Şimdi Ara

Izmirdeki özel üniversiteler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
52.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Uluslararası ilişkiler ve ab için bilgi istersen benden gelebilir...
  • Nightmare_2

Uluslar. İlş. ve Avrp. Birlği

Uluslar.Tic. vE Finansman

Ekonomi

Bu üç bölümü hangi sıra ile yazacağımda kararsızım sen de o bölümde okuyorsun galiba Uluslar. İlş. ve Avrp. Birlği diğerlerine göre özel sektörde ya da başka şekilde ne gibi iş imkanları var Uluslar. İlş. ve Avrp. Birlği malum avrupa birliği yolundayız gelecekte aranan bir meslek grubu olacak
  • Severek gelmek çok önemli zaten hani sadece ileride önü açık şeklinde düşünmek bence biraz eksik kalır ben önü kapalı olsa da bu mesleği okumak yapmak istiyordum istediğiğmi yapıyorum :) İş alanı söylenende geniş ama işte mezun olunca görmek lazım :) bu arada mesela ikinci yabancı dil muahbbeti bizde biraz farklıdır tüm okulda ikinci yabancı dil seçimi öğrenciye bırakılırken bizde zorunlu fransızcadır Daha detaylı bilgi istersen bölümün sayfasını incele istersen derslerle ilgili ayrıntılı bilgi bulabilrsin.. şu an biraz meşgulüm ondan uzun uzun yazamıyorum :) ama cevapsız kalmanı da istemedim
  • bu arada gediz üniversitesi cemaat destekli bir üniversite olacak ona göre yer verin tercihinize
  • arkadaşlar bende seneye girecem sınava İzmir Ekonomi Üniversitesi halkla ilişkiler ve reklamcılık yazacam bi kaç sorum var mesela buranın parası dolar üstünden veriliyo belli bi sınırı varmı yani dolar 2ytl olsada gene aynı şekilde mi verilecek ..yurt parasına yiycekte dahilmi yani 2 öğün veriliymu diğer ünvtelerin yurtları böyle genelde...ha bide okucam bölüm için sizce iyi bi yermi burası cünkü bölümümde ünvte işe girebilmek için çok önemli bu bölümde okuyan biri varsa bilgi verebilirse sevinirim...ha bide eşleştirmek gerekirse yaşar ünv tesimi ieü tesimi kampüs olsun eğitimi olsn ortamı olsun ... şimdiden tşkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: inf3rno18

arkadaşlar bende seneye girecem sınava İzmir Ekonomi Üniversitesi halkla ilişkiler ve reklamcılık yazacam bi kaç sorum var mesela buranın parası dolar üstünden veriliyo belli bi sınırı varmı yani dolar 2ytl olsada gene aynı şekilde mi verilecek ..yurt parasına yiycekte dahilmi yani 2 öğün veriliymu diğer ünvtelerin yurtları böyle genelde...ha bide okucam bölüm için sizce iyi bi yermi burası cünkü bölümümde ünvte işe girebilmek için çok önemli bu bölümde okuyan biri varsa bilgi verebilirse sevinirim...ha bide eşleştirmek gerekirse yaşar ünv tesimi ieü tesimi kampüs olsun eğitimi olsn ortamı olsun ... şimdiden tşkürler

Öncelikle üniversitler arasında bir karşılaştırma yapılcaksa üniversitelerin taban puanlarını karşılaştırmak eğitim ve öğrenci kalitesini önemli derecede ortaya çıkartır. Örneğin ösym nin sitesinden 2009 öss taban puanlarına bakılırsa ieu ve yaşarın, ieu nun çok daha iyi bir durumda olduğu gözükmekde. 2005 yılından beri ieu da öğrenci olarak okuyorum. Bu 4 yılda ieu herzaman türkiyenin en ucuz vakıf üniversiteleri arasında yer almıştır. Yani dolar 2tl ye çıkarsa bu sefer okulun fiyatı düşürülür. Kampüs olarak ieu ve yaşar karşılaştırılırsa, Yaşaraın çok daha iyi bir kampüse sahip. Yaşar çok yeni bir kampüs yaptı ve bu kampüs gerçekden bir vakıf üniversitesi için oldukça iyi. Fakat Yaşar üniv nin eğitiminin ne kadar iyi olduğu pekçok kişilerce tartışılır izmirde. O okulda okumadığım için çok detaylı bilgi veremeyeceğim. İlla bir vakıf üniverstiesi karşılaştırması yapılcaksa yök vakıf üniversiteleri raporu vardır. Bu rapora bakarak daha doğru bir tercih yapabilirsin. Örneğin yök ün o raporuna göre ieu Türkiyede ençok tercih edilen 4. vakıf üniversitesidir. Yurtlar hakkında çok detaylı bilgi veremeyeceğim. Umarım yardımcı olmuşumdur. Kolay gelsin...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.