Şimdi Ara

İzmirden Çeşmeye gitmek ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
10.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Bitte.

Sizin plan belli çeşmeye ılıca plajına gidip 2 karı-kız kesip,denize girip geri döneceksiniz
    Hiç mi bi' arkadaşınızın arabası yok onu da ikna edin arabayla kaçın mis gibi.
    En kötü otostop çekin.
    Ama yürümek gibi bir aptallık yapıp amele yanığı olup çeşmeye gelmeyin

Edit : Ayrıca gece 8 ne la saat 8 de daha hava kararmıyor

aslında arkadaşın arabayla gitçektik onunda iş nedeniyle antalyaya gitmesi gerekiyormuş.Ondan dolayı böyle oldu. Otostoplada 2 kişi alırlarmı ki yaşımız 17 boylar 1.90

• konunun ciddi olduğuu sanmıyorum ama bana komik bi anımı hatırlattı

küçükken aliağadaki çayağzı plajına gitmiştik, dönüşte otostop çekecez. ama otostopcular plajın çıkışında dururlar ve alacak olan biri varsa orda alır zaten. benim arkadaş yürüyelim dedi, hem yürürüz hemde arkadan gelen arabalara otostop çekeriz, bende tamam dedim başladık yürümeye ama arkadan gelen araba otostopçu alacaksa baştan alıyo, bize gelene kadar zaten yer kalmamış oluyo. tabi biz durumu biraz geç farkettik çayağzından yeni aliağa garajının ordaki kavşağa kadar 2 saat yürümüştük

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

konunun ciddi olduğuu sanmıyorum ama bana komik bi anımı hatırlattı

küçükken aliağadaki çayağzı plajına gitmiştik, dönüşte otostop çekecez. ama otostopcular plajın çıkışında dururlar ve alacak olan biri varsa orda alır zaten. benim arkadaş yürüyelim dedi, hem yürürüz hemde arkadan gelen arabalara otostop çekeriz, bende tamam dedim başladık yürümeye ama arkadan gelen araba otostopçu alacaksa baştan alıyo, bize gelene kadar zaten yer kalmamış oluyo. tabi biz durumu biraz geç farkettik çayağzından yeni aliağa garajının ordaki kavşağa kadar 2 saat yürümüştük

Biz aynı arkadaşlarla 2 sene önce bilen bilir konak iskelesinin ordan özdileğe kadar yürümüştük 20 - 25 km çok rahat vardır hiç dinlenmeden 4 saatte gitmiştik . Olmadı harbiden kasalı bir arabaya otostop çekçez veya 10 tl para vercez götürsün bizi

• Eğer çok aşırı bir sıkıntınız yoksa Urla'dan yada Zeytinalanı'ndan binmek daha ucuz olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut228

Eğer çok aşırı bir sıkıntınız yoksa Urla'dan yada Zeytinalanı'ndan binmek daha ucuz olur.

öyle yapçaz heralde bizde ama daha kuzeni bekliyoz seferhisardan gelcek öyle gitçez. Gece Gece otostop yapsak acaba alırlarmı bizi
  • 10 tl otobüs götürüyo kardeşim ya 2 lirada otobüsün kalktıgı yere gelsen 12 tl ye gidersin 12 de gelirsen 24 lira yapar. ekşına gerek yok asfalttan kazımasınlar sizi sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertua35_35
    quote:

konunun ciddi olduğuu sanmıyorum ama bana komik bi anımı hatırlattı

Biz aynı arkadaşlarla 2 sene önce bilen bilir konak iskelesinin ordan özdileğe kadar yürümüştük 20 - 25 km çok rahat vardır hiç dinlenmeden 4 saatte gitmiştik . Olmadı harbiden kasalı bir arabaya otostop çekçez veya 10 tl para vercez götürsün bizi
    10Km tutuyo kardeş:http://maps.google.com/maps?saddr=Mustafa+Kemal+Sahil+Blv&daddr=10.+Sk&hl=en&ll=38.414055,27.084904&spn=0.072497,0.168056&sll=38.418889,27.128291&sspn=0.004531,0.010504&geocode=FYE6SgIdcO-dAQ%3BFcIeSgIdg3ycAQ&mra=ltm&dirflg=w&z=13

o değilde daha geçen hafta gittim çeşmeye, otomobille klimalı ortamda bile bir saat zor çekiliyo o yol, git git bitmiyo hep dağ taş, o yolda yaz vakti 40Km yürümeyi düşünemiyorum bile, önümüzdeki günlerde tekrar gidebilirim belki siz nezaman gideceniz?

