Şimdi Ara

İzmir'İn En Güzel Semt ve İlçeleri Neresi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
75.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: codderial

@Triquetra ,,,

Hemn üstümdeki 2 karşıyakalı olan @SACRED REICH ve @TµGy nin yorumlarına bak..
    Ya onlar kadar olamadınız taner'le..Gerçekleri neden kabul etmiyorsunuz hala anlamak güç.. Karşıyakalı adamların kendisi itiraf ediyor ''karşıyakada ruh yok ,insanlarının bencil ve robot gibi olmaya başladığı''nı..
    Sen daha benden ne istiyorsun?..

Yok yani Yozgat'a deniz mi getireyim??

o arkadaşların Karşıyakalı olduğunu nerden çıkardın, her gelip taşınan birgünde Karşıyakalımı oluyor,

@.Taner. haklısın fazlasını bile yaptık, hem anlaşılmaya ihtiyacımız yok

• quote:

Orjinalden alıntı: .Taner.

quote:

Orjinalden alıntı: Triquetra

@codderial istediğin kadar ısrar et sana hiç bir özelliğini anlatmayacağım,
    elit olan olmayan diye ayrım var evet doğru, ama bu senin aklına geldiği gibi maddiyat olarak değil maneviyat olarak, burada söylemek istenen uygarlık ve insan olmak, fakat senin düşünce hemen paraya gitmiş, şuna kalıbımı basarım Karşıyakanın en yoksul gecekondu denen yerinde oturanların insanlığı bile istabuldaki zengin denen özenti insalardan daha farklıdır, daha elittir! bunu hergün görüyorum,
    sen çeşitlilik demişsin sonrada zıt kutupluluk değil demişsin, ne istiyorsun sen heyecanmı? dışarıdan bakınca öyle görünebilir ama sen hiç bir Karşıyakalıdan senin söylediğin şikayeti duydunmu?

dostum hiç boşuna anlatmaya çalışma, asla anlatamazsın ki. yazılanlara ayrı telden ve alakasız, biraz da üslup bozuk cevaplar geliyor. kime neyi ispatlama mücadelesini vereceksin ? Fazlasını bile yaptık, biraz kendimizce anlatmaya çalıştık, bırak artık. arkadaş sevmiyor, sevmek zorunda da değil, düşüncelerini de değiştiremeyiz. Karşıyaka'da yaşamayan, orada büyümeyen birine Karşıyaka'lılığın ne demek olduğunu nasıl anlatacaksın ki ?

Benim Karşıyakayı sevmediğimi nerden çıkardın?..Orayı da severim..Ama konu bu değil..
    Konu,Karşıyakada yaşamayan anlayamaz diyen sizlerin, karşıyakada yaşayan ve gerçekleri anlatan @SACRED REICH ve @TµGy arkadaşların konak'ı kordonu,hatayı alsancağı daha sıcak bulması ve tezinizin çöküşünü kabullenmemeniz..

Ne inatçı insanlarsınız ya..

• quote:

quote:

quote:

elit olan olmayan diye ayrım var evet doğru, ama bu senin aklına geldiği gibi maddiyat olarak değil maneviyat olarak, burada söylemek istenen uygarlık ve insan olmak, fakat senin düşünce hemen paraya gitmiş, şuna kalıbımı basarım Karşıyakanın en yoksul gecekondu denen yerinde oturanların insanlığı bile istabuldaki zengin denen özenti insalardan daha farklıdır, daha elittir! bunu hergün görüyorum,
    sen çeşitlilik demişsin sonrada zıt kutupluluk değil demişsin, ne istiyorsun sen heyecanmı? dışarıdan bakınca öyle görünebilir ama sen hiç bir Karşıyakalıdan senin söylediğin şikayeti duydunmu?

dostum hiç boşuna anlatmaya çalışma, asla anlatamazsın ki. yazılanlara ayrı telden ve alakasız, biraz da üslup bozuk cevaplar geliyor. kime neyi ispatlama mücadelesini vereceksin ? Fazlasını bile yaptık, biraz kendimizce anlatmaya çalıştık, bırak artık. arkadaş sevmiyor, sevmek zorunda da değil, düşüncelerini de değiştiremeyiz. Karşıyaka'da yaşamayan, orada büyümeyen birine Karşıyaka'lılığın ne demek olduğunu nasıl anlatacaksın ki ?

