Şimdi Ara

İZMİR MARŞININ ALINTI OLMASI! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
3.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: volkan.ka

quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

bunların her şeyi çalıntı. malum 10. yıl marşı da çalıntı.

bunların ne demek?

sen izmir marşından utanıyor musun?

Arapperest karakterli kişiler olduklarından Atatürk ve Cumhuriyet ile özdeşmiş bu marşlardan konudakilerin utanıyor veya nefret ediyor olmaları çok yüksek ihtimal.
  • İçeriğinden rahatsız oluyorum de gazın çıksın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Bir hızla kötülüğü geriliği boğarız,
    Karanlığın üstüne güneş gibi doğarız.
    Türk'üz bütün baslardan üstün olan baslarız;
    Tarihten önce vardık, tarihten sonra varız.

Arkadaş Türk değil sanırım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc

quote:

quote:

bunların ne demek?

sen izmir marşından utanıyor musun?

Mesele bu değil. Mesele neden bu besteyi bir başkası bestelemiş gibi servis etme çabası, mazisi yokmuş gibi sahiplenilmesi.

ya kardeşim bırakın bu boş muhabbetleri gerçekten zamanınızı daha düzgün şeylere harcayın.

bu marşın kime ait olduğu ilgilenene kadar merkez bankası faizleri sabit tuttu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, geç likidite penceresi borç verme faiz oranını 12,25`e yükseltirken, diğer oranlarda değişiklik yapmadı.

şunlarla ilgilenin. gerçekten daha çok şey bilirsiniz daha çok anlarsınız.

bu dediğim sadece size değil burada sidik yarışına katılan diğer arkadaşlara da söylenmiştir...

Sizde zaten bu forumda 100 yıllık planlar yapıp nasıl gelişmiş bir devlet kurarızı tartışıyorsunuz dimi her gün?

• Bugün de Atatürk'e olan saygı ve sevgimizi biraz daha arttı.

Ayrıca islamcılar Enver'i ve İtthatçıları ve Atatürk'ü sevmezler,sizene Enver'e veya Atatürk'e yazılmış olan marştan..
  • quote:

Senin marşın bu herhalde.

• ulan savunduğunuz şey enver paşa. o da 2. abdülhamit'e postayı koyan adam

her neyse atatürk olmuş enver olmuş problem yok ikiside zaten tribe girmezdi bu konuda
  • Eee? Farzedelim ki alıntı bundan mutlu mu olacaksın? Baktın Gs iyi gitmiyor bu bölümün trolü olmaya karar vermişsin anlaşılan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millet açlıktan ölecek. Tek derdiniz marşlar olmuş. Biri ikide bir izmir marşı çalar,biri mehter çalar. Yaptıklarına bak birde?

Hiç birşey. Nothing.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 26 Nisan 2017; 15:33:49 >
  • Tarihimizle savaşmayı bırakıp tümüyle sevmeliyiz

• kim takar?
  • quote:

sonra tutuşunca birlik zamanı erdoğan nefreti vatan sevgisinin önüne geçiyo bunların kardeş bunlar bunlar bunlar diye diye kendinizden tiksindirttiniz senin faydalanabileceğin herhangi bir birliktelikte yokum yarın öbürgün şaşırıpta şimdi birlik zamanı deme
  • Al sana Marş

YAKIŞIR OĞLUMUZA

Babası başbakan olduğu yıllarda o'nu bir işadamı, hayrına ABD'de okutuyordu. Olsun !..
    Birkaç yıl önce ABD başkanı BUSH o'na Dünya Bankasında iş bulmuştu. Olsun !..
    Evvelce evi, arabası falan yoktu.Şimdi trilyonluk evleri, arabaları hatta gemicikleri var.Olsun !..
    ... Aşağıdaki gibi bir ''bakkal dükkanına'' ihtiyacı vardı, Allah onu da verdi !..

OLSUN, YAKIŞIR OĞLUMUZA !..
    Babasının televizyonlara çıkıp :
    ''Mahallelerdeki bakkal dükkanlarını kapatın'' demesinin sebebi şimdi anlaşılıyor.
    ---------------------------------------------
    (Tezgah böyle hazırlanır. )
    YAKIŞIRRRR BEEE !.. Kimin oğlu o !..

