Şimdi Ara

İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
14
Favori
102.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: klimancello

s.a arkadaşlar izmir yeşilyurtta ikamet etmekteyim. eve doğalgaz bağlatmak istiyorum, vaillant ecotec plus 296/5 modelini düşünüyorum. daire sıfır yani tesisatı döşeli radyatörler takılı değil geçen sene keşif için bi firmadan yardım almıştık fiyat yüksek gelince kaldı. maddi olarak su an yaptırabilecek birikim var fakat fiyatları artmışmıdır ? düşündüğüm kombi sizce nasıl ?

ev 140m2 güneş fazla almıyor - 1.kat - tek cephe - izalasyonlu çift cam falan.

hol : 600*1000 2 adet
    oturma odası : 600*1800
    yat. odası : 600*1400
    çock odası : 600*1400
    salon : 600*1800 2 adet dikey panel
    banyo : 600*1100 havlupan
    calormatik 240 f dijital kablosuz oda termostatı + kombi dolabı +giriş dönüş vanası + 2 adet termostatik vana (danfoss gaz sensörlü ) + metal bağlantı seti + filitreler metal/pirinç tam geçişli.

dostlar kombi+radyatörler+montajı+izmirgaza abonelik sizce takriben ne kadar ücret gider ?

arkadasım gecen hafta sıfırdan tesısatını yaptırmıs ve suan kullanan biri olarak size bornovada merkezi olan meşa dogalgazı kesınlıkle onerırım.izmirgaz dahil tum abonelik ve actırma işleri dahil hepsını kendıleri yaptılar ve sadece ıkı gunde bitti,tuketici olarak degerlendirin derim

• quote:

Orijinalden alıntı: keeper35

quote:

s.a arkadaşlar izmir yeşilyurtta ikamet etmekteyim. eve doğalgaz bağlatmak istiyorum, vaillant ecotec plus 296/5 modelini düşünüyorum. daire sıfır yani tesisatı döşeli radyatörler takılı değil geçen sene keşif için bi firmadan yardım almıştık fiyat yüksek gelince kaldı. maddi olarak su an yaptırabilecek birikim var fakat fiyatları artmışmıdır ? düşündüğüm kombi sizce nasıl ?

calormatik 240 f dijital kablosuz oda termostatı + kombi dolabı +giriş dönüş vanası + 2 adet termostatik vana (danfoss gaz sensörlü ) + metal bağlantı seti + filitreler metal/pirinç tam geçişli.

dostlar kombi+radyatörler+montajı+izmirgaza abonelik sizce takriben ne kadar ücret gider ?

arkadasım gecen hafta sıfırdan tesısatını yaptırmıs ve suan kullanan biri olarak size bornovada merkezi olan meşa dogalgazı kesınlıkle onerırım.izmirgaz dahil tum abonelik ve actırma işleri dahil hepsını kendıleri yaptılar ve sadece ıkı gunde bitti,tuketici olarak degerlendirin derim

1-2 fotoğraf koyarsanız daha iyi değerlendiririz...:D

selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

quote:

1-2 fotoğraf koyarsanız daha iyi değerlendiririz...:D

selamlar...

bircan bey arkadasa yazılmıs bir mesajdı,size değil....

• quote:

bircan bey arkadasa yazılmıs bir mesajdı,size değil....

yok ben dikkat edersen, değerlendiririz yazdım, arkadaşımızın yaptırdığı işle, mukayesesini yapsın, gol mü yemiş, gol mü atmış anlasın..

şaka şaka size iyi kurtarışlar..

umarım 130 cmlik dolaplar, dışarıda sıfır boru, fayans altı yaptıklarının tamiratı, Gk marka metal vana, tam yoğ. kombi, dönüş vanası kullanmışsınızdır, bakır boruyu zaten bilmez çoğu firma ama, danfoss ter.vananın Te tipini de , izopanı da kullandırmışınızdır, zira bunlar yoğ.kombi ile SÜPER bir işçilikle 2.000 TL fark oluşturuyor, iş iyi ise 4500 e düşüyor fiyat..
    tabi iş iyiyse...

hayırlı olsun...

