Şimdi Ara

Jahrein'e katılıyor musunuz ? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
0
Favori
5.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Locaste Siarnaq

Amma savundun adamı neyse size bu ülke fazla zaten. Tabi ki en son konasacak kişi. Çoluk çocuk parası yiyen adamdan MV olamaz.

Bu kişisel olarak Jahrein'i savunmam ile ilgili ve alakalı değil. Söylediğin şeylerin arkası yok ve başka insanların söylediklerinin dolu olmaması ile suçluyorsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: Natsu Dragneel

Bu kişisel olarak Jahrein'i savunmam ile ilgili ve alakalı değil. Söylediğin şeylerin arkası yok ve başka insanların söylediklerinin dolu olmaması ile suçluyorsun...

Alıntıları Göster

İçi dolu olmamak nasıl oluyor bir açıklasalar.Somut şeylerle gelmek yerine x öğk demek kolay.İlk cevabın yeterince kafi

• Myhres7 M kullanıcısına yanıt
    hala filistin bayrağı ile şov yapanları görüyoruz. bu yüzden böyle bir liste yapıp bunların gözüne gözüne sokmak uygun olacaktır diye düşündüm.

fakat bu liste baya bir uzun olacak listedir.
    o yüzden tanım falan faslını kısa tutarak filistinlilerin yakın tarihte bize yaptığı ihanetleri listelemeye başlayalım...

1)yıl 1882.
    bundan 50 sene önce(1830'lar) filistin'de sadece 9000 olan yahudi nüfusu, padişah ve halife abdülhamid'in yahudilere toprak satışını yasaklamasına(!) rağmen, filistinli arapların yahudilere toprak satması üzerine 50.000'e çıktı. bu sayede 1882'de filistin'de 2. yahudi yerleşimi kuruldu ve filistin'in bugüne gelinme sürecinin ilk adımları böylece atıldı.
    devamı için;
    (bkz: katekulli ile yahudilere toprak satan filistinli/@altay horda)

not: bu kısmı yanlış anlayanlar olmuş. abdülhamid'e toprak sattığı için şükran duyar yahudiler. bunu ayrı bir yazıda belgeleri ile sunacağım.

2)yıl 1915- kanal harekatı.
    bu harekata halife'nin çağrısına uymayıp katılmamakla kalmayan filistinliler, türk askerine cephe gerisinden saldırmış ve türk askerini iki ateş arasında bırakarak 14.000 askerimizin şehit, binlerce askerimizin de esir olmasına sebep olmuştur.
    bu harekatta bizi vuranlar ekseriyetle gazze'li araplardır.

(bkz: gazze/#123077628)

görsel

ve arapların ihanetlerinin yardımıyla filistin cephesinde esir düşen 15.000 mehmetçiğin seydibeşir kuveysna osmani useray-i harbiye kampında kör edilmeleri.

3)yıl 1917,
    filistinli araplar,lawrence ile bir oluyor ve akabe baskını'na katılıyor, akabe'deki tüm askerlerimizi şehit ediyorlar.
    bu kahpelik dolu icraatlarını da çöle lawrence'in rölyefini yaparak ölümsüzleştiriyorlar.
    görsel

not: yukarıdaki görseldeki lawrence rölyefi ürdün-filistin arasındaki wadi rum çölündedir.

türk tarih kurumu belge;
    https://www.ttk.gov.tr/belgelerle-tarih/lawrence-hasimi-araplarini-osmanli-imparatorluguna-karsi-ayaklanmalari-icin-nasil-aldatti-ingiliz-gizli-belgelerine-gore

4)yıl yine 1917.
    kudüs filistinliler tarafından ingilizlere teslim ediliyor.
    görsel

yukarıdaki görselde elinde baston ve sigara olan kudüs belediye başkanı hüseyin efendi, yanındakiler de filistinli arap sözde osmanlı subayları.
    vatanlarına ihanet edip, kudüs'ü ingilizlere teslim etmekten gayet memnunlar.

ve kudüs'ü ingilizlere teslim eden bu hainler,
    ingiliz komutan general edmund allenby'i kudüs'e girerken "el-nebi"(peygamber) olarak karşılıyorlar.
    görsel

5)filistin bayrağı,
    filistinlilerin ihanetinin başlı başına resmi sembolüdür.
    (bkz: filistin bayrağı/#123091045)

6)yıl 1976,
    filistinli iki terörist, yeşilköy havaalanı'nda israil uçağına binenlere ateş açtı. saldırıda dört kişi öldü, yirmi kişi yaralandı.
    görsel

