Şimdi Ara

Jameson Full HD modeller, sorular, sorunlar. (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
6
Favori
73.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

Orijinalden alıntı: parlamenter

quote:

Orijinalden alıntı: ali353

Cihaz USB den film, resim, müzik dosyalarını oynatıyor mu? Film oynatıyorsa hangi formatları oynatıyordur? Deneyen var mı? Teşekkür ederim.

oynatıyor mkv avi oynatır. yanlız flaş bellek destekler. hdd desteklemez.Fat 32 dosya sistemi.

Fat32 ile MKV oynatmasının bir esprisi yoktur, var desinler diye konulmuş bir özellik sanırım. Benim şahsi düşüncem her cihaz kendi işini yapsın, uydu alıcıları tam olarak media oynatmada başarılı değiller.

4 gb ta kadar mkv medyayı çok güzel oynatır.
    fiatı 100 tl hd alıcı + ufak yollu medya player bence feba değil görüntü kaliteside süper
    350 tl lik next 18500 hd den daha iyi.
    bıss de çözüyor demek istediğim f/p iyi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cihaz USB den film, resim, müzik dosyalarını oynatıyor mu? Film oynatıyorsa hangi formatları oynatıyordur? Deneyen var mı? Teşekkür ederim.

oynatıyor mkv avi oynatır. yanlız flaş bellek destekler. hdd desteklemez.Fat 32 dosya sistemi.

Fat32 ile MKV oynatmasının bir esprisi yoktur, var desinler diye konulmuş bir özellik sanırım. Benim şahsi düşüncem her cihaz kendi işini yapsın, uydu alıcıları tam olarak media oynatmada başarılı değiller.

4 gb ta kadar mkv medyayı çok güzel oynatır.
    fiatı 100 tl hd alıcı + ufak yollu medya player bence feba değil görüntü kaliteside süper
    350 tl lik next 18500 hd den daha iyi.
    bıss de çözüyor demek istediğim f/p iyi

Ben beğenmedim eğer HD izleyeceksem 10 - 15 GB (1080P) izlerim buda bana hitap etmiyor, 4 GB kadar olan MKV 1080P bulmak ise çok zor eğer MDHDMKV izliyorsanız sorun yok.

• Server göçtü mü arkadaşlar, çalışan var mı?

Şubat yazılımını yükledim, onda da çalışmıyor... Sözde en az 1 yıl aktif olacaktı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dallamos

Server göçtü mü arkadaşlar, çalışan var mı?

Şubat yazılımını yükledim, onda da çalışmıyor... Sözde en az 1 yıl aktif olacaktı...

Sadece el cezire sport kanalları açık benim gördüğüm hotbird cyfra+ ve dollyler çalışmıyor
  • JS 3001 chipseti nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selodonanımhaber -- 13 Şubat 2012; 9:10:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selodonanımhaber

JS 3001 chipseti nedir?

ALI çipset'lidir.
  • ALI chipsetin SD performansı çok kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selodonanımhaber

ALI chipsetin SD performansı çok kötü.

Aynen öyle...
  • A101 e bu hafta jameson js2002 geliyormuş acaba nasıl bir ürün?İşlemcisi ile ilgili bilgisi olan var mı ?

http://www.a101.com.tr/tr/Afis-Yazdir.aspx?SolBannerID=2
  • quote:

Orijinalden alıntı: k35

A101 e bu hafta jameson js2002 geliyormuş acaba nasıl bir ürün?İşlemcisi ile ilgili bilgisi olan var mı ?

