Şimdi Ara

JailBreak iOS [11 - 11.4.1] / Sorunlar - Çözümler - Öneriler (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.429
Cevap
18
Favori
69.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 11.2 - 11.2.6 sürümleri arasında coolstar jailbreak yapmayı başardı yine :) ve geçen haftalarda attığı tweet üzerine de bu hafta 11.3.1 üzerinde çalışıyor, cydia da bazı problemler olduğunu ama bazı kodlamalarla çözebileceğini okudum. sabırla bekliyoruz 11.3.1 i :)

https://twitter.com/electra_team/status/1006309759681810433

https://twitter.com/coolstarorg/status/1006416732825645056

• Boşu boşuna 11.3.1 e geçirmişler bizi o vakit.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pumperking P kullanıcısına yanıt
    her yerde bunu okuyorum neden boşu boşuna olsun stabil sürümde olan jailbreak daha sağlam olmaz mı sizce de ? endişelenmeyin bu sıralar electra yayınlanır 11-11.3.1 için
  • Osiris tool çıktı bu arada 11.3.1 için fakat geliştirici hesabı istiyor deniyor, yüklemeyin henüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cantekim

Osiris tool çıktı bu arada 11.3.1 için fakat geliştirici hesabı istiyor deniyor, yüklemeyin henüz
    Merhaba shsh blob kaydı yapmadım.Ne gibi problemlerle karşılaşırım söyler misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: engnavci

Merhaba shsh blob kaydı yapmadım.Ne gibi problemlerle karşılaşırım söyler misiniz ?

Alıntıları Göster
    shsh kaydı jailbreakli cihazınızı restore etmek istediğinizde işe yarayacak, 11.3.1 için henüz yok ama çıktığında bu shsh kayıtlarını kullanabilceksiniz. yani jailbreakli cihaza temiz kurulum yapma şansınız olacak özeti budur. yani problem yaşamazsınız ama temiz kurulum yapamazsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cantekim -- 12 Haziran 2018; 21:48:36 >
  • Arkadaşlar 11.3 sürümüne sahip olan iphone x kullanıyorım şimdi bu sürüme ait jaillbreak geldimi geldi ise öncelikle ne yapmalıyım shsh kaydı flan almadım öncelijle onu almalımıyım tavsiyelerinizi bekliyorum

• TamTurk kullanıcısına yanıt
    shsh kaydı alamazsınız artık imzalar kapalı, henüz 11.3 için jailbreak çıkmadı ama eli kulağında diyebilirim
  • quote:

shsh kaydı jailbreakli cihazınızı restore etmek istediğinizde işe yarayacak, 11.3.1 için henüz yok ama çıktığında bu shsh kayıtlarını kullanabilceksiniz. yani jailbreakli cihaza temiz kurulum yapma şansınız olacak özeti budur. yani problem yaşamazsınız ama temiz kurulum yapamazsınız

Alıntıları Göster
    Hiçbir şekilde temiz kurulum yapılmayacak mı

itunes ile ios 11.4 güncel sürümünü temiz kurulum şeklinde yükleyemez miyim

• engnavci kullanıcısına yanıt
    jailbreakli sürümü temiz kurulum ile kuramazsınız maalesef. mesela 11.1.2 sürümünde shsh almamıştım, yaklaşık 8-9 ay kullandım temiz kurulum yapamadan, ama şu vardı mesela cihazdaki tweakleri temizleyen bir uygulama ile birlikte cihazı fabrika ayarlarına döndürebiliyordum. temiz kurulum yapılamayacağı için yüklenen tweaklerin denenmiş kontrol edilmiş olması gerekiyor diye söyleniyor her yerde. işin aslı yüklenen tweakler temalar dosya değşiklikleri vs bunları ne yaptığını bilirseniz dosyalara müdahale şansınız da olur yani düzeltme imkanınız olur. işin aslı çok gerekli değil shsh hergün bir tweak denemiyorsanız yüklemiyorsanız..

