Şimdi Ara

İzmirde fotografçılık kursu. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
6.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Cem

Makineyi aldık, internetten de araştırdık ama sanırım kurssuz olmayacak. Bir kursa yazılmaya karar verdim ama hangisi. Nette araştırma yaptım, aslında epeydir yapıyordum ama şimdi hız verdim. Fakat çogunun sitesi güncel değil vs. Hafta sonu olacak ve uzun süreli bildiginiz kurs varmı. Eğitimi nasıl. Ciddi düzeyde eğitim verecek yüzeysel geçmeyecek bir kurs arıyorum.

Yer izmir, başlıktada belirttiğim gibi.

hocam alaağınız konular aynı olacak. ondan orası burası farketmez.
    ben karşıyaka belediyesinin kursuna gittim. 20-30tl bişrydi. sanırım 6 hafta sürüyordu.
    gaziemir konak olanı da var. dersler ifod kurucusu tayfun hocaa tarafından veriliyor. hatta bu sıralar kurs açılacaktı. bir telefon kıvırın.

zaten size makineyi diyafram enstantane iso net alan kompozisyon vs verilecek.
    kitaplada olur ama kurs daa iyi tabi

• yakala.co şehir fırsatı gibi siyeleride takip edin... şuan yok ama arada çıkyor...
  • bu konuyu takipteyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: SworderDante

quote:

Orijinalden alıntı: alfa1802

bu konuyu takipteyim

1 yıl geç kalmışsın
    Ayrıca bu video bu tip kurslar hakkındaki düşüncem şu şekilde

napayım yeni makine alabildim

• quote:

quote:

bu konuyu takipteyim

1 yıl geç kalmışsın

çok başarılı vidyo olmuş...hadi bilgilerini bizimle paylaş..kursa gitmeme gerek kalmasın:)

• quote:

quote:

quote:

quote:

bu konuyu takipteyim

1 yıl geç kalmışsın

çok başarılı vidyo olmuş...hadi bilgilerini bizimle paylaş..kursa gitmeme gerek kalmasın:)

Videoyu çeken arkadaşın(Kutay Kösem) diğer videolarına bakarsan Fotoğrafçılığın temelleri diyebiliceğimiz Iso , Diafram , Enstantene gibi terimleri öğrenebilirsin.Zaten devamında gelen videolarıda izlersen ve bol bol uygulama yapıp bilgi eksklerini bulup gene aynı şekilde arayarak bulup eksiklerini kapatmaya çalışırsan ve yeni şeyler öğrenmeye devam edersen zaten kursda öğrenenbiliceğinin çokdaha fazlasını bedavaya ve daha sağlıklı şekilde öğrenmiş olursun.
    En azından ben öyle yaptım araştırmacı bir kişiliğim var araştıra araştıra öğrendim.Bilgi konusunda takıldığın olursa google a sor googledan bulamazsan gel bana sor bende bilmiyorsam elbet bir şekilde bulunur bende öğrenmiş olurum.

teşekür ederim ben ufaktan başlıyayım ozman

• Kurs hakkındaki videomun hala arkasındayım :D

Fotoğrafçılık adına öğrenilebilecek temel şeylerin tamamı internetten çok kolaylıkla öğrenilebilir.
    Daha üst konular ise öznel olarak geliştirilmesi gerekir. O konudaki kurslara gidildiğinde elde edilecek tek şey kursu veren kişinin kendi bakış açısı olur. Ve bu da kişiyi ancak o kursu veren kişinin bir imitasyonu haline getirir. (En azından benim çevremde gördüğüm örneklerden çıkarttığım sonuç bu)
    :)
  • İZMİRDE YEDİNCİ SANAT DERNEĞİ ADI ALTINDA,İZMİRDEKİ ÇEŞİTLİ ÜNİVERSİTELERİN HOCALARI ÖĞRENCİLERİ VE FOTOĞRAF SANATÇILARININ BİR ARADA BULUNDUĞU BİR DERNEK KURULMUŞTUR.DERSLERE AKADEMİSYEN HOCALAR GİRMEKTEDİR.FOTOĞRAF,SİNEMA VE SENARYO YAZARLIĞI ALANLARINDA EĞİTİM ALMAK İSTEYEN ARKADAŞLARI ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

TELEFON:0232 368 80 12

www.yedincisanatdernegi.com.tr/
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokak_papagani

Kurs hakkındaki videomun hala arkasındayım :D

Fotoğrafçılık adına öğrenilebilecek temel şeylerin tamamı internetten çok kolaylıkla öğrenilebilir.
    Daha üst konular ise öznel olarak geliştirilmesi gerekir. O konudaki kurslara gidildiğinde elde edilecek tek şey kursu veren kişinin kendi bakış açısı olur. Ve bu da kişiyi ancak o kursu veren kişinin bir imitasyonu haline getirir. (En azından benim çevremde gördüğüm örneklerden çıkarttığım sonuç bu)

hocam dediğiniz konuda haklısınız ancak şunu unutmayalım. kursların işleyiş mantığı farklıdır.