Benim Karşıyakayı sevmediğimi nerden çıkardın?..Orayı da severim..Ama konu bu değil..
    Konu,Karşıyakada yaşamayan anlayamaz diyen sizlerin, karşıyakada yaşayan ve gerçekleri anlatan @SACRED REICH ve @TµGy arkadaşların konak'ı kordonu,hatayı alsancağı daha sıcak bulması ve tezinizin çöküşünü kabullenmemeniz..

tamam benim tezim çöktü, en büyük sensin, forum seninle gurur duyuyor
    (bu arada bahsettiğin sorumlu olduğun diğer topicleri ihmal ediyor gibisin)

• quote:

quote:

quote:

quote:

tamam benim tezim çöktü, en büyük sensin, forum seninle gurur duyuyor
    (bu arada bahsettiğin sorumlu olduğun diğer topicleri ihmal ediyor gibisin)

Teveccühünüz..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ermanpac

quote:

Orjinalden alıntı: AltınYumruk
    o 31. resimde kule varya ordan biz ev bakıyoduk.Ama ras gelmedi.1,5 trilyon o evler.O eve göre çok para.

Hani derler ya; "Oha, ev mi alıyoruz kardeşim?" diye. Öyle diyesim geldi bir an..

1,5 trilyona neler yapılır yahu..

kardeş benim cebimde 5 trilyon olsun o evde 5 trilyon olsun son kuruşuna kadar veririm, oraya ev değil baraka yapsan 1,5 trilyon eder, Karşıyakanın en güzel yeri,

bu arada Mavişehirde(eski bataklık) yapılan villalar bile 2 trilyona satılıyor,

cebine nasıl 5 trilyonu sığdırmayı düşünüyorsun

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: irish

Evet bendim o çeken...

ellerine sağlık gerçekten süper resim

Eyvallah sağolasın...

• quote:

quote:

quote:

quote:

o 31. resimde kule varya ordan biz ev bakıyoduk.Ama ras gelmedi.1,5 trilyon o evler.O eve göre çok para.

Hani derler ya; "Oha, ev mi alıyoruz kardeşim?" diye. Öyle diyesim geldi bir an..

kardeş benim cebimde 5 trilyon olsun o evde 5 trilyon olsun son kuruşuna kadar veririm, oraya ev değil baraka yapsan 1,5 trilyon eder, Karşıyakanın en güzel yeri,

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

• Karşıyaka muhteşem bir semt.ben hayatımda başka bi yerde yaşamadım ve yaşamayı da düşünmedim.Karşıyaka çarşıya gidin ve orda gerçek Karşıyakalı esnafla konuşun.onlar size Karşıyakalılığı anlatır.sahip çıkmayı,dostluğu anlatır.
  • ksk göztepe bornova kordon alsancak hatay heryeri muhteşem benim ilimin..İzmirin dışına çıkan izmirli bilir izmirin değerini
  • Karşıyaka güzeldir çünkü düzayak yokuş falan derdi yok
    valla ben Hatayda oturuyorum çok berbat bi yer oldugunu söyleyebilirim. seneye karşıyakaya taşınıyorum Soyak evlerine varsa oraya taşınacak söylesin
  • izmirin insanına, kişiligine, alıştıgı çevresine göre heryeri başka güzel,illa bir yerin fanatigi olmamak lazım bende mesela karşıyakayı gezecek yer olarak begenirim ayda bir belki giderim hoşuma gider,ama kendim mecburen ailem 80 yıldır nerede ise şirinyerde oturdugu için herşeyimi orada bende orada oturuyorum

ama benimde begendigim semt güzelyalı civarı orası bana çok güzel geliyor imkanım olsa orada olmak isterdim evim işim
  • quote:

Orjinalden alıntı: FatalERROR!