http://www.a101.com.tr/tr/Afis-Yazdir.aspx?SolBannerID=2

gordugum kadariyla hd degil
  • arkadaşlar size bu kadar yoğun ve teknik bilgi arasında basit bir soru sormak istiyorum. jameson js5000 araba teyibim usb ve sd kart takılınca error 12 hatası veriyor. daha önce hep çalışıyordu ne oldu anlamadım. sadece cd ve radyo çalıyor, bu sorunu nasıl çözebilirim. ilgilenirseniz sevinirm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hfatih

arkadaşlar size bu kadar yoğun ve teknik bilgi arasında basit bir soru sormak istiyorum. jameson js5000 araba teyibim usb ve sd kart takılınca error 12 hatası veriyor. daha önce hep çalışıyordu ne oldu anlamadım. sadece cd ve radyo çalıyor, bu sorunu nasıl çözebilirim. ilgilenirseniz sevinirm.

bence servise götürün cihazı
  • quote:

Orijinalden alıntı: achfighter

quote:

Orijinalden alıntı: EstrEmO

Bu cihaz gibi içinde dahili serverı olan cihaz öneriniz varmı arkadaşlar cihazı ve markayı ilk defa duyduğum gibi hala soğuk bakıyorum ömrü ne kadar olur oda muamma...

Ben böyle şeylere genelde çok dikkat ederim. Kaliteli ürünler bakarım olmazsa özelliklerden feragat edebilirim.

Yaklaşık 2 ay olacak 3003 kullanalı. Kanal geçişleri ve USB portlarının yanyana olmamasından başka şikayetim yok. Medya oynatıcı özellikleri sınırlı olsa da uydu alıcı olarak gördüğümden hiç oynatmasa bile benim için aynıdır. Yapıldığı malzeme biraz kalitesiz olabilir ama kullanışı kesinlikle etkilemiyor. Kumandasındaki tuşların küçük olduğuna katılıyorum fakat o kadar çok özelliği olan bir cihaza daha ne kadar küçük bir kumanda yapılabilir orası tartışılır. Kumanda çok kullanışlı olmasa da tuşların daha büyük olması kumanda yerine ericsson a1018 gibi bir şey yaratır.

PVR ile kayıt yaptığımda kayıtlarda hiçbir sıkıntı olmuyor. En büyük eksisi kanal geçişlerinin yavaşlığı. Sanırsam bu modelde onu düzeltemeyecekler. Cihazın bellek miktarı ile alakalı bir durummuş. Bakalım 3004 ve diğer yeni modeller nasıl olacak?

Ayrıca bu fiyatta bu kalitede bir ürün daha yok. Cihaz TRT-HD'nin kaydını yaparken bile ısınmıyor.

+1 katılıyorum.Bu fiyata çok bile özellikleri.Dün 720p kalitede 3.30 gb boyutlu tenteni izledim.Sorunsuzdu.Sadece 1 yerde takıldı.Hemen düzeldi.

Ama sadece idman tve ve içtimai tvnin izlenmesi sorunlu.Kanalın k..yleri nasıl giriliyor.Bilen varsa anlatsın lütfen.

• quote:

quote:

quote:

Cihaz tıkır tıkır mkv oynatıyor.Uydu işini yapmış bence.Güzel bir özellik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stargate_0404

quote:

quote:

quote:

Sanırım anlatamadım, FAT 32 4GB kadar destekler yani benim izleyeceğim 4GB üstü filmlere destek vermiyor eğer NTFS destegi olsa idi o zaman takır tıkır oynatır bana hitap ederdi, bu şekilde bana hitap etmiyor, indirdiğim bir çok 720 - 1080 filmler 10 - 15 - 20 GB oldugu için yukardada yazdıgım gibi var denilsin diye konulmuş yasak savan bir özellik, ve gene dikkat ederseniz benim şahsi düşüncem diyede belirttim bana hitap etmedigi ama Fat32 oldugu için bir çok MKV oynatamaması şahsi düşüncem değil, cihazın yeterliliği o.

