Şimdi Ara

#JAILBREAK - iOS 14 JB ÇIKTI #unc0ver !!! ***ANA KONU*** (551. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.749
Cevap
178
Favori
1.302.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 549550551552553
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AlicanNalbat

quote:

Orijinalden alıntı: suphion

10.3.1 için JB söylentisi söylentiden ibaret kalacak gibi duruyor.
    Pangu bir tool yayınlamayacak beklentisi çok daha kuvvetli.
    Yok 10.3.2 yayınlanınca gelecek, yok 1 hafta söylentilerini çıkaranlar rastgele twitter(weibo) trolleri gibi duruyor.
    Pangu'nun uzun bir, "sadece JB ile anılmak istemiyoruz" temalı söyleminden başka bir söylemi yok.

Yani bir gece ansızın çıkabilir, ama siz yine de beklentilerinizi yüksek tutmayın.
    Ben 10.1.1de kalacağım gibi bu gidişle.

Şuan mevcut bir jb kullanıyorsan zaten üst sürüme güncellemek hatadır. :)
    Ama aylardır jb bekleyenler için her söylenti bir umut demektir...
    Umarım en kısa sürede çıkar... :) Aktif 10.2 jb li cihazım var ama kullanmıyorum...
    Aktif kullandığım cihaz 10.3.1'li. Beklemekten başka bir seçeneğim yok...
    Çıksa da çıkmasa da beklicez... :)

ios 9.3.5 e jailbreak çıkma ihtimail var mı 1.5 senedir bekliyorum :)

• 9.3.3 jb kullanırken bu sabah kamerayı açarken bir anda cihaz mavi ekran verip kapandı daha sonra açıp pp uygulamasından jbyi tekrar aktif etmek istediğimde pp uygulaması bir türlü açılmadı ve ayarlardaki profil kısmındada pp uygulaması için bulunan izin gözükmüyor tekrardan yapmak için pp uygulamasını sildim fakat nasıl 9.3.3 için ipa dosyasını bulabilirim veya başka alternatif bir yol varmı lütfen yardımcı olursanız sevinirim cihazı hiçbir şekilde kullanamıyorum.
  • erayyo kullanıcısına yanıt
    bir konu aşağıda cevabı mevcut ama nasıl görünmüyor anlamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mephisto1

bir konu aşağıda cevabı mevcut ama nasıl görünmüyor anlamıyorum

Hocam kusura bakmayın o anki telaşla göremedim zaten mesajı yazdıktan sonra hallettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur2698

32 bit cihazlarda mümkün fakat 64 bitlerde henüz mümkün değil 32 bit cihazların çalışması farklı bir proje Prometheus değil

Hocam elimde iphone 5 var 10.3.1 downgrade yapabilir miyim yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lutufi123 kullanıcısına yanıt
    elinde uyumlu bir shsh kaydın varsa yapabilirsin.

• mephisto1 M kullanıcısına yanıt
    Elimde dediginiz onceden kendi cihazima ozel kaydettigim mi yoksa internetten buldugum herhangi bi dosya mi? Yeni gectim de ios'a bilgim yok pek

önceden almış olmanız gerekmekte olan bir dosyadan bahsediyoruz hocam. Daha ayrıntılı olursa imzası açık olan sürümün doğrulama anahtarını kendiniz saklıyorsunuz bu anahtara sahip değilseniz downgrade yada restore mümkün olmuyor
  • shawshang kullanıcısına yanıt
    shsh2 dosyasını bilgisayarınızda saklayın her ne kadar başka bir sunucuda saklansada garantisi yok downgrade yaparken shsh2 uzantılı dosya lazım olacak
  • Dostlar merhaba. Ben de ilk kez iOS 10.3.1 sürümlü iPhone 6S cihazım için SHSH2 kaydı aldım. Bu konuda pek bir bilgim yok ama birkaç soru soracaktım.

Bir gün imzaları kapalı olan iOS 11'e geçersem(Jailbreak'sız bir iOS 11'deyken) tekrar iOS 10.3.1'e dönebiliyor muyum? Yoksa Herhangi bir üst sürümdeki jailbreak'li sürümlerden mi iOS 10.3.1'e geçebiliyorum?

Detaylıca anlatabilir misiniz?

