Şimdi Ara

İzmir Ekonomi Üniversitesini Kazananlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
1.584
Cevap
10
Favori
66.248
Tıklama
Giriş
    123 Mesaj
    Buradan saglikli bilgi alamazsin ben yazilim hazirligim . Ancak okula gelmen lazim veya okuyan birisiyle dogrudan iletisime gecmen lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1015 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: soneryukselll

merhaba arkdaşlar ben bu sene ekonomi üniverstesinde bilgisayar müh okumayı düşünüyorum ama aklımda elektronik haberleşmede var ama ben tam olarak elektronik ve haberleşme bölümü nasıl o bölümden mezun olanlar elektirk elekrik müh ile arasında fark varmı ?

http://cs.ieu.edu.tr/ete_hakkinda.php
    Bu linkten belki bilgi alabilirsin.
    |
    |
    Bilgisayar Mühendisliği, bilgisayar sistemlerinin tasarımı ve uygulaması ile ilgilenen bir bilim dalıdır. Genellikle bilgisayar sistemleri denilince en küçük işlemcilerden devasa büyüklükteki veritabanı ve ağ sunucularına kadar uzanan bir spektrumdaki sistemler akla gelmektedir. Kişisel bilgisayarlar en çok rastladığımız prototip bir örnek olarak gösterilebilir. Fakat bilgisayar sistemleri günlük hayatımızda dayanıklı tüketim araç ve gereçlerinden endüstriyel ekipmanlara, tıbbi cihazlardan mobil telefonlara, otomobillerden uçaklara, ATM gibi ticari finansal sistemlerden akıllı kredi kartlarına kadar uzanan her sektör ve uygulama alanında karşımıza çıkarlar.

Bilgisayar mühendisleri donanım ve yazılımın dengeli bir bileşimi olan geniş bir teknik altyapıya sahiptirler. Aslında donanım ve yazılım bilgisayar sistemlerinin ayrılmaz iki hayati parçasıdır. Donanımlar yazılımsız işlevsel olarak çalıştırılamazlar, yazılımlar donanım olmaksızın kullanılamazlar, maliyet-performans-işlev kriterleri gözönüne alınarak donanım ve yazılım, bilgisayar mühendisleri tarafından ortak amaca yönelik çalıştırılacak şekilde tasarlanır. Bilgisayar mühendisleri, donanım ve yazılım konusunda aldıkları eğitim, bilgi birikimi ve deneyimleriyle, bilgisayar tabanlı sistemlerin tasarlanmasında, kurulmasında, işletilmesinde, bakım ve kontrol ile geliştirilmesinde vazgeçilmez ve kritik bir rol oynarlar.

Bu gerçekler gözönüne alınarak, İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Lisans Programı, yazılım ve donanımın dengeli birleştirilmesi ile ve bilgisayar bilimleri, mühendislik için gerekli matematik, fen bilimleri, temel mühendislik ile insani ve sosyal bilimler, ekonomi, işletme ve diğer seçmeli derslerin desteği ile sağlam bir akademik yapıda oluşturulmuştur.
    Yazılım Mühendisliği
    Yazılım Mühendisliği ileri teknoloji uygulamalarında ve modern iş dünyasında hayati önem taşıyan bir bilim dalıdır. Her gün yaygın olarak kullandığımız bilgisayarlar, bankacılık sistemleri, telefonlar, tıbbi ekipman ve teşhis cihazları, enerji sistemleri, tasarım ve imalat uygulamaları yazılımlar olmaksızın önemli işlevlerini yerine getiremezler.

Yazılım Mühendisleri kullanıcı ihtiyaçları, maliyet kısıtları, teknik ve ekonomik yapılabilirlik, güvenilirlik, emniyet, bakım-onarım kolaylığı, ürün kalitesi ve zamanında teslim vb. faktörleri gözönüne alarak mühendislik biliminin sistem yaklaşımıyla en etkin yazılımı geliştirmekle sorumludurlar. Bunun için çok güçlü teknolojik ve mühendislik alt yapısının yanısıra, önemli projelerin hayata geçirilmesinde, iletişim ve yönetim becerilerinin de üst düzeyde olması gerekmektedir.

