Şimdi Ara

James Donkey JD27GM144 27'' 1ms 144Hz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
2
Favori
19.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben de tam konu açacaktım ki burayı gördüm iyi oldu. Aynı sorun bende de var ve freesync özelliği de kapalı. Dediğiniz gibi ekran anlık gidiyo sonra tekrar geliyo ama bende öyle iki üç saniye değil de 1-1.5 sn kadar gidiyo geri geliyo sonra. Ben de dedim bi dp kablo ile deneyeyim ama deneyip de sorun devam ediyo diye yazan arkadaş da var çok kaliteli dp kablo alıp da düzelir diye yazan da, emin olamadım o yüzden. Kesin çözümü yok mudur bunun acaba ya ? (Bu arada benim monitör de 24.5" olanı)
  • luckyslevın L kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.Sizin yaşadiğiniz sorunla bende karşı karşıyayım.Ne gibi yollar izlediniz banada aktarırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: luckyslevın

Arkadaşlar ben de tam konu açacaktım ki burayı gördüm iyi oldu. Aynı sorun bende de var ve freesync özelliği de kapalı. Dediğiniz gibi ekran anlık gidiyo sonra tekrar geliyo ama bende öyle iki üç saniye değil de 1-1.5 sn kadar gidiyo geri geliyo sonra. Ben de dedim bi dp kablo ile deneyeyim ama deneyip de sorun devam ediyo diye yazan arkadaş da var çok kaliteli dp kablo alıp da düzelir diye yazan da, emin olamadım o yüzden. Kesin çözümü yok mudur bunun acaba ya ? (Bu arada benim monitör de 24.5" olanı)
    DP kabloyu aldım, bugün kargolanacak yarın akşam deneme şansım olacak.
    Haber veririm
    Monitörde bir problem olduğunu sanmıyorum çünkü başka monitörler de yapıyor bunu araştırdığım kadarıyla.

• 1080p ve 27"?

• omaTR kullanıcısına yanıt
    Sen o zaman aynı kabloyla mı denedin diğer monitörleri de ? Çünkü bana monitörden kaynaklıdır gibi geliyo ama emin de olamadım
  • BIG vision B kullanıcısına yanıt
    Yok herhangi bir yol izlemedim ben de henüz
  • Merhaba 27” olan versiyonunu ben de aldım bir arkadaşıma da aldırdım. Akşam eve gidince test edeceğim.

Ancak hdmi portların sadece bir tanesi 2.0 ve 144hz destekliyor. Bir de display port sahip bu özelliğe. Yani 2.0 olmayan bir hdmi girişe takıyosanız bu sorunlar olabilir.

Evde dell 27”lik bir ekran daha var. Kablo kalitesiz ise o monitörde de görüntü gidip gelmesi oluyor. (Rx 580 8gb kart ile 75hz freesync açıkken olan bir durum).

Bazı hdmi ya da display port kanloları gerçekten çok kalitesiz veriyi iletebilecek yapıya sahip değil bunu ps4te yaşamıştım görüntü vermiyordu.

Doğru porta bağladığınıza emin olun.

Kablonun kaliteli olduğuna emin olun.

Ayarları düzgün yaptığınıza emin olun.

Yazılımları güncelleyin.

Eğer hala daha problem devam ediyorsa monitörde problem var diyebiliriz.

Açıp kuran sorunsuz olan kimse var mı?

Genel olarak ürün nasıl? Fiyatına göre sizi tatmin etti mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: luckyslevın

Sen o zaman aynı kabloyla mı denedin diğer monitörleri de ? Çünkü bana monitörden kaynaklıdır gibi geliyo ama emin de olamadım
    Araştırdığım kadarıyla dedim hocam,
    buyrun
    https://www.youtube.com/watch?v=hsZ-FPcS6hg
  • cnr_2010 C kullanıcısına yanıt
    Doğru porta taktığıma eminim de kablo kalitesinden emin olduğumu söyleyemem sonuçta kutudan çıkan kablo çok kaliteli bişey olmaya da bilir.

Ürün kalitesine gelecek olursak da eh işte fiyatına göre fena değil diyebilirim, sonuçta 1.000,00 tl lik bir ürün o fiyata piyasada genel olarak 75hz monitörler var. O şekilde düşünmek gerek.
  • omaTR kullanıcısına yanıt
    Pardon mesajını yanlış algılamışım. Şimdi tekrar baktım anladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnr_2010

Merhaba 27” olan versiyonunu ben de aldım bir arkadaşıma da aldırdım. Akşam eve gidince test edeceğim.

