Şimdi Ara

Jameson Full HD modeller, sorular, sorunlar. (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
6
Favori
73.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EstrEmO
    Teşekkürler achfighter uzun zamandır senin forumda mesajına rastgelmemiştim aniden burda görünce seni şaşırdım. iyisindir umarım

Bir konu açtım bakalım artık son tavsiyelere göre birşey alıcam.

http://forum.donanimhaber.com/m_56427601/mpage_1/f_/key_//tm.htm#56427601

Rica ederim. Gördüğüm kadarıyla tasarımlarına devam ediyorsun. Umarım ileride istediğin yerlere gelirsin. Başarmak uğruna çalışanlar elbet istediklerini hayattan alırlar.

Uydu alıcı için tavsiyelere açtığın başlıkta bakayım ben de.

• jamesonu test etmiş biri olarak kanal geçiş hızı çok yavaş menü ise kullanışlı değil buna bir çözüm bulunursa kullanılabilir bir cihaz.
  • Jameson'ın 4 Ocak tarihli yazılımı oldukça iyi olmuş. Bir kanalı kaydederken aynı transponderdaki başka bir kanalı izleyebiliyorsunuz. Hatta kaydederken media player özelliklerini de kullanabiliyorsunuz.

Fakat server konusu Kasım yazılımı gibi hala sorunlu maalesef. Bunu da halletseler süper olacak, kanal geçiş hızı dışında bir eksiği kalmayacak benim açımdan. O kadarına da katlanırız artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dallamos

Jameson'ın 4 Ocak tarihli yazılımı oldukça iyi olmuş. Bir kanalı kaydederken aynı transponderdaki başka bir kanalı izleyebiliyorsunuz. Hatta kaydederken media player özelliklerini de kullanabiliyorsunuz.

Fakat server konusu Kasım yazılımı gibi hala sorunlu maalesef. Bunu da halletseler süper olacak, kanal geçiş hızı dışında bir eksiği kalmayacak benim açımdan. O kadarına da katlanırız artık...

4 Ocakta Server kesinti sorunu varsa o zaman ekim yazılımına devam ediyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 11 Ocak 2012; 8:46:47 >
  • quote:

Bir kanalı kaydederken aynı transponderdaki başka bir kanalı izleyebiliyorsunuz.

Bu özellik zaten vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acerx

jamesonu test etmiş biri olarak kanal geçiş hızı çok yavaş menü ise kullanışlı değil buna bir çözüm bulunursa kullanılabilir bir cihaz.

Rami çok az 8mb. Elemanlar her özelliği koymuşlar ama rami ayarlayamamışlar. Ram miktarının en az 16mb olması lazımdı.

Acaba bu aletlere sonradan ram eklenebilir mi ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: achfighter

quote:

Bir kanalı kaydederken aynı transponderdaki başka bir kanalı izleyebiliyorsunuz.

Bu özellik zaten vardı.

Evet ama media player olarak kullanamıyordunuz, şimdiki yazılım bu konuda daha iyi olmuş.

Ayrıca kronik bir sorunu da şu: Media player'da AC3 codecli sese sahip bir filmi izlerken ileri ya da geri sardığınızda, ya da kaldığım yerden devam et dediğinizde ses sonuna kadar açılıyor ve isteseniz de kısamıyorsunuz. Sadece mute edebiliyorsunuz.

Zaten ses konusunda biraz sorunlu bir cihaz, her ne kadar ses kontrolü çok kademeli ayarlanıyor gibi görünse de mute ile ilk kademe arasında çok farkediyor. Ayrıca sesi yarıya kadar açtığınızda zaten neredeyse sonuna kadar açmış gibi oluyorsunuz. Sonrasında sona da dayasanız pek farklılık olmuyor. TV kumandası kullanmaya mecbur bırakıyor, halbuki diğer uydu alıcımda TV kumandasına hemen hemen hiç ihtiyaç duymuyordum, çok geniş bir aralıkta ses kontrolü sağlayabiliyordu.

• quote:

Zaten ses konusunda biraz sorunlu bir cihaz, her ne kadar ses kontrolü çok kademeli ayarlanıyor gibi görünse de mute ile ilk kademe arasında çok farkediyor. Ayrıca sesi yarıya kadar açtığınızda zaten neredeyse sonuna kadar açmış gibi oluyorsunuz. Sonrasında sona da dayasanız pek farklılık olmuyor. TV kumandası kullanmaya mecbur bırakıyor, halbuki diğer uydu alıcımda TV kumandasına hemen hemen hiç ihtiyaç duymuyordum, çok geniş bir aralıkta ses kontrolü sağlayabiliyordu.

