Şimdi Ara

İzmirde nerelere gidilir, nereler gezilir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
45.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Daft Punk

EGS Park, Forum Bornova, İnciraltı, Teleferik(açıldıysa tabi),Güzelyalı, Alsancak...

Vay be adam 4 sene önce demiş teleferik diye hala kapalı.
    Çocuktum daha o zamanlar kapattılar 25 yaşına geldim hala kapalı.

Kusura bakmayın dayanamadım içimde ukde kaldı yıllardır.
    Gezilecek yerimiz yok ya niye böyle diye.
    İstanbul'un çeyreğinin 10/1'i kadar gezilecek yer olsa yeter gözüm yukarıda değil ama yok.
    Neyse bir sahilimiz var en azından haftada 3 gün yürüyoruz.
  • Bizim Burdaki Sahilde Dolasabilirsin Güzelyalı Sahili Diye Geçiyor Galiba Asansöre Uğra Ve Dürbün Ile Etrafa Bak Agora Var Gezebileceğin Optimum Vs

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

quote:

EGS Park, Forum Bornova, İnciraltı, Teleferik(açıldıysa tabi),Güzelyalı, Alsancak...

İstanbul'un çeyreğinin 10/1'i kadar gezilecek yer olsa yeter gözüm yukarıda değil ama yok.

Sorun da zaten alıntıda koyulaştırdığım yerden kaynaklanıyor. İzmir'in gezilecek onlarca güzel yeri var ama İzmir insanı sahile ve merkeze o kadar bağımlı ki şehrin geri kalanını boşveriyor. Sahil dediysek te Bostanlı'dan İnciraltı'na kadar. Yahu bunun 10 kat dahası var. Kabul edelim bir yerlerimizi kaldırmaya üşeniyoruz. Arkadaşlarıma diyorum ki "Yahu hep Alsancak, Bornova, Karşıyaka falan takılıyoruz. Bir gün de gölet yapalım, Karagöl yapalım, Kazak vadisine gidelim. Yok arkadaş yok. Neymiş, yol uzakmış. Koca 24 saatinde bir saat fazla harcayamıyorsan "İzmir'de gezecek yer yok yeaa" demeyeceksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkoğlu35

quote:

quote:

Sorun da zaten alıntıda koyulaştırdığım yerden kaynaklanıyor. İzmir'in gezilecek onlarca güzel yeri var ama İzmir insanı sahile ve merkeze o kadar bağımlı ki şehrin geri kalanını boşveriyor. Sahil dediysek te Bostanlı'dan İnciraltı'na kadar. Yahu bunun 10 kat dahası var. Kabul edelim bir yerlerimizi kaldırmaya üşeniyoruz. Arkadaşlarıma diyorum ki "Yahu hep Alsancak, Bornova, Karşıyaka falan takılıyoruz. Bir gün de gölet yapalım, Karagöl yapalım, Kazak vadisine gidelim. Yok arkadaş yok. Neymiş, yol uzakmış. Koca 24 saatinde bir saat fazla harcayamıyorsan "İzmir'de gezecek yer yok yeaa" demeyeceksin.

Dostum İstanbul'da adam bir yere gezmeye gidelim dediği zaman aklına Silivri gelmez her halde.
    Arabamız yok bişe yok ben her fırsatta nasıl gideyim Gölet'e, 7 göllere.
    Otobüsle gitsen öyle yerler piknik yeri yani her gün ne yapayım ben orada.
    Ha oraya da giderim arada ama yok yani sen dediğimizi anlamadın.
    Zaten arkadaşlarla toplanıp araba bulduk mu Selçuk, Kuşadası dibimizde anında basar gideriz, yaz ise Seferhisar, Çeşme, Urla basar gideriz ama bize şehir merkezinde yer lazım Kordon gibi.
    Arkadaşlarınla oturuyorsun " hadi kalkın az gezek " dediğinde seçenekler aşırı kısıtlı. 25 senedir aynı şehirdeyim, burada doğduk burada büyüdük ama kabul edelim ilçelerinde gezme yerleri çok ama yakında, şehir merkezinde bir kaç tane yer var hep aynı yerlere gitmek bayıyor bir süre sonra mecbur vuruyorsun kendini sahile. O yüzden gecenin 3'ü bile olsa sahil kalabalık, sabah 6 oldu mu gırla insan oluyor.
    Yeminle İnciraltı - Alsancak - Karşıyaka mekik dokuyoruz resmen.
    Sen 2 saat boşluğun olunca hemen basıp km'lerce yol gidebiliyorsan ya da rahatsan senin için zaten sorun yok bas git her istediğinde şehirleri gez.

• Konak'tan 33 Numaralı otobüsle Kadifekale'ye çıkın.Kalenin surlarında falan dolaşırsınız.Ordan yürüyerek Ballıkuyu üzerinden Tepeciğe gidebilirsiniz.Tepecik'ten de Tenekeli'ye geçerseniz maceranın kralını yaşamış olursunuz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Türkoğlu35

quote:

quote:

Dostum İstanbul'da adam bir yere gezmeye gidelim dediği zaman aklına Silivri gelmez her halde.
    Arabamız yok bişe yok ben her fırsatta nasıl gideyim Gölet'e, 7 göllere.
    Otobüsle gitsen öyle yerler piknik yeri yani her gün ne yapayım ben orada.
    Ha oraya da giderim arada ama yok yani sen dediğimizi anlamadın.
    Zaten arkadaşlarla toplanıp araba bulduk mu Selçuk, Kuşadası dibimizde anında basar gideriz, yaz ise Seferhisar, Çeşme, Urla basar gideriz ama bize şehir merkezinde yer lazım Kordon gibi.
    Arkadaşlarınla oturuyorsun " hadi kalkın az gezek " dediğinde seçenekler aşırı kısıtlı. 25 senedir aynı şehirdeyim, burada doğduk burada büyüdük ama kabul edelim ilçelerinde gezme yerleri çok ama yakında, şehir merkezinde bir kaç tane yer var hep aynı yerlere gitmek bayıyor bir süre sonra mecbur vuruyorsun kendini sahile. O yüzden gecenin 3'ü bile olsa sahil kalabalık, sabah 6 oldu mu gırla insan oluyor.
    Yeminle İnciraltı - Alsancak - Karşıyaka mekik dokuyoruz resmen.
    Sen 2 saat boşluğun olunca hemen basıp km'lerce yol gidebiliyorsan ya da rahatsan senin için zaten sorun yok bas git her istediğinde şehirleri gez.

İstanbul'da merkez-ilçe ayrımı pek kalmadığı için doğal olarak şehir bir bütün halinde görünüyor. Örneğin; kimse Adalar'a gittiği zaman İstanbul dışına çıkıyormuş gibi söylemez ama İzmir'de atıyorum Seferihisar'a gittiğin zaman Seferihisar'a gidiyorum dersin. İzmir'den ayrı bir yere gidiyormuş gibi söylersin. Çünkü merkez-ilçeler iç içe geçmemiştir. Benim arabam yok. Otobüsle İzmir'in her yerini geziyorum. Kendimi belli başlı yerlere kilitlemiyorum ama dediğim gibi İzmir'in insanı üşeniyor.

• quote:

quote:

Hiç sorma tam bir trajedi.

İzmirin gidebilecek en güzel yerlerindendi...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.