Şimdi Ara

İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
14
Favori
102.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BLUESTREAM

ev buca'da ikinci kat. 130 metrekare.Kombi ve peteklerde önerebileceğiniz hangi marka ve sistemler var acaba?
    Bütçe 5000 tl kadar.
    Teşekkürler.

Bucada bi arkadasim yaptiriyor numaranizi pm leyin dilerseniz imceleyip yaptirirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öztürk35

quote:

ev buca'da ikinci kat. 130 metrekare.Kombi ve peteklerde önerebileceğiniz hangi marka ve sistemler var acaba?
    Bütçe 5000 tl kadar.
    Teşekkürler.

Bucada bi arkadasim yaptiriyor numaranizi pm leyin dilerseniz inceleyip yaptirirsiniz

adam 2 sene önce tavsiye istemiş yahu, şimdiye kadar beklemişmidir...

arkadaşınızın işi plastik boru plastik vana sokakta kombi, normal ve 2 adet dönüş vanası, spral akıllı boru ise

düzelttirmek isterse benle temas edebilir...

Biray Müh
    Bircan EREN
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

Orijinalden alıntı: Öztürk35

quote:

Bütçe 5000 tl kadar.
    Teşekkürler.

Bucada bi arkadasim yaptiriyor numaranizi pm leyin dilerseniz inceleyip yaptirirsiniz

adam 2 sene önce tavsiye istemiş yahu, şimdiye kadar beklemişmidir...

arkadaşınızın işi plastik boru plastik vana sokakta kombi, normal ve 2 adet dönüş vanası, spral akıllı boru ise

düzelttirmek isterse benle temas edebilir...

Biray Müh
    Bircan EREN

Sevgili burcan bey,
    Kombi baca kisma pulumu conta uzerine monte edilmis .sanirim once baca kisma pulu sonra conta sonra dirsek en son ise vidala yapilmasi gerekiyor.bir sorun olur mu?bir de baca pulu secimi nasil olmali 4 pul var hangisi takilmali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TR_001

quote:

Orijinalden alıntı: mozugur

Güncel konu oldugu için yazıyorum. Kesinlikle BOTES e de yaptırmayın.

Firmanın kaldırabileceğinden fazla iş alması ve personelin bu işlere yetişememesi sebebi ile ücret tahsililatlarından sonra izmirgaz a başvurular geç yapıyorlar. İşin başında durmazsanız eksik ve parasını aldıkları işleri bile yapmadan evi bırakıp gidiyorlar. Sözleşmeye yazdırmama rağmen kapama işini yapmadan gittiler ben sonrada bir daha çağırmak zorunda kaldım. Eve üç ayrı usta geldi çünkü her ustaya eksik bilgi vermelerinden iş yarım kaldı ve tadilat uzadı. Bu tesisat kısmı.
    31. 07. 2012 de güvence be abone bedellerini yatırmama rağmen güvence bedelini yatırdılar ve 13. 08. 2012 de saati getirip taktılar ama, gaz açım randevusu almamışlar çünkü projeyi eksik yaptıklarından gazın açılmayacağını biliyorlar. 23 gündür bekliyoruz evde gaz yok tüp aldık mecburen.
    Kesinlikle parayı peşin vermeyin , peşinat ve işbitiminde olarak anlaşın yoksa muhattab bulamazsınız. Firma büyük ama müşteri ilişkileri sıfır, yaptırdığıma pişman oldum diyebilirim

Katiliyorum. Daha onceki mesajimda memnun oldugumu belirtmistim ama hala gelip dijital termostati yapacaklar. Petek ve kombi montajlari oldukca hizli (1gun) kolon tesisat (1gun) olmak uzere toplam 2 gunde ciktilar ama eksiklerini gidermeye gelmiyor ve isi takip etmiyorlar. Aramasaniz orali bile olmayacaklar. Bu arada montaji yaptirali neredeyse 5 ay olacak. İzmirgaz ile hicbir sekilde ilgilenmiyorlar. Tum isi bizlere birakiyorlar. İse mi gidecegim, izmirgaz da takip mi yapacagim sasirdim. Kesinlikle ve kesinlikle Botes den uzak durun derim.

BOTES firmasına kesinlikle bir iş yaptırmamanızı buradan ağzı yanmış biri yolarak tavsiye ederim.

Ben bu kadar üçkağıtçı bir firma daha görmedim, iş daha başlamadan sabah sabah biri eline POS cihazını almış kapıya dayanmış, ücretini ödedik 10 gündür iş biticek diye kış günü bekliyoruz.

