Şimdi Ara

İzmirde Aracın motorunu yıkatabileceğim biryer varmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 9 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 13
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 31 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • D.Crock (3 mesaj) tunayek (2 mesaj) Jason Becker (1 mesaj) Uluj333 (1 mesaj) EmreGLC (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> İzmirde Aracın motorunu yıkatabileceğim biryer varmı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    202 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba arkadaşlar. Aracın motorunu yıkatmama rağmen hala kirler tam olarak çıkmış değil. Daha önce gaz , mazot tazzikli su vb şeylerle yıkattım fakat pek memlun kalmadım. İzmirde motor koruma yapan , memlun kaldığınız , fiyatı uygun bir yer biliyorsanız tarif edebilirmisiniz ? Hemde bilgisi olmayan arkadaşlarda bu konudan yararlanmış olur..

teşekkür ederim.

|
    |
  • Teğmen
    202 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    up
    |
    |
  • Yarbay
    6825 Mesaj
    Valla aynisini bende istiyorum hocam ama benim kaputun altı biraz karmaşık malum biraz eski teknoloji. pek el giricek yer yok nası temizliycekler merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    173 Mesaj
    Balçova Agora Otoparkında komple temizlik yaptırmıştım. Motor temizliğinden memnun kaldım.
    |
    |
  • Yarbay
    3932 Mesaj
    Motor temizliği çoğu yerde doğru düzgün yapamazlar hatta aracınıza zarar verirler. Sakat iş.

Bence motoru temizlemek demek macera aramak demek. Bırakın kirli kalsın. Temizlenmesi hiçbir fayda sağlamayacak. Çok istiyorsanız, ben titiz adamım diyorsanız efsanevi sıvı WD40 ve bir bez ile tek tek sıkarak silebilirsiniz. Tabi uğraşmak isterseniz.
    |
    |
  • Yarbay
    3955 Mesaj
    Sakın ha !

Alın bir bez,sünger motor soğukken silin silebildiğiniz yerlerini. Sadece su kullanın ve fazla sulu sürmeyin bezi yada süngeri.

En güzeli hiç ellememektir.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    404 Mesaj
    Sonax gibi firmaları tercih edebilirisiniz motor temizliği konusunda
    |
    |
  • Teğmen
    120 Mesaj
    en güzel motor kirli motordur
    |
    |
  • Yüzbaşı
    538 Mesaj
    Motor yıkatmak mı töbe, bir kez yıkatım tam 400TL parça değiştirmek zorunda kaldım, bana ders oldu
    |
    |
  • Yüzbaşı
    415 Mesaj
    silebildiğiniz kadar yeri gazla silin. yıkatmayın. yıkatırsanız büyük ihtimalle bozarsınız.
    |
    |
  • Yarbay
    7846 Mesaj
    inanın faydasından çok zararını görebilirsiniz bırakın kalsın öylece
    |
    |
  • Binbaşı
    1176 Mesaj
    Tavsiye edilmeyen bir durum. Hiç yıkatmayın.
    |
    |
  • Binbaşı
    1802 Mesaj
    2010'dan beri 2-3 ayda bir sonax'ta yıkatıyorum. Bir sorun yaşamadım.
    |
    |
  • Teğmen
    202 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Neler yaptım neler..İlk başta mazotla yıkattın sonra kendim detarjanla 2 kere yıkadım çıkmadı , sonra 2 kere gazla sonra tekrar suyla + buna ek ilk başta 2 kutu motor temizleyici ve 1 kutu büyük boy wd 40 bitirdim ovaladım..büyük motor olunca çıkmıyor namussuz.Bakarım duruma göre olmassa herzaman yaptığım gibi ıslak bezle söyle bi geçerim sonra silikon ile plastik aksamları parlatırım olur biter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Crock -- 10 Kasım 2012; 8:33:42 >
    |
    |
  • Teğmen
    120 Mesaj
    benimde bazı yerlerde paslanma var aracın motor kısmında bunu wd40'la denesem pası söküp atarmı acaba arkadaşlar deneyenmi varmı veya tecrübeli arkadaşların başka bi yöntemle pas sökücü tavsiyesi olurmu
    |
    |
  • Yüzbaşı
    673 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: D.Crock

Merhaba arkadaşlar. Aracın motorunu yıkatmama rağmen hala kirler tam olarak çıkmış değil. Daha önce gaz , mazot tazzikli su vb şeylerle yıkattım fakat pek memlun kalmadım. İzmirde motor koruma yapan , memlun kaldığınız , fiyatı uygun bir yer biliyorsanız tarif edebilirmisiniz ? Hemde bilgisi olmayan arkadaşlarda bu konudan yararlanmış olur..

teşekkür ederim.

Hangi semttesiniz.Bu tip işlemleri karabağlar sanayideki bir yıkamacıda güzel yapıyorlar.YER olarak biraz karışık ama tamirciler bile orda yıkatıyor.Yada tanıdık bir tamirciye sorun onlar iyi bilirler.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
En ucuz kedi maması fiyatları
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.