Şimdi Ara

Jahrein'e katılıyor musunuz ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
0
Favori
5.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Şu anda ne ?

• quote:

Orijinalden alıntı: SYRISN

Neden komik abi ? Ukrayna' da komedyen başa geçti. Bundan komiği yok herhalde. Adam ister yayıncı olsun ister başka bir iş yapsın. Gençlerin de siyasette olması gerektiğini düşünen adam

Alıntıları Göster

"Komedyen" doğası gereği siyasal komediye yatkın olur. Aslında çok daha fazla sayıda komedyeni siyasette görmek lazım. İşleri gözlem yapmak, halkı gözlemlemek olan bu insanların muazzam bir sorun tespiti yapma ve bu sorunları yaratıcı yollarla dile getirip dikkat çekme becerisi var. Dolayısıyla komedyen deyip geçmeyin. Çoğu "profesyonel" siyasetçiden çok daha etkili siyasiler olabilirler.

Jahrein'in ise bu alanda biraz kendini kanıtlaması lazım. Kendine sakladığı fikirlerini biraz daha açsa, biraz daha etkin davransa, elini taşın altına daha çok koysa olabilir tabii ki. Ama şu anki hali ile biraz komik olur. Ama ne olsa bir yeliz kadar komik olmaz.

1990'larda siyasetten özenle uzak duran Cem Yılmaz'ın o yıllarda vekil olduğunu hayal edin. Komik olur. Bugünkü Cem Yılmaz yaşı gereği ve memleketin içinde bulunduğu durum gereği artık "süper renksiz" takılamıyor. Mikro ölçek de olsa artık bir duruşu var. Ama 90'larda adam süper renksiz idi. O süper renksiz hali ile siyaset onun üstüne eğreti dururdu. Bugün bile kısmen eğreti durur da, mecliste o kadar çok boş beleş adam var ki, boş beleş tayfasinin tamamından daha iyi iş çıkarır.

Özetle çıta çok düşük olduğu için, jahrein'e hayır demem. Jahrein biraz elini taşın altına koysa, siyasi düşüncelerini sen-ben gibi ifade etse çıta yüksek olsa da jahrein'e hayır demem.  herifi itici buluyorum, orası ayrı. Ama kitlesi varsa yürüyebilir. Neden olmasın? Hatta itici bulmam oy vermeme de engel değil. Çok realist ve nötür bir adamım yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam bunlar işte algı oyunlarına gelenler, araştırıp kendi fikri olmadan başkalarının palavralarını savunanlar. Bundan kurtulmak lazım işte

Alıntıları Göster

Yani hocam başta acaba boomer mı diye düşündüm ama boomer bile olsa söylediği şeyin ardına saçma bile olsa bir şey koyuyordu. Aynen dediğiniz gibi sağdan soldan kulaktan duyma bilgilerle etrafa boş atıp şekil yapmaya gelmiş tip çok. Bir de dediğim gibi direkt bir kin, nefret ve muhtemelen bahsettiğimiz yayıncının para kazanmasının verdiği batma hissiyle gelip burada nefretlerini kusuyorlar.

En çok komiğime giden de böyle avel avel dolanıp kafası boş tiplerin millete size kaldık, yandık, bu ülke size fazla, siz ne anlarsınız, hebele hübele diyerekten havlamaları... Ne desen de boş geliyor adamlara, kendilerine o kadar güzel bir sanal evren yaratmışlar ki herkese biraz gerçekçi ol derler ama gerçek durumun ve ortamın azıcık bile farkında değillerdir. Neyse işte hani ileride siyasal iletişim falan bu tarz bir şey yapmak istersem ne tarz tiplerle uğraşacağımı çok iyi biliyorum, erken simülasyon gibiler.

• quote:

Önyargıyla bakmadan biraz araştırsan keşke

Alıntıları Göster

neyini araştırıcam ulan kim bu herif ne vasfı var?

• quote:

Orijinalden alıntı: Caped 117 Crusader

neyini araştırıcam ulan kim bu herif ne vasfı var?

Alıntıları Göster

bana ne yazıyorsun google a yazsana aq

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-60C02BD09

Bu mesaj silindi.

İnadına bidaha yazıcaksın işte helal

• quote:

Orijinalden alıntı: Natsu Dragneel

Yani hocam başta acaba boomer mı diye düşündüm ama boomer bile olsa söylediği şeyin ardına saçma bile olsa bir şey koyuyordu. Aynen dediğiniz gibi sağdan soldan kulaktan duyma bilgilerle etrafa boş atıp şekil yapmaya gelmiş tip çok. Bir de dediğim gibi direkt bir kin, nefret ve muhtemelen bahsettiğimiz yayıncının para kazanmasının verdiği batma hissiyle gelip burada nefretlerini kusuyorlar.

En çok komiğime giden de böyle avel avel dolanıp kafası boş tiplerin millete size kaldık, yandık, bu ülke size fazla, siz ne anlarsınız, hebele hübele diyerekten havlamaları... Ne desen de boş geliyor adamlara, kendilerine o kadar güzel bir sanal evren yaratmışlar ki herkese biraz gerçekçi ol derler ama gerçek durumun ve ortamın azıcık bile farkında değillerdir. Neyse işte hani ileride siyasal iletişim falan bu tarz bir şey yapmak istersem ne tarz tiplerle uğraşacağımı çok iyi biliyorum, erken simülasyon gibiler.

Alıntıları Göster

Peygamber yerine koyuyorlar adamları resmen

• quote:

Peygamber yerine koyuyorlar adamları resmen

Alıntıları Göster

Yani işte o yüzden saldım ben birilerine bir şey anlatmayı. Herkesin ağzına bir vasıf kelimesi yapışmış. Kendilerinin vasıflarını sorsan böğh böğh diye anlatırlar da işte altından neler neler çıkar aslında... Aslında anlayamıyorlar ki şu anda o adam için böyle bir konunun açılabiliyor olması bile bir şeyleri başardığı ve bir vasıf anlamına geliyor. Ama işte güncel sistemde neyin nasıl işlediğini daha çözememiş old mind tiplerin böyle boş yapmaları insanı görünce sinir etmiyor da değil. Siz mesajı alıntılamadan önce bakmıyordum konuya. Şöyle bir göz gezdirdim de konuya işte kim neden şu anda var olduğu konumda neden ordan gitmiyor vesaire hepsinin cevabını çok uzaklarda aramaya gerek kalmıyor. Şöyle azıcık etrafta herhangi bir tartışma içeren bir konu içeriğinin tartışmacılarına bakınca olay direkt anlaşılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Natsu Dragneel -- 19 Mayıs 2021; 10:38:0 >

• Ya hu bok çukurunda yaşıyorsun.Ne vasfı.Vasfı olan kaçıyor zaten 

Jahrein ise kafayı yemiş olmalı ki buraya gelmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: limbesh

Şu anda ne ?

Yayıncı

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.