Evet ses konusunda size katılıyorum. İllaki tv kumandası yanınızda oluyor.
  • server 4 ocak yazılımında sıkıntılı yine, ben de ekime döneceğim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

Ben de bu sorundan çok rahatsızım.

• quote:

quote:

quote:

Ben de bu sorundan çok rahatsızım.

Bu tip sorunları bizzat Serkan Uğur'a iletmek için facebook sayfalarına yazalım.
    https://www.facebook.com/groups/js3003/

Ben bi kaç hususda sıkıntımı dile getirdim umarım yazılımlarla çözüm bulabilirler..

• quote:

Bu tip sorunları bizzat Serkan Uğur'a iletmek için facebook sayfalarına yazalım.

Ben bi kaç hususda sıkıntımı dile getirdim umarım yazılımlarla çözüm bulabilirler..

Yoksa dollyleri sen mi yazdın.

Adamlar tutturmuş dolly de dolly. Şimdi neden bu markanın bu kadar ilgi gördüğünü anladım. Hatta bir ara sosyal medyadaki sayfalarına deneme videosu koymuşlardı. Orada yarıldım gülmekten.

• quote:

quote:

Yoksa dollyleri sen mi yazdın.

Adamlar tutturmuş dolly de dolly. Şimdi neden bu markanın bu kadar ilgi gördüğünü anladım. Hatta bir ara sosyal medyadaki sayfalarına deneme videosu koymuşlardı. Orada yarıldım gülmekten.

Yok ben yazmadım.

Orda bi eleman var. O sürekli ccam,free serverlarla ilgili sorular soruyor ve benim soruları da sabote ediyor.

• facebook sayfasına baktımda sorulara cevap vermiş yetkili arkadaş bazı sorunlar halledilmesede muhattap olması güzel ilerde birşeyler olabilir.
  • arkadaşlar bugun karabük electro world mağazsından samsung 40d5800 led tv ile kullanmak için js-3001 modelini aldım.bu model hakkıda fikri olanlar varmı mı ? 1080i yazması sıkıntı olurmu.led tv ile uyumu nasıl olur.led tv daha açtırmadım,mart ayında yeni taşınacağım evimde açtırıp kullancağımdan soruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: offhcu

arkadaşlar bugun karabük electro world mağazsından samsung 40d5800 led tv ile kullanmak için js-3001 modelini aldım.bu model hakkıda fikri olanlar varmı mı ? 1080i yazması sıkıntı olurmu.led tv ile uyumu nasıl olur.led tv daha açtırmadım,mart ayında yeni taşınacağım evimde açtırıp kullancağımdan soruyorum.

arkadaşım güle güle kullan bendede var süper cihaz 1080i uydu sisteminin full hd sidir.

görüntü hd lerde çok ıyı sd lerde fena değil memnun kalırsın tv ye hdmı ile bağla

flaş sürücüye sd hd kanalları çok güzel kayıt ediyor.
  • Cihaz USB den film, resim, müzik dosyalarını oynatıyor mu? Film oynatıyorsa hangi formatları oynatıyordur? Deneyen var mı? Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali353

Cihaz USB den film, resim, müzik dosyalarını oynatıyor mu? Film oynatıyorsa hangi formatları oynatıyordur? Deneyen var mı? Teşekkür ederim.

oynatıyor mkv avi oynatır. yanlız flaş bellek destekler. hdd desteklemez.Fat 32 dosya sistemi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: parlamenter

quote:

Cihaz USB den film, resim, müzik dosyalarını oynatıyor mu? Film oynatıyorsa hangi formatları oynatıyordur? Deneyen var mı? Teşekkür ederim.

oynatıyor mkv avi oynatır. yanlız flaş bellek destekler. hdd desteklemez.Fat 32 dosya sistemi.

Sadece mkv avi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: parlamenter

quote:

Fat32 ile MKV oynatmasının bir esprisi yoktur, var desinler diye konulmuş bir özellik sanırım. Benim şahsi düşüncem her cihaz kendi işini yapsın, uydu alıcıları tam olarak media oynatmada başarılı değiller.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.