• quote:

5600 civarında + izmirgaz ücreti tutacağını düşünüyorum.

• yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler forumdaşlar zira bize geçen sene gelen keşif bu miktarlardan daha düşük fiyatlar ile gelmişdi bize. anlaşılan zam gelmiş olmalı. tabii yapılan işiçilik ve parça kalitesi tartışılır...
  • quote:

yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler forumdaşlar zira bize geçen sene gelen keşif bu miktarlardan daha düşük fiyatlar ile gelmişdi bize. anlaşılan zam gelmiş olmalı. tabii yapılan işiçilik ve parça kalitesi tartışılır...

arkadaşım 10.5 metre peteğin var, alışı 100 tl yada petek var 160 tl yada

160 olsa (vairad dd.plus vb) 1600 tutar
    kombi 2250
    malzeme en dandik plastik olsa 100
    vanalar dandik eca rve bile olsa 200
    doğalgaz 500
    işçilik 600
    projesi camı elektirği 250
    240 f......................................... 250
    -------------------------------------------------
    5750 sermayesi
    kar mar yapmak istiyorsa yaşamak için onu da siz yazın ..........
    yol yazın, kira yazın,sigorta yazın,vergi yazın, hammaliye yazın...en az 500...6250 ye yapsa bence zarar eder....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 19 Şubat 2013; 0:16:11 >

• quote:

quote:

yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler forumdaşlar zira bize geçen sene gelen keşif bu miktarlardan daha düşük fiyatlar ile gelmişdi bize. anlaşılan zam gelmiş olmalı. tabii yapılan işiçilik ve parça kalitesi tartışılır...

arkadaşım 10.5 metre peteğin var, alışı 100 tl yada petek var 160 tl yada

160 olsa (vairad dd.plus vb) 1600 tutar
    kombi 2250
    malzeme en dandik plastik olsa 100
    vanalar dandik eca rve bile olsa 200
    doğalgaz 500
    işçilik 600
    projesi camı elektirği 250
    240 f......................................... 250
    -------------------------------------------------
    5750 sermayesi
    kar mar yapmak istiyorsa yaşamak için onu da siz yazın ..........
    yol yazın, kira yazın,sigorta yazın,vergi yazın, hammaliye yazın...en az 500...6250 ye yapsa bence zarar eder....

haklısın abi bende araştırdım biraz dediğin gibi fiyatlar.

• Bircan Bey merhaba,

izmir fahrettin altay 'da evimiz var. 95 m2, 2+1, tüm pencere ve kapılar çiftcam pimapen ile değiştirildi. fiyat olarak ne önerebilirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uguraci

Bircan Bey merhaba,

izmir fahrettin altay 'da evimiz var. 95 m2, 2+1, tüm pencere ve kapılar çiftcam pimapen ile değiştirildi. fiyat olarak ne önerebilirsiniz?

bizim işçilik ve iş anlayışımız diğer TÜM firmalardan farklı, bu fark yakıta yansıyor ve malzeme anlamında 500 tl civarında fark getiriyor bunları ister veya istemeyebilirsiz.

borularınız hazırsa, standart kombilerle 4000 ,yoğuşmalı ve iyi malzemelilerle 5000 i bulabilir.
    tesisatınız yoksa, standart kombilerle 5000, yoğuşmalı ve iyi malzemelerle 6000 i bulabiliyor,
    bakır boru 500-1000 tl arasında fiyata etki ediyor.

ama ilk yazdığım gibi diğer firmaların plastik malzemeleri ile yapılırsa 500 tl aşağıya düşecektir, 3500- 6000 arasında ÇOK GENİŞ bir yelpaze var.

burada kombiyi iyi seçip malzemelerle ilgilenmiyor İzmir halkı
    bu nedenle 6000 lik bakır borulu işi, kombisi düşük fiyatlı BOSCH marka kötü tesisatın 5000 tl sinden fazla fiyatlı sanıyor halbuki 4500 e bile yapılır bu çeşit işler..

saygılar

• Merhaba,

Evimiz İzmir Guzelyalida. Apartmanda daire kapilarina kadar dogalgaz borulari dosendi. Evde kat koleriferinden petek sistemi mevcut. 5 katli apartmanda 3. kat. 120 metrekare. Evin iki cephesi acik, iki cephesi kapali.