7)yıl 1978,
    terör örgütü pkk, ortadoğu'da işbirliği yapacak bir terör örgütü arıyor.
    ve filistin kurtuluş örgütü, pkk'ya kucak açıyor, pkk ile eşgüdüm içerisinde türkiye aleyhine faaliyetlerde bulunmaya başlıyorlar.
    görsel

8)yıl 1979,
    ankara'da bulunan mısır büyükelçiliği filistinli teröristler tarafından basılıyor ve 1 polisimiz, 1 de bekçimiz şehit ediliyor.
    (bkz: 13 temmuz 1979 ankara mısır büyükelçiliği baskını)

görsel

9)yıl 1980.
    filistin halk kurtuluş cephesi lideri george habash, lübnan'ın sidon şehrindeki kamplarını asala terör örgütü'ne açıyor, asala'nın diplomatlarımızı katlettiği eylemlerine bu filistinli teröristler de destek veriyor.
    görsel

10)yıl 1989.
    yaser arafat, "ermenistan'ın haklı davasını destekliyoruz" açıklamaları yapıyor.
    bu vesileyle, karabağ işgaline ve ermeni katliamlarına destek veriyor.
    görsel

11)yıl 1993.
    filistinli araplar, mesud barzani'nin "bağımsız kürdistan" fikrine de destek oluyor.
    görsel

12)yıl 2002;
    batı şeria'da barış gücünde görevliyken aracı durdurulup şehit edilen binbaşı cengiz toytunç.
    http://arsiv.ntv.com.tr/news/143311.asp

13)yıl 2009,
    filistin devlet başkanı, erdoğan'ın kankası mahmut abbas, kıbrıs'a gidiyor ve "kıbrıs'ta türk askeri işgalcidir" açıklaması yapıyor ve kıbrıs'ta rum tezlerini desteklediklerini söylüyor.
    (bkz: kıbrısla ilgili olarak rum tezlerini destekliyoruz)

kaynak:
    https://www.haberturk.com/dunya/haber/158106-filistinden-one-minute-tesekkuru
    https://www.ntv.com.tr/dunya/filistin-lideri-abbastan-rum-kesimine-destek,f1lVfGHwuU-YWUz3HWTCOA

ayrıca, şuraya fkö lideri arafat'ın makarios ile kucaklaştığı videoyu da ekleyeyim
    https://www.youtube.com/watch?v=DZZcrepSwww&t=3s

(bkz: yaser arafat'ın papazla dolu dolu öpüşme videosu)

14)yıl 2012. al nakba kupası.
    bu kupada filistin sözde kürdistan takımını da davet ediyor ve kürdistan ile maç yapıyor.
    bu turnuvada oynanan bazı maçlar;
    (bkz: 15 mayıs 2012 moritanya kürdistan maçı)
    (bkz: 19 mayıs 2012 kürdistan endonezya maçı)

detay;
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/2012_Palestine_International_Cup

15) yıl 2019.
    türkiye'nin suriye'de başlattığı barış pınarı harekatı için arap birliği kınama mesajı yayınladı.
    türkiye'yi kınayanlar arasında filistin'in de imzası vardı.
    (bkz: 10 ekim 2019 filistin'in türkiye'yi kınaması)

görsel

16) yıl 2020.
    filistin, türkiye'nin doğu akdeniz'deki hak iddialarına karşı olarak kurulan doğu akdeniz gaz forumuna üye oluyor.
    eastern mediterranean gas forum dahilinde, yunanistan, mısır, kıbrıs rum kesimi ve israil ile birlikte türkiye'nin mavi vatan tezine karşı cephe alıyor.
    https://en.wikipedia.org/wiki/East_Mediterranean_Gas_Forum

17)yıl 2020.
    filistin, çin'in uygur türklerine yaptığı soykırımı destekliyor ve çin'in uygur türkleri politikasına destek veriyor.
    (bkz: filistin'in çin'in uygur politikasını desteklemesi)

https://www.fmprc.gov.cn/mfa_eng/wjb_663304/zzjg_663340/xybfs_663590/xwlb_663592/t1799495.shtml
    https://www.jewishpress.com/indepth/columns/khaled-abu-toameh/palestinians-we-support-chinas-muslim-concentration-camps/2020/08/10

işte size sıralı liste halinde belgeli, kanıtlı ihanetler listesi.
    hayrını görün...

bonus;
    (bkz: ben bir filistinliyim bize yardım etmeyin/#109432513)

