Şimdi Ara

J7 Prime G610F (Ana Konu) Android 8 Oreo Türkiyede Yayınlandı (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.773
Cevap
55
Favori
298.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    KArdeşim çok teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar yarın bu cihazdan alacağım ama renk konusunda kararsız kaldım. Kimler ne renk kullanıyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

quote:

Orijinalden alıntı: olgun92

Selam, benim de aklıma bu telefon çok yattı. Aslında niyetim sorunsuz bir telefon almak. Bu fiyata çok daha özellikli -sözde canavar- telefonlar var fakat her biri bir süre sonra ciddi sorunlar çıkarıyor. Kafama takılan bir iki soru ve kullanıcıların paylaşmadığı bilgiler var:

1. RAM kullanımı konusunda ciddi şikâyetler var, şu RAM kullanımı ile ilgili bir iki görüntü atarsanız iyi olur (uygulamalar açıkken, hiçbir uygulama açık değilken vs.)

2. TFT - AMOLED tartışması çok yoğun. Bunu sizin gözlemlerinizle çözmek mümkün olabilir. Örneğin yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafı yakınlaştırırken ya da instagram'daki -kaliteli (örneğin "canonturkiye" sayfasındaki)- fotoğraflara bakarken pürüz veya kötü görüntü alıyor musunuz?

Fotoğraf ve video işleri ile uğraştığım için 2. soruya biraz ben de açıklık getirmek istiyorum. TFT - AMOLED çekişmesi biraz abartılı olmuş. Nedeni ise; TFT - LED - OLED - AMOLED hatta IPS - TN gibi görüntü türleri büyük monitörlerde (23' ve daha büyükleri) montaj ve fotoğraf düzenlemek için tartışılabilir. Fakat bahsettiğimiz şey en fazla 5,5'-6' boyutundaki ekranlar. Tahminimce kimse videoda Color Correction ya da fotoğrafta RGB Curve ile renk uygulaması yapmayacak telefonlarda ki böyle bir uygulamaya şahit olmadım ben pek. Teknolojinin gereksiz sunumlarından ziyade benim derdim; fotoğrafların j7 prime'da nasıl göründüğü. Çünkü telefonlara dair bilgim çok kısıtlı ve yalnızca işimi görsün istiyorum. Müşterilere fotoğraf, video gösterirken sorun yaşamak istemiyorum. O yüzden soruyorum.

Merhaba kardeşim, sorularını, videolu olarak aşağıda paylaşıyorum.

1.Ram kullanımı çoğunlukla 800 mb ve 900mb boş ram kalıyor, temizlendiği zaman ise, 1.4 gb kadar yükseliyor. O aradaki rami ne kullanıyor onu bende bilmiyorum, samsung toucwiz bu kadar ram harcadığını hiç düşünmezdim, gerçi önceki cihazım lg g3 de aynıydı :D Bu video sanırsam sorunu cevaplar.

2. Soruna gelirsek, bu sorunu insanlar acayip şekilde abarttılar, ne film izlerken, nede resimlere bakarken hiçbir kötü görüntü ve renk solması felan yaşamadım. İster sağdan bakın ister sağdan soldan ne yönden bakarsanız bakın, renk kayması solmadı yok. Bu videoda telefonun ekranından tutundan tasarıma kadar kendimce incelemdim, artık karar sizin.

2.5d kavisli ekranda film dizi izlemek ayrı bir hava katıyor. :D 1 aya yaklaşıyor alalı, telefonda ne donma ne kasma ıkınma bile mevcut değil, bu kadar iyi çıkacağını hiç sanmıyordum ama çok memnunum telefondan.

Teşekkür ediyorum hocam, tam da aradığım şey buydu aslında.

Anladığım kadarıyla Samsung, bu modelde 3GB RAM'ın 1,5 GB'sini kullanıcıya ayırmış. Yüksek ihtimalle Android'den kaynaklı ve kendi donanımlarından (işlemci vs.) kaynaklı, baş edemediği RAM kullanımını; bu cihazın RAM'ini 3GB'a çıkararak çözmeye çalışmış. Çünkü, Galaxy J7 (2016) ile neredeyse aynı fiyat olması bana saçma geliyordu.

Telefon, dış görünüş olarak alt segment bir model gibi durmuyor. Bugün Galaxy J7 (2016) modelini elime aldım. Plastik yığını gibi bir hissiyatı var, hiç güven vermiyor fakat Galaxy J7 Prime, yapı olarak ve dış görünüş olarak 'olmuş' bir model.

