Şimdi Ara

Jamo Kullanıcı Başlığı (Sorularınız, Yorumlar, Her Türlü Konu...) (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
510
Cevap
13
Favori
52.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eger stereo muzik te dinleyecekseniz ve kullanilacak oda 30m2 ve uzerindeyse 608in yandaki bass surucusu iyi is yapacaktir.sese ekstra derinlik verir hatta subwoofer eklenmeyecekse sisteme kesin tercih sebebidir.Ancak sinema agirlikli bir setup kurulacaksa 606 alinip aradaki farka da bir subwoofer eklenebilir o zaman da bu sistem daha basarili calacaktir.
    7 veya 9 kanala cikmak icin arka hoparlorler gibi kucuk bookshelfler eklenebilir odaniz kucuk tavan yuksekliginiz siradansa dusunmeyin derim karman corman oluyor.
    Bu setup icin ben pioneer amfi oneririm 922 iyi olur...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın aticus3 önlük 600'lu seri bir amfi ile sürmemi tavsiye etmişiniz (acemiyim) google'da yazdığınız terimi arattım bir bulgu elde edemedim lütfen biraz açalım uyum açısından marka ve modelini belirtirseniz daha memnun olacağım saygılar..

Sayın HI-DEF-MAN tahmin ettiğiniz üzere odanın m2'si o aralar subwofer ilk etapta almamayı düşünüyorum neticede ilk hi-fi deneyimim apartman dairesindeyim sesini açıpta dinleyemeyeceğim bir alete o parayı vermek istemiyorum, ileride baktık pek rahatsız etmiyor illaki eklerim, o nedenle tavsiyen doğrultusunda subwofersiz 608 daha mantıklı gelmekte, amfi kanal durumuna gelince sizin yazınızdan sonra ufak çaplı bir araştırma yaptım 9 kanal ile 7 kanal arasındada vasat bi amfi fiyat aralığı gidip gelmekte o nednele 7 kanal alıp hiç olmaz ise ileride 5.1'den 7.1'e çevirir bahsettiğiniz ses karmaşasına mahal vermeyiz, amfi olarak pio 922 o halde size neden diye sormak isterim :) görüşmek üzere kıymetli yorum ve cevaplarınızı beklerim arkadaşlar..

• http://www.areadvd.de/tests/test-jamo-5-0-set-s-628-hcs-raumfullender-klang-fur-1-100-eur/
    Jamo 928 cikmis testine bakabilirsiniz almanca ama oldukca begenilmis...
    Pioneer amfilerin 9 serisi altindakileri pek begenmiyorum.uygun fiyata 921 bulunabilirse o da olabilir. Guc bakimindan da daha alt bir amfiye giderseniz o on hoparlorlerden duzgun bass alacagim diye cok zorlanirsiniz
    Yamaha rx v7xx bakabilirsiniz....
    Sony STR-DA3700ES de sahane olur fiyati zorlamazsa...

• Şuan için S608 bile bütçeyi zorlamakta ama birkere alacağım diye S606'ya pek bakamıyorum o nedenle S928 şöyle bir kenarda duruversin, şimdi hocam gitti gidiyorda satıcının biri açık arttırmaya 1000 liradan VSX 1021 Av Receiver - Air Play satışa çıkartmış öyle görünüyorki rağbet olmayışından dolayı ilan süresi dolduğundan yayından kalkmış ama aynı cihazı ayrıetten sahibinden'de 1500 tl yazmış belliki bu arkadaş bir şekilde elinden çıkartmak istiyor bu cihazı eminim gitti gidiyora açık arttırma usulü ile tekrar yayımlayacaktır kod ve sınıflarından pek anlamıyorum ama senin önerdiğin Pioneer VSX-922-K/S Amplifikatör 1.705,62 TL, benim rastladığım VSX 1021 Av Receiver cihaz ise 1000 tl bu iki cihaz arasındaki artıları eksileri ve bu fiyata pio 1021 daha üst sekmen bi cihaz sanırım, ikinci el alınırmı? bir husus daha sahibi amerikadan getirmiş 220v'a çevirtmiş gibi bir durum daha mevcut garantisi yok vs. vs.
    Ben aslında marka olarak sony severlerdenim lcd tv sony buna uyum sağlayacak diğer ekipmanlarımıda bu markadan tamamlamak istiyordum lakin sony ses sistemlerinin tok bir ses karakteristliğe sahip olduğunu düşünüyorum ben en alt sesleri ve derinliğe sahip bir cihaz istediğimi anlayınca bu markadan artık uzak durmaya başladım (ses sistemleri olarak) o yüzden sony'i baştan kafamda eledim esasında bir hi-fi satıcısına gidip dinleme fırsatımda olmadı bana istanbul'da bunları test ettirebilecek bir mekan biliyor iseniz tavsiyelerinizide beklerim, birde THX diye bir durum söz konusu sanırım pio'da baktığımız modellerde bu seçenek yok sinemada etkin bir rolü olsa gerek bu THX teknolojisi hoporlör takılarında'da olması gerekirmi, dediğim gibi %50 müzik %50 film seyiri için düşünüyorum, S608 5.1 sisteme uyum sağlayabilecek ve bu sistemi rahat sürebilecek seste ve sinemada bizi tatmin edecek örneğini verdiğiniz pio modelleri muadili onkyo ve diğerleri gibi öneride bulunabilirmsiniz amacım bilgi ve tecrübelerinizden faydalanmak lütfen beni yanlış anlamayın tamamen öğrenmek istiyorum örneğin şu şekilde örnekleyebilirsiniz pio nun **** modeli onkyonun **** modeline göre fiyat olarak uygun ve şu şu artıları mevcut bunun yanı sıra sony **** modeli hepsini geride bırakır veyahut yanlarından geçmez bu bu nedenlerden dolayı size pio yu öneriyorum gibi :)

