Şimdi Ara

Jamo Kullanıcı Başlığı (Sorularınız, Yorumlar, Her Türlü Konu...) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
510
Cevap
13
Favori
52.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • jamo C serisinin en üst modelinin kolonu...

Jamo Kullanıcı Başlığı (Sorularınız, Yorumlar, Her Türlü Konu...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lion_koc -- 28 Ocak 2010; 15:39:54 >

• C serisinin en üst modeli 809 değilmiydi....

quote:

Orijinalden alıntı: lion_koc

jamo C serisinin en üst modelinin kolonu...

• pardon en üst modellerinden diyecektim.Jamo c805,c807 ve c809 serileri içerisinde.düzelttiğin için teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Değerli Jamo S 506 ve S 606 kullanıcı dostlarım bir sorum olacak,

Onkyo 707 için ve aktif sub'ı ayrıca olan birisi için S606 fazla mı sizce? S 506 yetmez mi? Salon 35 metre kare falan, dün S 506'ları Media Markt'da kör topalda olsa dinledim, beğendim gibi, gerçi henüz nihai kararımı veremedim hoparlörde ama sizlere bir sormak istedim, özellikle aktif bir subı olan bir ev kullanıcısı için S606 fazla gelmez mi?

* Soruyu ayrıntılı yanıtlayabilecek deneyimim yok maalesef. Jamosub300 aldım ama üstte belirttiğim gibi tam kullanamadığımı sanıyorum sağolsun arkadaşların önerileri var haftasonu onları uygulamayı düşnüyorum daha denemedim. Benim sağol 30 m.kare ancak mutfakla birlikte iki duvar arsı açık ve 55 m.kare üzerinde. Jamo s506 yı yamaha 765 te ses şiddeti en fazla -25 lere kadar açabildik sub300 yoktu o zaman. -25 de tüm sesin üçte biri dahi değildi ki sesi alt ve üst komşunun evde olmaması sebebiyle o kadar açabildik. İki alt komşu gürültülü bişeyler seyrediyordunuz galiba diye gülümsedi, gülümsedi çünkü oğlu da bizimle beraber izledi transformers ı. Detay sesleri güce yüklenmeden de duymak istiyorum deyince gsa dan orhan bey wharfedale yerine jamo s506 almamı önerdi. Esas hd sesleri duyduktan sonra yoru yapmak isterim. Bu arada philips bd7300 ü nasıl bilirsiniz, yarın alabilirim de?

• quote:

Orijinalden alıntı: tcmb

* Soruyu ayrıntılı yanıtlayabilecek deneyimim yok maalesef. Jamosub300 aldım ama üstte belirttiğim gibi tam kullanamadığımı sanıyorum sağolsun arkadaşların önerileri var haftasonu onları uygulamayı düşnüyorum daha denemedim. Benim sağol 30 m.kare ancak mutfakla birlikte iki duvar arsı açık ve 55 m.kare üzerinde. Jamo s506 yı yamaha 765 te ses şiddeti en fazla -25 lere kadar açabildik sub300 yoktu o zaman. -25 de tüm sesin üçte biri dahi değildi ki sesi alt ve üst komşunun evde olmaması sebebiyle o kadar açabildik. İki alt komşu gürültülü bişeyler seyrediyordunuz galiba diye gülümsedi, gülümsedi çünkü oğlu da bizimle beraber izledi transformers ı. Detay sesleri güce yüklenmeden de duymak istiyorum deyince gsa dan orhan bey wharfedale yerine jamo s506 almamı önerdi. Esas hd sesleri duyduktan sonra yoru yapmak isterim. Bu arada philips bd7300 ü nasıl bilirsiniz, yarın alabilirim de?

bdp 7300 kesinlikle alınır,çok iyi bir bdp fakat güncelleme yapmalısın,zira ham haliyle bazı filmleri açamıyor...
    usb den de mkv bile oynatabiliyor,tabi bazılarını hepsini değil...

