Şimdi Ara

James Donkey JD27GM144 27'' 1ms 144Hz (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
2
Favori
19.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tabiki haklısın ancak bu aldığım digitus ürünü tüm herkesin 144hz de kullandığı ürün ve sıkıntısız kullanıyorlar ben de düşünüyorum, kablo sorunlu olsa 120hz'de de sorun yaratması gerekmezmiydi matıken. Zaten benim pc (aorus gtx 1080 11gpbs rev 1.0) var ve NŞA da HDMI üzerinden de 144hz desteği var. HDMI 1 portu (2.0 olan) maksimum 120 hz veriyordu. Yalnızca DP 144hz verdiğinden HDMI ile test yapamadım. Düşüncem mantıklı değil mi. bilmiyorum.

Keşke 3 4 tane dp port alsaymışım hahah
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmandama

tabiki haklısın ancak bu aldığım digitus ürünü tüm herkesin 144hz de kullandığı ürün ve sıkıntısız kullanıyorlar ben de düşünüyorum, kablo sorunlu olsa 120hz'de de sorun yaratması gerekmezmiydi matıken. Zaten benim pc (aorus gtx 1080 11gpbs rev 1.0) var ve NŞA da HDMI üzerinden de 144hz desteği var. HDMI 1 portu (2.0 olan) maksimum 120 hz veriyordu. Yalnızca DP 144hz verdiğinden HDMI ile test yapamadım. Düşüncem mantıklı değil mi. bilmiyorum.

Keşke 3 4 tane dp port alsaymışım hahah
    Bu ön görülebilecek bir sorun değil hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• James Donkey JD27GM144 27 bu monitörden kafemize 5 tane aldık hiçbiri 144hz de sorunsuz görüntü veremedi hdmi ve display port kabloyla denedik 144hz de sürekli ekran açılıp kapanıyor sorunsuz olarak sadece 120hz de çalışıyor.

1 monitör kutusu açık ve kullanılmış olarak geldi heryeri parmak izli direk geri iade ettim 2 haftadır incehesaptan değişmesini bekliyorum.

1 monitörün ertesi gün hdmi 1-2 ve display portu çalışmaz hale geldi

diğer mönitörleride 144 hz ile sağlıklı çalışmıyor diye geri yolladım 1 haftadır onlardanda ses yok müşteri hizmetleri sallıyor sürekli

yaşadıklarımız bu şekilde karar sizin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cnr_2010 C kullanıcısına yanıt
    Ben daha once ne 144hz monitor kullandim ne de ips monitor.

Sence ilk izlenimlerin olarak hangi monitor daha tercih edilebilir?

Oyunlarda ips problem yaratiyor muydu?

• luckyslevın L kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bendede var müşteri hizmetlerindeki teknik servis salağa yatıyor burda denedik çalışıyor diye 5 tane monitör aldık 5 ide aynı sorun 144hz de sürekli ekran kapanıp açılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sam Fisher 6600

Ben daha once ne 144hz monitor kullandim ne de ips monitor.

Sence ilk izlenimlerin olarak hangi monitor daha tercih edilebilir?

Oyunlarda ips problem yaratiyor muydu?
    Şu an 144hz'de çalıştırmayı beceremediğim için oyun konusunda bir şey söylemiyorum.

Bu zamana kadar ips 6ms gecikme süresi ve 75hz ile bir problem yaratmadı. Dell'in Verdiği görüntü çok net ve keskin renkler ise çok canlı.

Ben bu james donkey'i 1ms ve 144hz için aldım. Şu an dediğim gibi 144hz çalıştıramıyorum. Diğer arkadaşlardaki gibi görüntü gidip gelme gibi bir olay yok ama monitörün çalıştığı hz sürekli kafasına göre değişiyor yukarıdaki arkadaşın dediği gibi. Dell direkt freesync ile 75 hz sabit veriyordu.

JD için renk keskinlik parlaklık ve gama ayarı yaptım biraz daha kendine geldi ilk açıldığına göre %25-30 daha iyi görüntü veriyor masaüstü video performansında.

İlginç şekilde oyunları açınca bu kalite farkı (tn panelden dolayı oluşan fark) kapanıyor ve ips'e biraz daha yaklaşıyor.

1ms ve 144hz (çalıştırabilirsem) eğer fiyat performans açısından güzel alınır. ancak ben bu monitörü 1200 liraya aldım ve ben bu monitörü alırken dell 1000 liraydı.

144hz ve 1ms farkını daha oyunlarda yaşayamadığım için yorum yapamıyorum ama senin için önemli değilse ips monitöre yönel görüntü kalitesinde gözle görülür fark var.