• Hangi Sony modelini dinlediniz bilmiyorum ama ES serisi olanlar ELEVATED STANDARDS uretimleridir ve farklidir.Sony profesyonel ses sistemleri burada pek satilmaz nedeni etrafta bu kadar media market varken ve sony centerlar onlardan gina etmisken kendilerini Sony amca 3.000 4.000 tllik avr sattirmak icin ikna edmiyor. Nitekim da3700es 2.700 tl lik fiyatiyla iyi bir secenekti ama hic ortalikta gozukmedi.
    1021 modeli pioneer 921 in ust modelidir. Ancak 1000tl ye var ve 110v 220v degisikoigi yapildiysa ben olsam guvenmezdim.
    922 oldukca iyi bir secenek sizin icin bence...

• quote:

Orijinalden alıntı: omerkutay41

Sayın aticus3 önlük 600'lu seri bir amfi ile sürmemi tavsiye etmişiniz (acemiyim) google'da yazdığınız terimi arattım bir bulgu elde edemedim lütfen biraz açalım uyum açısından marka ve modelini belirtirseniz daha memnun olacağım saygılar..

Sayın HI-DEF-MAN tahmin ettiğiniz üzere odanın m2'si o aralar subwofer ilk etapta almamayı düşünüyorum neticede ilk hi-fi deneyimim apartman dairesindeyim sesini açıpta dinleyemeyeceğim bir alete o parayı vermek istemiyorum, ileride baktık pek rahatsız etmiyor illaki eklerim, o nedenle tavsiyen doğrultusunda subwofersiz 608 daha mantıklı gelmekte, amfi kanal durumuna gelince sizin yazınızdan sonra ufak çaplı bir araştırma yaptım 9 kanal ile 7 kanal arasındada vasat bi amfi fiyat aralığı gidip gelmekte o nednele 7 kanal alıp hiç olmaz ise ileride 5.1'den 7.1'e çevirir bahsettiğiniz ses karmaşasına mahal vermeyiz, amfi olarak pio 922 o halde size neden diye sormak isterim :) görüşmek üzere kıymetli yorum ve cevaplarınızı beklerim arkadaşlar..

telefondan yazınca o şekilde çımış metin tahmini azizliği işte
    Onkyo 600 lü serileriydi benim bahsettiğim.

• Peki şöyle bir soru yönelteyim ikinci el vsx 2020 yoksa sıfır vsx 922 mi? artıları eksileri jamo s608 için?
  • mehaba bende bir jamo kullanıcısıyım , S 426 HCS 3 seti kullanıyorum (Sony str-520 ile) inanılmaz memnunum o bütçelerde bakanlar varsa düşünmeden alabilirler.

Jamo Kullanıcı Başlığı (Sorularınız, Yorumlar, Her Türlü Konu...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 1 Ekim 2013; 15:41:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devian

mehaba bende bir jamo kullanıcısıyım , S 426 HCS 3 seti kullanıyorum (Sony str-520 ile) inanılmaz memnunum o bütçelerde bakanlar varsa düşünmeden alabilirler.

Aynı sistemi kullanıyoruz hocam, giriş seviyesinde gayet tatmin edici bir sistem bencede. Bende ayriyetten Wharfedale nin sw150 modeli subwooferı var tadından yenmiyor (:

• Dört ay kadar önce sistemi komple toparlayıp yaylaya çıkarmıştım, geçen hafta içinde tekrar aşağı indirdim, dün gece kurdum (yamahanın preout girişlerindeki subwoofer 1 girişi ile jamonun LFE çıkışına) ancak yamaha 765 in hoparlör testini açtığımda subwooferdan (Jamosub300) hiç ses alamıyorum. Daha önce herhangi olumsuz bir şey olmamıştı. Sistem yaklaşık üç yıllık yani eski de değil. Jamoyu diğer hoparlör girişlerine ve diğer hoparlörü subwwofer girişine taksam sorun hangisinde anlarım diye düşünüyorum ancak girişler birbirine uymuyor, bunu nasıl deneyebilirim. Fikri ve başka sorun olabileceğine dair görüşü olan var mı?
  • Forumaudio yu aradım, arkada sigorta var patladıysa değiştirin dedi, baktım patlamış iki kez değiştirdim yine olmayınca tanıdık elektrikçiye gösterdim ve içindeki iki adet IRF-780 trief mi dedi ne, parçası yanmış. İzmir Çankayada bulamadılar parçayı aslında ucuz basit birşeymiş ama. Muadilimsi bir şey taktı arkadaş çalıştı ancak çok ısınmış. Şimdi forum audioya mail attım cevap bekliyorum. Sağında solunda iki adet IRF-780 bulunan varsa bi zahmet
  • Arkadaşlar Benim Bilgiye İhtiyacım Var Yardımcı Olursanız Cok Makbule Geçicek Kafam Epey Karışık Bilgili Arkadaşlarda Acil Yardım Bekliyorum

