Şimdi Ara

James Donkey 712 İncelemesi ^ F/P RGB OYUNCU KULAKLIĞI ^

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
4.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu konuyu en iyi şekilde görüntüleyebilmek için Forum Ayarlar Kısmından /
    Tercihler / Resim küçültme ayarlarım --- Genişliği 960 Olsun
    Tercihler / Resim küçültme ayarlarım --- Sadece 900 den büyükleri küçült ' seçili olmalıdır.

Arkadaşlar merhaba ,

Uzun aradan sonra yine bir heves heyecanla yeni bir ürüne beraber yakından bakıyoruz. Bugün beraber incelediğimiz ürün ‘’ James Donkey 712 7.1 RGB Oyuncu Kulaklığı ‘’

James Donkey, hepinizin bildiği üzere çinli bir firma ve biz eskiye nazaran çinlilerden artık çok korkmuyoruz Korktuklarımız olabilir ama James DOnkey bu konuda ülkede çok fazla kişiye ulaşarak bu önyargıyı kıran çinli firmalardan bir tanesi diye düşünüyorum. Çinli diyince bizim aklımıza hep ucuz,çabuk bozulacak,basit ürünler gelir ya hani , bizim tüccarlarımızın çine gidip fuarlardan 3000 5000 sar 1 dolardan ver dediği ürünler gelir aklımıza , James Donkey kurucuları yönüyle bu çizgiden ayrılan firmalardan bir tanesi. Esasında hesaplı ürünleri olsada F/P oranı yüksek ve üst seviyeye hitap edecek ürünleri de olan bir firma. Mouse ve Klavyeden sonra kulaklıkları ile de F/P noktasında iddialı ürünleri olan James Donkey ' in bugün beraber yakından bakacağımız ürünü 712 Oyuncu Kulaklığı.

Konuya geçmeden önce bu konunun açılma sebebi dahil tüm detaylarına ulaşabileceğiniz , sizlere yardımcı olacağına da inandığım aşağıdaki konuyu incelemeyi unutmayın

UYGUN FİYATLI ! Oyuncu ve Çalışma Odası YAPTIM !!! Son Hali Eklendi

Teknik Özellikler

Speaker Boyutu 50Mm
    Hassaslık (Kulaklık, Db) 112 Db (+/-3 Db)
    Frekans Tepkisi (Kulaklık) 20 Hz - 20 Khz
    Empedans (Ohm Ω) 32 Db (+/-5 Db)
    Esnek Mikrofon Var
    Hassaslık (Mikrofon,Db) -43 Db ( +/-3 Db)
    Frekans Tepkisi (Mikrofon) 20 Hz - 20 Khz
    Led Ya Da Rgb Led Rgb Backlit
    Kablo Uzunluğu 2.2 Metre
    Usb Ve 7.1 Surround Usb Var (7.1)
    Yazılım Var
    Garanti Süresi 24 Ay

HİKAYE KISMI

Günlerden yine bir öncekinin aynısı bir gündü. Tahmini 1 yıl önce CS:GO hastalığına yakalanmış ve günlük 2-3 maç rekabetçi girmeye devam ediyordum. Hayatımda kulaklık kullanmayan ben, ozamanın 50 lirası şimdinin 75 lirasına transformersa benzeyen kırmızı ve frisby markalı mikrofonlu kulaklık almıştım, çünkü mic var mı sorularından sonra yok yazıp oyundan atılmaktan sıkılmıştım