1. 120 m2 ev icin yakit tuketimi uygun, ne tip kombi onerirsiniz?
    2. Evdeki petek sistemini kullanabilirmiyiz?
    3. Kombi ve Proje için toplam masraf asagi yukeri ne civarda olur?

Yardimlariniz icin Tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarki35

polemik yarışına girmeyeceğim o yüzden son kez yazıyorum.ben mühendisliğin hala üniversitelerde öğretildiğini düşünüyorum ve çok şükür ki değerli bir tanesinden mezun oldum.ama sizin yazdıklarınızdan yola çıkarsak doğalgaz işi izmir de öğrenilemiyor.Öğrenmek için nerede doğmuş olursak olalım mutlaka İstanbul'a gitmemiz gerekiyor.Yazdıklarınız ne yazık ki hala benim sorularımın cevabını vermiyor.Kimin nasıl ticaret yapıp nasıl fiyat verdiği o kişiyi bağlar ve sonuçlarına katlanır.Ben hala 4+1 evin 11 metreye karşılık gelen detaylı ısı kaybı hesabını merak ediyorum.Zamanınız yoksa adresi burada yazın ben gider hesaplar burada yayınlarım.

polemiğe girmek doğruyu görmemek değil, siz mühendisseniz elbette bunun %10 luk kısmını okulda görürsünüz ama hayat %90 nı barındırıyor, kağıt üstünde 5 dilimle ısınacak yerde, tecrübe faktörün yoksa, 15 dilimle ancak ısınıldığını görüyorsun, ama yukarda yazdığım İhsan Gülferi hocamızdan edindiğimiz tecrübeyi formüle ettik biz, m3 e şu kadar kalori m2 ye şu mpetek diye Üniversitede değil , dükkanda pazarlamacıya öğretilen hesapların savunuculuğunu yapmadık.

ayrıca gerçek 4+1 evde yaşıyorum ben 160 m2 üstü teras daire, al yap hesabı. evin eni 7 metre boyu 23 metre. odalar salon 7x6=42 m2, odalar, 5x4-20m2 iki adet, 4.5x4=18 m2 2 adet, mutfak 7x 3 =21 m2 , ayrıca 13 m2 holü var, banyo iki tane EB da var. hesapla bakalım 11 metre mi çıkyor 14 metre mi, evleri pozisyonları görmeden olmaz demek mühendise yakışmaz dostum, aynı 4+1 e öyle pozisyon olur ki 7 metre koyarsın...

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 17 Ağustos 2013; 14:10:00 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tarki35

polemik yarışına girmeyeceğim o yüzden son kez yazıyorum.ben mühendisliğin hala üniversitelerde öğretildiğini düşünüyorum ve çok şükür ki değerli bir tanesinden mezun oldum.ama sizin yazdıklarınızdan yola çıkarsak doğalgaz işi izmir de öğrenilemiyor.Öğrenmek için nerede doğmuş olursak olalım mutlaka İstanbul'a gitmemiz gerekiyor.Yazdıklarınız ne yazık ki hala benim sorularımın cevabını vermiyor.Kimin nasıl ticaret yapıp nasıl fiyat verdiği o kişiyi bağlar ve sonuçlarına katlanır.Ben hala 4+1 evin 11 metreye karşılık gelen detaylı ısı kaybı hesabını merak ediyorum.Zamanınız yoksa adresi burada yazın ben gider hesaplar burada yayınlarım.

