Şimdi Ara

İzmir İngilizce Kursu Önerisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
33.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, İzmir'de İngilizce Kursu aramaktayım. TOEFL için istiyorum daha çok ancak öncesinde temel eğitimde almam gerek. (Direkt TOEFL kursuna gitmek için yeterli değil düzeyim.)

Evde tek başıma bütün gün olunca doğrusu çalışmıyorum. Başka şeylerle meşgul oluyorum. Kurs'un bu disiplini sağlayacağını düşünüyorum. Zaten ders çalışmaya başladıktan sonra evde de devam ederim. Yani kursta çalışmaya alıştıktan hemen sonra evde kendimde sıkı çalışırım. Kursta ayrı evde ayrı çalışırım kısaca.

Ancak sorun şu ki İzmir'de çok fazla ingilizce kursu var. Hangisini seçeceğimi karar veremedim?

Bildiğim kurs yerleri şunlar;
    TEOL
    Wall Street English
    English Time
    İngiliz Kültür
    Amerikan Kültür

Bugün Teol'a gittim oldukça ilgili ve güzel davrandılar fakat dikkatimi çeken bazı noktalar oldu. Benim seviyem şimdi düşük kabul ediyorum fakat ölçmesi gerekir bence. Konuşma sırasında bunu bekledim söylemedi ben söyleyince gerek yok zaten düşüktür vs. dedi. Yani düşük olup olmadığını nereden anlamış onu anlamadım. Ve bunun dışında eğitimleri açıkçası sanki gramer öğretme ağırlıklı gibi geldi yani öyle bir izlenim oluştu bende. Ve internette de ağırlıklı olarak kötü yorumlar var.

Yarın Wall Street English, English Time ve İngiliz Kültür'e de bakmayı düşünüyorum.
    Edit: English Time'da 1 tane bile iyi yoeum olmayınca hiç bakma gereği duymadım. Wall Street English'e bugün gittim burası da oldukça ilgili davrandı. Seviyemi daha ben söylemeden ölçmek istediler. Bunun dışında 2 deneme dersine girdim. 1 tanesi ingiliz hocaydı. (İngiliz aksanı zaten direkt ele veriyor.) Ve anlatımını oldukça beğendim. Yani benim çok hoşuma gitti. Kaydımı yaptırdım pazartesi başlayacağım deneme derslerinden ve orada okuyan öğrencilerden konuştuğum kadarıyla çok güzel bir yer olarak geldi gözüme herkese tavsiye ederim ingilizce için. İngiliz Kültüre bakmadım iyi veya kötü diye yorum yapamam.

Şimdi hangisini önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Master -- 8 Eylül 2018; 21:10:48 >

• Wall Street English'e yazıldım. Deneme derslerine de katıldım bugün oldukça beğendim. Herkese de tavsiye ederim oldukça güzel bir eğitim yeri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatlar nasıl, biraz bahsedebilir misiniz?
  • Perfect English i oneririm.

• 1980 tl ye perfect english e yazildim aylik 200 tl veriyorum. Toefl i sordum en az c1 olmalisin dediler. C1 olmadan benim arastirmalarima gore de dogru degil

• Bir şey araştırırken tek inanabileceğiniz kaynak insanların yorumudur. (Ben arabasizdim bu hafta sonu / evde kaldim biraz - uzun uzun yaziyorum kusura bakmayin :D )

Allah'tanki Google amca var - ve Google amcanın haritalarında kolay bir şekilde yorum bırakıldığı için.. yorumları oradan bulmak çok faydalı olabilir. Ondan ziyada .. bir donanım site olarak o firmanın websitelerine filan bakıp incelemek var.

İzmir İngilizce Kursu Önerisi?İzmir İngilizce Kursu Önerisi?İzmir İngilizce Kursu Önerisi?

Neyse bayagi varmis..hakikaten :D hahaha
    Üste çıkanları inceleyelim.

Wall street english izmir - 4 yorum - 3.3* (yildiz)
    -mor oldugu icin REKLAMli ilan (para harciyorlar pazarlamaya)
    -websiteleri gayet guzel / ama izmir'e yonelik degil. Sanki Istanbul subeleri iyi , geri kalani.. pek takmiyorlar gibi
    -yorumlar berbat ama.. bide birakan kisiler de gercek baksana yorumlarina.

