Şimdi Ara

J7 Prime vs A3 Hangisini Almalıyım (ACİL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

A3 (2017) ile J7'yi karşılaştırdığımızda neredeyse aynı ozelluklere sahip her ikisi de. Ben de çok kararsız kaldım, A3'ün biraz daha küçük olması hoşuma gitti. Başka da bir şey yok. Neden A3'e daha fazla para vereyim? Bilmediğim başka bir durum var mı acaba? J7 için wi-fi sorunu var deniliyor.

Ayrıca hangi siteden sipariş vermelisiniz? Bulunduğum yerde sadece Teknosa var o da ortalama 100 lira fazla. Bu nedenle internetten almayı düşünüyorum.

Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• J7 prime al derim.

• Peki gerekceniz de var mı bana belirtebileceginiz?

• Genel olarak aynı özelliklere sahipler fakat a3 ün bataryası düşük biraz. O yüzden ben j7 prime alırdım.

• prime alın hocam. madem prime a para verecekseniz c serilerini de düşünmenizi öneririm.
  • J7 PRİME DAHA İYİ BİR CİHAZ
  • Sonunda kara verip J7 Prime aldım.
    Cihazı yaklaşık 7-8 gündür kullanıyorum. Ben de ince eleyip sık dokuyarak bu telefonu almaya karar verdim.

*Şarjı hızlı dolup geç boşalıyor :) 2 günü rahat çıkarıyor. Batarya konusunda başarılı olduğunu düşünüyorum. Pil %25 lerde iken dert etmeden müzik dinleyebiliyorum.
    *Parmak izi okuyucusu iyi çalışıyor, sıkıntı yok.
    *Wifi sorunu var deniliyor, öyle bir sorunlar karşılaşmadım.
    *Ses kalitesi hem görüşmelerde hem de müzik dinlerken iyi geliyor. (Lenovo K5Plus bu konuda daha iyi)
    *Ekranı Süper Amoled değil (Bunun kullanıma etkisini göremiyorsunuz. Ayrıca neden Süper Amoled daha iyi oluyormuş? Ekranı çok iyi, sıkıntı yok, on nümre).
    *Ve en sevdiğim özellik!! Evimde Samsung marka tv var ve ben hiçbir eşleştirme yapmadan, eve girdiğimde telefonun fotoğraf ve video ekranı açıkken (Yani Galeride gezinirken) ekranda bir işaret çıkıyor ve herhangi bir bağlantı olmadan (Mobil internet, Wifi, Bluetooth) ekranı tv'ye yansıtabiliyoruz.

Şimdilik bu kadar, sorular olursa cevap vermeye çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hcbu -- 31 Mart 2017; 9:30:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hcbu

Sonunda kara verip J7 Prime aldım.
    Cihazı yaklaşık 7-8 gündür kullanıyorum. Ben de ince eleyip sık dokuyarak bu telefonu almaya karar verdim.

*Şarjı hızlı dolup geç boşalıyor :) 2 günü rahat çıkarıyor. Batarya konusunda başarılı olduğunu düşünüyorum. Pil %25 lerde iken dert etmeden müzik dinleyebiliyorum.
    *Parmak izi okuyucusu iyi çalışıyor, sıkıntı yok.
    *Wifi sorunu var deniliyor, öyle bir sorunlar karşılaşmadım.
    *Ses kalitesi hem görüşmelerde hem de müzik dinlerken iyi geliyor. (Lenovo K5Plus bu konuda daha iyi)
    *Ekranı Süper Amoled değil (Bunun kullanıma etkisini göremiyorsunuz. Ayrıca neden Süper Amoled daha iyi oluyormuş? Ekranı çok iyi, sıkıntı yok, on nümre).
    *Ve en sevdiğim özellik!! Evimde Samsung marka tv var ve ben hiçbir eşleştirme yapmadan, eve girdiğimde telefonun fotoğraf ve video ekranı açıkken (Yani Galeride gezinirken) ekranda bir işaret çıkıyor ve herhangi bir bağlantı olmadan (Mobil internet, Wifi, Bluetooth) ekranı tv'ye yansıtabiliyoruz.

Şimdilik bu kadar, sorular olursa cevap vermeye çalışırım.

Ekran amoled olsaydı baya bir hızlı sarj tükenirdi.

• Amoled olmaması daha iyi öyleyse :) Şu anda 2 gün kesin gidiyor şarjı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hcbu

Amoled olmaması daha iyi öyleyse :) Şu anda 2 gün kesin gidiyor şarjı.

:)

• Smart View özelliğin adı miracast işte miracast olan bütün tv lere bağlanır bizim beko tv ye bağlıyorum wifi sorunu da yaşamadım 1 aydır kullanıyorum csr2 oyunundaki vasatlık hariç memnunum ağır oyuncuysanız benim gibi pek önermem (ben biraz da imkanlar dolayısı ile aldım peşin almadım)

• Telefonda wi-fi, mobil internet ve bluetooth kapalı iken bile galeride (Video da dahil) eve girdiğim zaman bir işaret çıkıyor ve tıkladığımda görseli/videoyu tv'ye yansıtıyor. Bence mükemmel bir özellik. Önceki telefonlarımda (Asus Zenfone 5, Lenovo K5 Plus, S4 Mini) ortak wi-fi ağına bağlanmadan böyle bir yansıtma söz konusu değildi. Bu yönünü sevdim.

Ama yine de büyük geliyor bana. Arada keşke A3 alsaydım demiyor da değilim.
  • bende j7 ve j7 prime arasında kaldım ama j7 alıcam büyük ihtimal.
    j7 prime'de ek özellik olarak parmak izi okuyucu ve bildirim ışığı var diğer özellikler aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssemih24 -- 11 Mayıs 2017; 12:38:42 >
  • sssemih24 kullanıcısına yanıt
    Evet parmak izi okuyucu var, bir şey daha vardı sanki. İstersen benimkini verebilirim. Ebatı büyük bana göre. A3 alacam sanırım, sadece ebatından dolayı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.