Şimdi Ara

JAMESON JS-2016 FULL HD 1080P HDMI USB PVR WI-FI READY MINI UYDU ALICISINI NASIL BİLİRSİNİZ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
9
Favori
65.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam beyler bu cihaz hakkında pek bilgim yok ben uzun süredir pcden tv izlemek istiyorum anladığım kadarıyla usb bağlantısı sayesinde pcimde evdeki cihazdan bağımsız tv izleyebilcem doğrumudur cihazı bu amacla alıcam yardımcı olurmusunz?
  • ben bu uydu alıcıyı teknosadan aldım ve 1 gün denedikten sonra iade ettim arkadaşlar. kanal geçiş hızı normal fakat her kanal değiştirmede 1-2 saniye donma oluyor (sd hd farketmiyor), görüntü kalitesini beğenmedim, yakın çekimlerde renkler karışıyor ve arka planda yağmur yağıyormuş gibi bir görüntü oluyor, maç izlerken internetten izleniyormuş hissi veriyor, top takıla takıla ilerliyor, altyazılar bulanık geçiyor. youtube, google harita uygulamalarında devamlı kendini resetliyor. aslında iptv için almıştım ancak bu olumsuzluklardan sonra cccam ve iptv performansını denemeye gerek bile görmedim. alacak arkadaşlar bir daha düşünsün bence. az paraya bir çok özellik olunca hiç biri tam randımanlı çalışmıyor demek ki!
  • MERAK EDENLER İÇİN;
    Fikir edinebilmek için artık ne kadar yardımcı olur bilmem ama o sizin kanaatinize kalmış
     JAMESON JS-2016 FULL HD 1080P HDMI USB PVR WI-FI READY MINI UYDU ALICISINI NASIL BİLİRSİNİZ JAMESON JS-2016 FULL HD 1080P HDMI USB PVR WI-FI READY MINI UYDU ALICISINI NASIL BİLİRSİNİZ JAMESON JS-2016 FULL HD 1080P HDMI USB PVR WI-FI READY MINI UYDU ALICISINI NASIL BİLİRSİNİZ JAMESON JS-2016 FULL HD 1080P HDMI USB PVR WI-FI READY MINI UYDU ALICISINI NASIL BİLİRSİNİZ JAMESON JS-2016 FULL HD 1080P HDMI USB PVR WI-FI READY MINI UYDU ALICISINI NASIL BİLİRSİNİZ JAMESON JS-2016 FULL HD 1080P HDMI USB PVR WI-FI READY MINI UYDU ALICISINI NASIL BİLİRSİNİZ

• cihazi bugun aldim reset atip duruyor kendi kendine habire varmi bir cozumu acaba?
  • Cihazi yeni aldim goruntu falan cok iyide ses yok butun ayarlara baktim ses cikmiyor. Acaba hemen geri gotursem degisirler mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sesle ilgili sorun yoktur bende. cihazı değiştireceğim bugün. inşallah reset atma olayı cihazdandır. bakalım...
  • Cihazi degistirdim sorun ortadan kayboldu. Su an her sey cok iyi...
  • Arkadaşlar aşağıda linkini verdiğim Ralink 3070 çipsetli wifi dongle ların hepsi jameson js-2016 ile çalışmaktadır.

3070

• Ben airties air 2310 siparis ettim. gold da 19 tl.
  • Arkadaşlar CCam Server deneyen oldu mu nasıldır ?
    İPTV özelliğini kullananlar.
    Kanalar Arası Geçiş Hızı Nasıl sormak iştediğim 3 soru budur sizlere arkadaşlar bende almayı düşünüyorum.
  • 0.5-1 sn civarı geçiş hızı var. ccam serverı deneyemedım wifiye bağladım fakat olayın ne olduğunu bilmediğimdendir diye düşünüyorum. bu uyduyu alınca öğrendim ccam kelimesini. sadece kanal geçişi çok hafif bir duraklama oluyor dediğim gibi 0.5-1 saniye
  • Bu cihazi iki aydir kullanıyorum
    çok geç aciliyor 20sn gibi zamanda
    ben de açılmadı diye tekrar basiyorum bu sefer kapaniyor
    Herkesin mi aynı oluyor
    Çin'den getirtdigim mini usb wifi alıcısı ile sorunsuz calisiyor 4 euroya almistim ebaydan
    Biskey ozelligi var mi bilmiyorum hic bir sifreli kanali izliyemiyorum
    Guncellemesi nasil yapilir bu cihazın bilen varmı

• Ben cihazı aldım kurdum, fiyatına göre de performansı bence tatmin edici. Fakat cccam olaylarında ben daha yeniyim çok çakmıyorum, newcamd ile ilgili tüm bilgileri girdim server da yeşil yandı , peki şimdi kanalları nerden izliycem? mavi tuşa basıp indir diyince aygıt yok diyo onunla mı alakalıdır?
  • JS-2015 mi yoksa JS-2016 mı önerirsiniz arkadaşlar? Bende alıcam 1 tane de hangisini alsam kararsız kaldım. Ama her ikisi içinde olumlu yorumların çok olması aklıma yatırdı bu markayı.

Bu arada JS-2017 modeli bile çıkmış adamlar yemiyor içmiyor yeni modelmi çıkartıyor ne http://www.bimeks.com.tr/urun/129480/jameson-js-2017-mini-full-hd.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellidokuz -- 2 Kasım 2013; 16:16:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ellidokuz

JS-2015 mi yoksa JS-2016 mı önerirsiniz arkadaşlar? Bende alıcam 1 tane de hangisini alsam kararsız kaldım. Ama her ikisi içinde olumlu yorumların çok olması aklıma yatırdı bu markayı.