Ancak hdmi portların sadece bir tanesi 2.0 ve 144hz destekliyor. Bir de display port sahip bu özelliğe. Yani 2.0 olmayan bir hdmi girişe takıyosanız bu sorunlar olabilir.

Evde dell 27”lik bir ekran daha var. Kablo kalitesiz ise o monitörde de görüntü gidip gelmesi oluyor. (Rx 580 8gb kart ile 75hz freesync açıkken olan bir durum).

Bazı hdmi ya da display port kanloları gerçekten çok kalitesiz veriyi iletebilecek yapıya sahip değil bunu ps4te yaşamıştım görüntü vermiyordu.

Doğru porta bağladığınıza emin olun.

Kablonun kaliteli olduğuna emin olun.

Ayarları düzgün yaptığınıza emin olun.

Yazılımları güncelleyin.

Eğer hala daha problem devam ediyorsa monitörde problem var diyebiliriz.

Açıp kuran sorunsuz olan kimse var mı?

Genel olarak ürün nasıl? Fiyatına göre sizi tatmin etti mi?
    Hocam cevap için teşekkürler,

HDMI 2.0 portuna bağlı, monitörün en üst tuşuna bastığımda görüyorum zaten hangi porttan görüntü aldığımı, 144hz freesync açık görüntü alıyorum.

Kablo kutu içerisinden çıkan hdmi 2.0 ancak kaliteli durmuyor açıkçası, bugünhttps://www.amazon.com.tr/dp/B07FLC3BRT bu ürünü aldım. Satıcı ile görüştüm bu kablo ile ekran gidip gelmesi problemini aşarsınız size çözüm olur dedi. Bakalım gerçekten işe yarayacak mı? Yabancı forumlarda kaliteli kablonun sorunu çözeceğinden bahsediyordu zaten.

Yazılımlar güncel sürümde ve monitör-windows ayarları da yapıldı.

Gelelim ürüne
    Ürün 960 tl için müthiş kalitede :) Hele muadillerinin 1400 tl den satıldığını düşünürsek..

İlk 144hz 1ms monitörüm olduğu için karşılaştırma yapamam ancak 60hz 5ms monitörden geçtiğim için beni fazlasıyla tatmin etti, eskiden görmüyormuşum onu anladım.

Yalnız monitörün ayağı çok ince ve tek vida tutuyor sadece o yüzden sağlamlığı tartışılır. İnceliği çok güzel. Isınır dedim ama çok fazla da ısınmıyor açıkçası bu ekran gidip gelme sorununu da çözebilirsem müthiş bir alışveriş olacak benim için.

• Anladım hocam. Ben de eve gidince deneyeceğim hemen. Buraya sonucu yazarım.

Dediğim gibi dell monitörde de görüntü gidip gelme problemi oldu. Kablo değiştirdim ve sonuç düzeldi. Hem kutudan çıkan hem bendeki dandik kablo hem de sonradan aldığım kaliteli kablo ile test yapar sonucu yazarım ki insanlara yol göstersin.

Ayrıca birebir 27” ips 6ms 75hz dell ile bu mınitörü de kıyaslarım. Ips ile tn kıyaslamak çok alakasız ama tepkime süresi ve yenileme hızı ile bir kıyas yaparım bakalım ne kadar fark ediliyor.

• cnr_2010 C kullanıcısına yanıt
    Kabloyu değiştirdiniz ve sorun düzeldi diyorsanız o zaman sorun kesin olarak kabloda diyebiliriz. Ama tabi yine de sonuçlarınızı merak ediyorum bir yazın ona göre artık ben de kablo değiştiririm. Güzel haberlerinizi beklemedeyim o zaman.
  • Anlaşılan herkes kaliteli bi kablo ile denenmesini bekliyor benim gibi.4GÖZLE sonuçlarinizi beklyoruz.
  • 27" james donkey monitördeki ayarlar kafamı karıştırdı. Doğru ayarlar nasıl olmalıdır?

- Display port kablo bağlıyorum (önceki hp monitör kutusundan çıkan kablo, kalitesiz olduğunu sanmıyorum)
    - Windowstan 144hz ayarlıyorum.
    - Radeon ayarlarından freesync özelliğini açıyorum.
    - Monitör ayarlarından displayport seçeneğini seçiyorum
    Bu ayarlarda monitörün düğmesine bastığımda bilgi olarak ekranda 1920*1080 72 hz görünüyor. Neden 72 hz oluyor acaba? Bu durumda görüntü 72 hz mi 144 hz mi?
    James Donkey JD27GM144 27'' 1ms 144Hz

Ayrıca freesync açıkken oyunlarda hz sürekli değişiyor:

- Eğer freesync özelliğini kapatırsam herşey 144 hz oluyor. Bu durum normal mi?

