Şimdi Ara

İZMİR-NARLIDERE İSTİHKAM OKULU YEDEK SUBAY VE ER (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
630
Cevap
2
Favori
298.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sınıfı İstihkam
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı İNŞAAT TK.K.
    İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi İS. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI
    NARLIDERE İZMİR

Arkadaşlar bu branş kısmında İNŞAAT TK K. nedir? Baktıklarımda hep İS.SVŞ.TK.K. yazıyor.. Farkı nedir bilen var mı ?? Bir yardım ltf.
  • Tertipler selam

Benimde acemi de ustada Narlıdere , Sabah 08:40 uçağıyla istanbuldan gelicem , ben telefonu yanımda götürücem tanıtım broşüründe getirmeyin ama getirirseniz nizamiyede senetle bırakırsınız diyor. ben şansımı denemek itiyorum kazara içeri sokarız falan belli mi olur. hakkaten izmirde buluşsak güzel olur aslında , güzel bi kahvaltı patlatır öyle giderdik birliğe.
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi İs. Okl. ve EM K.lığı
    NARLIDERE İZMİR
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.12.2012
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 1'inci Mot. P. Tug. K.lığı
    ADAPAZARI SAKARYA
  • Arkadaslar bende 12 sinde sabah izmirde olacam. Nişanlim sansima izmirliydi hiç ummadigim yer cikti. Her haftasonu izinde görüşecem kısmetse :) o yüzden sevinçliyim. Eger buluşup beraber gidelim diyorsaniz benide ekleyin. İzmiri az cok iyi bilirim. Bu arada erken gitmenizin hiç bi anlami yok beklersiniz. Belirli bir sayiya ulaşinca haydi yürü diyecekler. Ben oyle biliyorum. 2 gibi orda olmak ideal bence en geç 3
  • Ya bi telefon database oluştursak bi şekilde bir yerlerde . Ben yazarım telefon problem değil. buluşalım birlikten kuvvet doğar
  • Benim otobüs sabah 9 gibi İzmir otogara varacak. Hemen otobüse atlayıp Konak'a gitmeyi planlıyorum. Kahvaltı yapıp berbere gideceğim. Saçı sakalı kestirdikten sonra teslim olmaya gideceğim. Eğer otobüs tam olarak 9'da varırsa en geç 12 gibi teslim olmuş olurum.

Şimdilik planım bu şekilde.
  • Coşkun suda, denizde, biz köprüler kurarız,
    Yarılmayan dağlarda geniş yollar açarız,
    Lağımlarla patlatır, titretiriz her yeri
    Düşmana dehşet verir istihkamın erleri.

----------------------------------

Ey Kahpe Düşman Dinle Bu Marşı
    İşte Geliyor Askerin Şanı
    Aylardan Kasım Günlerden Cuma
    Saat Dokuzda Çıktı Çatışma
    İndik Mevziye, Mevzi Karanlık
    Mevzi Değil Bu Sanki Mezarlık
    Azrail ile Yaptık Pazarlık
    Korku Bilmeyen İstihkamlarız.

İstihkamlarız, İstihkamlarız,
    Ölüme Giden İstihkamlarız!

Şimdiden ezberlemek lazım.
  • 345 KD dedelerinizden biri olarak tavsiyem saat 12-1 gibi Narlıdere'de olmanız. Çok erken gitmenizin mantığı yok. Çok geç gidince de baya zorluk çekersiniz. İlk gün tüm giydirme, yerleştirme işlemlerini tamamlamaya çalıştıklarından gece 1-2 ye kadar ayakta kalabilirsiniz. Muhtemelen ilk 400-500 kişi çavuş eğitim binasında ikamet edecektir. Daha çok geç kalanlar ise daha yukarıda bulunan kurslar taburunun bloklarında kalacaktır. Gerçi biz 1300 küsür kişiydik. Sizin kaç kişi olacağınızı bilmediğimden bu anlattıklarımı 1300 kişi üzerinden hesaplayın derim. Belki de çok daha az kişi Narlıdere'ye gidecektir. Sözün kısası... Çavuş eğitimde kalanlar gayet insani koşullarda kaldık sayılır. Yukarıda kalan arkadaşların yeme içme probleminden tutun da lavabo ihtiyaçlarına kadar birçok sıkıntı çıktığını biliyorum. O yüzden 12-1 gibi orada olursanız gayet rahat yerleştirme işlemleriniz tamamlanır. Canınız da fazla sıkılmaz. Zaten ilk 4-5 günü atlattınız mı gerisi kolay. Şimdiden hayırlı tezkereler. Unutmayın zaman çabuk geçiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marcuse