Bu açıdan İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü'nde disiplinler arası bir eğitim felsefesi benimsenmiştir: Yazılım Mühendisliği Bölümü'nde bilgisayar bilimlerinin uzmanlık, bilgi ve deneyimlerini bir potada birleştirerek matematik, ekonomi, işletme ve sosyal bilimlerin de katkısıyla mezunlarının sektörde aranan mühendisler olmasını sağlayacak bir eğitim programı oluşturulmuştur.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Lisans programı, mühendislik prensiplerini, yazılım tasarımını en yüksek standartlarda uygulayacak mühendisleri yetiştirmek üzere öngörülmüştür.

4 yıllık lisans programımız süresince öğrencilerimiz temel ve ileri matematik, fen bilimleri ve temel mühendislik derslerinin yanısıra yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve bilgisayar bilimleri meslek derslerini de ağırlıklı olarak alacaklardır. Lisans programı yazılım mühendisliği ana dersleri ile diğer teknik seçmeli dersleri ve işletme, ekonomi, sosyal bilimler ve iletişim konularını da içeren geniş bir yelpazede insani ve sosyal bilimler seçmeli derslerini içermektedir.

Ana felsefemiz güçlü bir teknik altyapı üzerine uygulama, takım çalışması, yönetim, iletişim ve yaratıcılığın vurgulandığı bir üst yapı kurmaktır. Bu bakımdan mezunlarımız yalnız bilgisayar programcılığında değil nesne tabanlı yazılım tasarımı ve kurulmasında da uzmanlaşmaya gideceklerdir. Grafik kullanıcı arabirimlerinin tasarım ve uygulamasında, çoklu işletim sistemlerinin kullanımı ve kullanım ortamlarının geliştirilmesinde, uygulama gereksinimlerinin çözümlenmesinde ve bir uygulamanın ihtiyaçlarını karşılayacak sistem mimarisinin belirlenmesinde sağlam mühendislik tasarım uygulamalarını hayata geçirecek ve bunları yazılım sistemleri olarak kuracak ve uygulayacak mühendisler bu programda yetiştirilecektir.
    |
    |

• teşekkür ederim ...
    |
    |
    Ey donanimhaber üyeleri, sonunda okul hayatımızada bir nokta koyduk. Bu forum sitesinden zamanında çok faydalandık, pekçok kez sıkıntımız oldu, yolunda gitmeyen pekçok problemimizi burada paylaştık. İyi olan, kötü olan herşeyi burada dillendirdik.
    Sonuç olarak, mezun olacağınız gün, yaşamış olduğunuz pekçok sıkıntıyı unutuyorsunuz. Emin olun başarılı ve biraz mantıklı bir öğrenciyseniz, yaşamış olduğunuz güzellikler, çektiğiniz sıkıntıdan ve problemlerden çok daha fazladır. Benim başarılı bir şekilde mezun olmamda bu forum sitesininde büyük katkısı vardır. Teşekkürler donanimhaber...
    (Bilgi, paylaştıkça güzel olacaktır...)
    |
    |
    ben bu sene sınava ieü girdim okul çok güzel gerçekten hayran kaldım ve ieünün bilgisayar mühendisliğini burslu yazmayı düşünüyorum ama hazırlıkta ingilizceden korkuyorum sizce yazmalımıyım yardımcı olursanız sevinirm
    |
    |

Orijinalden alıntı: iklim....

ben bu sene sınava ieü girdim okul çok güzel gerçekten hayran kaldım ve ieünün bilgisayar mühendisliğini burslu yazmayı düşünüyorum ama hazırlıkta ingilizceden korkuyorum sizce yazmalımıyım yardımcı olursanız sevinirm

İngilizceden korkma, hayatın boyunca iyi bir işe girmek istiyorsan, ingilizceyi eniyi şekilde halletmek zorundasın. Artık hayatın ve ülkemizin bir gerçeği olmuş bu dil olayı. Mecbur eninde sonunda öğreneceksin.
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: iklim....

ieü gidiyorsanız eğer yapılan ing sınavlardan biraz bahsedermisiniz zorluk kolylık bakımından bursum kesilr diye yazmakta tereddüt ediyorumda

