Şimdi Ara

JAGUAR S-type Classic Otomatik LPG Alınır mı?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
14
Cevap
0
Favori
1.406
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> JAGUAR S-type Classic Otomatik LPG Alınır mı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2241 Mesaj
    2001 model 235.000 km' de 3.0 motorlu.
    Tanıdık 25 liraya verebileceğini söyledi.
    Araç çok temiz göründü bana ama bunun parça ve bakım maliyeti düşündürdü.
    Yakıt hiç önemli değil ama bu arabanın bilmediğim kronik bir sorunu mu var?
    Bu donanım bu fiyat bana çok ucuz geldi.

|
    |
    Direksiyonu patlak ve aküsü bitik başka sorunu yokmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Son Jaguar S type olarak bilinir.Yurtdisinda baya fun a sahiptir.Fiyati emsallerine göre yarı yarıya uygun dolayısıyla başka problemleri de olduğunu varsayiyorum.Cok iyi baktırmak lazım onun dışında elbette alınır.Direksiyon patlak derken?Direksiyon kutusu falan mı sorunlu, eğer öyleyse bu gibi araçlarda maliyet çok yüksek oluyor.

Yağ sızdırıyormuş.

Detaylı bakmadım ama sorun direksiyon pompası olsa çıkması piyasada 1000 liraya bulunur.

İşçiliği 500 TL olsa bile masrafsız kabul edilebilir sanırım.

|
    |
    LanciaDeltacı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Yani bu aracı alıp 15 bin TL falan masraf yapsaniz çok uzun süre keyifle binersiniz.Fiyati biraz daha düşürmeye bakın zira bu gibi araclarda oluculuk yapmak gerekiyor :).

Eksper arkadaşta bu halde bile alınır dedi.

Bakmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekiRoRo -- 13 Kasım 2017; 19:26:10 >
    |
    |
    LanciaDeltacı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Şanzuman bazen sapıtabiliyor 3,0'lerin;hayattan soğutabilir; bir de istedğiniz araç ilk üretim Smile Face dedikleri kasa,elektriksel problemlerin meşhur olduğu bir kasa.

Alt takım dayanıklıdır ancak oldukça masraflıdır alt takım ve yürüyeni,genelde sıfır yerine çıkma ile iş görüyor kullanıcılar ülkemizde,o sebeple orayı da adam akıllı irdelemek mühim.

Motoru oldukça sağlam ve uzun ömürlü ancak sonuçta orijinalliği bozulmuş bir motordan söz ediyoruz ve lpg nasıl monte edilmiş,motor kondisyonu nedir bir irdelemek lazım servisinde.

Universal her araca bakan bir Eksper merkezi ile referans olmaz Jaguar olayı.Ortaklar servisine ya da özel bir servise gidin,içinize sinsin.

Cifdi alıcı iseniz bildiğim birkaç parçacının iletişim bilgilerini size mesaj atabilirim.
    |
    |
    2241 Mesaj
    Bugün baktım pek iç açıcı değildi

• Yüzbaşı
    335 Mesaj

koltuğu çöpe bıraksan alan olmaz,
    |
    |
    BekiRoRo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ön göğüs döşemesi kaplanır ancak orası neden öyle olmuş öğrenmek lazım ?. Bir süre kırık camla dolaştılar da içeri su mu aldı acaba ?

Motor grafiğinden açıkçası pek birşey anlamadım. Yorum yapamayacağım.

İçi böyle olan bir araba için motoru fazla temiz duruyor. Özellikle temizlenmiş sanki ? Bir pislik çıkmasın.

LPG Ustası bakmalı. Aracı soğuk çalıştırmanızı tavsiye ederim. LPG'den kaynaklı herhangi bir sorun var mı bakılmalı.

Şanzımanına iyi baktırın. Otomatik şanzıman konfor demek ancak ustası zor bulunur böyle arabalarda. Bulsanız dahi masrafları 300-500 olmaz. Benim volvo aracım için 3 bin lira beyin + 5-6 bin lira şanzıman yenilenmesi demişti ustalar.

Bunların hepsi bir yana, koltuğu o hale getirip de hiçbirşey olmamış gibi binen adam acaba arabaya ne kadar iyi bakmıştır. Yağ değişimine zamanında gitmiş midir ? Böyle soruları düşünmek lazım...

İç karartmak istemiyorum açıkçası bende nadir arabaları severim. S Type sürekli aklımda olan bir araçtır ancak gün sonunda bir oturup +'ları -'leri dizmek lazım.