345 KD dedelerinizden biri olarak tavsiyem saat 12-1 gibi Narlıdere'de olmanız. Çok erken gitmenizin mantığı yok. Çok geç gidince de baya zorluk çekersiniz. İlk gün tüm giydirme, yerleştirme işlemlerini tamamlamaya çalıştıklarından gece 1-2 ye kadar ayakta kalabilirsiniz. Muhtemelen ilk 400-500 kişi çavuş eğitim binasında ikamet edecektir. Daha çok geç kalanlar ise daha yukarıda bulunan kurslar taburunun bloklarında kalacaktır. Gerçi biz 1300 küsür kişiydik. Sizin kaç kişi olacağınızı bilmediğimden bu anlattıklarımı 1300 kişi üzerinden hesaplayın derim. Belki de çok daha az kişi Narlıdere'ye gidecektir. Sözün kısası... Çavuş eğitimde kalanlar gayet insani koşullarda kaldık sayılır. Yukarıda kalan arkadaşların yeme içme probleminden tutun da lavabo ihtiyaçlarına kadar birçok sıkıntı çıktığını biliyorum. O yüzden 12-1 gibi orada olursanız gayet rahat yerleştirme işlemleriniz tamamlanır. Canınız da fazla sıkılmaz. Zaten ilk 4-5 günü atlattınız mı gerisi kolay. Şimdiden hayırlı tezkereler. Unutmayın zaman çabuk geçiyor.

Dede telefon olayına ne diyosun ? Birde çarşı / evci çıkma olayları ne zaman başlar ?

Sınıfı MUHABERE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    NARLIDERE İZMİR
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri EGE Or. MEBS Tb. K.lığı
    NARLIDERE İZMİR
    AKŞAM 11 DE BİNİCEM OTOBÜSE SABAH ORADA OLURUM 8 GİBİ HERKES GÜZEL YERE ÇIKTIN DİYOR AMA YAŞAMADAN BİLİNMEZ ÖNCE Bİ GİDELİM DE NASIL İNSANLARLA KARŞILAŞACAĞIZ ACABA ŞİMDİDEN HERKESE HAYIRLI TESKERELER İNŞALLAH HEPİMİZE KOLAY GELİR..
  • Hayirlisi arkadaşlar hepimiz için. Banada herkez cok güzel yer diyor ama yaşamadan bilemiyecez. En azindan sevdigim kişilerin oldugu sehre düşmem bile benim açimdan büyük bir sanş oldu. O yüzden rahatim. Sabah 8 9 gidi orada olacam allah kısmet ederse
  • CAN YILMAZ
    Sınıfı BAKIM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    NARLIDERE İZMİR
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 4'üncü Mknz. P. Tug. Loj. Des. K.lığı Bkm. Brl. K.lığı
    KEŞAN EDİRNE

ARKADAŞLAR 12 SABAHI İSTANBULDAN UÇAKLA GİDECEKLER VARMI?
  • 317 KD Revir & Manga çavuşu olarak konuşuyorum...

Narlıdere İstihkam'a kısa dönem olarak gelenlere kısa kısa bilgiler...

1.Nizamiyeden girdikten sonra kayıt - muayene - giyindirmeden çıkmanın akabinde bayağı yukarı doğru yürüyeceksiniz. Çavuş Eğitim olarak geçen bölük nerdeyse en sonda...
    2.Mavi Market olarak da bilinen en büyük kantin bölüğe çok yakın. Hemen hemen herşeyi kolaylıkla bulabilirsiniz sadece telefon kartı sıkıntı olabilir...
    3.Çavuş Eğitim bölüğüne ait berber, çamaşırhane ve sinema var. İşletmesini de yine bölük bünyesindeki askerler yapar. Ayrıca bölük banyoya yakın. Bunlar büyük nimet...
    4.Bölüğün kendine ait küçük bir kantini daha var ayrıca arka tarafta en son bir sıcak içecek makinesi vardı bozuk para ile çalışan...
    5.Çavuş eğitimde en son 1. ve 2.bölük vardı ki 1.bölük kısa dönemler, 2.bölük ise uzun dönemlerin yeriydi...
    6.Çavuş eğitime ait birden fazla eğitim alanı var. Bunlar pek yakın değil ve eğitimlere gidiş-gelişlerde bol bol yürüyorsunuz. Zaten acemi birliğin büyük çoğunluğu yürüyüş...
    7.Bölgenin fiziki durumundan dolayı kışın bir hayli rüzgarlı ve serin olur demedi demeyin...
    8.Yemekhane de bölüğe çok uzak değil fakat eğitimler sonrası duruma göre bölüğe uğramadan direkt yemekhaneye geçildiğinde doğal olarak yürüme mesafesi biraz daha uzun oluyor...
    9.Acemilik boyunca yemek - kantin - banyo - tuvalet gibi bir sürü sıraya girme durumunuz söz konusu olacak şimdiden alıştırın kendinizi...
    10.Ege Ordu çıkan arkadaşların da güzel kantinleri ve marketleri var fakat elini sallasan rütbeliye denk gelir. Öyle teğmen filan değil Albay
    11.Lojistik'e gidecek arkadaşlar dikkatli olsunlar özellikle muhafız gibi bölüklerde pek tekin olmayanlara denk gelebilirler. "Arıza" tipler genellikle lojistikte bulunur. Narlıdere İstihkam da buna dahil. Kısaca Lojistik'e dikkat...
    12.Bütün bu söylediklerim en son 2008 yılında böyleydi değişiklik olmuş olabilir.