• arkadaşlar internette araştırdım da tabi bu zamana kadar olmadığı için 144hz monitör bilmiyordum hiç. hdmi sadece 120 hz destekliyormuş. 120hz'e aldım ve sabit 120 hz veriyor monitör şu anda freesync de açık.

144hz için sadece displayport ya da dual dvi iş görürmüş. ayrıca ekran kartınızın da 144hz çıkış veren portu olması gerekliymiş. ayrıca display port kablosu 144 hz verebilmek için yeterli veri aktarımını sağlayacak kalitede olmalıymış. yani her display port kablosu da olmaz. Eğer veri aktarımı yeterli gelmezse hiç açılmama ve görüntü gidip gelmesi yaşanabiliyormuş.

Yani bu bilgiler ışığında benim kullandığım monitörde bir problem yok gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnr_2010

arkadaşlar internette araştırdım da tabi bu zamana kadar olmadığı için 144hz monitör bilmiyordum hiç. hdmi sadece 120 hz destekliyormuş. 120hz'e aldım ve sabit 120 hz veriyor monitör şu anda freesync de açık.

144hz için sadece displayport ya da dual dvi iş görürmüş. ayrıca ekran kartınızın da 144hz çıkış veren portu olması gerekliymiş. ayrıca display port kablosu 144 hz verebilmek için yeterli veri aktarımını sağlayacak kalitede olmalıymış. yani her display port kablosu da olmaz. Eğer veri aktarımı yeterli gelmezse hiç açılmama ve görüntü gidip gelmesi yaşanabiliyormuş.

Yani bu bilgiler ışığında benim kullandığım monitörde bir problem yok gibi duruyor.
    HDMİ 2.0 kablosu sabit 144hz verebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ezio Da Firenze

HDMİ 2.0 kablosu sabit 144hz verebiliyor.

Alıntıları Göster
    forumlarda verebiliyor diyenler var doğru şöyle bir düzeltme yapalım o zaman.

Monitör 144hz olabilir ama hdmi üzerinden 144hz alamıyor olabilir.
    Monitör 144hz olabilir hdmi port 144hz alabilir ama kablo bant genişliği yeterli olmayabilir.
    Monitör 144hz olabilir hdmi port 144hz alabilir kablo bant genişliği yeterlidir ama ekran kartının portu 144hz veremeyebilir.

Burada yapılması ve denenmesi gereken şey şu 144hz display port çıkışına ve yeterli bant genişliğindeki dp kablosuna sahip biri bu monitöre bağlantı yapacak ve yine problem yaşanırsa sorunun monitörde olduğu ortaya çıkacak.

Aksi halde sorun monitörde değil yukarıda saydığım kalan adımlarda olan bir durumu yaşıyoruz.

Ben de dp kablosu yok maalesef deneyemiyorum.

not:2 buçuk saat oldu görüntüde gidip gelme yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: cnr_2010

forumlarda verebiliyor diyenler var doğru şöyle bir düzeltme yapalım o zaman.

Monitör 144hz olabilir ama hdmi üzerinden 144hz alamıyor olabilir.
    Monitör 144hz olabilir hdmi port 144hz alabilir ama kablo bant genişliği yeterli olmayabilir.
    Monitör 144hz olabilir hdmi port 144hz alabilir kablo bant genişliği yeterlidir ama ekran kartının portu 144hz veremeyebilir.

Burada yapılması ve denenmesi gereken şey şu 144hz display port çıkışına ve yeterli bant genişliğindeki dp kablosuna sahip biri bu monitöre bağlantı yapacak ve yine problem yaşanırsa sorunun monitörde olduğu ortaya çıkacak.

Aksi halde sorun monitörde değil yukarıda saydığım kalan adımlarda olan bir durumu yaşıyoruz.

Ben de dp kablosu yok maalesef deneyemiyorum.

not:2 buçuk saat oldu görüntüde gidip gelme yok.

Alıntıları Göster
    omaTR kullanıcı adlı arkadaş hdmi 2.0 kablosu ile 144 hz alıyor bu monitörde, 144 hz de gidip gelme yaşanıyormuş sadece. 144hznin altında ki hz lerde bir sorun olmadığını tüm kullanıcılar söylüyor hocam ama dediğiniz gibi çok kaliteli bi dp kablo ile denemekte lazım.