• Yarbay
    2241 Mesaj

Yanımda arkadaşla görmeye gittim. O ısrar etti hele bir motoru çalıştıralım diye ama yeni akü satın almak lazım denildi. O da huylandı "Motorda elektriksel problem olmalı ki çalıştıramıyorlar" dedi.

Bu arada direksiyonda sızıntı vahim çünkü arabanın altındaki zemin komple hidrolikle ıslanmıştı.

Silindirik LPG tankından zaten haz etmem bir de bagajda duran aküyle yan yana olması huylandırdı.

|
    |
    pspfreak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba arkadaşlar..yakın zamanda 1999 210 bin km'de temiz bir s-type aldım..ancak araçta elektrik kaçağı var..akşamdan sabah'a aküyü boşaltıyor..Servisin yönlendirdiği ustaya gittim..4-5 günde bulunamadı..tekrar götürdüm ve 3 gün oldu..aracın heryeri kurcalanmadan bulunması zor görünüyor ve bu da hoşuma gitmiyor..bu konuda önerebileceğiniz usta veya yapılması gerekenler konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa sevinirim.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >

Orijinalden alıntı: es-cape

Merhaba arkadaşlar..yakın zamanda 1999 210 bin km'de temiz bir s-type aldım..ancak araçta elektrik kaçağı var..akşamdan sabah'a aküyü boşaltıyor..Servisin yönlendirdiği ustaya gittim..4-5 günde bulunamadı..tekrar götürdüm ve 3 gün oldu..aracın heryeri kurcalanmadan bulunması zor görünüyor ve bu da hoşuma gitmiyor..bu konuda önerebileceğiniz usta veya yapılması gerekenler konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa sevinirim.

Şarj dinamosundan akuye giden kalin kabloyu sökun. Sabah yerine takip marşa bas. Aku zayif değilse dinamonun diit tablasini değiştirin.

|
    |
    Jaguar stype çok iyi arabadır avrupada deli bir fun kitlesi vardır. İngiliz ler son hakiki british jaguar derler. Yeni hintli modelleri gerek tasarımı gerek klasik ingiliz çizgilerinden uzaklaşmasından dolayı sevmezler.. O nedendendirki ingilterede ikinci elde akranı o yıllarda üretilen e kasa ve 5 kasa dan daha pahalı daha değerlidir..

Şimdi alınırmı ya gelinirse tam aksine şimdi alınır. Çünkü o lüksü o konforu o prestiji şu anki piyasa rakamlarında alabükiceğiniz başka bir araç yoktur...

Arkadan itiş keyfini bmw yada mercedese oranla çok daha keyiflidir çünkü jaguarın 60 lı yıllardan beri kendine has farklı bir arkadan çekiş sistemi var ki dünyadaki en iyi sistemler içinde gösterilir..

İşin gerçeği leş sorunlu jaguar alınmaz eliniz içinden çıkmaz bu aracın ustaları sayılıdır bellidir.. 5 parmağı geçmez bu ustalara yada servislere giden araçlarda çiçek gibidir tertemizdir çünkü süren insanlar genelde varlıklı zengin insanlardır masrafdan kaçınmazlar..

Jaguarın özellikle xj ler sovereign serisi stype serisi masraflı araçlardır o yüzden şu anda ikinci el fiyatı fark etmez o araçları sürmek belli bir varlık ister en son motor üst kapak takımı 18 bin tl idi işçilik servis üscreti falan aracın bir motorunu 22-24 bin liradan aşağı çıkartamassınız yada sadece çıkma bir stype farı tanesi 1500 tl idi sıfır demiyorum çıkma yada orjinal bobin seti V6 için 650 dolardı.. Tabii yan sanayileride var ama her jaguar ustası derki jaguar yan sanayi sevmez en kısa sürede tekrar sıkıntı verir yan sanayi parçalarla toplanmış bir jaguar..

Kısaca ikinci elinin ucuz olmasına bakmayın bir jaguarı şu zamanda bile gene ancak zengin sürebilir.. Orta gelirli bazen insanlar heves ediyor araba arıza verince yüksek parça fiyatlarından yada pahalı olduğu için kendi ustasına servisine sokmamakdan araçları arızalı orası burası patlak çatlak her yerinden yağ kaçıran şekilde sürüyorlar sonra ölü fiyata satıyorlar.. Bu araçlardan uzak durun hem cebinizi hem canınızı çok yakar.. Beş on fazla verin ustasından referanslı temiz araç alın kafanız kulağınız ağrımasın jaguar keyfini zevkini zirvede yaşayın..

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
bankalar.org
Canlı Tv izle
Sohbet
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.