HADİ YALLAH

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • destinyanus kullanıcısına yanıt
    Mala anlatır gibi üstte anlattım ama hala internetten kopyala/yapıştır yapıyorsun defol ötede oyna

• quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

İçi dolu olmamak nasıl oluyor bir açıklasalar.Somut şeylerle gelmek yerine x öğk demek kolay.İlk cevabın yeterince kafi

Alıntıları Göster

Aynen katılıyorum. Özellikle insanlara oturduğu yerden şöyle böyle para kazanıyor diyerekten x kişilerine oturduğu yerden sallayarak prim kasmaya ya da argümansız bir şekilde fikir yansıtmaya gelince herkes sahalarda fink atıyor. Özellikle söylediklerinin nedenini ya da nasıl tespit ettiklerini sorduğumda çok bariz ve hepsi birbirinin benzeri 3-5 tane cevap alıyorum. İşte o zaman karşıdaki kişinin direkt boş attığını anlıyorum da belki diyorum bir ihtimal ön yargılı ve nefret ile oluşan yorumlarına bir nebze farklılık katabilirim diye uğraşıyorum bazen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Myhres7

İşgal altındaki devletin aldığı kararın ne kadarı doğrudur ? Millet ne diyor ona bakılır. Şuan bizim ülke sesini çıkaramıyor Çin'e, eee o zaman bizde mi Uygur Türkleri'ni sattık ? İşgal altındaki ülkenin kararı kendi iradesini geçmiştir.Boraltan köprüsü olayında 145 Azerbaycan Türkü'nü Rusya'ya "bizim ülke" teslim etti ve hepsi başından vurularak katletildi. Şimdi millet bu konuda suçlu mudur yoksa kararı alıp oraya gönderenler mi ? Filistin halkının çoğu yönetimle de uğraşıyor. Mescid-i Aksa mevzusu filistin üstüdür.
    Jahrein'e katılıyor musunuz ?

İsrail' in arkasında bu ülkeler var. Filistin' e gelince meydana dökülenler, Filistin için açıklama yapan bakanlar Uygur Türkleri için yapamaz mıydı ? Türk Bakanlar Uygur Türkleri hakkında üç maymunu oynarken satmış olmuyorlar mı ? Dünya da Türk olmayan ülkeler bile Uygur Türkleri için yardım edin diyor. Bunu da mı görmüyorsun ?

• quote:

Çoluk çocukların toplanıp, ağızda salyalarla ne diyecek diye baktığı tip. Bir halt hakkında vasfı olmasa da biliyor edasında. İzleyen kitleye " kendi beynini kullan" dersen tepki verir. Bu birde milletvekili olacakmış! Nasıl kenan sofuoğlu yanlışsa bu da yanlış fakat asalak kitle yanlışı yanlışla çözme derdinde

Bu jahrein'in ne ayak olduğunu bile bilmiyorum ve ben de aşırı itici buluyorum. İki üniversite mezunu biri olarak oturuyorum ve düşünüyorum. Herifin tweet'ler gayet doğru. Bir başkasının beyni ile düşünmüyorum. Herifi tanımıyorum bile. Nereden nasıl meşhur oldu, onu bile bilmiyorum. Sallamıyorum da. Ama tweetlerine katılıyorum. Burhan kuzunun bakan, Yeliz'in vekil olduğu ülkemde jahrein'in de potansiyel seçmeni varsa vekilliği hak ettiğini düşünmüyor değilim. Jahrein'e katılıyor musunuz ? çıta çok düşük. Düşünsene, Binali Yıldırım'ın başbakan olabildiği şu ülkede senden-benden-bizden neler olmaz?! Bu anlamda çok yureklendiriyor siyasiler bizi... "Ondan bu olduysa, benden neler neler olur" diyor insan.

Bu seçim goygoyu soslu hedefler konusunda da, özellikle ülkede üniversite sayısı bir elin parmağını geçmezken zor bu işler. Jahrein'e katılıyor musunuz ? beton dökmekle üniversite olmuyor biliyon mu?

Herşeye para ile bakan sonradan görmeler bilmez. Elitin tanımı para ile yapılmıyor. Ve hayatın bir gerçeği: elit yoksa bilim falan üretilemiyor. Çin modelinde de, Sovyet modelinde de kendi konseptlerinin dahilinde bir elitin hep var olmuş olması bu yüzden. İlk çin modeli (maoist model) boka sıvamıştı çini. Tamamen eliti yok etme hedefli olduğu için. Bu süreçten mao'nun elden ayaktan düşmesi ile yükselen ikinci başkanları ile kurtuldular.

