Şimdi Ara

İzmir ve İzmir'deki Üniversiteler Hakkında Sormak İstedikleriniz (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
485
Cevap
48
Favori
18.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki

İzmir ve İzmir'deki Üniversiteler Hakkında Sormak İstedikleriniz

(En Son Oy Tarihi: 18.8.2019)
Giriş

Orijinalden alıntı: Burden XX

quote:

Orijinalden alıntı: gestapo1

bornovaya igrenc kotu bi yer diyen arkadas aceba nisantasindami oturuyosun insani pislik yarisi kürt demiş sen bornovayla bucayi karistirdin galiba bornova izmirin en elit 2-3 ilcesinden biri bence en iyisi cunku hersey bornovada hayatinda bikere bornova gelmiş insanlara inanmayin arkadaşlar

18 yaşımdayım.
    18 yıldır Bornova'dayım.

Dedem 68 yaşında ve 68 yıldır Bornova'da.
    Dedemin kardeşi öldüğünde Bornova çarşıda işler durma noktasına geldi, cenazesinde 2000 den fazla Bornovalı vardı.
    Dedemin babası yaşasaydı 100+ yaşında olacaktı ve 100+ yıldır Bornova'da yaşamış olacaktı.
    Soyadımı Bornova çarşıda söylersen bedava yemek yer konaklama bile yapabilirsin belki de.

Bornova'da ne var? Her şey buradaymış. Küçükpark ve Forum'dan başka gezecek yer var mı?

bende bornovada dogdum burda büyüdum izmirin en iyi iki lisesi ege bolgesinin en buyuk universitesi burda izmirin en buyuk avmsi burda izmire gore cok duzenli ve insani bi kac mahallesi haric gayet iyi neden sevmiyosun sen anlamadim:) sokaklari denize cikmasada bence bornova bi tanedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar izmir ekonomi veya yaşarda hukuk okuyan var mi bilgi verebilcek ?

• ben dokuz eylül ftr hakkında bilgi alabilir miyim acaba senden veya bilgi alabileceğim bir arkadaşın falan var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbaros1907

ben dokuz eylül ftr hakkında bilgi alabilir miyim acaba senden veya bilgi alabileceğim bir arkadaşın falan var mı acaba ?

Ftrde arkadaşlarım var genel olarak memnunlar. 4 yıllık yüksekokul diye geçiyor ygs ile alıyor ama diğerleriyle hiçbir farkı yokmuş iş imkanlarında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Don Quilote

quote:

Orijinalden alıntı: barbaros1907

ben dokuz eylül ftr hakkında bilgi alabilir miyim acaba senden veya bilgi alabileceğim bir arkadaşın falan var mı acaba ?

Ftrde arkadaşlarım var genel olarak memnunlar. 4 yıllık yüksekokul diye geçiyor ygs ile alıyor ama diğerleriyle hiçbir farkı yokmuş iş imkanlarında.

eyvallah teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

quote:

Orijinalden alıntı: Dreiunddreißig

sorum simdilik yok ama 9 eylül ing ögretmenligini istiyorum :) umarim belki 2 sene sonra görüsebiliriz :) (11.sinifim)

Kolay gelsin hocam . 2 3 arkadaşım var hazırlıkta şu anda. Seneye onlar da geçiyor İng. Öğretmenlik bölümüne.

Yüzde yüz eğitim veren bir bölüm. Umarım kazanırsınız. Unutmazsak görüşürüz belki

kazandım hocam

• quote:

quote:

quote:

bornovaya igrenc kotu bi yer diyen arkadas aceba nisantasindami oturuyosun insani pislik yarisi kürt demiş sen bornovayla bucayi karistirdin galiba bornova izmirin en elit 2-3 ilcesinden biri bence en iyisi cunku hersey bornovada hayatinda bikere bornova gelmiş insanlara inanmayin arkadaşlar

18 yaşımdayım.
    18 yıldır Bornova'dayım.

Dedemin kardeşi öldüğünde Bornova çarşıda işler durma noktasına geldi, cenazesinde 2000 den fazla Bornovalı vardı.
    Dedemin babası yaşasaydı 100+ yaşında olacaktı ve 100+ yıldır Bornova'da yaşamış olacaktı.
    Soyadımı Bornova çarşıda söylersen bedava yemek yer konaklama bile yapabilirsin belki de.

Bornova'da ne var? Her şey buradaymış. Küçükpark ve Forum'dan başka gezecek yer var mı?

bende bornovada dogdum burda büyüdum izmirin en iyi iki lisesi ege bolgesinin en buyuk universitesi burda izmirin en buyuk avmsi burda izmire gore cok duzenli ve insani bi kac mahallesi haric gayet iyi neden sevmiyosun sen anlamadim:) sokaklari denize cikmasada bence bornova bi tanedir

insanı samimiyetsiz
    çarşı hariç esnaf ölmüş
    para dönmüyor, iş yok
    düzen diye bir şey yok, her yıl kaldırımlar sökülüp takılır (takamazlar)
    en yaşanabilecek yerleri Özkanlar ve Bayraklıya bağlanan Manavkuyu.
    merkezde 3+1 kiraları 1500 lira.
    Ege Üniversitesi berbat durumda, dökülüyor resmen kampüs berbat..
    daha bir çok sebep var.
    Aziz Bey'in acilen Yılmaz Büyükerşen'den belediyecilik dersleri alması gerekiyor.