• eozen81@ dostum bende jamo e3 sub yok,kullanıcı listesinden silmende fayda var.arkadaşları yanılıtmayalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerege

eozen81@ dostum bende jamo e3 sub yok,kullanıcı listesinden silmende fayda var.arkadaşları yanılıtmayalım

Düzelttim üstad
  • arkadaşlar ben bişey sormak istiyorum...sorum tabiiki üstadlara...

jamo c807 sahibiyim bilindiği üzere üzerinde bir adet bas wooferı var ve alt ses verme oranı 35hz.Fakat kafama takılan şey şu;ben jbl es250p tarzı 20hz alt ses verebilen bir woofer alsam totalde sistemim 20hz bas verebilecek ve beni tatmin edecek hem filmlerde hemde müziklerde..Fakat görüyorumki bazı stereo sistemlerde özellikle kasmışlar front kolonların 30hz ve altı sesi verebilmesi için.Ne gerek var anlamış değilim.Mesela jamo c809 30hz bas veriyor ve yanında 30 cmlik woofer var totalde alt bas oranı 20hzlerde ve c809daki ikinci basa ne kadar gerek var bence burası tartışma konusu.Hani diyeceksiniz stereo müzik dinlerken tamam ama film bazında frontlardaki ekstra bas wooferların hamallıktan başka birşey olduğuna pek inanmıyorum.Tabiiki bu bahsettiğim sisteminizde 30cmlik bir wooferınız var ise...
  • merhabalar beyler bende jamo s 606 ve onkyo tx-sr 607 kullanmaya başladım 1 hafta olmadı ama genel olarak memnunum özellikler s 606 lar genel anlamda frontlar çok iyi ve subsız kullanıyorum buna rağmen filmlerde surround harika gj joe filminin mkv formatında deneme yaptım helikopter muhteşem bu arada görüntüyü 4850 ile dvı dan gonderiyorum aynı anda hem sesi hem görüntüyü kayıp olmadan işliyor hafta içi çalıştığımdan akşamları tam deneyemıyorum muhtemelen yarın izinli olucam denerim şimdilik sesi 35 e kadar açabiliyorum deneyimlerimi burada daha sonra sızler ile paylaşıcam
    bu arada 506 alkırsanız yanında sub almayı unutmayın ama 606 bu konuda gerek duymuyor
    bır tavsıye daha eğer bütçeniz yetıyorsa 2 606 ve s 506 hsc3 takım ile hopu 7 ye çıkartım mükemmel bir sistem kurabilirsınız ben ileride muhtemelen 2 adet bulursam 506 yada 606 almayı düşünüyorum
  • bu arada s 608 ler çıkmış onlarda çok güzel
    arkadaşlar bu hoparlor ile receiver tavsiyem onkyo tx sr 607 yamaha 765 pıoner 1019 onkyo bıraz daha hafıf kalıyor yamaha ile 9.6 ları denedim resmen hoplattı ortalığı oyle soyleyım onkyo daha çok kendını strıoda gostrıyor bılgınıze pıoner ise ıkısındede çok iyi
  • @cuneyt333, hayırlı olsun, listeye ekledim seni de.

Jamo'ları almadan önce Onkyo ile başka frontları da denedin mi peki, yani S 606'larda karar vermende ne rol oynadı tam olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lion_koc

arkadaşlar ben bişey sormak istiyorum...sorum tabiiki üstadlara...

jamo c807 sahibiyim bilindiği üzere üzerinde bir adet bas wooferı var ve alt ses verme oranı 35hz.Fakat kafama takılan şey şu;ben jbl es250p tarzı 20hz alt ses verebilen bir woofer alsam totalde sistemim 20hz bas verebilecek ve beni tatmin edecek hem filmlerde hemde müziklerde..Fakat görüyorumki bazı stereo sistemlerde özellikle kasmışlar front kolonların 30hz ve altı sesi verebilmesi için.Ne gerek var anlamış değilim.Mesela jamo c809 30hz bas veriyor ve yanında 30 cmlik woofer var totalde alt bas oranı 20hzlerde ve c809daki ikinci basa ne kadar gerek var bence burası tartışma konusu.Hani diyeceksiniz stereo müzik dinlerken tamam ama film bazında frontlardaki ekstra bas wooferların hamallıktan başka birşey olduğuna pek inanmıyorum.Tabiiki bu bahsettiğim sisteminizde 30cmlik bir wooferınız var ise...

vall a dostum daha öncede komuşmuştuk benim c607 ler 2 wooferlı idi seniki tek woofer ve c607 32hz ye iniyordu işte burda çift woofer farkı ortaya çıkıyor ama c807 de ise tek woofer var ama çap olarak büyük ama yinede iki woofwer çap olarak daha çok yer tutuyorve alt frekanslara inebiliyor. c809 dersen çok iyici bir hoparlör çok iri ve çok tipsiz duruyor .onun için c607 lerden memnunum.c807 kasasında çift woofer olsaydı c607 driverları ile o zaman çok iyi olurdu çünkü c807 nin kasası c607 den daha şıkk