• İnşallah sorun olmaz kendim satıyor gibi ürünü paketledim. Sorunu çok detaylı bir şekilde anlattım bence bu riske değmez iade olmazsa değişim de yapsalar yeterli ama ben de ürünlerin 0 olduğu konusunda biraz şüpheliyim. İnce hesap bunu yaptıysa ve bu kadar sorunlu monitör satışa sunduysa baya sıkıntı yaşacak gibi.

• nexus26 N kullanıcısına yanıt
    Benim ile aynı sorunlrı yaşayan birileri olmasına sevindim. Ancak bendeki biraz daha ileti seviyesi sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: osmandama

Benim ile aynı sorunlrı yaşayan birileri olmasına sevindim. Ancak bendeki biraz daha ileti seviyesi sanırım
    Galiba tüm monitörler de bu sorun çıkacak hocam. Kaliteli bi dp kablosu ile bu sorun yaşanmaz ise verdikleri hdmi 2.0 kablosunun çok dandik olduğunu öğreneceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ezio Da Firenze

omaTR kullanıcı adlı arkadaş hdmi 2.0 kablosu ile 144 hz alıyor bu monitörde, 144 hz de gidip gelme yaşanıyormuş sadece. 144hznin altında ki hz lerde bir sorun olmadığını tüm kullanıcılar söylüyor hocam ama dediğiniz gibi çok kaliteli bi dp kablo ile denemekte lazım.

Alıntıları Göster
    yabancı forumları okudum 144hz ekran gidip gelmesi için şu sonuca varmışlar.

daha düşük hz'e ayarladığınızda ekran gidip geliyorsa portta temassızlık var. düşük hz'e geçince ekran gidip gelmiyorsa kablo desteklemiyor ya da ekran kartı çıkışı desteklemiyor. Çoğu kullanıcının da display porta geçince sorunları çözülmüş.

hdmi 2.0b kablo taktım 4k tvde 60hz hdr görüntü verebilen ama 144hz çalıştırmadı bu arada.

• O zaman burda kilit nokta omaTR nickli arkadaş sanırım :D Zira yüksek kalitede bi dp kablo siparişi verdiğini söyledi. Onun testine göre bir yol izlicez biz de sanırım :D
  • Bütün sorular yarın cevap bulacak arkadaşlar

Kablo Kaliteli ye benziyor sertifikaları falan var. İnşallah sıkıntı çıkmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: luckyslevın

O zaman burda kilit nokta omaTR nickli arkadaş sanırım :D Zira yüksek kalitede bi dp kablo siparişi verdiğini söyledi. Onun testine göre bir yol izlicez biz de sanırım :D
    kutu içeriğinden çıkan kablonun üstündeki kodu yazdım nette araştırdım hdmi 2.0 kablo. ancak yine baya bir forum dolaştım hdmi 2.0 144hz verir vermez çok tartışma var ve herkesin ortak çözümü display port ile bağlantı. farklı marka monitörlerde de yaşanmış 120hz çalışması 144hz siyah ekran gidip gelmesi.

Bunu yaşayan arkadaşlar kaynağı otomatik seçimden çıkartıp direkt hdmi 1'i seçebilirler mi? bir de öyle denensin. özellikle 144hz almayı başaran arkadaş.
  • omaTR kullanıcısına yanıt
    hocam bir de 144hz'de görüntü gidince tekrar geldiğinde hz düşüyor mu? 144 sabit mi kalıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omaTR

Konu hayırlı olsun,
    bende 24" olanını aldım bugün elime geçti kullanmaya başladım
    HDMI 2.0 kullanarak 144hz freesync açık olarak ve rx 580 8gb ile kullanıyorum monitörü.
    Daha önce 144hz kullanmadığım için karşılaştırma yapamacağım ancak gerçekten çok güzel bir deneyim 60 hz'den sonra çağ atladım resmen.

Yalnız pubg oynarken arada bir ekran kapanıyor 2-3 saniye sonra geri geliyor.
    Bağlantılarda bir sıkıntı yok, eski 60hz monitörümde de böyle bir problem yoktu.

İşlem ve ekran kartı Isı değerlerim normal. 6 saat kadar oynadım 3 kere yaptı.

Buna çözüm arıyorum fikri olan var mı?
    bu arada sen 24" modelini almışın bendeki 27" ekran kartı aynı model benimkinin markası gigabyte aourus sendeki nedir? 18.11.1 yüklü bende sürücü olarak sendeki hangi sürücü?

• Arkadaşlar elimdeki kaliteli hdmi kablosu ile adaptif freesynci monitör ayarlarından kapatıp radeon ayarlarından freesynci açarak sabit 144hz alıyorum şu anda 15 dakika oldu görüntüde gelme gitme yok. oyuna girip de deneme yapacağım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.