Karşıyaka güzeldir çünkü düzayak yokuş falan derdi yok
    valla ben Hatayda oturuyorum çok berbat bi yer oldugunu söyleyebilirim. seneye karşıyakaya taşınıyorum Soyak evlerine varsa oraya taşınacak söylesin

kanka ben oralarda bide bozoğlu evleri var.Biz ordan ev aldık.Görüşürüz yine yakın sayılır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Technics

ksk göztepe bornova kordon alsancak hatay heryeri muhteşem benim ilimin..İzmirin dışına çıkan izmirli bilir izmirin değerini

BUDUR!!! hala daha kendi semtine övmeye calısanlar sehir dısına cıkınca anlarlar... Mavi İzmirin Yeşil Narlıderesinide unutmamak lazım bu arada... Yaşanılcak yer İZMİR... Güzel İZMİR...
  • Evet yaşadığımız için demiyorum ama gerçekten güzel bir şehir İzmir.Beğenmediğiniz bi tarafını söyleyin.Benim adım AltınYumruk olmasın

* Aliağa
    * Balçova
    * Bayındır
    * Bergama
    * Beydağ
    * Bornova
    * Buca
    * Çeşme
    * Çiğli
    * Dikili
    * Foça
    * Gaziemir
    * Güzelbahçe
    * İzmir
    * Karaburun
    * Karşıyaka
    * Kemalpaşa
    * Kınık
    * Kiraz
    * Konak
    * Menderes
    * Menemen
    * Narlıdere
    * Ödemiş
    * Seferihisar
    * Selçuk
    * Tire
    * Torbalı
    * Urla

• Türkiye'nin üçüncü büyük şehri olan İzmir, çağdaş, gelişmiş, aynı zamanda işlek bir ticaret merkezidir. İzmir'in batısında renkli denizi, plajları ve termal merkezleriyle Çeşme Yarımadası uzanır. Antik çağların en ünlü kentleri arasında yer alan Efes, Roma İmparatorluk devrinde dünyanın en büyük kentlerinden biriydi. Tüm İyon kültürünün zenginliklerini bünyesinde barındıran Efes, yoğun sanatsal etkinliklerle de adını duyuruyordu.

İzmir, yatlar ve gemilerle çevrilmiş uzun ve dar bir körfezin başında yer almaktadır. Ilıman bir iklime sahip olup, yazında denizden gelen taze bir serinlik güneşin sıcaklığını alıp götürmektedir. Sahil boyunca palmiye ağaçları ve geniş caddeler bulunmaktadır. İzmir Limanı İstanbul'dan sonra ikinci büyük limandır. Canlı ve kozmopolit bir şehir olan İzmir, Uluslararası Sanat Festivalleri ve İzmir Enternasyonal Fuarı ile de önemli bir yer tutar.

Modlarımız kusura bakmasın İzmir ile ilgili bir topic daha var ama.İzmirlilerin bunu tam olarak bilmesi için yazdım.Konumuzla alakası fazla olmasada(İzmir'in en güzel ilçeleri)

• UP!
  • soyak mı yandınız hehehe bozoğlu tam berbat:)
  • Karşıyaka'da oturuyorum ama arkadaşın söyledi doğru kendini İzmir'den ayrı tutup İzmir'li kabul etmeyeni ben hiç kabul etmem. Neymiş 35/2 (!) ne bu şimdi? İzmir'liysen İzmir'lilikten utanır gibi öyle otuzbeş buçuktur yok kırk buçuktur ayrım yapmaz. Babalar gibi İzmir-Karşıyaka der. Sırf bu huyundan dolayı karşıyaklalılardan pek haz etmiyorum.
  • yeni girne de yavaş yavaş güzeL olacağa benziyor.gelişmekte olan bir yer.gelecek vadediyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.