polemiğe girmek doğruyu görmemek değil, siz mühendisseniz elbette bunun %10 luk kısmını okulda görürsünüz ama hayat %90 nı barındırıyor, kağıt üstünde 5 dilimle ısınacak yerde, tecrübe faktörün yoksa, 15 dilimle ancak ısınıldığını görüyorsun, ama yukarda yazdığım İhsan Gülferi hocamızdan edindiğimiz tecrübeyi formüle ettik biz, m3 e şu kadar kalori m2 ye şu mpetek diye Üniversitede değil , dükkanda pazarlamacıya öğretilen hesapların savunuculuğunu yapmadık.

ayrıca gerçek 4+1 evde yaşıyorum ben 160 m2 üstü teras daire, al yap hesabı. evin eni 7 metre boyu 23 metre. odalar salon 7x6=42 m2, odalar, 5x4-20m2 iki adet, 4.5x4=18 m2 2 adet, mutfak 7x 3 =21 m2 , ayrıca 13 m2 holü var, banyo iki tane EB da var. hesapla bakalım 11 metre mi çıkyor 14 metre mi, evleri pozisyonları görmeden olmaz demek mühendise yakışmaz dostum, aynı 4+1 e öyle pozisyon olur ki 7 metre koyarsın...

saygılar...

Sevgili kardeşim benden sana tavsiye böyle abuk sabuk adamları görmezden gel.Bunlar dan çok var bu forumda ,senin bu foruma ne katıp katmadığını zaten bilen biliyor.Böylelerine reklam pirimi verme.

Benden sana tavsiye...

Sen sana blgi ve tecrübeni sorana bak,gerisi hikaye...

• SAYIN BİRCAN BEY .İNSANLARI BAKIR BORUYA YÖNLENDİRİYORSUNUZ İYİ GÜZEL
    AMA MALESEF KULLANILDIKTAN SONRA O BORULRIN HALİNİ HİÇ GÖRDÜNÜZMÜ ??
    (OKSİTLENMİŞ SARI BEYAZ REZİL BİR HAL ALIYOR)BUNLARIDA YAZIP İNSANLARI BİLGİLENDİRİRSENİZ
  • Bakirin gozunu seveyim ben. Oksitlememesi icin vernikleyin 10 numara goruntu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • izmirli arkadaşlar, izmirde kombiyi balkona koyuyorlar kaç kişiyle konuştumsa aynı söylediler bizim mahalledede kazım işleri başladı kombiyi balkondan başka yere koyma şansımız yokmu saygılar
  • h.topdas H kullanıcısına yanıt
    Yer varsa Mutfak tabiki.
  • cevap için teşekürler, mutfakda kombi koyacak kadar yer var diye düşünüyorum en büyük düşüncemde ısı dan tasaruf etmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: h.topdas

cevap için teşekürler, mutfakda kombi koyacak kadar yer var diye düşünüyorum en büyük düşüncemde ısı dan tasaruf etmek

Çok doğru düşünce balkondaki kombiler özellikle açıkta olanlar kendini ısıtmaktan içeriyi ısıtamıyorlar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

Orijinalden alıntı: h.topdas

cevap için teşekürler, mutfakda kombi koyacak kadar yer var diye düşünüyorum en büyük düşüncemde ısı dan tasaruf etmek

Çok doğru düşünce balkondaki kombiler özellikle açıkta olanlar kendini ısıtmaktan içeriyi ısıtamıyorlar .

yukarıdaki yazıların çoğunu okudum hepimizin düşüncesi az yakıtla çok ısınmak kombiyi balkona koymuşlar çok güzel kabin yaptırmışlar bunun eve hiç faydası yok sadece ısı kaybını en aza indirmek için ben ise kombinin ısınmasından bile faydalınıla bilir diye düşünüyorum evdeki bir lambanın etrafına ısı vermesi gibi saygılar

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.