Şimdi Ara

İZMİR FOÇA JANDARMA KOMONDO YEDEK SUBAYLAR BURAYA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
502
Cevap
6
Favori
137.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • orda boş yere yapılan hiç birşey yok ne yapılıyosa sizin tekrar evinize ailenize sağ salim kavuşabilmeniz için ordaki eğitimlerden maksimum faydalanmaya bakın hiç şakası yok ben bunu kurra günü gördüm ciddi ciddi hakkari şırnak çıkıyor orda zor durumda kalmamak için foçaya katlanmak lazım komutanlara dikkat et başlangıçta çok kötü davranabilirler sizi zorlarlar ama sonlara doğru hepsi değişir artık gaz vermeye başlarlar buda bitaktik foçadan doğuya gidecek adamı hadi canım hadi gülüm diye eğitemezsin baştan morelinizi ve pskolojinizi zorlarlar ama hepsi bitiyor allah yardımcınız olsun
    quote:

Orjinalden alıntı: olympist

merhaba. anlatılanların neredeyse hepsini okudum. arkadaşların yazdıklarının hepsi doğru fakat bazı değişiklikler var. Ben şuanda 321. dönem olarak bu okulda eğitim görmekteyim. bir insan evladının gudubetliğinin, cenabetliğinin kanıtlandığı bir yer. Kesinlikle bir insanın görmek istemeyeceği bir yer. Bazı babayiğitler var aranızda ben yaparım komandoluğu bişey olmaz bana diyen, tahmin edebiliyorum. Buraya isteyerek gelen komando olmak için yanıp tutuşan herkes isyan bayralarını kaldırmış durumdalar. eğitim görürken kesinlikle küfür edebilme kabiliyetiniz artıyor. eğitim bitiminde neler olur bilmiyorum ama. komutanların her hareketinizi vatana ihanet olarak algılamaları insanı çoğu şeyden soğutuyor. Bazı arkadaşlar bana kızacaklar biliyorum ama vatan sevgisinin tek birşey ile ölçülmesi ve bunun üstünde disiplin kurulmaya çalışılması insanın duygularını değiştirebiliyor. Uzun travers dönüşündeyim. yaklaşık 35 saat oldu uyumadım. son 12 saatte sadece bir cubuk kraker yedim. 40 km yol yürüdüm. 5000 koşup, süründüm. Sizce nasıl bir ruh hali içinde olmam gerekir. Sizin düşüncelerinize bırakıyorum. ama şunu bilinki ben ne kadar anlatırsam anlatıyım buraya gelip görmeyen birisi hiç bir dediğimi anlamıyacaktır.

• foça türkiye nin en zorlu eğitim veren komando üstlerinden biridir ben 317.ksd jandarma olarak izmir de yapmıştım askerligi,buca kırıklar jandarma asayiş komando bölüğünde.herkes bahsederdi..hayırlı teskereler.
  • foca j.Komando okulunda geldik son 1 aya. olympist arkadasın yazdıklarına katılmamak elde degil. şaka gibi günler yaşadık ve daha kötüleri yolda. tüm bu zorlukların üstüne cumartesi pazar dinlenmek istediğin vakitlerde mıntıka temizlikleri çıkarmazlarmı... bugün ot yolma faaliyetini de icra ettikten sonra sanirim etmediğim küfür kalmamıştır. Umarım askerliğinizi burda yapmazsınız.
  • anlıyorum hersey guzel hoşta bizde karakol komutanlıkları yok. astegmenlerin 3 aylık egitimden gecip doguda terorle mucadelede bi bok yiyemediklerini gosz onunde bulundurup artık sadece egtim birliklerinde gorev veriyorlar. eğitim birliklerinde gorev alıcaksam bu zorunluluk niye onu merak ediyorum. Oda tamam eğitmi verdin zor bilmemne ulan haftasonu dısarı cıkıcaz insanın zamanı boş gecmesin diye dağ temizletilirmi. resmen dağ temizliyoruz. şakası yok bu şin dağ temizlenirmi demeyin temizletiyolar. cok fazla sey var anlatılacak,bu foruma sıgmayacak. Eğitimin bana yararı olacagından hiç suphem yok. İleriki yaslrımda cok faydasını gorecegimden eminim. ayrıca bundan sonraki yasantımdada burda aldıklarım devam ettiricem. Ama insan buraya gelince neden ben diyor acık soylemek gerekirse. Bunu vatan hainligi olarak algılıyan cok insan var tahmin edebiliyorum ama inanın değil. Herşeyi anlatacağız orası kesin foça bizde büyük izler bırakıcak orasıda kesin. ayrıca yorum yazan arkadaşlarda burada askerlikmi yapmıslar cok merak ettim. :D