Ayrıca james donkey kutsundan çıkan hdmi 2.0 kablosunu monitörün hdmi 1 kısmına taktığımda monitörden hiç görüntü alamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sam Fisher 6600 -- 28 Kasım 2018; 18:50:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sam Fisher 6600

27" james donkey monitördeki ayarlar kafamı karıştırdı. Doğru ayarlar nasıl olmalıdır?

- Display port kablo bağlıyorum (önceki hp monitör kutusundan çıkan kablo, kalitesiz olduğunu sanmıyorum)
    - Windowstan 144hz ayarlıyorum.
    - Radeon ayarlarından freesync özelliğini açıyorum.
    - Monitör ayarlarından displayport seçeneğini seçiyorum
    Bu ayarlarda monitörün düğmesine bastığımda bilgi olarak ekranda 1920*1080 72 hz görünüyor. Neden 72 hz oluyor acaba? Bu durumda görüntü 72 hz mi 144 hz mi?

Ayrıca freesync açıkken oyunlarda hz sürekli değişiyor:

- Eğer freesync özelliğini kapatırsam herşey 144 hz oluyor. Bu durum normal mi?

Ayrıca james donkey kutsundan çıkan hdmi 2.0 kablosunu monitörün hdmi 1 kısmına taktığımda monitörden hiç görüntü alamadım.
    Hocam adaptif freesync olduğu için öyle gözüküyor. Bende de aynı bir sıkıntı yok. Aldığın kare ne ise aynı hz yi gösteriyor monitör böylece yırtılmalar gözükmüyor

Bunlar kendi düşüncelerim. Adaptiften bunu anlıyorum ben

Düzeltme;

Düşündüğüm gibiymiş

"Adaptive sync is a VESA DisplayPort standard, it's function is to synchronise monitor refresh rate with the fps provided by the video card in order to eliminate tearing/stutter/input lag. In my experience it also adds more fluidity, 40 fps with adaptive sync feels like 60 fps with vsync. Currently only AMD cards support adaptive sync under the name "Freesync", since nVidia disables this feature on their desktop cards in order to force their costumerts into buying g-sync monitors, which contain proprietary nVidia hardware and thus are more expensive. "Adaptive sync" IS NOT nvidia "adaptive vsync", adaptive vsync simply is just vsync that turns itself off when fps goes below the monitors refresh rate."
    http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3405250/adaptive-sync-monitor.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omaTR -- 28 Kasım 2018; 19:7:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 120 hz de sorun yokken 144hz de olması bence monitör ile alakalı diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: osmandama

120 hz de sorun yokken 144hz de olması bence monitör ile alakalı diye düşünüyorum.
    kablonun aktarım kapasitesi ile ilgili olduğunu çokça okudum hocam.

yarın anlayacağız.
  • Arkadaşlar yetiştim.

Monitörü kurdum. Şu an ordan yazıyorum.

Kutudan çıkan hdmi kabloyu hdmi 1 portuna bağladım. Çalıştırdım görüntü geldi. Yaklaşık yarım saat oldu görüntüde gitme gelme yok.

Freesync özeliğini açtım 144hz olarak ayarladım monitörü ve oyuna girdim. Yukarıda bir arkadaşın bahsettiği gibi ayarlara bakınca hertz sürekli değişiyordu.

Açtığım oyun cs:Go ve sürekli 200 üstü fps alıyorum hz niye 144 sabit kalmıyor tam anlayamadım.

Hemen minik bir kıyas ve ön değerlendirme yapayım Dell SE2717H 27 '' 6ms 75Hz FreeSync IPS ile.

Renkler doğal olarak IPS'E göre kötü tn panelden farklı bir beklentim yoktu zaten ama kötü. Tasarım fotoğraf vb bir şey arıyorsanız kesinlikle bulaşmayın.

Görüş açısı IPS'e göre doğal olarak kötü ancak bildiğiniz tn panellere göre gayet iyi yani bu noktada hakkını yemek istemem.

Monitörün parlaklığı gayet iyi biraz ince ayar yapılması gerekli.

Şu 144hz olayını çözebilirsem daha detaylı testi yapıp yorumumu da yazacağım.

Yapmamı istediğiniz merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz. Dandikse dandik güzelse güzel derim endişe etmeyin o kadar para veriyorsunuz sırf ben aldım diye yüceltmem ürünü.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.