• bugün deü yurt sonuçları açıklandı.yedeklerde 54.sıradayım.KYK'dan da çok umudum yok arkadaşlar.Sizce DEÜ yurdunun gelme ihtimali var mı yoksa ben yavaştan yurt aramaya mı başlayayım?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

18 yaşımdayım.
    18 yıldır Bornova'dayım.

insanı samimiyetsiz
    çarşı hariç esnaf ölmüş
    para dönmüyor, iş yok
    daha bir çok sebep var.
    Aziz Bey'in acilen Yılmaz Büyükerşen'den belediyecilik dersleri alması gerekiyor.

Bornova'a 3+1 1500 lira fakat 1+1 1000 lira kira istiyor ki bunun kapıcı parası da var, tuttuğum için biliyorum çünkü başka seçenek yoktu. Özel yurtlar askeri koğuş gibi, KYK yurdu gibi olan yere en az 900 lira para istiyorlar 2 kişi olacaksın bir de daha neler. Uygun ev bulmaya çalışıyorum çünkü öğrenci için kirası çok yüksek ki bu sadece kirayla bitmiyor elektrik, su, doğalgaz ve mutfak masrafı gibi şeyler de ekleniyor. Düzgün mahalleden alalım, okula yakın olsun dedik verilen kira çok yüksek ya da bilmiyorum hep küçük şehirlerde yaşadığım için bana pahalı geliyordur.
    Eğer bilgili bir arkadaş varsa evler konusunda bana ulaşırsa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: EknCn

quote:

quote:

quote:

quote:

18 yaşımdayım.
    18 yıldır Bornova'dayım.

insanı samimiyetsiz
    çarşı hariç esnaf ölmüş
    para dönmüyor, iş yok
    daha bir çok sebep var.

Bornova'a 3+1 1500 lira fakat 1+1 1000 lira kira istiyor ki bunun kapıcı parası da var, tuttuğum için biliyorum çünkü başka seçenek yoktu. Özel yurtlar askeri koğuş gibi, KYK yurdu gibi olan yere en az 900 lira para istiyorlar 2 kişi olacaksın bir de daha neler. Uygun ev bulmaya çalışıyorum çünkü öğrenci için kirası çok yüksek ki bu sadece kirayla bitmiyor elektrik, su, doğalgaz ve mutfak masrafı gibi şeyler de ekleniyor. Düzgün mahalleden alalım, okula yakın olsun dedik verilen kira çok yüksek ya da bilmiyorum hep küçük şehirlerde yaşadığım için bana pahalı geliyordur.
    Eğer bilgili bir arkadaş varsa evler konusunda bana ulaşırsa sevinirim.

Normal değil aşırı pahalı. Bölge metronun oradan veya manavkuyudan tutun (ara sokaklar tabi) küçükpark-ege nin çevresi, bornova merkez vs. aşırı pahalı
    veya bornova stadı'nın etrafına bakın, 3+1 850 ye oturuyoruz 100m2

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Mr.Legend beni de ilk mesaja eklemeni rica edicem. bölüm olarak DEU ilahiyat, gsf - EGE rts
    konum olarak bornova ve Üçyol bölgeleri için de ekleyebilirsin.
  • 2 yıllık bilgisayar programcılığı için hangi üniversitede ki eğitim daha iyidir?

Aklımda hep ege vardı fakat kafam karıştı konuyu okuyunca.

DEU mu yoksa EU mi daha iyi eğitim veriyor? Yada daha iyi eğitim veren yer var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emr0n -- 19 Mart 2017; 2:53:22 >
  • Iyte nin adini bu sene forum sayesinde gordum.Tam olarak nasil bir universite? Mesela Istanbuldan hangi unilerle kapiscak duzeyde ? (Itu,ytu vs)

• Up

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu güncellemeye başlıyorum arkadaşlar
  • Soru sormak isteyenler, buradan alalım. İlk sayfaya taşırım duruma göre bazı soruları
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

Soru sormak isteyenler, buradan alalım. İlk sayfaya taşırım duruma göre bazı soruları

Egede bilg muh okuyacagim . Erkek kyk var mi okula yakin ?Varsa nasildir kalitesi vs

Ciglide varmis galiba o da uzak .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CLloyd is real C kullanıcısına yanıt
    Kampüsün içinde erkek yurdu vardı, hatta kız yurdu ile karşı karşıyaydı, fakat abazalık faaliyetleri dolayısıyla kampüsteki erkek yurdu kapatıldı mevlana mahallesine taşıdılar yurdu. Mevlana mahallesi de bornovanın pis mahallesi. Ama yurt mahallenin nispeten iyi yerinde sayılır. Mevlanadaki kyk yurdu bornovadaki tek erkek kyk yurdu. Odalar 4-6 kişilik ranzalı sistem. Kampüse otobüsle 10dk mesafede bu yurt.

Ben çiğlideki kyk yurdunda kalıyorum. İkçü kampüsünün hemen karşısında yurt. Öğrenciler genelde ikçü ve egeli. Odalar 2 ve 4 kişilik, yataklar bazalı. Ben 4 kişilik odada kalıyorum ve oda gerçekten geniş ve ferah. 2 kişilikler biraz küçük olabiliyor ama. Benim kampüse ulaşmam ortalama 40-45 dk sürüyor. Bana çokta koymuyor yol, istanbulluyum istanbulda kazansaydım rahat 2 saat yol çekecektim zaten

Bornova, Çiğli, Buca ve Balçova izmir merkez bölgesi olarak geçiyor yani kyk için başvurduğunda bu 4 ilçeden bir yurdu kazanırsın. Tabiki kazandıktan sonra geçiş hakkın var dilekçe verip izmir içerisindeki başka bir yurda geçebilirsin ama çok uzun sürüyor bu olay. Sırada çok kişi oluyor çünkü.

• Hoşgeldiniz
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.