örneğin tüm bilgiler internette kipatlarda olduğu halde niye öss kpss aöf kurslarına gideriz ?

evde klavye olduğu halde kullanılan program olduğu halde niye hızlı yazmı kursuna gideriz ?

yani bilgiye ulaşabilmek le kursa gitmek farklı bir şey.

1-kurs bizim o konuya daha iyi odaklanmamızı sağlar.
    2- para verdiğimiz için konuyla ilgili daha çok çalışır daha çok araştırır emek veririz :)
    3- özellikle fotoğrafçılıkta çok önemli olan uygulama ve fotoğrafçılık grubundaki insanlarla tanışmak fotoğrafçılığı daha bize daha çok sevdirir.
    4- Sosyal faaliyet ihtiyacı da kursa gitmek için bir nedendir.

yani biz kursa bilgiye ulaşmaktan ziyade bir gruba dahil olmak, fotoğrafçılığa daha iyi odaklanmak, sosyal bir ortamın sıcaklığını hissetmek, ve bilmediğimiz şeyleri birebir sorabilmek için gideriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RAPTOR_ -- 30 Temmuz 2013; 11:01:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: effsane_61

quote:

Orijinalden alıntı: sokak_papagani

Kurs hakkındaki videomun hala arkasındayım :D

hocam dediğiniz konuda haklısınız ancak şunu unutmayalım. kursların işleyiş mantığı farklıdır.

örneğin tüm bilgiler internette kipatlarda olduğu halde niye öss kpss aöf kurslarına gideriz ?

evde klavye olduğu halde kullanılan program olduğu halde niye hızlı yazmı kursuna gideriz ?

yani bilgiye ulaşabilmek le kursa gitmek farklı bir şey.

1-kurs bizim o konuya daha iyi odaklanmamızı sağlar.
    2- para verdiğimiz için konuyla ilgili daha çok çalışır daha çok araştırır emek veririz :)
    3- özellikle fotoğrafçılıkta çok önemli olan uygulama ve fotoğrafçılık grubundaki insanlarla tanışmak fotoğrafçılığı daha bize daha çok sevdirir.
    4- Sosyal faaliyet ihtiyacı da kursa gitmek için bir nedendir.

yani biz kursa bilgiye ulaşmaktan ziyade bir gruba dahil olmak, fotoğrafçılığa daha iyi odaklanmak, sosyal bir ortamın sıcaklığını hissetmek, ve bilmediğimiz şeyleri birebir sorabilmek için gideriz.

Öss, kpss ye de dershanesiz giren insanlar var (bende dersaneye gitmemiştim)
    Aynı şekilde kendi kendine 10 parmak hızlı klavye kullanımını geliştiren insanlar da tanıyorum.
    Bahsettiğiniz sosyalleşme etkisinden başka bir değer göremiyorum ben kurslarda. Bana göre insanlar "para verdik, bari verdiğimiz paraya değsin" diye öğrenirlerse bir şeyler öğrenebilirler kurslardan. Gerçekten bu işi seven biri, özellikle internet gibi bir kaynak olduktan sonra hiç bir kursa muhtaç kalmayacaktır bence.

• bende onu diyorum hocam işte sosyalleşme ve
    para verilince konuya daha iyi odaklanma, daha çok emek verme :)
  • Bir kursa gidecekseniz bence sadece gezileri için gidin diyaframa enstantene ayarlamakta kadraj ayarlamakta ne var 3-4 tane çek öğrenirsin zaten ayrınca nette bir ton yazılı ve görsel kaynak var kullanın bence
  • quote:

Makineyi aldık, internetten de araştırdık ama sanırım kurssuz olmayacak. Bir kursa yazılmaya karar verdim ama hangisi. Nette araştırma yaptım, aslında epeydir yapıyordum ama şimdi hız verdim. Fakat çogunun sitesi güncel değil vs. Hafta sonu olacak ve uzun süreli bildiginiz kurs varmı. Eğitimi nasıl. Ciddi düzeyde eğitim verecek yüzeysel geçmeyecek bir kurs arıyorum.

Hocam makine nedir, Canon, Nikon?
  • fotoğrafla ilgili İzmir de bir çok kurs var ama ben özellikle siyahbeyaz fotoğraf atölyelerini öneririm çünkü hem eğitmenleri mimar sinan üniv. fotoğrafçılıktan ve alanlarından mezun hem de şuan öğretim görevlisi olanlar var ben gittikten sonra fotoğrafa bakış açım değişti kurstan önce fotoğrafa sadece fotoğraf olarak bakıyordum ama kurstan sonra fotoğrafın tekniğini, felsefesini ve okumasını anladım fotoğrafla ilgili bana çok katkısı oldu size de tavsiye ederim iyi günler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutcinar

quote:

Hocam makine nedir, Canon, Nikon?

pek farkı yok, makine tercihinizi markaya göre değil, size lazım olan özelliklere göre seçin. Ben nikon almak istedim hep ama aradığım özellikleri canon 60d de buldum.