Ne yaptıkları işçilik iyi ne sözlerinde duruyorlar ne parasını aldıkları işi bitiriyorlar.
  • Arkadaslar selamlar,

90 m2 ev icin 5,5 m petek, kombi ve 2 termostatik vana, alarm, oda termostati dahil olarak izmir sirinyerde tesisat icin oneriniz veya fiyat teklifi alan arkadaslar varmidir.Tavsiye edceginiz firmalar.Bir yakinima yaptiracagiz fiyat ve arastirma olarak yardimci olmak istiyorum sizden gelen yorumlar dahilinde.
  • Arkadaslar selamlar,

90 m2 ev icin 5,5 m petek, kombi ve 2 termostatik vana, alarm, oda termostati dahil olarak izmir sirinyerde tesisat icin oneriniz veya fiyat teklifi alan arkadaslar varmidir.Tavsiye edceginiz firmalar.Bir yakinima yaptiracagiz fiyat ve arastirma olarak yardimci olmak istiyorum sizden gelen yorumlar dahilinde.
  • Ben bostanlıdaki madde mühendisliğe yaptırdım.Bir arkadaşım tavsiye etti.Temiz ve hızlı çalışmaları seçimim için en önemli etkendi.Bizim ev 85 metre kare.Kombi ve doğalgaz borularını yaptırdım.Kat koloriferi tesisatımız zaten vardı.Bir günde bitti tesisat.Kombimizde bosch kombi yoğuşmalı condens 2000 w.Bu kombiyide onlar tavsiye etti.İlk eve İlker Zelener geldi.Firmanın genel kordinatörü. Ailedeki herkezin tüm sorularını sıkılmadan yeri geldiğinde tekrar tekrar anlattı.Tabi bizimde bu çok hoşumuza gitti.2 sefer geldi ilk geldiğinde 1.5 saat işlemin nasıl yapılacağını anlattı.Müşterinin aklında en ufak bir soru işareti kalımıyor böylece.Tesisat sırasında kat kolorifer kazanınıda kaldırdılar ki bu aleti götürüp alıcak adamı bulması hakketen zor zira kimsenin işine yaramıyacak bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Son Of Moonshine -- 7 Aralık 2012; 20:21:20 >
  • İzmirde atasoy mühendislige 3 iş yaptırdık, mükemmel tavsiye ederim.
  • yatak odasında peteğim delindi karşıyakada merkezde petek lazım 60 80 falan ucuz iyi ne alayım ve yer fiyat.teşekkürler çok faydalandım okudum hepsini.
  • ya bende baymak eco 24 luk combım var ortalama oda termostatı ıle sız buna on off cıhazıda dıyebılırsınız 21 dereceye ayarlıyorum 8 metre küp yakıtım gıdıyor 20 gunluk cıhaz ev ıyı ısınıyor suyun sıcaklıgını 50 dereceden 48 cektım dus suyunun petek sıcaklıgı 55 derecede . benım ılk sorum kablosuzu programlanan oda termostaı almalımyım bırde ıstenılen sıcaklıga ulasıldıgında peteklerım soguyor bu normal bır durummu ılıkda olsa su dolasması gerekmezmı . bırde kolıdora 1 metrelık petek koyduk en cok ısınan yer kolıdor yatak odası en uzak oda ve gec ısınıyor cevaplarınızı beklıyorum ...
  • Herkeze Merhaba,

İzmir'de oturuyorum. Evime Bosch marka kombi taktırmak istiyorum. Ancak iki alternatif arasında kaldım, deneyimli arkadaşlardan tavsiye ve yorum rica edeceğim.

1 Bosch Condens 2000W (24kW) ZWB 24-1 AR
    2 Bosch Classic Condense (28kW) ZWB 28-3 C

Aldığım yerde 2 Numaralı cihaz 200 TL daha pahalı.
    2 Numaralı cihaz, daha pahalı olmasına rağmen ısıtma gücü diğerine göre daha az,

Maks. Nominal ısıl güç 50/30C'de
    Condens 2000W (25,6kW)
    Classic Condense (21,6kW)

Üstüne üstlük gaz tüketimi daha fazla,

Doğalgaz H (His=9,5kWh/m3)
    Condens 2000W (2,6m3/h)
    Classic condense (2,8m3/h)

Sizce hangisinde karar kılmak daha doğru? Cevaplarınız için peşinen teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Orijinalden alıntı: MBASARAN

Herkeze Merhaba,

İzmir'de oturuyorum. Evime Bosch marka kombi taktırmak istiyorum. Ancak iki alternatif arasında kaldım, deneyimli arkadaşlardan tavsiye ve yorum rica edeceğim.

