Şimdi Ara

Jamo Kullanıcı Başlığı (Sorularınız, Yorumlar, Her Türlü Konu...)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
510
Cevap
13
Favori
52.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

forumda gezindikçe bir çok arkadaşın şu anda hepsi aklımda değil ama Jamo hoparlörleri kullandığını görüyorum, mesela aklımda kalan @tamerege arkadaşımız. Bir çok hoparlör tavsiyesinde de Jamo önerilerinin geldiğini de gördüğüm için forumda JAMO KULLANICILARI diye bir başlık aradım ama bulamadım, yoksa var mı? Yoksa, Jamo kullanıcılarının Wharfedale ya da Paradigma ya da B&W kullanıcılarından ne eksiği var böyle bir topiği olmasın yani

O açıdan bu başlıkta tüm Jamo hoparlörleriyle ilgili soru, yorum ve düşüncelerimizi paylaşabilmek adına herkesin katkısını bekleriz.

İlk soru sorarak hatta yorumda bulunayım, Jamo S 606 önerilerini çok görüyorum, kullananlar ya da dinleyenler bu model hakkında ne yorum yapabilirler, forumda cevaplar var tabii ama burasının JAMO başlığı olması açısından burada da görüşlerinizi esirgemezsiniz umarom.

Saygılar...

Edit :

Kullanıcı Listesi (25.01.2010 İtibariyle)
    ** Detaylar için, tıklanabilenleri << >> arasına aldım, tıklayıp Jamo'nun resmi sitesinden inceleyebilirsiniz

Jamo Classic 8 : maranello

>>Jamo C 400<< : ITL

>>Jamo C 401<< : ITL

>>Jamo C 405<< : ITL

>>Jamo C 807<< : lion_koc

>>Jamo D7<< : asukrumercan

Jamo E 350 : tamerege, okayal

>>Jamo E 855<< : okayal

Jamo E3 Surround : tamerege, okayal (Center)

>>Jamo S 506<< : tcmb

>>Jamo S 606<< : duncan21, cuneyt333, jamo79, jonywayt, GOXIN, CMteria

>>Jamo S 718<< : suatberk

Jamo S 606 HCS3 : hoze38, kcakkol

>>Jamo S 608 HCS3<< : mk41

SubWoofer

>>Jamo Sub300<< : tcmb, ITL, mk41, hoze38

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 30 Ekim 2010; 19:08:29 >

• Jamo başlığı bana uyar

ekleme 1..

D7 sisteminin web sitesi..

http://www.jamo.com/eu-en/products/d-7pex-7-1-description/

Birkaç foto ekleyeyim..

Toplam beş tane olan (R ve L Front, Center, R ve L surround back) D7 LCR

İki surround D7 Sur

Ve iki bass D7 Sub

Bu da bass volume ayar düğmesi

Ops.. bu Soavo nereden girmiş araya anlamadım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asukrumercan -- 5 Şubat 2011; 22:15:46 >

• Doğru ya Şükrü baba'da var, boşuna dememişim bir ton kullanıcı gördüm diye

Edit : Bir de arkadaşlar bu hoparlörleri İstanbul'da nerede dinlemeyi önerirsiniz? Media Markt'larda satılıyor muydu Jamo'lar mesela?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 25 Ocak 2010; 14:49:06 >
  • Efsane seri Classic'in 8 modelini kullanan biri olarak beni de kulübe kayıt edin arkadaşlar...
  • imzamdanda anlaşılacağı gibi bende jamo kullanıyorum concert 8 serisi benide ekleyin arkadaşlar...

jamo forever
  • Kullanıcı listesini ilk mesaja ekliyorum, kullananlar belirtirse güncellemeye devam edeceğim, böylece ilgili modeli almak isteyenler için çok daha iyi bir referans olur kanaatindeyim.

Yalnız deneyimlerinizi ve memnuniyetinizi ya da memnun olmadığınız yönleri de bir iki kelimeyle belirtmeniz ricası ile....
  • Jamo s506 ve sub300 ile beni ekleyin. sub300 ü yen, aldım daha da yamaha 765 e bağladım preout dan woofera. Ancak ilk kez transformers dvd sini seyrettim ve ortalığı sallayacak bir bas alamadım. Gerçi sesini çok açmadım komşuları rahatsız etmemek için. Bağlantılarda bir eksiklik yapmış olabilirmiyim. Kutunun içinden kullanım klavuzu vs de çıkmadı, bu tip amatör üstü bir hop ilk kez kullandığım için bas çanağının yere bakması komiğime gitti. Oğlanla epey sağını solunu zorlanarak ta olsak evirip çevirdik hatta "baba bunu ters yapmışlar galiba" dedi. Sub 300 kullananlardan bağlantı ve varsa ayarlar için bilgi alabilirsem sevinirim.
  • Başta eozen81 olmak üzere Yeni topiğimiz
    Hayırlı olsun
    +
    Umarım kavgasız gürültüsüz bol paylaşımlı bir topic olur.
  • valla zamanında jamo e7 sub kullanmıstım iyi üründü
  • Yeni topik tüm katılımcılarına ve üyelerine hayırlı olsun.
    Marka bazlı bir topik daha olmasının faydalı olacağını düşünüyorum.
  • OO Şükrü baba resimlerle topiğe renk katmışsın üstad, sağolasın, valla çok güzelmiş sistem ve oda, hayırlı günlerde dinlemeni temenni ediyorum