Ekran konusunda hiçbir sıkıntı yok anladığım kadarıyla. Ayrıca sizinle aynı fikirdeyim.

2.5D kavisi de TFT'nin dezavantajını avantaja dönüştürerek oluşturmuş Samsung, helal olsun diyorum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olgun92 -- 30 Kasım 2016; 1:42:43 >

• 1200 tl seviyesinde telefon arıyorsanız bu cihazı kaçırmayın derim.

Yalnız telefonda yüksek boyutlu oyunlarda tırtlıyor ben bunu gördüm, j7 2016 da bu sorun yokmuş, lakin ekran kartı aynı, nasıl oluyor bu anlamış değilim. İleride güncelleme ile bu sorun çözülür inşallahda, başka sorunumuz kalmaz.
  • 1200Tl bandında hangi iyi telefon var ki? Tam bie fiyat performans cihazi aşırı eleştirileri de saçma buluyorum ben
    Bu arada hangi oyunlarda yamuldu hocam onu söyleyebilir misin bi de biz deneyelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkaykacar06

1200Tl bandında hangi iyi telefon var ki? Tam bie fiyat performans cihazi aşırı eleştirileri de saçma buluyorum ben
    Bu arada hangi oyunlarda yamuldu hocam onu söyleyebilir misin bi de biz deneyelim

Asphalt extreme = çok fazla kasıntı yapıyor, grafik ayarını yapsam bile
    clash royale= menü içinde gezerken kasılıyor
    temple run 2 = oyun açılışı kasıntılı
    asphalt 8 = aynı extreme gibi oyun içinde arada bir kasıntı oluyor, lagda var.
    sniper furry = oyun içi çok fazla kasılıyor, nerdeyse oynanmaz halde

Mesela hill clim gibi oyunlarda kasıntı yok, sadece 3 boyutlu oyunlarda oyun içinde kasıntılar çok fazla, tahminimce işlemcinin çalışma frekanslarından kaynaklı, kernelle düzelir ama root gibi olaylara girmek istemiyorum.

• quote:

1200 tl seviyesinde telefon arıyorsanız bu cihazı kaçırmayın derim.

Yalnız telefonda yüksek boyutlu oyunlarda tırtlıyor ben bunu gördüm, j7 2016 da bu sorun yokmuş, lakin ekran kartı aynı, nasıl oluyor bu anlamış değilim. İleride güncelleme ile bu sorun çözülür inşallahda, başka sorunumuz kalmaz.

Çünkü J7 2106 da 720p ekran çözünürlüğü mevcut.J7 2016 kullanıyorum bataryasida primedan çok daha iyi gidiyor.13/14 saat Ekran süresi aliyorum.Sadece metal diye prime modelini secenide anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesut8888 -- 30 Kasım 2016; 12:31:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mesut8888

quote:

Çünkü J7 2106 da 720p ekran çözünürlüğü mevcut.J7 2016 kullanıyorum bataryasida primedan çok daha iyi gidiyor.13/14 saat Ekran süresi aliyorum.Sadece metal diye prime modelini secenide anlamıyorum.

Gövdesi metal diye almadım bu telefonu. Özellikleri j7 2016 dan bir tık fazla diye aldım. Pekte pişman değilim ama oyunlarda bari kasılma olmasa iyiydi

• quote:

quote:

quote:

Gövdesi metal diye almadım bu telefonu. Özellikleri j7 2016 dan bir tık fazla diye aldım. Pekte pişman değilim ama oyunlarda bari kasılma olmasa iyiydi

Seni kast etmemistim.Genel olarak prime alanlar metal gövdesinden etkilenip alıyor.Metal haliyle telefonu biraz daha güzel gösteriyor.Tabi prime'in tek artısı bu değil.Parmak okuma,3 gb ram da var.Ama benim için bu özellikler pek bir şey ifade etmiyor.Parmak okumayi üst modellerde kullandim bir süre hiç birinde tam randımanlı çalışmıyor.3 kez iyi çalışırsa illaki dördüncü de takiliyor.Onun için ben patron kullanmayı tercih ediyorum telefonlarımda.Ram'a gelecek olursak benim j7 2016 da 130 tane uygulama olmasına rağmen devamlı 800 ile 900mb boş kalıyor.Takılma donma kesinlikle yaşamadım bugüne kadar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Seni kast etmemistim.Genel olarak prime alanlar metal gövdesinden etkilenip alıyor.Metal haliyle telefonu biraz daha güzel gösteriyor.Tabi prime'in tek artısı bu değil.Parmak okuma,3 gb ram da var.Ama benim için bu özellikler pek bir şey ifade etmiyor.Parmak okumayi üst modellerde kullandim bir süre hiç birinde tam randımanlı çalışmıyor.3 kez iyi çalışırsa illaki dördüncü de takiliyor.Onun için ben patron kullanmayı tercih ediyorum telefonlarımda.Ram'a gelecek olursak benim j7 2016 da 130 tane uygulama olmasına rağmen devamlı 800 ile 900mb boş kalıyor.Takılma donma kesinlikle yaşamadım bugüne kadar.