Kafasına takılan varsa buralardayız.

Hayırlı tezkereler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visceroid -- 10 Aralık 2012; 19:31:55 >

• hadi bakalim turkiyenin en guzel askeriyesine dustunuz hayirli teskereler :)
    Sınıfı TOPÇU
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    NARLIDERE İZMİR
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 1'inci Mot. P. Tug. K. Yrd. Top. Tb. 2'nci 155/24,5 mm Çek. Ob. Bt. K.lığı
    KANDIRA KOCAELİ

Tertipler bende 10:30 gibi izmir havalimanında olacağım inşallah. İnince bir şeyler atıştırıp 1 gibi falan nizamiyeye geçmeyi düşünüyorum. Beraber gitmek isteyen varsa mesajlaşalım.
  • Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı TOPÇU
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    NARLIDERE İZMİR
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 8'inci Mknz. P. Tug. K. Yrd. Top. Tb. 2'nci 155/52 mm K/M Ob. Bt. K.lığı
    BEŞİKTEPE TEKİRDAĞ

çarşamba 9.00 da izmirdeyim inşllah.tüm tertiplere selam:)
  • slm tertplerim bende 12 snde uçakla izmre geçecem...havaalanından narlıdereye tam olarak nasıl gidilir blen arkadaşlar blglendirirse sevinirim.....

aslında havaalanında buluşulabilirse taksi ile topluca gitmek süper olur...hayırlısı bakalım bi organizasyon yapablirsek güzel olacak....
  • quote:

Orijinalden alıntı: canis9

CAN YILMAZ
    Sınıfı BAKIM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    NARLIDERE İZMİR
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 4'üncü Mknz. P. Tug. Loj. Des. K.lığı Bkm. Brl. K.lığı
    KEŞAN EDİRNE

ARKADAŞLAR 12 SABAHI İSTANBULDAN UÇAKLA GİDECEKLER VARMI?

HALİS KARA
    Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    NARLIDERE İZMİR
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 4'üncü Mknz. P. Tug. K. Yrd. 2'nci Mknz. P. Tb. 3'üncü Mknz. P. Bl. K.lığı
    KEŞAN EDİRNE

Kardeş seninle aynı yerlere düşmüşüz hakkımızda hayırlısı ben istanbuldan sabah 08:40 uçağıyla gelicem sabiha gökçenden

• Sınıfı TANK
    Statüsü Kısa Dönem Er
    NARLIDERE İZMİR
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 1'inci Mot. P. Tug. Tnk. TGK 1'inci Tnk. Bl. K.lığı
    İZMİT KOCAELİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hokel

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı İstihkam
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı İNŞAAT TK.K.
    İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi İS. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI
    NARLIDERE İZMİR

Arkadaşlar bu branş kısmında İNŞAAT TK K. nedir? Baktıklarımda hep İS.SVŞ.TK.K. yazıyor.. Farkı nedir bilen var mı ?? Bir yardım ltf.

ben 347.dönem istihkam asteğmenim,narlıdere istihkam okulunda eğitim aldık..öncelikle imkanlar çok iyidir o konuda hiç şüpheniz olmasın..41 kişilik bir bölükte olacaksınız..bölük komutanınız değişik bir insandır bazen çok neşeli bazen de çok sinirlidir..adamı 5 dakikada bayıltabilecek teknikleri var inşallah o tekniklerle karşılaşmazsınız..ama size en büyük sıkıntı takım komutanınız olacak..çok dikkatli olun asteğmen düşmanı biri..istikamet vermeyi,komando dansı yaptırmayı askerlik zannediyor aklınca..büyük ihtimal burayı da okuyordur..bölük astsubayınız mükemmel bir insan,her işinizi onla halledin..
    bölükte 3 tane farklı takım oluyor:inşaat,savaş ve köprücü.bunlar içinden en sıkıntılısı savaştır,diğerleri nispeten daha rahat..inşaatçılar genellikle tesisat ve inşaata yönelik dersler alırlar gidecekleri yerler sıkıntı olabilir ama..van hakkari gibi yerler çıkabilir,bizim dönemdekilerden biri vana gitmişti..köprücüler çok rahattır gidecekleri yerler de izmir ,malatya,kırklareli ve geliboludur..savaş takımı daha çok mayın,el yapımı patlayıcılar,engel taktik gibi dersler alırlar..gidecekleri yerler değişiklik gösterir.benim dönemimde geneli batıydı..sizler 345.dönemdekilerin yerlerine gideceksiniz,birliğe teslim olunca bölük astsubayından listeyi alır incelersiniz..ilk 19 gün acemi eğitimi vardır,yanaşık düzen ve tek er muharebe falan ve temel konular..bol bol yürüyüş çalışırsınız..

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.