• Evet Arkadaşlar Aranızda inanmayan olabilir ve foto koycaktım ama 14mp kamera getirmiş kuzen dediğim gibi seferhisardan gelcekti çeşmeye gitçektik işte başlıyorum anlatmaya yolculuğu,

1 arkadaş ve kuzen olmak üzere 3 kişi yola koyulduk İzmir stadyumun yan tarafı halkapınar dan Güzelbahçe otobüslerine bindik saat tam 22.20 fln dı , güzelbahçeye varana kadar 11.10 oldu saat güzelbahçeden urla otobüsüne bindik ve 15 km falan urlaya gittik. İndik otobüsten 11.40 gibi urlanın son durağında ortalıklarda kimsecikler yok şansa inşaatte çalışan abiler yetişti dedi 1-2 gibi burdan çeşme otobüsleri kalkıyor bekleyin isterseniz dediler bizde yok abi otostop falan gideriz dedik . Koyulduk yola 50 km tabelası göründü . Tamam dedik yarın sabah varırız yürüyerek , Gidiyoruz gidiyoruz araba geçmiyo geçsede onlarda almıyolar . Çok rahat bir 5-6 km yürüdükten sonra 15 - 16 yaşlarında motorlu çocuk geçti yanımızdan iyi akşamlar falan dedi nereye böyle bu saatte bizde çeşmeye gidiyoruz kardeşim dedik. Motor Küçük olmasına rağmen çocuk gelin dedi atayım sizi 10 km ileri ilerde evim var falan dedi. Tamam dedik atladık motora 10km sonra indik. Yemek molası verdik 10dk kadar 10dk sonra tekrar yola koyulduk saat 1.30 du saat 2.30 a kadar yürüdük ıssız patika yolda sonra bir otobüs geçti adama dedik abi çeşmeye gidiyoz götürürmüsün atlayın dedi ama binmedik adam çok kötü sarhoştu ne dediği belli olmuyordu binmedik biraz daha yürüdük bir minibüs durdu atlayın dediler 15 km sonra başka yola gircez dediler sizi orda bırakırız tamam dedik ve yola koyulduk tam giderken minibüsü kullanan adam ve arkadaş tilki veya çakal gördüklerini söylediler yoldan hızlıca geçtiği falan ben bozuntuya vermedim sonra adamlar bizi jandarmanın önünde indirdi.Jandarmaya gittik dedik abi otobüs geçermi burdan falan yok geçmez dediler . Biz tekrar yola koyulduk 4.30 a kadar yürüdük . Arki ve kuzen dedi hafif tempo koşalım bu yol çekilmiyor dediler koşmaya başladık. Ve Bir araç gördük bu sefer dedik ne yapalım edelim kendimizi aldıralım dedik arabaya biz zıplayarak el işareti yaptık ve beklenen oldu adam durdu ve gençler nereye bu saatte dedi bizde abi yolda kaldık falan dedik adam atlayın bakalım dedi . Adam gerçekten çok iyi çıktı bize çeşmenin neresine gitçeniz dediler bizde Sheraton otelin orda incez dedik tamam dedi falan sağ salim geldik çeşmeye arkadaş adama abi borcumuz ne kadar dedi adam yok kardeşim dedi benim yanımda nakit olsa ben size verirdim dedi . Çeşmeye gelişi 3.5 TL ye geldik . Sonra bizim geçen senede takıldığımız bir yer var ılıcada tam o sıcak suyun çıktığı yerde falan acayip yorulmuştuk . Çantalarımızdan yere sermek için havluları çıkardık zaten saat 5 falandı 1.30 saat uyuduk . Kuzen ordan kalktı ağacın dibinde biryere kıvrılıp yattı . Arkadaş kalktı saat 6.30 da mayosunu giymiş hadi yüzelim su çok sıcak dedi . Bende Tamam dedim kendimizi sabaha karşı ılıcanın mükemmel denizine bıraktık yüzdük 1 saat , arkadaşa dedim burdaki marketler kaçta açılıyo falan içecek alalım dedim oda 9 da açılıyo dedi . Herneyse sabah oldu falan sabah 10 dan öğlen 2.30 a kadar yüzdük ve Pazartesi olduğundan çeşme kalabalık değildi hareket yoktu canımız sıkıldı hadi izmire dönelim dedik , Otobüsle dönüşü gelcektik ama biz alıştık tabi otostop a hadi şansımızı deniyelim dedik izmir yoluna çıktık . 30 dk da kimse almazsa otobüsle gitçektik , Tabi Herkezin altında mercedes - Bmw kimse almıyor , Umutlarımız tükenmeye başlamıştı 29dk daha girmiştik Şahin bir araba geliyordu 3 birden elimizi kaldırdık . Şansın bu kadarı adam İzmir Gaziemire gidiyormuş uyuyosa atlayın dedi bizi uyuyo uyuyo dedik abi atladık 40 - 45 dk yolculuktan sonra gaziemire vardık ve Konak otobüsüne atladık ve evlere dağıldık

