Şimdi Ara

İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
14
Favori
102.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

endura arkadaş,bu fotolarla ve diğer evraklarla tuketici hakem heyetıne baş vur.bilirkişi atasınlar,magdureyetınızın giderileceği kanatındayım.

Ben de bunun için hazırlık yapıyordum, ilginize teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

Biray Müh
    Bircan EREN

Hocam aşağıdaki takılacaklar ilgili toplamda ortalama fiyat nedir sizce?

Kombi Demirdöküm yoğuşmalı nitromix 24

Toplam 10 metre demirdöküm plus petek. toplam 8 ayrı parça.

13 normal vana (eca), 3 adet termostatik (eca) olacak.

kombi dolabı ve elektrik bağlantıları.

(iç tesisat gaz ve petek boruları hazır, oda termostatı olmayacak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yüksel75 -- 18 Aralık 2013; 23:18:04 >
  • izmirgazdaki sorun 2 hafta önceydi ve şu an bitti ,yani 3 haftaya anca projeyi kayda alıp onaylıyorlardı ve toplam 1 ayda da gaz açılıyordu, bu hafta 1 haftada işi halettikleri yerler oldu, bir de kimseye açıklamadan değiştirdikleri kurallar ve şahsa özel kontroller olmasa daha da iyi olacak ama özel şirketlerde normal karşılanıyor.

genel olarak izmir de kalifiye veya kendini tecrübeyle daha iyi iş yapmaya özendirecek firma yok denecek kadar az, sayfalarca koyduğumuz ve googda da görseller ile bulabileceğiniz örnek fotolar koyuyorum, sizlerde firmanızın yaptığı işlere önceden bakıp en azından kendiniz iyisini kıyaslayarak işleri vermelisiniz.

size yakıtı önce yalıtım sonra iyi işçilik az yaktırır, kombi markasına odaklanıp, ön yargı ile çoğu iyi bildiğiniz markaların, gerçekte iyi olmadığını anlamaya çaba göstermelisiniz.

iyi yapacağına emin olduğunuz firmalar için %10-15 fazla para vermekten çekinmeyiniz, bu size kısa vadede geri dönecektir.

yukarda arkadaşın yerdiği firmasının işçilikleri yanında teknik hata yapıp yapmadığını da irdelemelisiniz.

kombi altına plastik vana ve filitre koydurmayınız, dolapların altını açtırmayınız, balkona açıkta boru döşeyenlerin size yakıtta vereceği zararı göz ardı etmeyiniz.

günaykalıp vb. gibi tam açılan geniş delikli iyi malzeme ile üretilen vanaları tercih ediniz.

youtube gibi yerlerde vaillant, bosch,ferroli boiler yazıp, yabancıların hangi boru ve vanayı tercih ettiğini, radyatörleri ne şekil bağladığını inceleyiniz.

izmir gibi ayda 150 tlden yılda 700 tl yakması normal olan bir vilayette
    neden ege üniversitesinin 1030 tl yıllık ortalama bulduğunu bu söylediklerimle birlikte değerlendiriniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 19 Aralık 2013; 9:29:39 >

• 80 m2 ev (iç tesisatı var) projesi, kombi(öneriniz), petek (kaç metre), abonelik işlemleri ile ne kadar tutar..
    ortalama fiyat verebilecek var mı.. (2 + 1 mutfak salon bir)
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonback

80 m2 ev (iç tesisatı var) projesi, kombi(öneriniz), petek (kaç metre), abonelik işlemleri ile ne kadar tutar..
    ortalama fiyat verebilecek var mı.. (2 + 1 mutfak salon bir)

kesinlikle yoğuşmalı almalısınız.

tahmini premix yoğ. kombi ile 5000 tl civarında çıkar, piyasada yapılan işçilik ve malzeme seçimiyle 4000 e de inebilir.6.5 metre petek ddöküm.