Maceramız bu şekilde başladı sevgili kulaklığımla. Bence Fiyat / Performans ürünü olan kulaklığımdan, her maç arasında silmem gerekse de , kulaklarım terlemekten küçülse de memnundum aslında. İlk defa kulaklık deneyimleyecek birisi için idealdi benim gözümde. Sonrasında evde daha çok zaman geçirmeye başlayıp sürekli kulaklık kulakta kalmaya devam ettikçe kulaklığı masaüstünde bırakıp hoparlör gibi kullanmaya başladım. Bunun da çok saçma olduğunu kabul edip kendime ucuz yollu hoparlör bile bakmaya başladım. Şehir değişikliğim sebebi ile 5.1 Ahşap emektar ses sistemini hediye ettiğim için pişmanlığını yaşamaktayım evet Sonra kullandığım masanın yüksekliği fazla eni dar olduğu için , monitöre çok yakından bakmama ve koltuğu en yüksek seviyede kullanmama sebep olduğu ve bununda beni rahatsız ettiği için masayı değiştirmeye karar verdim.

Sonrasında yukarıdaki konuda söylediğim şekilde hızlıca kararlar verip hızlıca para harcama kısmı geldi sıraya Odada ışık yakmak istemediğim ve kasam ışıklı olduğu için ambiyans yapalım dedim. SU geçirmez ışıklı klavye ile başladım , ışıklı mousemin altına ışıklı mousepad ile devam ettim , arkasından da RGB ışıklı kulaklık geldi sıraya. Esasında dahili bileşenlerden daha çok anlıyorum, harici bileşenler konusunda çok bilgili yada tecrübeli birisi olarak nitelendiremem kendimi ama james donkey mouseunu alalı uzun süre oldu, sıkıntı yaşamadım ve CS:GO performansı şimdilik beni tatmin de ediyor ( Şuan tek sıkıntı herşey siyah mouse beyaz hanım onuda değiştir bari yakışmadı diyor ). İncelemelerde de oldukça övülmüş , benimde ihtiyacım olan ürün grubu az para çok iş ürün grubu , salt kalite ve marka istemiyorum , bir kulaklık yada bir klavye parasına komple hepsinden almak daha mantıklı geldiği , esasında oyunculuğumun o kadar olduğu gerekçesiyle bu macera başlamış oldu.

Biraz uzun olmuş olabilir okuyan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

KUTU VE KUTU AÇILIMI

James Donkey 712 İncelemesi ^ F/P RGB OYUNCU KULAKLIĞI ^James Donkey 712 İncelemesi ^ F/P RGB OYUNCU KULAKLIĞI ^James Donkey 712 İncelemesi ^ F/P RGB OYUNCU KULAKLIĞI ^James Donkey 712 İncelemesi ^ F/P RGB OYUNCU KULAKLIĞI ^

James Donkey 712 İncelemesi ^ F/P RGB OYUNCU KULAKLIĞI ^James Donkey 712 İncelemesi ^ F/P RGB OYUNCU KULAKLIĞI ^James Donkey 712 İncelemesi ^ F/P RGB OYUNCU KULAKLIĞI ^James Donkey 712 İncelemesi ^ F/P RGB OYUNCU KULAKLIĞI ^

Görüldüğü üzre cafcaflı janjanlı bonbonlu bir kutuda gelmiyor 712. Ama tasarım olarak beğendiğimi söylemeden geçmeyeyim , firmanın tasarıma önem vermesi gerçekten güzel. Kutu kenarında şeffaf bir bölümde bırakmışlar, oda güzel bir ayrıntı.

Kulaklık başlık tarafı oldukça esnek ve her kafa yapısına sorunsuz uyabilir. Genel olarak hafif bir yapısı var ve yormuyor insanı. Üzerinde kullanılan malzeme deriye benziyor ama özel üretim birşey muhtemelen, oldukça yumuşak bir ürün. Kulaklığı takınca sizi farklı bir dünyaya ışınlamış hissi vermiyor buda güzel bir durum. En güzel tarafı uzun süreli oyunlarda çok az terleme sorunu çıkardı. Terletmeyen kulaklık diye birşey varmı bilmiyorum ama eski kulaklığımla her oyun arasında çıkarmak zorunda kaldığım için, bu kulaklık çok iyi geldi bana 3 maç üst üste giriyoruz buda 3x 45dk yapıyor , 3 saat sonrasında doğru düzgün terleme olmuyor sadece hafif bir nemlenme oluyor oda bir zahmet olsun , tabi bu durum kişiden kişiye değişebilir.