• 9.6 lar ile denedim yamaha 555 ler ile denedim 9.6 lar çok hoşuma gitmadi onkyoda onlar daha çok yamaha 765 te hoşuma gitti ns 555 ler ise daha çok tiz sesleri ön planda idi jamo s 606 almamın sebebi ise yanladakı woferların olması ve çok temiz ses vermesi tavsiye aldığım kişilerin 2 kiside onkyo dedi hem cinema hem steriyo müzik için . açıkçası şuan subsız kullanıyorum çok memnunun sinema modunda 50 ye daha getiremedim odadaki eşyalar zangırdamaya başlıyor birde 607 için daha fazlasına gerek yok bence jamo tavsıye ederim ama 1 506 komple takım +2 front 606 muhteşem olurdu doğrusu :)
  • beyler sizlere sorum olacak onkyo607 ve jamo s 606 için frekans değerini kaç yapmalıyım makına otomak kalıbrasyonda hata verdi bend e uğraşmadım 100 hz yada 120 yapsam uygunmu acaba jamo kullanalar cevap bekliyorum :)
  • Selam. Jamo hoşuma giden setleri var. Örneğin S 608 HCS 3 :http://www.jamo.com/eu-en/products/s-608-hcs-3-description/

Setin front u olan S 608 in özellikleri şöyle:

System Type 3 Way Bass reflex
    Woofer (mm/in) 10 / 254
    Midrange (mm/in) 3 x 5 / 127
    Tweeter (mm/in) 25 / 1
    Power (W, long/short term) 150 / 240
    Sensitivity (dB, 2.8V/1m) 90
    Frequency Range (Hz) 37 - 20,000
    Impedence (Ohm) 6
    Product dimensions (mm/in, HxWxD) 1134 x 190 x 380
    44.6 x 7.5 x 13.6

Büyük şehirlerde yaşamadığımdan dinleme imkanım yok.
    ---6 ohm olması ve sensitivity 90 db olmasının eksileri artıları nelerdir?
    ---Ses karakteristiği nasıldır? Bilgi alabileceğim (ingilizce de olur) bir link var mı? Sinemada Onkyo ile uyumu nasıl olur? Yamaha ile daha iyi mi olur?

• beyler jamoları kaç hz de çalıştırmamız gerekiyor ben komple sete 100 hz değer verip o şekilde çalıştırıyorum yardımcı olursanız sevinirım anfı onkyo tx sr 607
  • bende onkyo 607 ile jamo hsc3 setini kullaniyorum ek olarak bir de bende 250 lik jamo subwoofer var. bundan iyisi can sagligi diyorum. kablolardan cok memnun degildim. jamonun markali kablosundan siparis verdim. muhtemelen yarin elimde olacak. Geldiginde degistirip cok daha iyi netice alacagimi dusunuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turakmug

bende onkyo 607 ile jamo hsc3 setini kullaniyorum ek olarak bir de bende 250 lik jamo subwoofer var. bundan iyisi can sagligi diyorum. kablolardan cok memnun degildim. jamonun markali kablosundan siparis verdim. muhtemelen yarin elimde olacak. Geldiginde degistirip cok daha iyi netice alacagimi dusunuyorum.

nerden sipariş verdiniz acaba?hangi siteden veya firmadan ?
  • Selam,
    Yamaha rxv-457 ile Jamo E855 front, rear olarak E-350 serisinin frontlarını ve ayrıca E-3 center'ını kullanıyorum.
    Jamo'larından sonsuz randıman alan biri olarak beni de listeye eklerseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okayal -- 9 Şubat 2010; 22:07:48 >

• sayin lion koc :
    ben Turkiye de yasamiyorum. o nedenle UKR de verecegim adres isinize yaramayacaktir. Sadece su kadarini soyleyeyim. ben subwoofer ve 606 HCS3 sete toplam 700 dolar odedim. Maalesef benim guzel ulkemde bu urunleri cok pahaliya satiyorlar ve vergi varda ondan pahali diyerek fahis fiyata satmalarina kilif bulmaya calisiyorlar. Bu ulke de de kdv var ustelik bizdeki gibi 18 degil %20. Gumruk vergisi de var. avrupa birligi uyesi olmadigi icin urunler gumruk vergisi ile girebiliyor buna ragmen sub dahil toplam tutar 700 dolar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.