izmirgaz yılbaşından sonra 850 tl alacaktır.
  • BLUESTREAM kullanıcısına yanıt
    petek tesisatında mobil kılıflı evin metre karesi ol madığı için petek veya kombi için bir şey diyemem evin metre kare kaç oda olduğunuda söylesen!!!
  • endurado kullanıcısına yanıt
    aslında ben bu işi yapanlara kızmıyorum yaptırana kızıyorum çünkü bende tesisatçıyım müşteri ucuz olsun bir günde teslim etsin diyor ucuz işin bedeli budur bir daire tesisatını 650 tlye yapanlar varken daha cok müşteri bedelini öder canda gider malesefff:((((
  • Merhabalar, evim ulukent te tam batı cephe, 3+1 net 118m2 bürüt 135m2(balkonlarla) baymak petekler takılı, kombi için dairenin balkonuna yer yapılmış, 4 katlı binanın 4.katı, sıfır bina ısı yalıtımlı, 6.5 metre (yanlış olabilir tahminen) petek boyu var. kombi için marka model tavsiyeniz nedir, firma olarak öneriniz nedir, birde ariston genis premium evo düşünüyorum kendimce ama her türlü öneriye açığım.şimdiden teşekkürler.
  • İzmirgaz firma şikayetlerine ve yaptıkları işe göre kalite sıralamasını belirledi, gerçi biz devamlı kalorifer tesisatını iyi yapanını arayın diyoruz ama 10 metrelik doğalgaz tesisatının kalitesindeki durum bile bazı şeyleri kıyaslamak açısından uygun olur kanaatindeyim.

http://www.izmirgaz.com.tr/images/duyurular/izmirgazyetkifirmaperformans.pdf
  • tesisatcım T kullanıcısına yanıt
    sektörün genel sorunu kalitesizlik,

ben satılan kombi markasından, firmanın aynı mahalde olmasından yola çıkmıştım ve toplu fiyatta anlaşmıştık.
    tabii evde burnunu karıştırarak iş yapacakları, sigara için izin almaya tenezzül etmeyecekleri, çocuğun yatağına ayakkabıyla basacakları, dünyada bu işi en iyi kendileri yapar tripleri, kombi elektrik hattının ve gaz alarm cihazının daha az kablo harcamak için alakasız yerlere ve yerlerden montajı( elektrik tesisatının güvenliğini hiç saymaları),
    çırak olamayacak tiplerin ustayım diyerek ortada dolaşması, taktıkları gaz alarm cihazının her bi boka ötmesi web sitelerindeki email adresine kimsenin bakmaması, üçü beşi arayan biri değilimdir ancak verdiğiniz paranın bir karşılığı olmalı değil mi? bilmiyorum ama bazı firmalar galiba imza altı iş yapmaktalar.
    aradan bir birbuçuk ay geçti geçmedi şimdide telefonuma sms atıyorlar yok tesisat temizliği yok bilmemne diye aman düşman başına benden bir kuruş fazla aldılarsa zaten hayrını görmesinler ne diyeyim kardeşim aklıma geldikçe sinirlerim tavan yapıyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endurado -- 28 Şubat 2014; 16:26:25 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• endurado kullanıcısına yanıt
    sucu tesisatçısından, doğalgaz tesisatçısına yatay geçiş yapınca böyle oluyor. burada bir firma var, adamın işi marangoz, yan meslek olarak doğalgaz tesisatı yapıyor :)
  • İzmir karşıyaka Ata doğalgaz.
    9 mt variad petek
    Krom havlupan
    Eca rv2 vanalar
    Valiant 286/3-3 kombi
    Gaz alarm.seloinid valf. Kombi dolabı.
    Komple Gaz tesisatı
    Doğalgaz tesisatı önceden vardı. Plastik boru
    Ücret 5800 +800 abonelik bedeli top 6400.-
    Ocak ayı fatura: 65
    Şubat : 110
    Îşçilikleri güzel. Kaliteli malzemeler... vs tavsiyemdir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alpaydiver A kullanıcısına yanıt
    eca rv2 nin ic capi cok dar. suyun gecisini yavaslatiyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

eca rv2 nin ic capi cok dar. suyun gecisini yavaslatiyor :)

sen 1 tane seçtin, arkadaş bir kombi bir dolap bir radyatör montajı fotosu koyarsa daha değişik yorumlar yapabilirsin..

genelde dönüş vanası kullanmayı, büyük dolabı, kombi altı malzemeleri prinç olanı ve sokakta boru bırakmayanı İYİ FİRMA DİYE adlandırıyoruz, foto koyarlarsa bu 4-5 maddeden kaçını yaptıklarını görebiliriz.
  • bu metal olmasi gereken filtreler kombinin neresinde oluyor.ben bi kontrol etmek istiyorum.sagdaki vanalari kapatip ordaki vidalari mi acmak lazim.filtreler orda sanirim.bir de trv alip kendim takmak istyrm.tesisatin suyunu tamamen bosaltmak lazim degil mi

• Kombinin altında genelde soğuk su girişi borusu ve tesisat dönüş suyu borusu üzerinde olur.