BİM marketlerini Başbakanın 28 yaşındaki oğlu aldı.

Bakkallar kapanıyor,
    Bildiğimiz gibi ilaçlar da artık, marketlerde de satılacak.

Tabi her markette değil. Şimdilik sadece BİM Marketlerinde.

Bugünkü bu görüntünün temelleri taa iki yıl öncesinden atılmaya başlanmıştı.
    Bildiğimiz gibi 2-3 yıl öncesi itibariyle BİM marketleri bu kadar yoğun değildi.

Ama, Bugün 30 bin nüfuslu küçük bir ilçede bile, 6-7 bazılarında 8-9 şubesi olan BİM marketleri, bu ilaç paradigmasının uzantısı olarak çoğaltılması işlemi şuurlu şekilde gerçekleşti.

Bildiğimiz gibi Cüneyd Zapsu denen biri BİM hisselerini sattı ve bu satış akabinde en büyük payı

Sayın Başbakanın 28 yaşındaki oğlu aldı.

Hani şu 26 yaşında 13 tane şirketin CEO sunu yapabilecek beceri ve kapasite(!)deki oğlu...

Ve bunun diğer temelleri hükümet ile Eczacılar arasında bir ay öncesinde yaklaşık 2000 kalem ilaç üzerinde fiyat anlaşmazlığı yüzünden çıkan sonuçta atıldı.

Mahalle bakkallarıda teker teker kapatlıyor. Vergi indirimi, Kredi, Af , YOOOKKK onlara.

Veeeeeeeeee, ne diyelim, (Tezgah böyle hazırlanır. )

Vatana Millete Hayırlı Uğurlu Olsun .......

Şimdi biliyon dimi,

BİM e verdiğin her kuruş, Erdoğan ailesinin cebine giriyor.

2.NOT AŞAĞIDA OKUYUN LÜTFEN…………….

Rakı, Amerikalı'nın.

Finansbank Yunanlı'nın ...

Oyakbank Hollandalı'nın.

Denizbank Belçikalı'nın.

Türkiye Finans Kuveytli'nin.

TEB Fransız'ın.

Cbank İsrailli'nin.

MNG Bank Lübnanlı'nın.

Alternatif Bank Yunanlı'nın.

Dışbank Hollandalı'nın.

Şekerbank Kazak'ın.

Yapı Kredi'nin yarısı İtalyan'ın.

Turkcell'in yarısı Finli'nin Rus'un.

Beymen'in yarısı Amerikalı'nın.

Enerjisa'nın yar ısı Avusturyalı'nı n.

Garanti'nin yarısı Amerikalı'nın.

Eczacıbaşı İlaç, Çek'in.

İzocam, Fransız'ın.

TGRT (Fox) Amerikalı'nın.

Demirdöküm Alman'ın.

Döktaş Fransız'ın.

Süper FM Kanadalı'nın.

Hepsi TÜRKtü.

Sadece 4,5 yıl önce.
    Çok önemli ....

B O R

ASIL DEĞERİ 9 (DOKUZ) trilyon DOLAR DIKKAT 9 MILYAR VEYA

9 MİLYON DEGIL

9 trilyon DOLAR ...

ABD SADECE 40 KIRK MİLYON dolara KAPATACAK.

YAZIKLAR OLSUN ....

KAPTIRANA, verene SUSUP SEYREDENE ... .

Hepinizin Bildiği GİBİ ETİBANK öZELLESTİRİLECEK. .
    (VE ALICISI AMERIKA :-)

VE BOR İŞLETMELERİ ETİBANK bünyesinde.

Konulan FİYAT 40 MİLYON $.

Yaşadığın
    DÜNYAYI SORGULAYAMIYORSAN,

BARİ ÜLKENİ SORGULA .....