• quote:

Orjinalden alıntı: olympist

anlıyorum hersey guzel hoşta bizde karakol komutanlıkları yok. astegmenlerin 3 aylık egitimden gecip doguda terorle mucadelede bi bok yiyemediklerini gosz onunde bulundurup artık sadece egtim birliklerinde gorev veriyorlar. eğitim birliklerinde gorev alıcaksam bu zorunluluk niye onu merak ediyorum. Oda tamam eğitmi verdin zor bilmemne ulan haftasonu dısarı cıkıcaz insanın zamanı boş gecmesin diye dağ temizletilirmi. resmen dağ temizliyoruz. şakası yok bu şin dağ temizlenirmi demeyin temizletiyolar. cok fazla sey var anlatılacak,bu foruma sıgmayacak. Eğitimin bana yararı olacagından hiç suphem yok. İleriki yaslrımda cok faydasını gorecegimden eminim. ayrıca bundan sonraki yasantımdada burda aldıklarım devam ettiricem. Ama insan buraya gelince neden ben diyor acık soylemek gerekirse. Bunu vatan hainligi olarak algılıyan cok insan var tahmin edebiliyorum ama inanın değil. Herşeyi anlatacağız orası kesin foça bizde büyük izler bırakıcak orasıda kesin. ayrıca yorum yazan arkadaşlarda burada askerlikmi yapmıslar cok merak ettim. :D

keşke senın yerinde ben olsdaydım.o kadar istedim olmadı malesef.gönülü olmayanları almaları saçma zaten.bu iş gönüllü yapılır ama malesef buna bakmıyolar.sen yinede sabret bikere düştün bitirip gelirsin inşallah

• ben 311. dönemin bizede dağ taş dere tepe allah ne verdiyse temizledik maksat boş durmasınlar yatmasınlar koğuların arkasında küçük bi dere yatağı var ordaki cevizden büyük taşları toplamıştık ağustos dönemiydim sıcağın altında hey gidi hey genede öylede geçiyo böylede
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatgm

ben 311. dönemin bizede dağ taş dere tepe allah ne verdiyse temizledik maksat boş durmasınlar yatmasınlar koğuların arkasında küçük bi dere yatağı var ordaki cevizden büyük taşları toplamıştık ağustos dönemiydim sıcağın altında hey gidi hey genede öylede geçiyo böylede

demek o sıcağın altında dereyatagında taş temizleyenlerden birisiniz.
  • Ya illaki birileri komandoluk yapacak ama bizim bi arkadaşı aldılar. O da foça da eğitim aldı. Adam hayatında spor yapmamış. Eline silah almamış. Boğaziçi gibi bi üniversiteyi bitiriyor. Sen adamı komando yapmaya çalışıyorsun. Son anda kurada yırttı da muhasebeci olarak yaptı askerliği.
  • yoksa sende mi bizdensin
    quote:

Orjinalden alıntı: HAKANN22

quote:

ben 311. dönemin bizede dağ taş dere tepe allah ne verdiyse temizledik maksat boş durmasınlar yatmasınlar koğuların arkasında küçük bi dere yatağı var ordaki cevizden büyük taşları toplamıştık ağustos dönemiydim sıcağın altında hey gidi hey genede öylede geçiyo böylede

• quote:

yoksa sende mi bizdensin
    quote:

Orjinalden alıntı: HAKANN22

quote:

yok ben 321.donemim de sizden bahsettiler, dereyataginda taş temizleyen bahtsızlar da vardı siz yine sanslısınız muhabbeti dönüyodu bi ara
    foca da son 2 hafta.bitti sayılır.