Saygılarımla

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sanırım anlatamadım, FAT 32 4GB kadar destekler yani benim izleyeceğim 4GB üstü filmlere destek vermiyor eğer NTFS destegi olsa idi o zaman takır tıkır oynatır bana hitap ederdi, bu şekilde bana hitap etmiyor, indirdiğim bir çok 720 - 1080 filmler 10 - 15 - 20 GB oldugu için yukardada yazdıgım gibi var denilsin diye konulmuş yasak savan bir özellik, ve gene dikkat ederseniz benim şahsi düşüncem diyede belirttim bana hitap etmedigi ama Fat32 oldugu için bir çok MKV oynatamaması şahsi düşüncem değil, cihazın yeterliliği o.

Saygılarımla

Anladım.Teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Saygılarımla

Hangi cihazdan bahsediyorsunuz?

Eğer bahsettiğiniz cihaz Jameson 3003 ise NTFS destekliyor ve 15-20 GB'lık FullHD .mkv'leri sorunsuz oynatabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dallamos

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Saygılarımla

Hangi cihazdan bahsediyorsunuz?

Eğer bahsettiğiniz cihaz Jameson 3003 ise NTFS destekliyor ve 15-20 GB'lık FullHD .mkv'leri sorunsuz oynatabiliyor.

bahswdilen cihaz 3001 hd dir

• quote:

Orijinalden alıntı: MSerkanXXX

quote:

Orijinalden alıntı: mahçup

quote:

Orijinalden alıntı: buzlucam

jameson 3003 aldım 3 gün önce yeni yazılımı yukledim 9 nolu istmciye ip girilemiyor ve cccam in çözdüğünü söylediği yayınlar hiç izlenemiyor hiç izleyemedim jameson yetkilisi nerede sorun nereden kaynaklanıyor?

valla site yöneticisi serkan beyle ters düştü artık siteye de girmiyor
    adamın yazılarına müdehale etmiş serkan bey
    oda kızmış benim yazılarımı editleme yoksa tek başına yazarsın demiş
    ve aynen dediğinide yaptı artık ortalıkta görünmüyor malesef
    jameson uydu aluıcısını alan topu topu alan 10- 15 kişiyi geçmez
    tahminimce onlarada allah yardım etsin
    böyle küslükler kimseye yarar sağlamıyor malesef serkan bey bence
    jameson ile görüş özür dile artık yanlış anlaşılma oldu de bu iş bitsin bizler bir aileyiz
    burayı soğutmayalım lütfen
    sıcak sıcak çözümler bilgi alışverişleri yapalım
    insanlar dertlerine sorunlarına çözüm bulsunlar

bu durumda olan gariban kullanıcıya oluyor ancak karsımızda sorunlarımızı aktarcak bir muhatap bulamazsak bu cihaz satmaz halbukı fıyat performans olarak cok ıs yapabılecekken yazık olur.alan benim gibi insanlarda mağdur olmazdı.bide @jameson bu arkadasa facebook telefon vs bıyerden ulasabılecek bırı var mı? Gerekırse t.f. Veya face den iletelim sorunlarımızı buraya yazanıda yonlendiririz.sonuçta küslükle bu iş olmaz ne satana ne alana fayda herkes zarar görücek

Arkadaşlar biz profesyonelce işimizi yapmaya devam ediyoruz, burada yazılmış bir yorum için buraya girmemi söyleyen Facebook grubumuzdan bir tüketicimizin isteği için girmiştim ve bu yorumu okudum. Daha önce DRF de de yorum yaptım, Yazılan yorumlar keyfi olarak editlendiği veya silindiği için buralarda yer almak istemiyoruz, ayrıca sosyal platformlar artık miyadını doldurdu tüm markaların FaceBook gibi sosyal ağlarda sayfaları var ve bu sorunlara çözümleri orada bulmak daha kolay tüketici için. Umarım bu yazdığım yorum da silinmez zira bu yorumun hemen ekran görüntüsünü alıp silindiği takdirde face de paylaşacağım ve birdaha bize TF de niye yoksunuz DF de niye yoksunuz diyenlere göstereceğim.