Bu yazıyı paylaşarak en azından
    bir toplum bilinci oluşmasına yardim edebiliriz .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Başlığı açan eleman Türk mü bilmiyorum. (Ama muhtemelen kafası karışık bir Arap sevici)
    İzzeddin Hümâyî Elçioğlu hayatı boyunca dini eserleri dışında, hatta bunlardan daha çok Türk ve Türklük üzerine eserler yazmıştır. Bu eserinin Enver Paşa'ya hitaben yazılması ile, Mustafa Kemal Atatürk'e göre yeniden uyarlanması arasında tartışma yaratacak bir fark yoktur.(Beğenmediğiniz İsmet Paşa için de eseri vardır) Sizin gizliden gizliye yapmaya çalıştığınız şey Türk düşmanlığı, Atatürk düşmanlığıdır. Ama söz konusu İzzeddin Hümâyî Elçioğlu ve eserleri olunca bu hareketiniz havada kalıyor.
    İzmir Marşı bir Türk-Osmanlı subayı olan Mustafa Kemal Atatürk'e karşı azmi, başarısı, vatan sevgisi vs. sayesinde halkın gönlünde taht kurması sebebi ile, kendisine karşı sevgi, saygı gösterisi bağlamında bu duyguları hissettirebilmek için uyarlanan marştır.
    Bu tartışmaya çalıştığımız mevzu o kadar saçma ki, yazıya nasıl daha kısa ve sizin anlayabileceğiniz düzeyde bilgi içererek dökerim bilemiyorum.

Bu Marş milli değerler içeren bir marştır. Bu Marşın atıyorum; çok çok önceleri Ertuğrul Gazi'ye yazılıp sonraları Fatih Sultan Mehmet'e göre değiştirilip, daha sonraları Enver Paşa'ya göre yeniden uyarlanıp ve yine bir başka paşa olan Mustafa Kemal Paşa'ya uyarlanması arasında en ufak bir abes durum, kötü bir şeymiş gibi lanse edilecek bir durum yoktur.
    Daha da ileri giderek şunu söyleyebilirim ki, gelecekte bir gün en yakın örnek olarak, Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lider çıkıp da Türklüğü ve Türkiye'yi canlandırmak için benzer mücadelelere girerse aynı marş onun adına da yeniden uyarlanabilir ve bunda bir sakınca olmaz.

Boş insanlara laf anlatmaya çalışarak muhtemelen hata yapıyorum. Belki aklı başında bir kişinin işini görür umuduyla kendimi avutuyorum.

• Ve cehape derki dombrada alıntı :)

Adamların zihniyeti yanlışı yanlışla kapatmak adamlarda yenilgiyi hazmetmek yok :)

Burdan dersimli kemal abiye saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Tastarakay

Başlığı açan eleman Türk mü bilmiyorum. (Ama muhtemelen kafası karışık bir Arap sevici)
    İzzeddin Hümâyî Elçioğlu hayatı boyunca dini eserleri dışında, hatta bunlardan daha çok Türk ve Türklük üzerine eserler yazmıştır. Bu eserinin Enver Paşa'ya hitaben yazılması ile, Mustafa Kemal Atatürk'e göre yeniden uyarlanması arasında tartışma yaratacak bir fark yoktur.(Beğenmediğiniz İsmet Paşa için de eseri vardır) Sizin gizliden gizliye yapmaya çalıştığınız şey Türk düşmanlığı, Atatürk düşmanlığıdır. Ama söz konusu İzzeddin Hümâyî Elçioğlu ve eserleri olunca bu hareketiniz havada kalıyor.
    İzmir Marşı bir Türk-Osmanlı subayı olan Mustafa Kemal Atatürk'e karşı azmi, başarısı, vatan sevgisi vs. sayesinde halkın gönlünde taht kurması sebebi ile, kendisine karşı sevgi, saygı gösterisi bağlamında bu duyguları hissettirebilmek için uyarlanan marştır.
    Bu tartışmaya çalıştığımız mevzu o kadar saçma ki, yazıya nasıl daha kısa ve sizin anlayabileceğiniz düzeyde bilgi içererek dökerim bilemiyorum.

Bu Marş milli değerler içeren bir marştır. Bu Marşın atıyorum; çok çok önceleri Ertuğrul Gazi'ye yazılıp sonraları Fatih Sultan Mehmet'e göre değiştirilip, daha sonraları Enver Paşa'ya göre yeniden uyarlanıp ve yine bir başka paşa olan Mustafa Kemal Paşa'ya uyarlanması arasında en ufak bir abes durum, kötü bir şeymiş gibi lanse edilecek bir durum yoktur.
    Daha da ileri giderek şunu söyleyebilirim ki, gelecekte bir gün en yakın örnek olarak, Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lider çıkıp da Türklüğü ve Türkiye'yi canlandırmak için benzer mücadelelere girerse aynı marş onun adına da yeniden uyarlanabilir ve bunda bir sakınca olmaz.