Neyse. Kime neyi anlatıyoruz. Zaten bildiklerini okuyor yöneticilerimiz. Bize hava hoş. Öyle ya da böyle güzel hayatlar yaşarız. Öyle ya da böyle de bize muhtaçlar. Buna rağmen bizi itelemeye devam ederlerse de, gene bize hava hoş. Dünyanın 196 ülkesinin en az 170'inde bir dümen tuttururuz. Çorbamız kaynar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 16 Mayıs 2021; 22:12:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Tweetleri aynı düşünceye sahip olabilir ama kişinin durumu sıkıntı. Çocuklar üzerinden para koparan birisi, şimdi bilgiç oluyorsa problem orda. Ülkede tonla aynı şeyleri yazan insanlar var.

• SYRISN kullanıcısına yanıt
    Kardeşim neden olayı hükümete bağlıyorsunuz delirecem ya! Banane abi hükümetten Allah aşkına her haltı akp-chp olayına çevirmeyin.Uygur Türklerine ses çıkarılmamasına hep kızarım ve suçlular ama elimden ne gelir ? Ben hem oraya hem buraya ne olursa olsun "masum cana" sahip çıkarım.Böyle olayları hükümetle ilişkilendirmeyin siyaset üstü

• quote:

Tweetleri aynı düşünceye sahip olabilir ama kişinin durumu sıkıntı. Çocuklar üzerinden para koparan birisi, şimdi bilgiç oluyorsa problem orda. Ülkede tonla aynı şeyleri yazan insanlar var.

Orası ayrı konu da, dediğim gibi yani, Burhan kuzunun seçmeninin olduğu ülkede jahrein'in meclise girmesi beni üzmez. Jahrein'e katılıyor musunuz ? Dogal karşılarım. Yeliz'den çok daha doğal ve normal karşılarım. Gene komik ama, daha az komik düşününce...

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Abicim laf anlatamazsin

1 din

2 yalandan prototip ismarlama gostermelik ici bos seri uretimden uzak yerli uretim

Millet bunlari duyar duymaz tav oluyor

Lan yurt dışında 2.5 euro olan ferroro rosher 300 gram bugun migrosta 48 liraydı 48 LİRA LAN 300 GRAM ÇİKOLATA daha neyini savunuyorlar bunlarin salataligin kilosu 8 9 lira ete peynire girmiyorum az once dandik tavuk doner soyledim 17 lira

işin komik tarafı geçen sene hanımla paraya kıyıp 36 tlden aldık ferrero rocheri oda bayat çıktı millet alamadığı için bayatlıyomu anlamadım gitti :D

• quote:

Orijinalden alıntı: devulations

işin komik tarafı geçen sene hanımla paraya kıyıp 36 tlden aldık ferrero rocheri oda bayat çıktı millet alamadığı için bayatlıyomu anlamadım gitti :D

Alıntıları Göster
    Gecen sene 28di migrosta arada aliyordum

Allahin belalari

Avrupada 2.5 euro

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chp’nin sosyal medyadan sorumlusudur kendisi.

• Rümeysa Kadak oluyorsa Ahmet kol gibi de MV olabilir. Meclisteki dinozorlardan da daha faydalı olacağı kesin.

• Togg da bi boka yaramayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: turkishairboy

Chp’nin sosyal medyadan sorumlusudur kendisi.

Adam CHP den aday olacağım demedi. Bağımsız aday olacağım dedi. CHP yi de suçluyor zaten iyi muhalefet yapamamaktan

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Gecen sene 28di migrosta arada aliyordum

Allahin belalari

Avrupada 2.5 euro

Alıntıları Göster

Bu gidişle sene sonu bi 40 ı bulur galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Orası ayrı konu da, dediğim gibi yani, Burhan kuzunun seçmeninin olduğu ülkede jahrein'in meclise girmesi beni üzmez.  Dogal karşılarım. Yeliz'den çok daha doğal ve normal karşılarım. Gene komik ama, daha az komik düşününce...

Alıntıları Göster

Neden komik abi ? Ukrayna' da komedyen başa geçti. Bundan komiği yok herhalde. Adam ister yayıncı olsun ister başka bir iş yapsın. Gençlerin de siyasette olması gerektiğini düşünen adam

• quote:

Şu anki hükumet bu politikayı uyguluyor bal gibi de karıştırırım hükumeti birader. Başa başka insanlar geçse bu politika değişecek elbet.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.