Gelelim ürünün Mart 2012 tarihi ile geldiği son noktaya. JS-3003 ve 3004 için yazıyorum:

1-Ürün şuana kadar yaptığını söyleyipte yapamadığı hiçbir özelliği yoktur.
    2-Kanal geçiş hızı SHOW TV TP leri hariç 2sn üzeri değildir, ve kanal geçişinde son kanalı ekranda kalarak geçmesi sağlanamamaktadır.
    3-Son yazılımlarda yaşadığımız menüde donma, kumandanın geç hareketi problemi, sisteme yapılan ilave eklentiler yüzünden olduğu tespit edilmiş şimdilik Ekim 2011 yazılımı önerilir. Bu yazılımda böyle sorunlar yoktur
    4- Softcam Key dosyasında BISS keyler otomatik olarak yazılamıyor mesajlarınız için download menüsünden js-3003-3004.key dosyasını kullanmanızı ve yeni güncellemeleri bu düzende değiştirmeniz gereklidir.
    5- Dream box ile kullanılan bütün CCCam serverları bu sistem ile de kullanılabilir, forumda okuduğum bir yoruma cevaben.
    6- Ürün 16 mb Flash 256Mb DDR bellektir bu bilgi doğru bilgidir. Yine forumda yazılan 8mb flash bellek yorumuna cevaben.
    7- Ürünü arayıpta bulamayanlarwww.webmarketim.net sitesinden satın alabilirler.
    8- Ürün donanımı Türkiye'de evladiyelik diye tabir edilecek kalitededir, zira hala piyasada 5000 yakın JS-3003 ve 3004 cihaz olmasına rağmen rekor bir arızalı servis dönüş sayımız var servise 6 adet arızalı diye ürün gelmiş bunların 3 ü fiziksel düşürme vb, 3 ü de yazılım güncelleme anında yaşanan elektrik kesintisi. Ürünün fiyatına kesinlikle değecek bir ürün.
    9- Video formatı soruları arkadaşlar, bu okadar geniş bir konu ki codec dediğimiz videonun uzantısı değildir yani, avi, mkv, divx vs vs. buların ne ile riplendiği ve codec durumunun ne olduğu önemlidir. İsteniyorki nette bulduğum herşeyi oynatsın. Birincisi bu garantiyi size sadece medya oynatıcısı olarak satılan hiçbir cihaz vermez. 2. si ise almış olduğunuz ürün uydu alıcısı olmasına rağmen perofesyonel yorumlar alması bizi sevindiriyor. 30 gb lık MKV oynattık 3D film izledik diyen yorumlara şahit olduk bu konuda profesyonel MKV dosylar kullanmanızı öneririz.
    10-obnet.cfg dosyasını merak etmişsiniz bu dosya usb den cccam bilgilerini sisteme yazmak içindir. aşağıdaki gibi kullanılır. sırası ile 1 den 9 a kadar alt alta dosyayı editleyiniz, bu arada 9 nolu servera bilgi girerseniz gömülü server bilginiz silinebilir. Bilgilerinizi girdikten sonra dosya tipini bozmadan kaydedin, USB den alıcınıza bağlayın ve kanal listesi güncellemesi yaptığınız ekrana gelince 2 tuşuna basın tüm bilgiler sisteme yazılacaktır.

Server=CCCam:server adresi:port:0:kullanıcıadı:sifre
    Server=CCCam::17500:0::

Bu ürün ile alakalı olarak sorularınıza her daim cevap içinhttp://www.facebook.com/groups/js3003/ adresine yorum yapabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar. Kişisel problemleri olanlar ile kişisel polemiğe girmiyoruz alıntı yaptığımız arkadaşa teşekkür ederiz.

• Arkadadlar bende jameson full hd 2012 var.
    Bu cihaza nasil biss sifresi girebilirim?
    Biss menusune geldigimde duzenle ve sil seceneginden baska secenek yok.Biss menusune kumandanin uzurindeki next tusu ile giriyorum.
    Yardimci olursaniz sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.