jailbreakten vazgeçtiniz sürüm yükseltmek istiyorsunuz onda problem yok rahatlıkya temiz kurulum yapabilirsiniz ama jailbreakli sürüme temiz kurulum yapamazsınız shsh olmadan
  • quote:

jailbreakli sürümü temiz kurulum ile kuramazsınız maalesef. mesela 11.1.2 sürümünde shsh almamıştım, yaklaşık 8-9 ay kullandım temiz kurulum yapamadan, ama şu vardı mesela cihazdaki tweakleri temizleyen bir uygulama ile birlikte cihazı fabrika ayarlarına döndürebiliyordum. temiz kurulum yapılamayacağı için yüklenen tweaklerin denenmiş kontrol edilmiş olması gerekiyor diye söyleniyor her yerde. işin aslı yüklenen tweakler temalar dosya değşiklikleri vs bunları ne yaptığını bilirseniz dosyalara müdahale şansınız da olur yani düzeltme imkanınız olur. işin aslı çok gerekli değil shsh hergün bir tweak denemiyorsanız yüklemiyorsanız..

jailbreakten vazgeçtiniz sürüm yükseltmek istiyorsunuz onda problem yok rahatlıkya temiz kurulum yapabilirsiniz ama jailbreakli sürüme temiz kurulum yapamazsınız shsh olmadan
    Benim için önemli olan jbden vazgeçtikten sonra güncel sürüm farketmeksizin neyse telefonu sıfırlayıp orjinal haline getirmek bunun yapabiliyorsam sorun yok

• quote:

Orijinalden alıntı: engnavci

Benim için önemli olan jbden vazgeçtikten sonra güncel sürüm farketmeksizin neyse telefonu sıfırlayıp orjinal haline getirmek bunun yapabiliyorsam sorun yok

Alıntıları Göster
    aynen öyle bunu yapabilirsiniz bunda sorun yok

• bu arada futurerestore ile 11.3.1 shsh kaydınız var ise 11.3.1 e dönme şansınız restore ederek var kullanan ilgilenen olursa detayları yazabilirim
  • Electra team yarım saat önce tweet attı. Electra ios 11.3.1 e kadar jailbreak yapabilirmiş artık. Şu cydiayı da güncelleseler hemen bari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pumperking -- 17 Haziran 2018; 22:16:1 >
  • pumperking P kullanıcısına yanıt
    Güzel haber nezaman tam anlamıyşa jail yapabiliriz acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: TamTurk

Güzel haber nezaman tam anlamıyşa jail yapabiliriz acaba
    dün tweet atmıştı coolstar ve ekibinden birileri, stabil olarak çalıştığını söylemişlerdi, bugün yarın 11.3.1 için güncellenir electra
  • 9.3.3 jailbreakli kullanmaktayım. 11.3.1. Shsh kaydım var nasıl geçilir hocam ayrıntılı yazarsan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zencefi1 -- 18 Haziran 2018; 11:35:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zencefi1

9.3.3 jailbreakli kullanmaktayım. 11.3.1. Shsh kaydım var nasıl geçilir hocam ayrıntılı yazarsan sevinirim.
    merhaba, bununla alakalı bir klavuz yayınlamayı düşünüyordum fakat özet olarak anlatayım,