Evrenkent - 11 yorum - 5*
    -11 yorumu olsada ne yazikki hepsi TEK yorum birakmis, bilemiyoruz tabiki ama sahte de olabilir. Yorumlar gayet gercek yazilmis gibi duruyor ama.
    -Websiteleri gayet eski duruyor
    -Benim icin en cok puani HOTMAIL kullanarak kaybettiler:

Amerikan Kultur - 4 yorum- 1.5*
    -yorum birakan yok, sadece yildiz birakmislar 1.5 yildiz ama berbat.
    -websiteleri geniş ekran çözünürlüğü olan kişiler için tasarlanmamış
    -izmir de cok subeleri varmis
    -Website'de pek bilgi yok acikcasi
    -O kadar subeleri yoneterek demekki iyi para yapiyorlar ama bu kadar az referans (hic yok..) olamaz yani. Bir gariplik var bu iste.
    -Pazarlamaya sanirim hic para harcanmiyor

Amerikan Dili Edebiyatı Yabancı Dil Kurs.. - 3 yorum - 3.7*
    -Abi bunlarin ismi cok uzun ya...
    -3.7 yildiz ile orta seviye ama az yorum var.. yani kotu olabilir
    -iyi yorum birakanda var , kotude var gayet normal
    -websitelerinde HTTPS SSL yok
    -websitelerinde ANASAYFA yazisi hala var meta title da
    -SEO / Pazarlama hic yok sanirim
    -Whatsapp konusma linki eklemislerde .. CEP TELEFON numara (ucuz yoldan kacmis lar yani)
    -Hep STOCK image var / Google'dada ic resimler yok nasil bir yer acaba

Biz English - Folkart ingilizce kursu - 31 yorum - 5*
    -Google rehberler yorumlar birakmis
    -yorumlarin yarisi kisa hizli yarisi uzun uzun anlatim / gayet farkli
    -telefon numara efsanemis! 0232 400 0232 izmirli bunlar.
    -ic mekan resimleri var (folkart towers zaten)
    -whatsapp numaralari +90 232 400 0232 <- cimri degil bunlar
    -websitelerinde hic stock resim yok
    -sadece OZEL ders veriyorlar sanirim (sinif yok)
    -Blog kullaniyorlar cok guncel olmassada
    -https://www.bilgio.net/ingilizce-ogrenmek/ Bilgio da yayinlanmislar
    -ANIMASYON OLMAYAN kendi videolarini yapiyorlar (orn:https://www.youtube.com/watch?v=QRI7QWn4Av0) cok etkileyici
    -Bir cok websiteleri var sanirim -www.boutiqueenglish.comwww.folkartingilizcekursu.comwww.izmiringilizcekursu.net
    -Folkart da oldugu icin muhtemelen bir tik daha elit ortam
    -Direct Method yontemi kullaniyorlar
    -ücretsiz otopark - OMG
    -Konum çok önemli.. manzaralı eğitim almak da varmış :D

Firuze Bilgin Yabancı Dil Kursu - 0 yorum
    -yorum yok
    -website yok
    -cep numara var pfft

Çınar English - 15 yorum - 5*
    -sanirim cocuklar icin dil kursu
    -yorumlar gayet gercekci duruyor
    -ama abi o website ne ya

Perfect English - 83 yorum
    -bir cok yorumu birakan kisileri inceledigimizde gorursunuzki .. Ankara'da 20 yorumu varsa izmir de 1 tane vs. gibi uyeler genelde sahtedir.
    -bir cok yorum birakan kisi SEO / WEB PAZARLAMA firmalara birakmis yorumlar :) bu hile degilse.. :) hahahahah
    -Neyse web siteleri gayet guzel - gercek resimler kullanilmis bide
    -biraz stock image var o kadar olacak tabiki
    -ic mekan resimler var
    -bir cok subeleri varmis
    -whatsapp bilgi hatti gene CEP numara

ADDRESS ENGLISH COURSE - 2 yorum
    -Ogretmenler yorum birakmis :S
    -Calisanin kotu yorum birakmasi bayagi kotu
    -Websitelerinde flash player kullaniliyor -_-
    -SSL yok tabiki
    -SEO sifir