Plastik :

Metal :

• trv takarken tesisat suyunu bosaltmak gerekiyor mu

• İzmir ciglide oturuyorum bir kaç tane doğalgaz firmasından teklif aldim ama bir tanesi hem makina olarak hemde fiyat olarak cazip geldi wiesman vitodens yogusmali kombi ve yaninda oda termostati 9 metre demirdokum plus radyatör 1 adet krom havlupan gk marka gidiş dönüş vanalari, kombi baglantilari için pirinç vana ve bağlantı seklinde bu sete verilen fiyat 4520 TL iyi veya kotu yorumlarinizla yardimci olursaniz sevinirim

• Arkadaşlar kaliteli mal ve kaliteli iş anlayışı birlikte yürür, siz pratisyenle, doçentten hangisine güvenirsiniz.

Bugün petek hesabını, sadece metre kareden yapmanın %50 hatalı sonuç verdiğini hala anlamamış olanlar var, pazarlamacılar oda m2 lerinden kafadan atma petek çıkarıyor, bazı kendini uyanıl görenler, emeği mühendislere yaptırıp, petek hesabını yaptırıp, daha sonra ucuz diye ustalarla anlaşıyor, benim 24 yıllık tecrübem, 10 yıllık kombi ömründe iyi bir tesisatla, dandik olan arasında en az 5-6 Bin yakıt parası olacağıdır.

Tabi 10 yılı görmeden 3-5 kere tamir parası verilen makinalarla 15-20 yıl giden makinalar arasında da fark olacağı malumdur.

Bizler pişman olduktan sonra ah 500 fazla vereydim de bu kadar yakıt ödemeydim evim de böyle batmazdı diyoruz ama, göz göre göre palavra atan, yaptığı işi gösterdiğinde buralardaki arkadaşların fotolarındaki tesisatlardaki berbat hataların olduğu işlerden farklı iş üretemediklerini görüyoruz, gönlümüz iyi istiyor ama duygularımız, hadi ya aynıdır, bu kadar yakıt fark etmiyordur, hem benim ki daha iyi marka diye kendimizi avutuyoruz.

izmir gibi yerde ortalama 100 tl olması gereken yakıt 250 tl gelince yine kendimizi avutup, herkese öyle geliyor diye geçiştiriyoruz.

sonuç: ufak tefek işçilik fiyatları dışında %10 dan fazla fiyat farkı olmaz
    malzemeler değişmedikçe fiyatlar aynıdır.

saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 10 Eylül 2014; 14:29:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

arkadaşla beni de tanıştırın, dükkanını kapatana kadar bir kaç iş yatırayım ona..

hocam Allah herkese akıl vermiş, ilkokulda da matematik öğreniyoruz.

vitodens yoğuşmalı nakit önce para 2800
    radyatör nakit en az 1300
    krom havlupan en adisi 100
    gk vana 10-12 tl dan senin eve 200
    montaj malzemesi 200

ee toplam....4600 malzeme yaptı..sırtında mı taşıcak..

doğalgaz tesisatı nerde..

işçisine ne yediriyor bu adam

ÇOK CİDDİ SÖYLÜYORUM, EĞER KAFAYI YEMEDiYSE VEYA HIRSIZLIKTAN MALLARI BULMADIYSA, ANINDA DÜKKANDAKİLERE YOL VERİR BUNA YAPTIRIRIM, OLACAK ŞEY Mİ BU..en dandik malla bile bu fiyat tutmaz, isterse evi yaksın yıksın işçilik yaparken yine de olmaz.... @necmierkek

malları siz toplayın yanlışlığı anlayacaksınız, toplama hatası yaptıysa bunu aleyhinde değerlendirmeyin , çok büyük Günaha girer...

Fiyatta bir hata olmadigini söyledi bana özel bir fiyatmis ve binada doğalgaz için öncülük yaptigim için bu fiyati vermiş sorun yok yani birde kolan tesisatinida 1260 TL sina yapiyor

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.