• iyi bakalım bitirmişiniz geçmiş olsun hayırlı kurralar

yok ben 321.donemim de sizden bahsettiler, dereyataginda taş temizleyen bahtsızlar da vardı siz yine sanslısınız muhabbeti dönüyodu bi ara
    foca da son 2 hafta.bitti sayılır.
  • bende 323. Ağustos dönemde askerim. gönlümden izmir foça geçiyor inşallah gönlümden geçdiği gibi olur. izmir foçanın çok zor olduğunu biliyorum. daha önce giden çok yakın arkadaşım anlatmıştı. zaten formdada zorluğu yeterince anlatılmış. bakalım hayırlısı artık herkesin gönlüne göre olur inşallah. hadi kalın sağlıcakla.
  • Derler ya kaçan balık büyük olur diye :) işte bu öyle birşey.
    Gitmeyen heveslenir ama orada yaşayacaklarının 10 da 1 ini bile tahmin edemez.
    Onu yaşayansa ; yaşarken isyan eder bitirdikten sonra özler ama tekrar git desen yine göze alamaz :)
    Herneyse bende isteyerek gittim ve şuanda bir eğitim birliğinde görevimi yapıyorum.
    tüm 319 lara selam
    KOMANDOOOOOOOO!!!
  • Arkadaşlar bu arada gerçekten güzel tarif etmişsiniz tebrik ederim ama Hacı Yunus Mezrasını da unutmayalım :)
    Komando bölüğüne her tatbikatta gaz verilir ve Bahçeciğe göre daha uzak olan hacı yunusa götürülürdü ;)
  • selam torunlar.....
    ben bayaaa yaşlandım...
    295.dönem (2003-2004)
    ilk önce Tuzla Piyade Okulu (2ay)
    sonra kurra çektim jandarma çıktı ( çukurca-hakkari)
    sonra 15gün İzmir eski foça jan. okulu. kom.
    sonra Çukurca.....
    tam 9ay...
    sınırın hemen dışında (k.ırak tarafı) bir tepede geçti 9ayım.
    ne çarşı , ne hafta sonu, ne tatil...
    hiçbirşey yok.....
    güya asteğmeniz subayız, er'den tek farkın yattığın yer. (onlarınki 60, bizimki 12kişilikti)
    tv, radyo yok.....
    tek radyo var, o da şırnaktaki askeri radyo (radyo güven)
    onlarda boyuna propaganda yayını var,arada birde şarkı)
    2kere saldırı.....
    1şehit....
    bölük komutanım mayında gazi oldu....
    çevremdeki bölüklerin hepsine saldırı oldu, mayınlama oldu... 10-12 kişi şehit oldu....

ve ben bu 9ayı unutamıyorum .atamıyorum kafamdan, nasıl çıkarırım onu da bilmiyorum....

emekli teğmen B.G. :))))

• izmir eski foça tuzlanın yanında tatil köyü yaaa...
    ben gittiğim zaman aralıktı. öyle bir kış olduki o sene.... ooyyy oyyyy oyyy.....
    istanbulda yaşayanlar bile böyle kış olmadıydı diyolardı....
    ben orda peşin peşin 20yıllık soğuğumu yedim.
    izmir egeldik ohhhhhh,,, fıstık valla.
    en azından gece eğitimi olmadığı zaman aksam 5-9 arası çarşı izni vardı.
    bara gidip sobanın başında bira içiyoduk:))) pizza pizza da takılıyoduk.... tansaşa gidiyoduk...

çukurca ya gidince tabi bunlar efil efil burnumuzdan geldi..

haaa bu arada benim alt devre (çukurcadaki) 9mu 10mu neydi gölük numarası YEMİNLE.
    lens takıyodu.
  • izmir eski foça tuzlanın yanında tatil köyü yaaa...
    ben gittiğim zaman aralıktı. öyle bir kış olduki o sene.... ooyyy oyyyy oyyy.....
    istanbulda yaşayanlar bile böyle kış olmadıydı diyolardı....
    ben orda peşin peşin 20yıllık soğuğumu yedim.
    izmir egeldik ohhhhhh,,, fıstık valla.
    en azından gece eğitimi olmadığı zaman aksam 5-9 arası çarşı izni vardı.
    bara gidip sobanın başında bira içiyoduk:))) pizza pizza da takılıyoduk.... tansaşa gidiyoduk...

çukurca ya gidince tabi bunlar efil efil burnumuzdan geldi..

haaa bu arada benim alt devre (çukurcadaki) 9mu 10mu neydi gölük numarası YEMİNLE.
    lens takıyodu.
  • abiler bildiğim kadarıyla yedek subay statüsünde askerliğini yapanlara cep telefonu yasak olmuomuş ve ayrıca akşam eğitim yoksa 5 den sonra dışarı çıkabiliomuş ve dışarda kalabiliomuş. bana yedek subay jandarma komando çıktı biz ne gibi haklara sahip olabilicez. hafta sonu falan çarşıya çıkabilicezmi. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • banada orası çıktı burda okuduklarımdan sonra acayip şekilde moralim bozuldu.hiç korkum yoktu korkmaya başladım..
  • İçeri girer girmez herşeye alışırsın kardeşim merak etme. Bahçecik köyüne gideceğin ilk geceye dikkat et. Gör başına neler gelecek

299. dönem emekli teğmen.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.