@tcmb, dostum S 506'lar nasıl, memnun musun, mesela tiz durumu nedir, atıyorum DTS bir konser kaydı ya da kayıt dinlediğinde tiz enstrümanlar kulağına iyi geliyor mu yoksa bass ağırlıklı mı kalıyor gene? Bir de ne zaman ve nereden aldığını da sorabilir miyim?

Edit: Bu arada aklıma şu soru da geldi bende aktif bir Onkyo'nun sub'ı var, bayağı güçlü bana göre o açıdan benim S 606 almam saçma olur muYani mesela S 506 ile S 606 arasında çok fark varmı dır, özellikle tiz perf açısından. Çünkü ben de hem sub var hem de S 606'nın bası sağlamsa çok ağır bas olabilir diye düşünüyorum, benim gibi daha çok tiz seven birisi için kabus olur ?

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

Başta eozen81 olmak üzere Yeni topiğimiz
    Hayırlı olsun
    +
    Umarım kavgasız gürültüsüz bol paylaşımlı bir topic olur.

Eyvallah Ahmet üstad

quote:

Orijinalden alıntı: Oronra

Yeni topik tüm katılımcılarına ve üyelerine hayırlı olsun.
    Marka bazlı bir topik daha olmasının faydalı olacağını düşünüyorum.

Eyvallah dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 26 Ocak 2010; 9:40:01 >

• Jamo s606 kullanıcı olarak hayırlı olsun diyorum öncelikle.

Genel olarak çok memnunum jamolardan ancak şikayet ettiğim bir olay canlandırmak için sese biraz yüklenmem gerekiyor.Gerçi bu biraz da amfiyle alakalı bir durum.Sony dg820 güç olarak belki sorun yapmıyor ancak jamolara düşük kalıyor sanırım.Şu anda kullandığım yer çok küçük olduğu için ekstra subwoofer almadım.Önlerdeki bas sürücüleri gerçekten çok güçlü ama sub alsam nasıl bir fark olur merak ediyorum açıkcası.Müziklerde sorun yok ama sanki filmde sub farkını belli eder gibime geliyor.

Yine sorusu olan varsa cevaplayabilirim,müsait olduğumda resimli ve detaylı inceleme yapmaya çalışırım.
  • @duncan listeye ilk Jamo S 606 kullanıcımız olarak seni ekledim

Arkadaşlar, halen istanbul içinde dinleti yapabileceğim bir yer önermediniz gitti yahu
  • yokluğumda ne güzel bir topic açılmış,hayırlı olsun.ama eozen81 beni listeye neden eklemedin anlamadım yaw
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerege

yokluğumda ne güzel bir topic açılmış,hayırlı olsun.ama eozen81 beni listeye neden eklemedin anlamadım yaw

Üstad çok haklısın, affola Lâkin başlığı ilk açtığımda kullanıcı listesi yapmamıştım, sonradan aklıma geldi, daha doğrusu arkadaşlar Jamo kullandıklarını yazdıkça kafamda ışık yandı

Neyse ekledim baba seni, kusura kalma, bu arada SUB'lar için ayrı bir yer açıp oraya yazayım dedim, karışmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: eozen81
    ... @tcmb, dostum S 506'lar nasıl, memnun musun, mesela tiz durumu nedir, atıyorum DTS bir konser kaydı ya da kayıt dinlediğinde tiz enstrümanlar kulağına iyi geliyor mu yoksa bass ağırlıklı mı kalıyor gene? Bir de ne zaman ve nereden aldığını da sorabilir miyim?

Edit: Bu arada aklıma şu soru da geldi bende aktif bir Onkyo'nun sub'ı var, bayağı güçlü bana göre o açıdan benim S 606 almam saçma olur muYani mesela S 506 ile S 606 arasında çok fark varmı dır, özellikle tiz perf açısından. Çünkü ben de hem sub var hem de S 606'nın bası sağlamsa çok ağır bas olabilir diye düşünüyorum, benim gibi daha çok tiz seven birisi için kabus olur ?
    ....