ihtiyacınız olan dosyaları tek tek yazayım, adım adım anlatayım

1- C adında bir klasör oluşturun
    2- FutureRestore link C Klasörüne atın
    3- SHSH Blob dosyanız link C Klasörüne atın
    4- Noncereboot1131UI link C Klasörüne atın
    5- Noncereboot1131UI.ipa dosyasını impactor ile cihazınıza atın Impactor 0.9.43 - Impactor 0.9.44
    Burada şöyle yapmanızı tavsiye ederim; 0.43 versiyon ile revoke sertifika yapın, daha sonra 0.44 versiyon ile ipa dosyasını telefonunuza atın.
    6- Attığınız ipa dosyasını telefondan açmaya çalışın - sanırım ben 100den fazla deneme yaptım, cihaz sürekli baştan açılıp kapanıcak sürekli elma gelip gidicek vs, bu exploitin cihaza giremediğini gösteriyor, denemeye devam edin en sonunda farklı bir ekran açılması lazım, ortasında yazı yazılabilecek bir şerit, oraya yazmanız gereken değer 6. sekmede anlattım
    7- SHSH Kaydınızı C klasörüne atın vePlist Editor ile açın, daha sonra generator kelimesini aratın, daha sonra generator kelimesinin alt kısmında yazan string kodu sizin 5. adımda ipa dosyasına yazacağınız kod olacaktır.
    8- Daha baseband, buildmanifest ve sep dosyalarınızı hazırlayalım,
    8.1 - BuildManifest dosyanız; 11.3.1 ipsw dosyasını 7zip ile bir dosyaya çıkarttığınız da içeriğinde hemen BuildManifest dosyanızı göreceksiniz, bunu C dosyasına atın(futurerestore,shshblob vs.. dosyanızın olduğu klasöre)
    8.2a daha sonra baseband öğrenmek için telefondan; ayarlar-genel-hakkında-modem firmware kodu, bu kodu not edin
    8.2b 11.3.1 ipsw dosyasını çıkarmış olduğunuz dosya girdiğiniz de firmware klasörüne girin ve orda 8.2.a da not ettiğiniz dosyayı bulun, bu dosyanın ismi değişik olabilir fakat bbfw uzantılı olmasına ve modem firmware kodunun aynı olmasına dikkat edin. Bu dosyayı da C klasörüne taşıyın
    8.2c Sep dosyasına geldi sıra, Battery Memory dosyasını indirin, indirdikten sonra açın üst kısımda system sekmesine gelin, orada model kısmında N61Ap,D111 vs tarzında model ismi belirmiş olacak,
    8.2d 11.3.1 ipsw dosyasına gelin \11.3.1\Firmware\all_flash klasöründe size uygun olan sep dosyasını seçin (sep-firmware.d111.RELEASE.im4p şeklinde) C Klasörüne atın

dosyaları tamamladığımızda görüntü şöyle olmalı

Bu arada dosyaların isimlerini kısaltabilirsiniz, örnek ipsw dosyasının normalde adı iPhone_5.5_P3_11.0_11.4_15F79_Restore şeklindeyken ben 11.3.1 şeklinde kısalttım.

9- Son bölümde bu dosyaları komut isteminde sisteme entegre edip restore işlemini başlatacağız, bunun için;
    Cihazı ben restore moduna alarak yaptım bu işlemi 2 kere, recovery moda almadan da deneyebilirsiniz
    Komut istemini yönetici olarak çalıştırın,
    Masaüstünde ki C klasörüne gidin, örnek cd C:\Users\cantekim\Desktop\C
    Klasörün içindeyseniz artık komutlara başlayalım,
    futurerestore.exe -t shsh11.3.1.shsh2 -b baseband.bbfw -p BuildManifest.plist sep.im4p -m BuildManifest.plist 11.3.1.ipsw -d

Sırasıyla bu komutları yazdığınız da restore işlemi başlıyor olacak, yaklaşık 3-5 dakika civarında benim cihazım restore oldu 7+ kullanıyorum.
    Dosyaların doğru olduğuna ve isimlerinin doğru olduğundan emin olun.

Eksik gedik olmamıştır umarım kolay gelsin

• Safari açığı kullanılarak jb çıkabilir, jailbreakme ile pc gerek kalmadan işlemler yapılabilecek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • üşenmeden yazdığın için çok tşk ederim. Çok güzel bir çalışma olmuş.

Benim merak ettğim bir husus var benim sürümüm 9.3.3 olduğundan dolayı sep dosyası oluşturma aşamasında sıkıntı yaşar mıyım. Siz kaçıncı süremden futrerestore yapmıştınız.FR yapılan cihazın Jailbrekli olup olmamasının bir önemi var mı?

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.