2 Numaralı cihaz, daha pahalı olmasına rağmen ısıtma gücü diğerine göre daha az,

Condens 2000W (25,6kW)

Condens 2000W (2,6m3/h)

Sizce hangisinde karar kılmak daha doğru? Cevaplarınız için peşinen teşekkürler.

Bosch Classic Condense 22 kW premix (tam) yoğuşmalı,
    Bosch Condense 2000W 24 kW condense (yarım) yoğuşmalı kombidir. 2000W premix brülöre sahip değildir.
    Classic Condense, daha ileri teknoloji ile üretilmiş bir kombi olduğundan diğerinden fazla yakması beklenemez. Broşürlerindeki bir hata nedeniyle öyle görünmektedir. Oysa ki Bosch Classic Condense 2,1 m3/h, Bosch Condense 2000W ise 2,59 m3/h yakıt sarf eder.
    Kıyaslama Linki

Bosch Classic Condense alacak durumunuz varsa tabi onu almalısınız. Kaldı ki normalde 400 TL daha pahalıdır. 1400-1800 gibi peşin fiyattan satılırlar.
    Reel Fiyat farkı linki

Ayrıca bu kombilerden Classic Condense'i en az Bosch FR10 (mümkünse haftalık programlısı 100 modeli), Condense 2000W ise mutlaka ve sadece Bosch TRZ200 modeli ile kullanılması halinde % 10-15 daha az yakacaklardır. Bunları da pazarlığa mutlaka ekletin.

Selam Sserin,

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Bosch Classic Condense olarak tercihte bulunmayı düşünüyorum. Ayrıca TR 21 RF yeni çıkan kablosuz oda termostatı (380TL) konuşuldu.
    Sizin bildirmiş olduğunuz FR 10 daha iyi bir şeçenekmi acaba? TR 21 RF'de haftalık program yapabiliyormu?

Birde Danfoss (RA2000 serisi gaz sensörlü) termostatik vana taktırmak istediğimi söylediğimde, bu oda termostatını almam durumunda gerek olmadığını bildirdiler.

Salon 33 mtkare 200 Cm + 80 Cm (2 adet)
    Çocuk Odası 12 mtkare 120 Cm.0
    Yatak odası 27 mtkare 160 Cm. + 120 Cm.
    Açık mutfak 29 mtkare 180 Cm.
    Koridor 11 mtkare 70 Cm.
    Banyo 13 mtkare 60 Cm.

Salon (2 adet)+ Ç. Odası + Y. Odası (2 Adet) olarak toplam 5 taktırmam tasarruf yaratırmı. Siz nedersiniz?

İyi akşamlar dilerim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Herkeze Merhaba,

Condens 2000W (25,6kW)

Condens 2000W (2,6m3/h)

Bosch Classic Condense 22 kW premix (tam) yoğuşmalı,
    Bosch Condense 2000W 24 kW condense (yarım) yoğuşmalı kombidir. 2000W premix brülöre sahip değildir.
    Classic Condense, daha ileri teknoloji ile üretilmiş bir kombi olduğundan diğerinden fazla yakması beklenemez. Broşürlerindeki bir hata nedeniyle öyle görünmektedir. Oysa ki Bosch Classic Condense 2,1 m3/h, Bosch Condense 2000W ise 2,59 m3/h yakıt sarf eder.
    Kıyaslama Linki

Bosch Classic Condense alacak durumunuz varsa tabi onu almalısınız. Kaldı ki normalde 400 TL daha pahalıdır. 1400-1800 gibi peşin fiyattan satılırlar.
    Reel Fiyat farkı linki

Ayrıca bu kombilerden Classic Condense'i en az Bosch FR10 (mümkünse haftalık programlısı 100 modeli), Condense 2000W ise mutlaka ve sadece Bosch TRZ200 modeli ile kullanılması halinde % 10-15 daha az yakacaklardır. Bunları da pazarlığa mutlaka ekletin.

Selam Sserin,

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Bosch Classic Condense olarak tercihte bulunmayı düşünüyorum. Ayrıca TR 21 RF yeni çıkan kablosuz oda termostatı (380TL) konuşuldu.
    Sizin bildirmiş olduğunuz FR 10 daha iyi bir şeçenekmi acaba? TR 21 RF'de haftalık program yapabiliyormu?

Birde Danfoss (RA2000 serisi gaz sensörlü) termostatik vana taktırmak istediğimi söylediğimde, bu oda termostatını almam durumunda gerek olmadığını bildirdiler.