Kulaklık dışında 2 tarafta RGB aydınlatma bulunuyor. Bu RGB aydınlatmalar farklı renkler olarak yazılımsal bir değişiklik yapılamıyor yada yapılabiliyorsa yazılımı ben anlamamış olabilirim çünkü yazılım ürüne göre gerçekten çok geride kalmış.Standart ayarları ve değişiklikleri yapmaya izin veriyor, en azından bu güzel birşey kendinize göre ses profili oluşturabilirsiniz. RGB aydınlatma özellikle akşam karanlığında mükemmel bir etki veriyor, odaya giren vuuu fuuuw wooow gibi tepkiler veriyor Bu sayede performansa bile etkisi var diyebilirim mesela artık daha iyi AWP kullanıyorum Şimdi bunu şaka olarak söylediğimi düşünenler olabilir , gerçeklik durumu şu noktada arkadaşlar , özellikle CS:GO gibi dinlenerek oynanan, ses almanın vermek kadar önemli olduğu oyun tiplerinde , kulaklığın verdiği tiz sesler ayırt edici olma yönünde performansı gerçekten olumlu etkiliyor. Yani sesin arkadan mı yukarıdan mı yoksa ileriden mi yada ne kadar uzaklıktan geldiğini tahmin etmek kolaylaştığı için daha temkinli ve kaliteli bir oyun deneyimi sunuyor. Önceki kulaklığıma göre bu konuda fark gerçekten inanılmaz.

Kulaklığın kablosu 2.2M uzunluğunda, bu gerçekten iyi bir uzunluk. Benim için biraz gereksiz çünkü kasayı hemen monitörün yanında kullanıyorum ama kasayı masanın altına konumlandıran kullanıcıların mutlaka işine yarayacaktır. Kulaklıkta mikrofon esnek bir yapıda sağa sola oynatması oldukça rahat yani sabit durmuyor, birşey yiyip içerken bu noktada epey rahat ediyorsunuz. Yani sabit bir eksende hareket etmesi yerine 360 derece hareket sağlaması oldukça kullanışlı.

Kulaklık ses kontrolleri yukarıda resimler içerisinde gördüğünüz bir kontrolcü yardımıyla sağlanıyor. Kontrolcü kulaklıktan itibaren 50cm sonrasında başlıyor ortalama. Yani kulaklığı taktığınızda ortada sallanan bir aparat görmüyorsunuz yada oyun oynarken sizi rahatsız etmiyor.Bu kontrolcüde 5 adet buton bulunuyor. Bu butonlar yardımıyla ses açma kapama / RGB aydınlatma çeşitliliği / Mikrofon açma kapatma / 3D Ses Efekti özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Oldukça kolay bir kullanım sunduğunu söyleyebilirim. Burada en çok dikkatimi çeken ise 3D ses özelliği. Youtube vb. video izlerden 3D ye basınca sesin değiştiğini tizlerin azalıp basların arrtığını hissedebiliyorsunuz ama kullanıcıların yarısına yakını birşey anlamayacaktır muhtemelen, ciddi bir değişim olmuyor. Ama FPS oyunlarında açtığınızda daha gerçekçi sesler elde edebiliyorsunuz. Yani oyun içindeki efektler daha etkileyici bir hal alıyor. Tabi burada çok büyük beklentilere girmek yanlış , ekstra güzel bir özellik desek doğru olur. Mikrofon kalitesini test etmeyi biraz anlamsız buluyorum , işlenmeden size kullandığınız ses çıkışından gelecek ses sizi çok tatminde edebilir hiç sevemeyedebilirsiniz, ama şunu söyleyebilirim oyun içi ses gidişinde herhangi bir sorun yaşamadım.

