduğu bir çanta veriliyormuş
    mesela eşofman, spor ayakkabı vs alıcaktım ama gerek yok diyince vazgeçtim almaktan
    bot kilidi alırken de kısa dönemler bir arada kaldığı için acemilik bitene kadar botlara hiçbirşey olmaz ondan sornada işin çakalı olursun zaten dedi
  • Burda bilgilerini yazan herkese çok teşekkür ederim. Bana da Erzurum İl Jandarma çıktı. Anladığıma göre çok kötü olmayacak. Biraz donacaz o kadar
  • burda üst dönemlerin yazdıklarından bende onu anladım rahat geçecek gibi.ama ben bi istanbula giden göremedim yavs şans:S
  • Arkadaşım verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Ama ben yine de tedbiri elden bırakmamaktan yanayım. Malum okumuşların içinde de çiğ süt emmişler olabilir. Biz tedbirimizi alalım, en azından caydırıcı olur.

quote:

devreler bugün alışveriş yaparken tesadüfen 2 ay önce gelmiş biriyle konuştum
    kısa dönem jandarma
    bana direk askerlikte yapabileceğin en rahat askerliği jandarma da yaparsın dedi

mesela eşofman, spor ayakkabı vs alıcaktım ama gerek yok diyince vazgeçtim almaktan
    bot kilidi alırken de kısa dönemler bir arada kaldığı için acemilik bitene kadar botlara hiçbirşey olmaz ondan sornada işin çakalı olursun zaten dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: eminnarin

Arkadaşım verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Ama ben yine de tedbiri elden bırakmamaktan yanayım. Malum okumuşların içinde de çiğ süt emmişler olabilir. Biz tedbirimizi alalım, en azından caydırıcı olur.

quote:

devreler bugün alışveriş yaparken tesadüfen 2 ay önce gelmiş biriyle konuştum
    kısa dönem jandarma

tabi temkinli olmak lazım
    birde içlik beyaz renk alın dedni ben yeşil alıyordum
    jandarma beyaz giyiyormuş

• Öyle mi? Bugün yeşil renk içlik aldım. Satan kişi renk konusunda (krem ya da yeşil) bir ayımın yapılmadığını söyledi. Umarım dediği gibidir..

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: eminnarin

Öyle mi? Bugün yeşil renk içlik aldım. Satan kişi renk konusunda (krem ya da yeşil) bir ayımın yapılmadığını söyledi. Umarım dediği gibidir..

quote:

bende onun yalancısıyım valla
    gerçi anlamadığım şey şu içlik nereden gözükecek
  • yemin töreninden sonra hepiniz çavuş oluyorsunuz,
    ilçe karakollar daha iyidir ama rütbeliye göre değişir şans olayı birazda,
    içlik konusunda renk beyaz olacak jandarmada benim zamanımdada öyleydi
    jandarmanın verdiği çantada
    spor eşofmanı ve spor ayakkabısı var (kullanilabilir)
    diş macunu ve diş fırçası (vasat bişey salino marka mı neydi macun)
    2-3 çift iççamaşırı 2-3 cift siyah çorap
    bir adet beyaz renk içlik
    bot kamufulaj veriliyor,
    bence 10 çifte tamamlayın çoraplarınızı yıkamadan kullanıp atarsınız,
    jandarma diğer dallara göre baya iyii kalıyor.

en fazla 1-2 hafta zorluk çekesiniz ondan sonra işin piiri olursunuz,
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.