Salon 33 mtkare 200 Cm + 80 Cm (2 adet)
    Çocuk Odası 12 mtkare 120 Cm.0
    Yatak odası 27 mtkare 160 Cm. + 120 Cm.
    Açık mutfak 29 mtkare 180 Cm.
    Koridor 11 mtkare 70 Cm.
    Banyo 13 mtkare 60 Cm.

Salon (2 adet)+ Ç. Odası + Y. Odası (2 Adet) olarak toplam 5 taktırmam tasarruf yaratırmı. Siz nedersiniz?

İyi akşamlar dilerim.

TR21 RF modelinde haftalık program vardır ama modülasyonlu değildir. FR100 alabilirseniz, modülasyonlu ve haftalık programlıdır. FR10 da haftalık program yoktur. Her ikisiyle de kombideki servis düzlem ayarlarına müdahale edebilirsiniz. Modülasyonlu olması, kombi azami ısısını havanın durumunda göre arttırıp azaltması anlamına gelir ki bence çok önemli özelliktir.
    OT alınması termo vana takılmasını gerektirmez diye bir düşünce eksiktir. OT taktığını odaya termo vana anlamsız olabilir. Az kullanılan ve/veya oransal fazla ısınan odalara termo vana takılmalıdır. Örneğin sizde salondaki 2 peteğe, çocuk odası kullanılmıyorsa bu odaya, açık mutfağa(OT bağlamayacaksanız) takılabilir. OT, kombiye komşu yan odaya yada (bence) koridora takılmalıdır. Kombinin olduğu odaya takılmaması iyi olacaktır.
    Kolay gelsin.
  • Teşekkürler SSERİN.
    Gerçekten çok yardımcı oldun.

İyi forumlar dilerim.
  • quote:

Herkeze Merhaba,

Condens 2000W (25,6kW)

Condens 2000W (2,6m3/h)

bizim yaptığımız tam yoğ. işlerde yakıtlar bu ay 135-180 tl arasında geldi ama full kullanım söz konusu

arızasına gittiğimiz adı büyük şirketlerin ısıtmayan sistemlerinin ucunda genellikle condense2000 var, tabi marifet, marifeti az olan firmalara kombi bağlatmamak,
    1. örnekte firma üzeri çatı olan daireye 9 mt yerine 6.5 metre petek takmış kombiyi de balkonun sol tarafına bina cephesine asmıştı, başka bir akıllı firmaya kombiyi balkonun çamaşır askılıklarına aldırdılar, doğalgazla ilgili facialar bilgisiz firmalar yanında işini önemsemeyen, tüketicilerden de kaynaklanıyor, sonuçta bu daireye 500 tl ısınmayarak fatura gelmeye devam edecektir
     İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi
    2.örnekte condense 2000 balkonda bütün boruları açıkta ve süper boru denilen saçma bahçe hortumuyla bağlı, ölçüye göre 4 artı1 daireye 11 metre petek lazım,arkadaşımız 6 metre takmış, borular 20 lik ve petekden sisteme bağlı, sonuç ısınma sıfır, kasım faturası 400 tl..

bu ay 135 tl gelen bir tüketicim bana çok bu diye itiraz etti, düşün artık..
    bu kutuda da kombi var, sizce bu şekilde binde 1 iş var mı izmirde, montaj böyle olduktan sonra bence tanzanya malı kombi boschuda viessmanı 2 ye katlayacaktır.(yakıt ekonomisinde ve ömürde)

izmirde iyi tesisat bağlatma olasılığı %10 u geçmez kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 6 Ocak 2013; 21:43:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Arkadaşım İzmir de Waillat kombiyi bu kutuya koymayan hiç bir işi devreye almıyor zaten.Şu 135 TL işinede kusura bakma ama ben inanmıyorum.İzmir de 100-120 m2 arası bir evin bu ayki faturası 200 TL den aşağı değil.

Takılan radyatörlerin mt/tül konusunda sizinle hem fikirim.Ne kadar uzun radyatör o kadar düşük ısıda kombi kullanmak ve ekonomi.Ama bu iş blen biliyor,çok tüketici toplamdaki fiyata bakıyor,150-200 TL için radyatör ölçüsü vs. bakmadan ucuzcuyu tercih ediyor.

Biz kutuları değil tesisatı belirtmeye çalışıyoruz, belki kutular da birbirine benziyor ama yakından bakılınca hiç bir şeye benzemiyor yapılan işler.

müşteri de inanmıyor ki itiraz ediyor, yaklaşık 200 örnek de bu , zaten az gelince Allahdan, çok gelince senden oluyor bu dünyada..

İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi
    zaten nadir olan bu tip işlere geliyor bu fiyat, sizin örnekler geri kalan işleri temsil ediyor..

İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi
    bu işlerden de milyon tane var zaten ki doğrusu bu zannetmeye başladı herkes.

bu tesisatlara modülasyonlu oda termostatı önermek mi doğru, kes at adam gibi boruları ve işi düzeltmek mi?

"bu resimler örnek için rastgele seçilmiştir."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 6 Ocak 2013; 20:04:20 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: speedy35

Arkadaslar selamlar,

sadece kaliteli iş isterseniz biray mühendisliği arayabilirsiniz,

kaliteli iş

1-uzun ömürlü
    2-az gaz yakan
    3-anında ısıtan
    4-kesintisiz sıcak su veren
    5-bakımı ucuz olan
    6-estetik görünen
    7-kullanımı kolay
    8-sağlığımıı tehdit etmeyen iştir...

kalitesiz iş:
    1-düşük kalite yoğuşmasız kombi
    2-balkonda açık borulu küçük kabinli plastik vana ve borulu
    3-küçük borulu dar vanalı
    4-bol dirsekli estetikden uzak
    5-gidiş ve dönüş vanaları aynı tip
    6-kafa karıştıran bol düğmeli kombiler
    7-ölçmeden ajandaya yazılan peteklerle iş yapan
    8-her ay değişik usta çalıştıran
    9-iş bitince projesi çizilen
    10-yapan ile açanın farklı olduğu işlerdir.

Bizim vanaların hepsini tek tip yapmışlar. GİDİŞ VE DÖNÜŞ VANASI uygulanmış olsaydı ne gibi bir yararı olurdu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kak0s1

quote:

quote:

Arkadaslar selamlar,

kaliteli iş

1-uzun ömürlü
    2-az gaz yakan
    3-anında ısıtan
    5-bakımı ucuz olan
    6-estetik görünen
    7-kullanımı kolay

kalitesiz iş:

Bizim vanaların hepsini tek tip yapmışlar. GİDİŞ VE DÖNÜŞ VANASI uygulanmış olsaydı ne gibi bir yararı olurdu?

yararları..

su radyatöre daha fazla gelir, daha kısa sürede oda ısınacağı için, geri dönen su daha sıcak dönüp kombiyi daha kısa sürede kapatır, kapanan kombi gaz harcamayı durdurur, dönüş vanasından kombiye yakın petekler kısılıp, uzaktaki ısınmayan peteklerin ısınması sağlanır, gerçi ısınmayan petekli iş yapan, dönüş vanasından kısan gibi borudan da kısan işçidir veya firmadır, vb.vb.vb..

saygılar...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kak0s1

quote:

quote:

Arkadaslar selamlar,

kaliteli iş

1-uzun ömürlü
    2-az gaz yakan
    3-anında ısıtan
    5-bakımı ucuz olan
    6-estetik görünen
    7-kullanımı kolay

kalitesiz iş:

yararları..

su radyatöre daha fazla gelir, daha kısa sürede oda ısınacağı için, geri dönen su daha sıcak dönüp kombiyi daha kısa sürede kapatır, kapanan kombi gaz harcamayı durdurur, dönüş vanasından kombiye yakın petekler kısılıp, uzaktaki ısınmayan peteklerin ısınması sağlanır, gerçi ısınmayan petekli iş yapan, dönüş vanasından kısan gibi borudan da kısan işçidir veya firmadır, vb.vb.vb..

saygılar...

Hocam aydınlatıcı bir cevap olmuş, teşekkürler.
    İşlerinizde başarılar dilerim.
  • s.a arkadaşlar izmir yeşilyurtta ikamet etmekteyim. eve doğalgaz bağlatmak istiyorum, vaillant ecotec plus 296/5 modelini düşünüyorum. daire sıfır yani tesisatı döşeli radyatörler takılı değil geçen sene keşif için bi firmadan yardım almıştık fiyat yüksek gelince kaldı. maddi olarak su an yaptırabilecek birikim var fakat fiyatları artmışmıdır ? düşündüğüm kombi sizce nasıl ?

ev 140m2 güneş fazla almıyor - 1.kat - tek cephe - izalasyonlu çift cam falan.

hol : 600*1000 2 adet
    oturma odası : 600*1800
    yat. odası : 600*1400
    çock odası : 600*1400
    salon : 600*1800 2 adet dikey panel
    banyo : 600*1100 havlupan
    calormatik 240 f dijital kablosuz oda termostatı + kombi dolabı +giriş dönüş vanası + 2 adet termostatik vana (danfoss gaz sensörlü ) + metal bağlantı seti + filitreler metal/pirinç tam geçişli.

dostlar kombi+radyatörler+montajı+izmirgaza abonelik sizce takriben ne kadar ücret gider ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.