Şimdi Ara

Izmirdeki bmw kazası (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

quote:

Orijinalden alıntı: bozak07

Hocam araç vince çarpmış farkında mısınız? Ayrıca aracın saatte kaç km hızla gittiğini bilen yok!

Hiçbir otomobil ve otomobil firması saatte bilmem kaç km hızla vince çarptığınızda size güvenlik garantisi vermez. Veremez de. Yasal hız sınırlarına uyup emniyet kemeri ve elektronik güvenlik sistemlerini kapatmadığınızda belirli kaza tip ve pozisyonlarında size güvenlik garantisi verir.

Alman tankı bu bişey olmaz bas... Ne kemeri bilmem kaç cm kaporta var bu arabada 2 ton bu araba mantığında geçerseniz böyle vince veya başka bir yere geçer kalırsınız. Bu olay mahkum olabilir ben örnek verdim tabi ki

Araç sahibini tanıyorum. Üzücü haberi aldık maalesef.

Kendisi delikanlı bir arkadaşımızdı ve şoförlüğüne kimse bir şey diyemez.

Aracın limitlerini de bilen biriydi.

Maalesef hepimizin başına geliyor, bir anlık dalgınlıkla yada heyecanla hepimiz hatalar yapmışızdır.

Bana söyleneni kadar aktarayım. Yol verme durumu olmuş ve sıkıştırmışlar Halil'i. O anki sinir patlamasına bağlıyoruz.

Alttaki araba güçlü olunca ve yol şartları iyi olmayınca da maalesef böyle çok üzücü olaylar yaşanabiliyor.

Allahtan rahmet diliyorum, özellikle böyle iyi insanların bu dünyadan kopması çok çok üzücü bir durum hepimiz için.

yorumunuzdaki sinir patlamasına takıldım.....haklısınız 20 dk once assagıda sokakta sarhos bırı bagırıyordu ses cıkarmadım ama kufurlu bagırmaya baslayınca assagıya ındım ve bir yumruk vurdum cocugun gozlerını gordum kocaman acmış 22 yaslarında falan inanın su an keske vurmasaydım dıye uzuldugum ıcın forum sıtelerınde dolasıyordumkı sızın yorumunuzu gordum....işte o an keske vurmadan sustursaydım ama sizin dedıgınız gıbı o an....(((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 23 Şubat 2016; 0:39:02 >

• araç önden çarpmamış arkadan çarpmış bana tuhaf ötesi geldi onuda belirteyim... emniyet kemeri ne alaka yani diye soruyorum ... Sonuçta ilk vuruşta kafa koltuk başlığına çarpar direksiyona değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Evet konu BMW olunca hemen arkadan itişe laf atmalar başlamış . İZleyelim bakalım neler çıkacak daha .

E bmw olduğu için kesin işin içinde hız da vardır .

Aquaplaning yazın ve araştırın araba markası fark ediyor mu arkadan önden tahrik fark ediyor mu bir bakın.

milletimiz arkadan itişe laf atınca sonuç ne oldu onu anlamadım ? anlayanınız var mı ? buradaki en büyük eksikliği kimse görmüyor. çekicide arka çarpışma barı yok ya artık kamyon ve tır gibi kasalı yüksek araçların çarpışma barı kullanımını zorunlu hale getirmeleri gerekiyor. bu konu üzerinde bence acilen durulması gerekiyor hemde sağlamından yapılması gerekli. öyle uydurukda değil. bence şuan için en önemli eksikliklerden birisi bana göre. olayı gören veya kaydeden bir kamera olmadığından kimse öle spin attı öle oldu böyle oldu hızlıydı boş muhabbetlere ve gereksiz ön yargılara girmesin bu marka model bu konu veya başka konu önemli değil. ister bmw ister vw ister reno ister dacia önemsiz bunlar.

bence en önemli sorun büyük araçların hepsinin en sağlamından veya belirli normlara göre çarpışma barının acilen zorunlu hale getirilmesidir

• quote:

Orijinalden alıntı: -net-

Kesinlikle katılıyorum. Uzun süre 320d kullandım fakat DTC yi kapatmadığınız taktirde arabayı yağmurda değil karda bile kaydıramazsınız.. Bu araba çok hızlı bir şekilde viraj almaya çalışmış, daha sonra arkadan kaymıs ve vurmuş gibi gozukuyor. Ön çekişli ağırlığı dengesiz bi araba olsa, bu hızlarda önden kayıp burundan girerdi çekiye. Kazadaki sonuç farklı olmazdı ama , limitleri zorlamak, her halukarda , her araçta tehlikelidir. Arabanın halinden yavaş olmadığı da belli zaten.