Boş insanlara laf anlatmaya çalışarak muhtemelen hata yapıyorum. Belki aklı başında bir kişinin işini görür umuduyla kendimi avutuyorum.

Keşke muhalif arkadaşlar da senin gibi karakterli olabilse. Mesele de zaten bu konuyu açma amacımı insanların farklı görüyor olması beni ilgilendirmiyor. Niyetimi Allah bilir sadece.

Türklüğümle gurur duyarım ama bunu bir ırk üstünlüğü olarak asla taşımam. Tereddütsüz emirlerine uyacağım tek insan Hz.Muhammed(s.a.v)'dir. Allah'ın emrettiği gibi kavmiyetçilikle de sonuna kadar savaşırım.

Sende Müslüman mısın bilmiyorum ama İslam'da emredilen budur.

Araplara küfürler yağdırırken Peygamberimizin de Arap olduğunu umursamayan Müslümanlar öbür tarafta nasıl hesap verecekler acaba..

Ben insanlara ırkları, dilleri, renkleri üzerinden yaklaşan bir adam asla olmadım, olmayacağım da.

• Exnuc kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu Atatürkçülere nefret kusmak için açtığını herkes biliyor bunu inkar etmeyeceksindir herhalde. Diyorsun ki siz bu marşı sanki hiç mazisi yokmuş gibi, orijinal gibi gösteriyorsunuz. Bu sadece alınganlıktır. Kimse bu marşı orijinal gibi göstermeye çalışmıyor, adamlar zaten marşı söylüyor her marşı söylediğinde bakın bu Kafkasya marşından uyarlanmıştır demesini mı bekliyorsun? Her söylendiğinde altına dipnot mu geçelim? Birisi çıkmış Kafkasya Marşı'nı Atatürk için uyarlamak istemiş ve uyarlamış, saklayacağı bir şey de yok, araştırmak isteyen buluyor zaten. Ayrıca orijinalinin bu olduğunu sağır sultan duydu, herkes biliyor zaten. Bu yaptığın sadece Osmanli-Cumhuriyet ayrıştırmasıdır. İzmir Marşı cumhuriyetin eseridir çalıntıdır, orijinali Osmanlıdır, biz Osmanlının tarafındayız. Bu mağduriyetiniz gerçekten bıktırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.police

boşa uğraşıyorsunuz buna kadir bile inanmaz

Yahu Enver Paşa da bizim, Mustafa Kemal de bizim ikisi de bizim tarihimiz.
    Ve evet Kafkasya Marşı da Enver Paşa'ya ve onun ordusuna yazılmış bir marştır. Hatta "Hoş Gelişler Ola Kahraman Enver Paşa" marşı ile aynı dönemin marşlarıdır. Türkçü birisi değilim ama gerçek bu. Bir de birsürü kişi beğenmiş yorumunu, forumda dünyadan bihaber birsürü insan var.
    İzmir Marşı da Kafkasya Marşı'ndan uyarlamadır, azcık kültürlü bir insan bunu bilebilir neden inkar ediyorsunuz anlamadım. İkisi de bu memleketin marşları. Yeri gelir Kafkasya Marşı'nı yeri gelir İzmir Marşı'nı söyleriz.
  • Gaggo23 G kullanıcısına yanıt
    Yanlışı yanlışla kapatmak mı?

Kardeşim ben chpli değilim ama söylediğin şey tamamen sizi anlatıyor. Akplilerin klasik cevap verme yöntemini burada chpli arkadaşların yöntemiymiş gibi gösteriyorsun. Akpliler Erdoğan'a ya da AKPye bir eleştiri geldiğinde bu eleştiriyi çürütmek yerine karşı atağa geçip siz de şöylesiniz böylesiniz diyorsunuz. Kendinizi anlatmışsın da haberin yok

• Deve sonra demis ki derdini seveyim ,sana birsey olmasin.!

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.