Arkadaş tam da adamına sordun yahu ... Acemi adama sorulacak sorular mı bunlar? Ben soru sormaya geldim buraya. Daha wooferı takalı birbuçuk film seyrettik şurda. DTS konser gönderirsen iyi olur dinler cevap veririm. Filmlerde basları alamadım, Orhan Beyin dediğine göre ortalığı sallaması lazımdı, (bu arada hop. ler Ankara GSA dan aldım birkaç hafta oldu) gerçi sesi fazlada açmamıştım haftasonu tekrar deniyeyim. Receiverdanda ayar yapılacakmış galiba ben bişey yapmadım hiç; yamahanın preout çıkışını left / LFE line in e taktım. Ayrıca cut off (40 - 150 Hz) ve Phase (0 - 180 derece) ayarları var. Bir düğme daha var auto-on-off... İnsan kabaca bir kullanma klavuzu koymaz mı canım Yardımınız olursa bunların ne işe yaradığı ve belli başlı ayarları hakkında sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tcmb

quote:

Orijinalden alıntı: eozen81
    ... @tcmb, dostum S 506'lar nasıl, memnun musun, mesela tiz durumu nedir, atıyorum DTS bir konser kaydı ya da kayıt dinlediğinde tiz enstrümanlar kulağına iyi geliyor mu yoksa bass ağırlıklı mı kalıyor gene? Bir de ne zaman ve nereden aldığını da sorabilir miyim?

....

Arkadaş tam da adamına sordun yahu ... Acemi adama sorulacak sorular mı bunlar? Ben soru sormaya geldim buraya. Daha wooferı takalı birbuçuk film seyrettik şurda. DTS konser gönderirsen iyi olur dinler cevap veririm. Filmlerde basları alamadım, Orhan Beyin dediğine göre ortalığı sallaması lazımdı, (bu arada hop. ler Ankara GSA dan aldım birkaç hafta oldu) gerçi sesi fazlada açmamıştım haftasonu tekrar deniyeyim. Receiverdanda ayar yapılacakmış galiba ben bişey yapmadım hiç; yamahanın preout çıkışını left / LFE line in e taktım. Ayrıca cut off (40 - 150 Hz) ve Phase (0 - 180 derece) ayarları var. Bir düğme daha var auto-on-off... İnsan kabaca bir kullanma klavuzu koymaz mı canım Yardımınız olursa bunların ne işe yaradığı ve belli başlı ayarları hakkında sevinirim.

aynı subtan Aksahin arakadaşımız da aldı,bir pm at istersen,
    ayrıca amfinde pure audio benzeri mod var mı,bu modda sub a sinyal gitmez,
    otamatik kalibrasyondan sonra sub etkili değil ise amfiden ya da sub üzerinden db arttırımı yapabilirsin.subtan cutt off u max seviyeye getirip amfiden sub crossoverunu (lpf of lfe) 80-120 arası bir değere getir,sub ın 40hz ayarlı olması da fazla duyulmasını engeller.

• Değerli Jamo S 506 ve S 606 kullanıcı dostlarım bir sorum olacak,

Onkyo 707 için ve aktif sub'ı ayrıca olan birisi için S606 fazla mı sizce? S 506 yetmez mi? Salon 35 metre kare falan, dün S 506'ları Media Markt'da kör topalda olsa dinledim, beğendim gibi, gerçi henüz nihai kararımı veremedim hoparlörde ama sizlere bir sormak istedim, özellikle aktif bir subı olan bir ev kullanıcısı için S606 fazla gelmez mi?
  • Selamlar güsel bir topic olmuş...

Bende h.sonu fotoğraflar ile topiği canlandırıcam ^^
    sistemim imzamda var eklerseniz sevinirim

Saygılar...
  • Liste güncellendi ve Jamo'nun resmi sitesinde açıklamaları olanlar için link koduna alarak << >> arasına aldım tıklanabilen modelleri

Bu arada benim sorum güme gitmesin sevgili Jamo'cular

quote:

Onkyo 707 için ve aktif sub'ı ayrıca olan birisi için S606 fazla mı sizce? S 506 yetmez mi? Salon 35 metre kare falan, dün S 506'ları Media Markt'da kör topalda olsa dinledim, beğendim gibi, gerçi henüz nihai kararımı veremedim hoparlörde ama sizlere bir sormak istedim, özellikle aktif bir subı olan bir ev kullanıcısı için S606 fazla gelmez mi?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.