Kaza yaptigi yere yakin bi yerde oturuyorum. Viraj yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

bmw ye binen ölmeyecekmiş gibi bir algı var millete, ALLAH rahmet eylesin.

not: sizi bindiğiniz araç değil imanınız kurtarır!

İmansızlar ölür o zaman öyle mi oluyor.
    Kural kurtarır kural. Bir de denetim.

1-çekici kurallara uyacak, oraya park etmeyecek.
    2-kaza yapan kurallara uyacak, hız yapmayacak. Kemer takacak.
    3-sıkıştıran araba sıkıştırmayacak..

Eğitim ve kuraldır her şey.

Eğitim varsa, kurallara uyarsın. Eğitimin yoksa kurallar olsa bile gereksiz görür uymazsın ölürsün.

Sen kemeri takma bakalım imanın ne kadar kurtarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superegoid -- 22 Şubat 2016; 3:29:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • superegoid S kullanıcısına yanıt
    bunu alın bak bunu burdan alın!

• Üzücü bir durum ama konuda bile hala yazanlar var arabanın premium vs. olması fizik kurallarının önüne geçmiyor ne yazıkki esp'de bir yere kadar kurtarır bmw, bentley bilmemne olunca titanyuma dönüşüp kanatları çıkmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

bmw ye binen ölmeyecekmiş gibi bir algı var millete, ALLAH rahmet eylesin.

not: sizi bindiğiniz araç değil imanınız kurtarır!

İmansızlar ölür o zaman öyle mi oluyor.
    Kural kurtarır kural. Bir de denetim.

1-çekici kurallara uyacak, oraya park etmeyecek.
    2-kaza yapan kurallara uyacak, hız yapmayacak. Kemer takacak.
    3-sıkıştıran araba sıkıştırmayacak..

Eğitim ve kuraldır her şey.

Eğitim varsa, kurallara uyarsın. Eğitimin yoksa kurallar olsa bile gereksiz görür uymazsın ölürsün.

Sen kemeri takma bakalım imanın ne kadar kurtarıyor.

• akrepyusuf kullanıcısına yanıt
    İnsanlar yeri geliyor hacda ölüyor imanla ne alakası var
  • Allah rahmet eylesin vefat edenlere, ailelerine sabır versin inşallah.

Kazada ön tarafta bir hasar gözükmüyor, kanımca emniyet kemeri takılmaması bu sonucu doğurdu.

Bir de eklemek istiyorum 2 arkadaş arasında geçen yazışmalara binaen;

Tedbir kuldan, takdir Allah'tan.
  • Allah rahmet eylesin, altımda Bentley bile olsa hava böyle iken altımdaki araca güvenmem.
    Zira altımdaki bir makine, limitlerini biliyor ya da bilmiyor olayı değil.
    Limitini bir defa aşınca ne oluyor?Ölüyorsun.
    Git kardeşim 50-60 la yolda, BMW sürüyor diye hızlı gitme mecburiyeti hissiyatı oluşuyor insanlarda,
    Araç sıkıştırması, sinir vs. demişler.
    Herkesi hele ki kadınları günde kaç araç sıkıştırıyor, biraz sinirlere hakim olmayı bilmeli insan.
    Yanındaki 38 yaşındaki kişi de ölmüş, yazık günah.
  • böyle bir kazadan sağ çıkmanız için altınızda BMW değil,
    BMC Vuran olmalıdır...
    Bu mesaja eklenen görseller:

Izmirdeki bmw kazası
  • Allah rahmet eylesin.

AKS110 Ne? Mesajda sürekli vurgulanmış izmire has kurtarma ekibimi

• b u yönde iyileştirmeler gerekiyor arkaya takılan demirin çarpışma barı adı altında olmaması gerek görevini yerine getiren standardı olan bir barın olması gerekli örnek çalışma içeren bir video

https://www.youtube.com/watch?v=gL8DQIAqZms
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.