Teşekkür ederim şimdiden.

• Admdgnx A kullanıcısına yanıt
    onur2698 kullanıcısına yanıt
    evet detaylı anlatan biri olursa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinPeAcE -- 3 Mayıs 2017; 21:39:23 >
  • Admdgnx A kullanıcısına yanıt
    Jailbreak olursa geçersin yoksa shsh kaydı bi işe yaramaz

• WinPeAcE kullanıcısına yanıt
    Tabiki hemen anlatayım 64 bit ve 32 cihazlarda nonce denilen bir doğrulama sistemi var ve bu doğrulama anahtarı cihaz her Dfu yada recovery moda girdiğinde cihazınız tarafından rastgele oluşturuluyor eğer aldığınız shsh2 kaydının noncesi ile cihazınızın noncesi eşleşmez ise cihaz dfu yada restore modundan çıkarak yükleme işlemine geçemez.(aslında 10.2 sürümüne kadar a7 çipli cihazlarda nonce çakışması olmaktaydı yani cihaz belirli bir nonce anahtarını tekrarlamaktaydı) siz shsh2 kaydını aldığınızda içinde sadece bir nonce var fakat imza dediğimiz olayda imzalar açıkken cihaz iTunes aracılığı ile cihazınız dfu yada restore modundayken hangi nonceyi üretirse sunucudan ona ait nonceyi çeker ver yükleme işlemine geçer işte asıl olay burda başlıyor bu aşamadan sonra cihazınızın shsh2 kaydında bulunan nonceyi(doğrulama anahtarını) üretebilmesi için ya bir boot exploit (32 bitlerde mevcut şuan) yada nonceenablera ihtiyacınız olacak şimdi 32 bit cihazlarda nonce çakışması alitek denilen bir geliştiricinin exploiti sayesinde gerçekleşiyor bu olay 64 bit cihazlarda nonceenabler ile mümkün (şimdilik) nonceenabler çalışması için ise tfp0 yamalı bir jailbreake sahip olmanız gerekiyor bu nonceenabler yalu 10.2 içinde jailbreake entegre olarak geliyor yanı terminal ile basit bir kod ile istediğiniz nonceyi cihaza ürettireniliyorsunuz.

Yani kısaca 64 bitlerde jailbreak gerekiyor fakat 32 bit cihazlarda geliştirilen bir exploit sayesinde jailbreaksiz downgrade mümkün.

Birde sep denilen bir kavram var bu 64 bit cihazlarda mevcut olmakla birlikte sizin parmak izi okuyucumuzun yazılımı buda aynı zamanda apple tarafından imzalanıyor Prometheus kullanırken zaten o dosyayı ayrıyetten gösteriyorsunuz programa fakat ilerde ios11 sep ile ios10 sepleri birbiri ile uyuşmazsa cihazınız downgrade ve restore olur fakat parmak izi okuyunucuz çalışmaz. Aslında mantıken şuan sorunsuz bir şekilde uyum sağlamaya devam eder tabiki apple bunu engellemek istemezse sep üzerinde yapabileceği çok ufak oynamalar ile sep uyumsuzluğu yaratabilir bu yüzden ios 11 için konuşmak erken ve apple kalmış bir durum.

• onur2698 kullanıcısına yanıt
    bu kaydı en sade şekilde nasıl alırız anlatabilirmisiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    https://tsssaver.1conan.com

Bu siteye girin cihazı bilgisayara bağlayın iTunes'i açın ecid numaranız iPhone sekmesinde yazacak kopyalayın gerekli yere yapıştırın cihazın modelini ve model numarasını seçin 6s 6s+ se kullanıyorsanız appstoreden bmssm yazıp ilk çıkanı indirin system sekmesinden model kısmında yazan kod internal kodunuz onuda yazın ve sumbit diyin ve sonra zip olarak kaydetme butonu ile bilgisayarınıza yedeğinizi alın

teşekkürler kayıtları aldım.
    Rica ederim

Cevap icin tesekkurler :)

Rica ederim hocam

• Promethus ile 9.3.3. ten 10.2 sürümüne geçilebilir mi ? Cihaz samsung işlemcili 6splus
    shsh 2 alınmıştı .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 549550551552553
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.