Biliyorum, sorun yok.

• Arkadaşlar hepsiburada ithalatci garantili 32 gb olani var ayni fiyat fakat renk seceneği 2 tane siyah ve beyaz altin karisik varmiş.alinir mi ne dersiniz ?

• Arkadaşlar merhaba bende bu telefonu almayı düşünüyorum fakat note 4 ile arasında kaldim. Merak ettiğim şey şu acaba amiral gemilerde (s6,note 4,5) olan yazılımsal özellikler bu telefon da var mı mesela mesaj geldiği zaman telefonu kulağına getirince arama ozelligi,avuç içi ile telefonu susturma,temazsiz uyandırma gibi özellikler bu telefonda da var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: emred8161

Arkadaşlar merhaba bende bu telefonu almayı düşünüyorum fakat note 4 ile arasında kaldim. Merak ettiğim şey şu acaba amiral gemilerde (s6,note 4,5) olan yazılımsal özellikler bu telefon da var mı mesela mesaj geldiği zaman telefonu kulağına getirince arama ozelligi,avuç içi ile telefonu susturma,temazsiz uyandırma gibi özellikler bu telefonda da var mı

Sadece mesaj kısmında kulağa getirince arama var, diğerleri yok. Üst model bir cihaz değil maalesef, bu dediklerin c7 ve j7 2016 da bile yok.
  • Gold rengini kullanan var mı? Ekrandaki siyah çerçeveler ne derece rahatsız ediyor merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr Dexter

Gold rengini kullanan var mı? Ekrandaki siyah çerçeveler ne derece rahatsız ediyor merak ediyorum.

Herkes kapış kapış siyaha yükleniyor ben gold unu görmüştüm açık şekilde vatan bilgisayarda yada bimekste olmasi lazim o da teşhirdeydi onun dışında hiçbir yerde gold rengini goremedim

• Ben de muhtemelen siyaha yüklenenlerden olucam gold'da dediğim gibi çerçeveler siyah olduğu için belli oluyor o yüzden sormustum kullanan var mi diye. Siyahi daha şık duruyor gibi ama.

• merhaba. ben de c7 / j7 prime arasında kaldım.

hangisini önerirsiniz?

j7 prime 16 gb'da ek sd karta uygulama yüklenebiliyor mu?

eğer izin vermiyorsa 16 gb yetmez sanki.. ithalatcı garantili 32 gb var.
  • mikselina M kullanıcısına yanıt
    hocam ithalatçı garanti işine bir türlü güvenemediğim için c7'yi eledim ben.
    ek sd kart uygulaması var mı derken, sd kart girişi var. yamulmuyorsam 128 gb'a kadar.

• Mr Dexter M kullanıcısına yanıt
    Ben 2 haftadır golden kullanıyorum metal gold müthiş. Siyahı sana kalmış tabi. Herkes te çok beğendi

• quote:

Orijinalden alıntı: mikselina

merhaba. ben de c7 / j7 prime arasında kaldım.

hangisini önerirsiniz?

j7 prime 16 gb'da ek sd karta uygulama yüklenebiliyor mu?

eğer izin vermiyorsa 16 gb yetmez sanki.. ithalatcı garantili 32 gb var.

Hocam ben öğrenciyim en ufak sorunda o kadar paramin boşa gitmesini istemem temiz 200 fazla veririm en azından kafam rahat olur diyenlerdenim çok şükür de öyle oldu etrafımda teknosa mediamarkt gibi büyük yerlerden mal alıp mağdur olanı görmedim hep bir güven var
    Sana şunu soyleyim eger c5 yada c7 düşünüyorsan kipa migros carrefour gibi magazalarda var a9 bile gördüm yanlış hatirlamiyorsam en azından guvenilirlik olarak daha iyidir fiyat olarak bilemem ithalatçı garanti şans işine kalmış bence

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.