NOT : Gittiğimiz yolda ışık falan yoktu bende telimi yanıma almamıştım arkadaşta tek vardı onunda flaş'ı yokmuş foto çekemedim . Ve izmirden çeşmeye 8 saatte vardık Bu arada Çeşme gibi yere gidip en az para harcayan biziz heralde eshot paralarıyla birlikte 10tl harcamışız Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar . O kadar çok yoruldumki ben akşama kadar uyuyum bari

• vay iyi tur yapmışsınız bende küçükken çok otostopla denize gitmişimdir. bu arada bende geçen pazartesi ılıcadaydım deniz sıcasıktı banyo suyu gibi, hafta içi iyi oluyo fazla curcuna olmuyo, yollar da boş oluyo.

yanlız gecenin bi vakti o ıssız yollarda yürümek de iyi cesaret, kurda kuşa yem olmayın sonra
  • quote:

vay iyi tur yapmışsınız bende küçükken çok otostopla denize gitmişimdir. bu arada bende geçen pazartesi ılıcadaydım deniz sıcasıktı banyo suyu gibi, hafta içi iyi oluyo fazla curcuna olmuyo, yollar da boş oluyo.

yanlız gecenin bi vakti o ıssız yollarda yürümek de iyi cesaret, kurda kuşa yem olmayın sonra

Allaha emanet gittik yollarda

• 3 kişi + motorun shibi.. ufacık motora nasıl bindiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

Üçkuyular-Çeşme otobüs 9 lira. Paranız yoksa zaten Çeşme'de ne yapacaksınız.

Pahalı değil mi biraz? İlginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BetterBosh -- 11 Temmuz 2011; 21:32:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jorge

3 kişi + motorun shibi.. ufacık motora nasıl bindiniz..

Bu scooter motorlar varya 3 kişilik , Motorun sahibi çantaları ön tarafa ayak basma yerine koydu. Kendi en önde biz 2 kişi arka koltuktaİ,kuzen ise demir sele gibi çanta falan bağlamalık yer var oraya oturdu. Motor sallana sallana 10km gittik
  • quote:

Orijinalden alıntı: fernsehn

quote:

Zam gelmemiş geçen sene de 9 liraydı hatta ondan önceki yılda aynı paraydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

quote:

quote:

turistlik yerlerin dolmuşları sömürürler hep zaten buyüzden yaşın küçükse sahil şeridinde otostop akar

• İzmir ılıcada adamlar çoşmuş geçen sene karışık kumru 5 tl idi . Bu sene 8 tl olmuş . Çeşmeye gitçekler yemeyini evden yaptırsın derim içecek falan şoktan migrostan alırsınız
  • quote:

quote:

quote:

quote:

turistlik yerlerin dolmuşları sömürürler hep zaten buyüzden yaşın küçükse sahil şeridinde otostop akar

Çeşme'ye giden 1 tane otobüs firması var. Normalde pahalı ama tekel olunca için istediği fiyatı çekiyor. 10 liraya Aydın'a gidebiliyorsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Çeşme'ye giden 1 tane otobüs firması var. Normalde pahalı ama tekel olunca için istediği fiyatı çekiyor. 10 liraya Aydın'a gidebiliyorsun.

Büyük firmaların otobüslerini bile ılıca ve çeşme otogarında taşlıyorlar.Çeşme yolunda çeşme seyahat tekel bir firma.Mesela izmire bilet 35 liraysa çeşmeye 37 lira alıyorlar.Bunlar 10 lira istiyor yolda bir tek su verir.
    Otobüsleri de bir acayip 90'lı yıllarda bindiğimiz otobüsleri hala kullanıyor.Araçların çoğu 86-88 model mersedes.

• Su an fiyatlar ne durumda bilen varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.