Bu arada JS-2017 modeli bile çıkmış adamlar yemiyor içmiyor yeni modelmi çıkartıyor ne http://www.bimeks.com.tr/urun/129480/jameson-js-2017-mini-full-hd.aspx

ben JS 2016 modelini sorunsuz kullanıyorum,iptv ve ccam özellikleride bence çok başarılı,her iki özelliğide kullanmaktayım...wireless adaptörle ağdaki tüm bilgisayarlarınıza bağlanabiliyorsunuz....bu arada js 2017 de lan girişide mevcut 2016 dan tek farkı bu...2015-16 ve 17 modellerini kendileri üretiyorlar...bu tür mini hd cihazlarda sd yayınlarda yüksek performans beklememeli fakat hd yayınlar oldukça tatminkar...baya kurcaladım cihazı ,merak ettiğiniz şeyler olursa sorabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: mekale

quote:

JS-2015 mi yoksa JS-2016 mı önerirsiniz arkadaşlar? Bende alıcam 1 tane de hangisini alsam kararsız kaldım. Ama her ikisi içinde olumlu yorumların çok olması aklıma yatırdı bu markayı.

ben JS 2016 modelini sorunsuz kullanıyorum,iptv ve ccam özellikleride bence çok başarılı,her iki özelliğide kullanmaktayım...wireless adaptörle ağdaki tüm bilgisayarlarınıza bağlanabiliyorsunuz....bu arada js 2017 de lan girişide mevcut 2016 dan tek farkı bu...2015-16 ve 17 modellerini kendileri üretiyorlar...bu tür mini hd cihazlarda sd yayınlarda yüksek performans beklememeli fakat hd yayınlar oldukça tatminkar...baya kurcaladım cihazı ,merak ettiğiniz şeyler olursa sorabilirsiniz

Hocam banada bir tane lazım bu tür bir cihaz. Kullanacak kişi için internet, iptv, cccam falan hiçbirisi önemli değil. Sadece görüntü kalitesi düzgün olsun yeter. Şu an milattan kalma Newwave 5000 kullanıyor( şebeke arama özelliği bile yok, düşünün yani o kadar eski). Bu ürün sd yayınlarda beklentileri karşılar mı? Yoksa daha uygun fiyatlı hd ürünler bulabilirmiyim?

• js-2016 nın bir dezavantajı lan girişi olmaması.Ama ben kabloyla uğraşamam diyorsanız js-2016 ile birlikte bide usb adaptör alırsınız 20 30 tl ye 130tl ye gelmiş olur.130 Tl ye iptv ve cccam özellikli en ucuz receaverlardan birisi bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete.

quote:

Orijinalden alıntı: mekale

quote:

Hocam banada bir tane lazım bu tür bir cihaz. Kullanacak kişi için internet, iptv, cccam falan hiçbirisi önemli değil. Sadece görüntü kalitesi düzgün olsun yeter. Şu an milattan kalma Newwave 5000 kullanıyor( şebeke arama özelliği bile yok, düşünün yani o kadar eski). Bu ürün sd yayınlarda beklentileri karşılar mı? Yoksa daha uygun fiyatlı hd ürünler bulabilirmiyim?

şöyle belirtmeliyimki cihazın tuneri kaon marka ve işlemcisi de sunplus,performansı iyi..bende başka bir marka cihaz daha var ondada sd yayınlar çok üst düzeyde değil,lakin led tv lerde standar bir uydu alıcısıda kullansanız hemen hemen aynı sonuçları alırsınız
    yok bu fiyat pahalı derseniz yine mini sd uydu alıcıları var piayasad 30-40 tl civarında

• Arkadaşlar cihazı 1 aya yakın süredir kullanıyorum Cihazı almamın sebebi iptv özelliği olmasıydı. Fakat cihazı kullandıkça hergün yeni özellikleriyle karşılaştım. Alacak olanlar için iyi ve kötü özelliklerini listeliyorum aşağıya.
    İyi özellikleri;
    CCcam olması (Kullanıyorum sıkıntısız çalışıyor)
    Newcamd olması (Elimde bilgileri olmadığından yapamadım)
    Mgcam olması (Bunuda deneyemedim)
    Çok sayıda film açabiliyor olması (1080p sıkıntısız oynattı)
    Youtube özelliği olmasî (240p sorunsuz fakat 720p yaptığımda nedense açmıyor)
    N32 oyunları açması (Denemedim)
    Hava durumu
    Picasa gibi resim siteleri açabiliyor olması
    Internet radyo ozelliği olması
    İptv de cabası :)
    ...vs.

Kötü özellikleri
    Kanal geçişleri yavaş
    Kanallar donaklıyor sd de hd de
    Uydu geç açılıyor
    Youtube yüksek kalite videoları oynatmıyor
    Uydudan yazılım güncelleme yok
    Sd kanalların görüntü kalitesi çok tatmin edici değil fakat uyduyu 1-2 gün kullanınca insan alışıyor

Aklıma bu kadar geliyor.
    Unutmadan şunuda ekleyeyim realtek çipsetli wifi adaptörlerin tamamı destekleniyor Yani wifi adaptötün içinden çıkan cdnin üzerinde realtek yazıyorsa(yada cdyi pcye taktığında realtek setupu çıkıyorsa) tamamdır.

Başka sorularınız varsa sorabilirsiniz.

• bende bu aparattan almaya niyetliyim.araştırma içerisindeyim.fakat tv nin arkasında scart girişi yok. dönüştürücü ile sağlayabilineceğini söyledi eleman.hala araştırmadayım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.