Şimdi Ara

j (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
2
Favori
5.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadasım kafana taktığının yarısı kadar bile zor değil sadece verilen emre itaat et kimseye güvenme fakat insanlardanda soyut olma nasıl geçtiğini bile anlamayacaksın, askerlik kavramı bitti gibi artık sadece temel seyleri öğrenmeye gidiyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı komutanların , aynı ortam , aynı görevler olsun bir 12ay daha yaparım. sadece nöbetler az olsun yeter.
  • Seni orada yerler çok ciddi söylüyorum.
    Sizin gibi askerler bizim içinde bela. Adama emir veriyorsun artık ne anladıysa bambaşka birşey yapıyor. Bir tane aptal asker bütün işleyişi bozuyor

• İyi yanından bak. Birçoğumuz gibi 18-15 ay fln yapmayacaksın.

• Askerde elini verirsen bacağını kaptırırsın, bunu sakın unutma.

• Bedelli yap, tecil ettir, 5 senede bir bedelli geliyor nasıl olsa.
  • 2 aya falan gidicem ben de. Korkum yok aslında, asıl sıkıntı askerden geldikten sonra başlayacak. İş bulabilir miyim hiç bilmiyorum. Şimdi hedefte askere gidip gelme var, geldikten sonrası karanlık ama. Ne bi plan var ne başka bir şey. Hayırlısı olur inşallah.

• Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    Denizaltında bir asker yataktan düştüğü için ceza verilmiş, ayrıca tatbikatta çalışmayan Reo kamyon da ceza için gömülmüş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • biraz asker olup sivil öldürüceksin azcık erkek olursun ne var bunda korkacak
  • Şuan askerde olan biri olarak gittiğin yer görev yerin ve başındaki komutana göre yapacağın askerlik rahat veya eziyet olarak bitecek mantıksız şeyler var yok değil arkadaş konusunda ise mutlaka kafa dengi arkadaşın da olacak suratına bakmayacağın sivilde selam vermeyeceğin adamlar da olacak sabretmeyi öğreneceksin

• öncelikle sakin ol korkulacak bişey yok gelip geçeerr sonra bi bakmıssın askerlik anılarını özlüyor olcaksın hey gidi diceksin :D
  • Askerde belki de en korkuncu diş ağrısı çekmek.
    Dişçide sıra olduğu için geceleri ağrıdan uyuyamazdım. Koridorda volta atardım, kafamı dolaplara vururdum acı acıyı bastırır diye.
    Bir hafta bu acıyı çektikten sonra dişçi sıram gelmişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

İşte bide senin gibi askere gidip de askeriyenin hiçbir şey katamadigi insanlar var. Ona da bizim yapabileceğimiz bişey yok. Cümlemi okusaydin " Kime sorduysam " kısmını anlardın diye tahmin ediyorum ? Ama sadece tahmin işte...

Arkadaşım daha yeni geldi askerden. 2007 de bir Ford minibüs yolda kalmış zamanında.Anlatıyor bana... Yolda kaldı diye minibüse ceza vermişler 13 senedir kaldığı yerde duruyormuş. Hani nerde bunda mantık ?

Alıntıları Göster
    o da bişey mi? bi arkadaşımın bölüğünde kalorifer kazanı patlamış. 2 asker yaralanmış. kazanı karsa mı ne bi yere sürgüne yollamışlar...

kısaca askerde mantık aramayacaksın...

• 6 ay gibi süre iyi bence. Ya 15 ay olsaydı?

• Bir asker çocuğu ve çocukluğu askerlerin içinde geçmiş biri olarak söylüyorum,

burada "askerlikte mantıkh mı var ya höhöhöhö" denilerek verilen örneklerin çoğu yalan, geri kalan kısmı da en uç örnekler. Askere giden erler ve oradaki komutanlar da senin benim gibi insanlar ve biz ne yapıyorsak onlar da onları yapıyor. Yani öyle üzerinde deney yapılan maymunlar gibi değil merak etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suprémacy -- 30 Mayıs 2020; 2:20:3 >
  • Büyük bi stresle gittim tam bir sene önce 375/2 KSD olarak. 6 ay gitti belki ömrümden ama ömürlük dostlar edindim. 24 yıldır görüştüğüm bazı arkadaşlarımdan daha çok görüşüyoruz şu an

• quote:

Orijinalden alıntı: Suprémacy

Bir asker çocuğu ve çocukluğu askerlerin içinde geçmiş biri olarak söylüyorum,

burada "askerlikte mantıkh mı var ya höhöhöhö" denilerek verilen örneklerin çoğu yalan, geri kalan kısmı da en uç örnekler. Askere giden erler ve oradaki komutanlar da senin benim gibi insanlar ve biz ne yapıyorsak onlar da onları yapıyor. Yani öyle üzerinde deney yapılan maymunlar gibi değil merak etmeyin.
    yav he he. sıçmasını bilmeyen adamlar gördü bu gözler. pisuvardan su içeni gördü. ya da pisuvara sıçanı. ya da kıçını taşla silip tuvalet deliğine atıp tuvaleti tıkayanları gördü. bu adamlara tuvalette nasıl sıçılır diye ders verdi çavuş. adam nereye sıçılır onu bile bilmiyor. var mı ötesi..

• Askerlik ve 2020
  • Fazla yüz göz olma herkesle ciddi dur. Kafa dengi arkadaşlar bulursun illaki çünkü herkes aç. Ömür boyu sürecek arkadaşlığın bile olabilir. Birde bisey olmaz yea diyen tiplerden uzak dur. Bunlar mal olur seninde ceza almana sebep olabilirler.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.