Dil olayı kişinin yetenekleriyle orantılı bir durumdur. A kişisine dil öğrenmek çok kolay gelirken, B kişisi dili öğrenmekte çok zorlanabilir.
    Bugüne kadar, burslu şekilde giren arkadaşlarımın hiçbiri hazırlıkta kalmadı. Hiçbirinin bursu kesilmedi. Zaten burslu öğrenciler belli bir mental yapıya sahip. Genellikle sorumluluklarını bilen, displinli, nasıl çalışılcağını bilen insanlar. Buna ek olarak Burslu öğrencilerin büyük bir kısmı genellikle şeref yada yüksek şeref öğrenci ile mezun olmuştur.
    Eğer derse gitmezsen, derslere hiç çalışmazsan, herhangi bir disiplin suçu işlediğin durumlarda bursun kesilir. Mühendislik bölümleri oldukça zordur. O yüzden derslere günü gününe çalışman gerekir. Bu durumu mühendislik fakültesinde okuyan arkadaşlarımdan çok net biliyorum. Zaman zaman çok zorlanmışlardı.
    Bu linkten ingilizce yeterlilik sınav örneklerine ulaşabilirsin;
    http://sfl.ieu.edu.tr/ornekSinav.php?lang=tr

Başarılar....
    |
    |

• Onbaşı
    19 Mesaj
    oof ben bu universiteyi ve yazılım müh. bölümünü o kadar çok istiyorum kii,ama puanım baya bi düşük.tek çarem kontenjanın dolmaması anca o zamn girebilirim :(
    |
    |
    |
    |

@webmaster33

Merkeze derken balçova merkeze çok yakın ama konak'a biraz uzak kalıyor. 30 yada 45 dk'da konağa varırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GöKHaN 35 -- 22 Temmuz 2011; 10:22:10 >
    |
    |
    Uzun bir aradan sonra bu başlığa geldim:) Yeni girecek arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun. Soruları gördükçe bende cevaplamaya çalışacağım.
    |
    |

Computer Engineer
  • Teğmen
    121 Mesaj
    Yazılım müh ile bilg müh. mi tercih edersiniz? Hangisinin parası çok iş olanağı çok falan bu cinsten.Hangisi? Nette doğru düzgün bir cevap yok.
    |
    |
    Bunun net bi cevabı olamaz. Bende aynı ikilemeye düşmüştüm. Ama bilgisayarı tercih ettim. Gidip fırsatın varsa hocalarla falan görüş. Para kazanma muhabbeti de tamamen şans ve kişiye bağlı bişey. Yani sen çalışırsan işini iyi yaparsan zaten iyi para kazanırsın. Hangsi olduğun farketmeden. Fakat bilgisyar mühendisi baya var artık Türkiye'de bunu da göz önüne al derim.
    |
    |

Computer Engineer
  • Teğmen
    121 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: zoom_grange

Bunun net bi cevabı olamaz. Bende aynı ikilemeye düşmüştüm. Ama bilgisayarı tercih ettim. Gidip fırsatın varsa hocalarla falan görüş. Para kazanma muhabbeti de tamamen şans ve kişiye bağlı bişey. Yani sen çalışırsan işini iyi yaparsan zaten iyi para kazanırsın. Hangsi olduğun farketmeden. Fakat bilgisyar mühendisi baya var artık Türkiye'de bunu da göz önüne al derim.

Ben de daha çok son cümleni göze önüne alıyorum. Bu yüzden de yazılım müh. tercih edecem gibi. Çift anadal programı ile de bilg.müh. diploması da alabilrim.Fakat çok zormuş öyle duydum.
    |
    |
    bende o hayalle girmiştim:) Hatta çap yaptığımda daha az ders almam gerekiyo diye bilg mühendisliğini seçtim. ama dediğim gibi hayal oldu:) tabi çalışmakla alakalı bişey bu. asılırım dersen gerçekten yaparsın. yapan arkadaşlarm war benim. fakat dediğim gibi.. zor..
    |
    |

Computer Engineer
  • Teğmen
    121 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: zoom_grange

bende o hayalle girmiştim:) Hatta çap yaptığımda daha az ders almam gerekiyo diye bilg mühendisliğini seçtim. ama dediğim gibi hayal oldu:) tabi çalışmakla alakalı bişey bu. asılırım dersen gerçekten yaparsın. yapan arkadaşlarm war benim. fakat dediğim gibi.. zor..

Asılamam heralde. Sıralamam 25bin seneye kalmamı isteyen öğretmenlerim var. Fakat ben 1 sene daha ders falan çalışıp (işkence) o kahrı çekemeyeceğim için bu sene gideceğim. Bu halde üniversiteye giden biri çap yapamaz sanırım.
    |
    |
Bey Azura
Canlı Tv izle
üniversite
SEO
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.