Just English Dil Okulları - 64 yorum - 4.8*
    -Bunlari ben bizzat biliyorum, caikcasi konum olarak berbat
    -oto park yok
    -masaj salonlari vs. hep yaninda etrafinda
    -sarhoslar geziyor caddede
    -kotu yorumlarina cevap vermisler bu cok hos bir sey ilgileniyorlar demekki
    -4.8 yildiz ve 64 yorum gayet basarli
    -Websiteleri super
    -Pazarlamaya para harciyorlar
    -Sube sube guzel ayrintilar yapilmis "lak diye koyulmamis"

----

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slimx -- 23 Eylül 2018; 17:13:37 >

• Şimdi bu bir "dijital araştırma" olarak tı. Sadece sizin için yazmıyorum, tavsiye arayan her hangi bir kişi için diyorum.

Tek tek gidip konuşursanız, veya ararsanız.. Pazar akşam oldu artık - Pazartesi ancak ararsınız. Aracağın noktalar:

- Hocalar Türk mü? Yabancı mı? - karışık diyenlerde.. sistemi öğren belli bir düzen var mı yoksa sadece kim denk gelirse mi?
    - Yabancı ise.. Native speaker mı? (Ana dili İngilizce mi) - NATIVE SPEAKER istiyorsun.

- Kur bazında çalışan firmalar, seviye ölçümde sizi düşük göstermeye çalışırlar, bir kaç online seviye tespit sınav yapıp kendiniz bir fikir oluşturup girin

- Kaynak olarak ne veriyorlar, hangi yöntemi kullanıyorlar? Bir çok eğitim sistemi vardır.. SANDWICH METHOD / DIRECT METHOD / ELLA'S STYLE ENGLISH / CALLAN METHOD / TOEFL-IELTS textbooks

- Özel ders ise.. saat bazında istiyorsun, kur bazında değil. Böylece siz bir konuya hakimseniz; öğretmen direk atlayabilir - curriculum'dan ayrılabilir.

- Konum'da önemli, çoğu ders akşam vakti.. otopark varmı? sadece folkart ingilizce kursda var sanırım :D ücretsiz otopark

- Fiyat konusunda / pazarlık yap! - her kurs indirim sağlayabilir yada en azından elden taksit seçenek vs. ekleyebilir.

• Merhaba memnun musunuz acaba kurstan

• quote:

Orijinalden alıntı: BernaLM

Merhaba memnun musunuz acaba kurstan
    Evet memnunum ve tavsiye ederim. Diğer şubeleri hakkında yorum yapamam ama İzmir şubesi gayet güzel.
  • Merhaba bende genel ingilizceye başlayacağım, ortamı hocaları ve fiyatı hakkında bilgi verebilir misin? Şu şöyle olsa daha iyi olabilirdi dediğin bir şey var mı?
  • Merhaba,
    yeni işe başladığım yerde çok kısa zamanda ingilizce seviyemi yükseltip TOEFL sınavından geçmem gerekiyordu.iş arkadaşımın tavsiyesiyle Deren Koray yabancı dil kursuna gittim yabancı öğretmenler derslerde birebir konuşarak, grammer ve tense ile beraber öğrendim Şimdi de aynı yerde TOEFL için hazırlanıyorum. çok değişik bir sistemleri var ilk defa kitaba bağlanmadan sohbet gibi geçti dersler. Tavsiye ederim bir araştırın isterseniz
  • 4.ay sonucunda Walk Street English'i kimseye tavsiye etmiyorum. Berbat bir ingilizce kursu. Verdikleri eğitim resmen şuan tekrara döndü rezalet kısaca. 10 Kur almak gibi de hata yaptım bir de sorun ben de ayrı konu. Kısaca gitmeyin. Rezalet.
  • Gittiğim süre zarfında çok katkısı olan bir kurumdan bahsedeyim Hocaların deneyimli olması ve oturmuş sistemleri, kendi kitaplarını kullanmaları ve uzun yıllardır ayakta olmaları en önemlisi Üniversitedeki hocamın daha önceki senelerde o kurumdan eğitim alıp sorduğumda bana önermesi sonucunda yazılmıştım. Ben memnun kaldım. Araştırmak isterseniz Akademik Batı Dillerini önerebilirim.
  • Akademik Batı Dillerini önerebilirim. Eğitiminden, hocalarından, kitaplarından çok memnun kaldım..
  • İzmir ingilizce kursu araştırması yaparken hem internetten hem de gidip görerek fiziki olarak birçok farklı kuruma gittim. Beni en çok cezbeden, ilgili davranan ve hiçbir sorumu yanıtsız bırakmayan kurs Amerikan Dili Edebiyatı Yabancı Dil Kursları oldu ve kaydımı yaptırdım. Hiç İngilizce altyapım yoktu bu yüzden A1 seviyesinden başladım. Şimdilik her şey çok güzel gidiyor. Yabancı öğretmenler çoğunlukta, eğitim için kullanılan kaynakları gayet başarılı buldum ben. Öğretmenler de işlerinde çok iyiler. Zaten hepsi gerekli sertifikalara sahip oldukça profesyonel öğretmenlermiş, kayıt yaptırırken ayrıca sormuştum.
    Tüm bunlar dışında kurumun sunduğu ayrıcalıklar başka hiçbir yerde yok. Mesela gidemediğin bir ders oldu, hop özel hocayla birebir telafi alıyorsun. Grup derslerinden geri kalmamak için çok faydalı buldum. Her derse gidebilmek yoğun hayat temposunda mümkün olamıyor bazen, bunun hastalığı var işi gücü var.
    Bir diğer ayrıcalık, eğitim bittikten sonra tüm kulüp derslerine ömür boyu ücretsiz bir şekilde katılabiliyormuşuz. Dili unutmamak adına güzel bir fikir olmuş. Diyelim ki İngilizce tamam öğrendik, bir dil daha öğrenmek istiyoruz. Onda da eski öğrenci olduğumuz için %80 gibi ciddi bir oranda indirim yapıyorlar.
    Eğitimi sürekli hale getirmek için yapılmış bir şey, takdir ettim.
    Fiyatlar konusunda da araştırmalarım sonucunda en uygun fiyatı veren kurum burası oldu. Eğitim kalitesini de çok beğendim. Sadece olayı ticari yönden ele almayan bir yer, şu an piyasada genel olarak bu işi yapan kurumların çoğu böyle değil maalesef. Hem güleryüzle karşılanıyorsun, hem artık kayıt oldun parayı ödedin diye kimse işini yapmamazlık yapmıyor, hem de güzel eğitim alıyorsun. Amerikan Dili Edebiyatı Yabancı Dil Kurslarını gözüm kapalı tavsiye ediyorum.

• Listende yok gerçi ama (olmaması da doğal bende tavsiye üzerine gitmiştim.)Ben eğitimimi Akademik Batı Dillerinden aldım. Çokta memnun kaldım. Araştırmanı öneririm.
  • ozans91 O kullanıcısına yanıt
    ben tavsiyeler üzerine gittim gördüm akademik batı dillerine gayet memnunum görüşmenizde fayda var :)
  • İstisnasız hepsi para tuzağı. Öğretmenin kendisinden alacağın dersin neredeyse 2 kat ücret alarak hem seni hem de öğretmeni sömürmek üzerine kurulu bir DÜZEN.

armut kursbudur ozelders superprof gibi özel ders sitelerinden birebir öğretmenlerle irtibata geç.

Buralara dil okulları ile ilgili yazılan yorumlara kargalar bile güler. Türkçesi dahi zayıf dilokulu çalışanlarının sefil tanıtım çabaları.......İzmir İngilizce Kursu Önerisi?

• Dediğiniz katılıyorum ama keşke ülkemizde öyle olsa.. kalite açısından ücretsiz verilen ilköğretim ortaokul ve lisede alınan eğitimle İngilizce degelinenseviye belli. Maalesef yetersiz. Keşke tüm kurslar için hassasiyete dayalı ciddi bir eğitim aşma şansımız olsa .. TÖMER, Akademik Batı Dilleri ve İzmir Türk Amerikan Derneği (Alsancak şubesi). Bu saydığım üç kurumla (edindiğim bilgilere göre dayanarak) bu kurumların görüşülebilir olduğunu düşünmekteyim.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.