Ben Geçen Ay Denon Avr 1610 Amfi Aldım

Bunada Kolon Almayı Düşüyorum Jamo 718 S Düşünüyorum Gel Gelelim Amfi Kaldırırmı Kolonlar Zarar Görürmü Diye Bilenlere Danışmak İstedim Cevaplarsanız Cok Makbule Geçicek

Denon Avr 1610 Teknik Özellikleri Resimde Mevcut

Resimde Belli Olmuyor Ama 75 Wat 8 ohm Yazıyor

6 ohm da 110 watt Bilginiz Olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VeCToR_55 -- 4 Kasım 2013; 22:05:22 >

• VeCToR_55 V kullanıcısına yanıt
    718'ler hakkında çok bilgi bulamadım ama sanırım 6ohm'luk hoparlörler. Üstadlar daha ayrıntılı bilgi vereceklerdir sanırım eğer yanlış bilmiyorsam amfiniz 6 ohm'da 110w çok rahat sürebilmekte hakkını verebilmektedir. Bunun üstünü sürmekte zorlanacak ısınacak, çok sıkıştırırsanız kendini kapatıp korumaya alacaktır. Hoparlörlerin hakkını veremeyecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkal

718'ler hakkında çok bilgi bulamadım ama sanırım 6ohm'luk hoparlörler. Üstadlar daha ayrıntılı bilgi vereceklerdir sanırım eğer yanlış bilmiyorsam amfiniz 6 ohm'da 110w çok rahat sürebilmekte hakkını verebilmektedir. Bunun üstünü sürmekte zorlanacak ısınacak, çok sıkıştırırsanız kendini kapatıp korumaya alacaktır. Hoparlörlerin hakkını veremeyecektir.

merhaba konu baya geçmiş ama şansımı deniim dedim,,jamo 608 nereden bulabilirim.netten arastırıyorum bulamadım.
  • Dousk kullanıcısına yanıt
    bu sistemi bi arkadas sahibinden de 650 tl ye satiyor seslerden memnun musunuz detay ses alabilir miyim

• quote:

Orijinalden alıntı: muvakkit

bu sistemi bi arkadas sahibinden de 650 tl ye satiyor seslerden memnun musunuz detay ses alabilir miyim

Selam, sanırım sahibindendeki bahsettiğiniz o ilan bana ait hocam. Sonuçta 650 liraya alınacak 5.0 bir set için gayet tatmin edici bir ürün ama tabiki beklentileri fazla yüksek tutmamak gerek.
    20-25 m2 odayı gayet güzel dolduruyor.

aklima da geldi
    eskiden 4+1 kullandim simdi yillar sonra ilk kez boyle bir sistem kullanacagim
    daha cok sinema icin istiyorum bass sevmem ama sinemada lazim sanirim denon x2000 ile kullanmayi dusunuyorum
    sub kullandiniz mi
    bir de siz simdi onun yerine ne dusunuyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: muvakkit

aklima da geldi
    eskiden 4+1 kullandim simdi yillar sonra ilk kez boyle bir sistem kullanacagim
    daha cok sinema icin istiyorum bass sevmem ama sinemada lazim sanirim denon x2000 ile kullanmayi dusunuyorum
    sub kullandiniz mi
    bir de siz simdi onun yerine ne dusunuyorsunuz

Sinemada kesinlikle sub lazım. Ilk zamanlar bende sub olmadan kullandım bir süre daha önce dinlemişliğim olmadığı için de yaptığı katkıyı bilmiyordum. Ondan sonra JAMO sub200 ile ilk subwooferimi aldım ardından Wharfedale sw150 ve son olarak şuan kullandığım bowers&willkins asw600 ile 3 tane sub eskittim bu setle :)
    Satarsam Polk Audio tsi 400 düşünüyorum tabi bulabilirsem. Yada dengi ürünler olabilir.

bende abd den polk a7 dusundum yuksek geldi tsi 400 dusundum siz dinlediniz mi ?bir de polk alirsaniz center ve kitaplik hoparlorleri icin ne dusunuyorsunuz

• Merhaba,

Jamo C serisi kullanan arkadaşlar var mı acaba? var ise hoparlör hakkında bilgi verebilir mi. Sinema sistemi olarak almak istiyorum. Satan olursa da irtibata geçebiliriz.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.