Ses seviyesi anlamsız derecede yüksek , kulaklıksın sen kardeşim hoparlörlüğe özenmenin bir anlamı yok Oyunda değilsem ve çizim yapıyorsam kulaklığı takmıyorum masanın üzerinde müzik dinliyorum , görüşme yapacağımda takıyorum. Ses seviyesi en beğendiğim özelliğim oldu diyebilirim. Oyun içi silah ve diğer sesler ile oynamak çok zevkli ama son seviye ses ile oynamak biraz riskli. Ani bir tepki verip evdeki çocuğu uyandırırsanız hanım gelip sizi fırçalayabilir sonra mahçup olursunuz

YAZILIM

KISA YORUMLARLA SONUÇ KISMI

+ Kulaklık görsel olarak oldukça güzel, tüm detaylarıyla beni memnun etti diyebilirim.
    + Malzeme kalitesini beğendim, daha önce elektronik marketlerde baktığım daha pahalı , markalı çoğu kulaklıktan iyi buldum.
    + RGB ışıklandırması fiyat seviyesine göre oldukça albeni oluşturuyor.
    + Ses seviyesinin yüksek olması avantaj, basları ve tizleri iyi veriyor , tizleri bir tık fazla veriyor diyebilirim.
    + 3D özelliği wooaew dedirtmese de iyi çalışıyor, oyun içi daha tok bir ses elde etmeye yardımcı oluyor.
    + Kontrol paneli kullanışlı
    - Yazılımı yok varsayıyorum , firma yazılım konusunda vasat desem yeri var , yazılıma ihtiyaç var mı orası da tartışılır gerçi ben kullanma gereği duymuyorum (Klavye*Mouse*Kulaklık) Ama yinede ses profili oluşturmak isteyenler için bir yazılım bulunuyor ve iş görecek nitelikte diyebiliriz. Çoğu kişiye yazılımda yeterli gelecektir ama bu ürüne göre ben çok daha güzel bir yazılım beklerdim.

GÜNCEL FİYAT / SON SÖZ

260TL - 280TL aralığında kampanyalar ile ulaşılabilen fiyatları mevcut. Birçok firmada da satılıyor. Güvenilen bir firmada en ucuz fiyat yakalanabilir. 280TL altındaki fiyatı ile Fiyat Performans olarak beni kesinlikle tatmin eden bir kulaklık oldu James Donkey 712. Aynı markanın 710 / 711 / 712 isimli 3 modeli bulunuyor. Bütçeniz 712 ye yetmiyorsa eğer , diğer ürünlere de bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 2 Ekim 2019; 18:15:56 >

• Corsair'ın vs. giriş seviyesi kulaklıklarından almaktansa, çok daha mantıklı bir seçenek gibi duruyor.

Teşekkürler inceleme için. Ellerinize sağlık.
  • Isbara I kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, yorumunuz için.

Evet, dediğiniz gibi Fiyat / Performans olarak çok güzel bir yerde ürün.
  • Hocam bir şey sorucam James donkey 712 mi daha iyi ? yoksa rampage sn rw1 mi daha iyi aşırı arada kaldım nolur yardım :)
  • Ürünü denemedim kullanmadım hocam net birşey söyleyemem ama jd hem daha ucuz hem daha lıkır hem de görsellere göre malzeme kalitesi daha iyi hissiyat veriyor. Ayrıca mikrofon kısmı çok daha kullanışlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 yıldır kullanıyorum ve şu an kulağımda müzik dinliyorum :) Bu kulaklık geldiğinden beri Philips Fidelio X2 kulaklığımı aramaz oldum (bazı tarz parçalar için ondan vazgeçemem o ayrı)