Kurs konusuna gelince, eğer biraz kafanız bu işe basıyorsa, internettende araştırma konusunda da sıkıntı yaşamıyorsanız, bolbol okumakta gözünüze gelmiyorsa hiç kursa boşuna para vermeyin. İnternette çoğu bilgi elinizin altında. Bir çok örnek ve kişilerin deneyimleride internette.. Bulmanız ve okumanız yeterli. Sonrasını gelirtişmek yeni şeyler katmakta sizin isteğinize ve becerinize kalmış. Ama yinede sistematik ve düzenli ve fiyat performans açısından iyi bir kurs isteyen varsa cengiz özer sanat la bir görüşsün. Oldukça iyi ve kaliteli bir kurstur. Ögretmenide teknik olarak birçok fotoğrafçıdan daha bilgilidir- nihayetinde mühendis ve yükseğini optik sistemler üzerine yapmış- dolayısıyla bir çok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Fiyat ve saat olarak kurs izmirdeki nerdeyse bütün kurslardan çok daha ucuz. 4 aylık eğitimine gittim oranın.

• quote:

Orijinalden alıntı: melis852

Merhaba arkadaşlar, yedinci sanat derneğinde fotoğrafçılık kursuna gittim hem çok eğlendim ve dersleri çok öğretici herkese tavsiye edebilirim. Öncelikle her ay ücretsiz gezilere katıldım ve tam bir aile ortamında hocalarla birlikte çok eğlendik ve bol bol pratik yaptık. Hocalar üniversietlerde akademisyenlik yapmaktadır, stüdyoda ve dış mekanda çekim yaptık derslerin %90 uygulamalı işleniyor zaten. Derslerin ilk 3 haftasında fotoğraf makinem yoktu fakat hocalar bana profesyonel fotoğraf makinesi verdi ve bol bol pratik yaptım. Ayrıca 2 aylık 3 kişilik sınıflarda ücretler çok ucuz diğer kurslara göre mutlaka iletişime geçin çok faydalı ve eğlenceli bir kurs.

Reklamınız hayırlı uğurlu olsun.

Böyle reklamlar tutmuyor artık.

Bakın size bir tavsiye. Bu forumda mesaj sayısı 2000 üzerinde en az 5 yıllık güvenilir bir üyeyi ücretsiz davet edersin, gönlünü hoş tutarsın. O üyenin buraya yazacağı basit bir iki tavsiye cümlesi bile bu sizin reklam yapma çabalarınızdan kat kat iyidir.

4 yıl önce yazdığım klima incelemesi bile hala okunuyor, hala inceleme hakkında özel mesaj alıyorum.

• Merhaba iyi günler, İzmir'de kaliteli bir fotoğrafçılık eğitimi almayı düşünüyorsanız ve aynı zamanda kafanızı dağıtabileceğiniz, sıcak bir ortam arıyorsanız sizlere önerebileceğim sanat merkezleri ;

Karşıyaka'da Erturgut Sanat

fotoğraf kursu İzmir

Gaziemir'de ArtCraft Akademi

fotoğraf kursu İzmir

Mavişehir'de 365 Sanat

fotoğraf kursu İzmir

• Fuji sahibi olamasam da makinelerini beğeniyorum ve fırsat buldukça ücretsiz seminerlerine gidiyorum. Çok kaliteli hocalar var. Hüseyin Taşkın, Nilay İşlek, Gül Yıldız vs gibi şimdi aklıma gelen.

İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya'daki şubelerinde eğitim veriyorlar.

Dilerseniz https://fujifilmshop.com/katalog/egitimler/temel_fotograf_egitimleri?il=izmir adresinden İzmir'deki ücretli/ücretsiz eğitimlere bakabilirsiniz.

Sanırım İzmir'de Nilay hoca eğitim veriyor.

Ayrıca hafta sonları sadece kimliğinizi teslim ederek dilediğiniz fuji makine ve lensi alarak ilgili hocanın workshop gezilerine katılıp tüm gün 20-30 kişilik ekiple gezerek fotoğraf çalışmasına katılabilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir etkinlik. Fotoğraf çekmeyi pratik yaparak öğreniyorsunuz hocanızın rehberliğinde.
    Bence süper bir hizmet.

Ekleme: Arkadaşlar birde para vermek istemiyorsanız. En güzel ücretsiz öğrenme yöntemi makinenizi kurcalayarak, hangi yetenekleri var, sınırları nelerdir bunları öğrenmek olsun. Bol bol fotoğraf çekin. Makinenizin kullanma kılavuzunu pdf olarak indirin, baştan sona okuyun (en az 3 kez okuyun). Youtube, fstoppers gibi platformlardaki video, makaleleri okuyarak izleyerek kendiniz aynısını yapmaya çalışın. Adobe Lightroom edinin, fotoğraf düzenleme videolarına bakın. Buradan öğreneceğiniz çok şeyler var. Elbette kurs her zaman iyidir fakat kursa gitseniz bile buradaki platformlardan öğreneceğiniz , öğreneceğimiz koca bir dünya var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iwd35 -- 5 Ekim 2017; 9:49:20 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.