239 liraya almıştım 179 lira şu an bedava

Buraya da diğer inceleme linkini atayım
    https://forum.donanimhaber.com/james-donkey-712-rgb-7-1-surround-gaming-kulaklik-turkiye-de-ilk-kullanici-incelemesi--135648705#135648705

edit:279 tl imiş / 239 ssdnin geliş fiyatıymış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 25 Ekim 2019; 20:54:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

1 yıldır kullanıyorum ve şu an kulağımda müzik dinliyorum :) Bu kulaklık geldiğinden beri Philips Fidelio X2 kulaklığımı aramaz oldum (bazı tarz parçalar için ondan vazgeçemem o ayrı)

239 liraya almıştım 179 lira şu an bedava

Buraya da diğer inceleme linkini atayım
    https://forum.donanimhaber.com/james-donkey-712-rgb-7-1-surround-gaming-kulaklik-turkiye-de-ilk-kullanici-incelemesi--135648705#135648705

edit:279 tl imiş / 239 ssdnin geliş fiyatıymış
    oo hocam selam

Yine iyisin 100 liraya yakın düşmüş , ben bu hafta indirime gireceğini tahmin etmiştim zaten geçen 2 hafta 710-711 modelleri düşmüştü , kafamdan 189TL geçiyordu 179TL ye düştü , o paraya bedava gerçekten şaşırmadım desem yalan olur. Bir tane daha alasım geldi ama napacaz 2 kulaklığı

Eline sağlık incelemen süper olmuş.

• James donkey 710 almıştım bende hala kullanıyorum 712 pahalı diyenler için 711 yerine 710 tavsiye ederim.

• İnceleme için sağolun. N11 de incehesap indirim yapmış dün gece 173 liraya satın aldım. Üstüne birde çevre birimlerinde geçerli 200 üzerine 30 tl lik kupon geldi ekrana. 30 liralıkta başka ürün aldım oda bedavaya geldi :D Şuanda 179 Lira gözüküyor LİNK

Hazır indirimler varken kulaklık ihtiyacımı karşılamak istedim. 1 haftadır kulaklık araştırıyorum max 250-300 arası bütçe ile.Bu bütçe küçümsenmesin şu oyuncu kulaklığı muhabbeti başladığından beri 50 liralık kulaklıklara 200 lira verir olduk. Sırf ışıklı renkli falan diye :) Steel series Arctis raw, Razer kraken X, Razen electra v2, Corsair HS35 bu fiyat aralığında her markanın ürünü vardı.Logitechi saymıyorum bile çok sevdiğim bir marka ama kulaklıklarıu nedense parasını haketmiyor. Türkçe yabancı bütün incelemeleri izledim , forumlardaki konuları üşenmedim okudum ve şunu anladımki , bu fiyat aralığında markası ne olursa olsun kalitesi belirli bir seviyede kalıyor. Bahsettiğim markaların 250-300 arası fiyatlardaki modelleri, Aliexpressten alacağınız herhangi bir oyuncu kulaklığından daha kaliteli değiller. Hem sürücü olarak hem malzeme kalitesi olarak. Forumlarda hep şu algı var kullanan kullanmayan herkes şu yorumu yapıyor. eşşek alacağına 50-100 daha ver steel series raw al , razer al hs35 al falan.Adam forumda okuyor okuduğunu baz alarak tavsiyede bulunuyor şaka gibi resmen. Özet olarak bu marka diğer markaların aynı fiyatlı giriş seviyesi kulaklıklarından her konuda daha üstün. Özellikle mikrofon kalitesi olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oknglr -- 12 Kasım 2019; 14:39:55 >

• oknglr O kullanıcısına yanıt
    İşte mantıklı ve araştırmacı bir kullanıcı. Tebrik ederim hocam öncelikle. 179TL fiyat kulaklık için çok güzel gerçekten. Dediklerinize katılıyorum , ben zamanında 50 liraya frisby kulaklık almıştım aslında memnunnumda ama şimdi mesela o kulaklık 90TL civarına satılıyor. Bu james donkey 712 ye 179TL olunca, ikisini de kullandığım için james donkey bedava gibi geliyor. Her bakımdan üstün bir kulaklık. Diğer taraftan bu gaming muhabbeti başladığından beri süslü püslü ışıklı ürünler uçuk fiyatlara satılıyor. Fiyat / Performans ürünleri bulmak gerekiyor. Bir önerici kitlesi var her yerde, sadece okuduğuna göre tavsiyede bulunup hayatında görmediği ürünü kronik sıkıntılı, görme ihtimali olmayan ürünü lider ilan edebiliyor , yada sadece marka algısına göre aman uzak durun aman alın diyebiliyor

Bu ön yargı bambaşka birşey. Bende iyiki bu önyargımı kırıl Huawei almışım , 2000TL lik telefonla Pro modda çektiğim fotoğraflar, her seferinde bana iyiki dedirtiyor.
    Kullandıktan sonra yorumlarınızı konuya eklerseniz faydalı olacağını düşünüyorum.

• Selamlar,dün bu ürün ile gamepower luna arasında kaldım,internetteki incelemelerde jd 712'nin mikrofon performansını çok beğenmediğim için tercihim lunadan yana oldu,ürün daha elime geçmedi fakat jd 712 ile kıyaslandığında luna zayıf mı kalıyor?
  • Bence ikisi arasında bariz fark yoktur.
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    cs:go için giriş seviyesi fp kulaklık tavsiyeniz ne olur?
    Mesela 100tl ye gamepower magnus almak yerine biraz daha koy şunu al aradaki farkı hissedeceksin diyebileceğin?
    Halihazırda kablosuz kulaklığım var, mikrofon özelliği kapatınca ses kasılabiliyor ama mikrofon açınca kulaklık monoya dönüyor, o yüzden giriş seviyesi bir şey bakıyorum.
    Arctis raw-hs35-hyperx stinger core kadar çıkabilirim değer derseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 5 Aralık 2019; 6:4:30 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jac0B0 kullanıcısına yanıt
    İndirim günleri başlayacakmış tekrar, bekleyip 710 modeli alınabilir hocam

• İncehesap üzerinden 169 tlye satın aldım ve dün elime ulaştı. Herşeyden memnun olmama rağmen büyük bir sorun ile karşılaştım. Oyun oynarken yada müzik dinlerken tüm harici sesler Discord üzerinden arkadaşlarıma iletiliyor. Format attım ve tüm driverları güncellememe rağmen asla düzelmedi. Eski kulaklığı taktığımda ise sorun yok oluyor !

Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Merhabalar aynı kulaklığa sahibim acaba bu yandaki rgb ledleri kapatma gibi bir olayı yokmu gece karanlık ortamda film falan izlerken çok dikkat dağıtıyor.
  • Merhaba. Kulakligi yeni aldim ve bir sorunum var. Kendi sesimi gecikmeli duyuyorum. Bu cok rahatsiz edici birsey. Var midir bunun bir cözümü ?
  • Diskord olayını bilmiyorum bende yok malesef deneyemem o sebeple.
    Yandaki rgb ledler kapatılmıyor bence kapatılmaması saçma,bende bulamadım öyle birşey varsa, 7/24 yanması mantıksız bencede.
    Kendi sesini nedne duyuyorsun hocam onu anlamadım ben, uzun süredir csgo da kullanıyorum ben memnunum açıkçası
  • quote:

Orijinalden alıntı: olgacxx

İncehesap üzerinden 169 tlye satın aldım ve dün elime ulaştı. Herşeyden memnun olmama rağmen büyük bir sorun ile karşılaştım. Oyun oynarken yada müzik dinlerken tüm harici sesler Discord üzerinden arkadaşlarıma iletiliyor. Format attım ve tüm driverları güncellememe rağmen asla düzelmedi. Eski kulaklığı taktığımda ise sorun yok oluyor !

Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Çözebildiniz mi hocam sorunu?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.