Şimdi Ara

İzmir Ekonomi Üniversitesini Kazananlar (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.588
Cevap
10
Favori
75.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CoCoPo

quote:

Orijinalden alıntı: svs

quote:

Orijinalden alıntı: CoCoPo

Slm herkese ben bu okulun verdiği laptoplarla ilgili bilgi almak istemiştim.Senelik kullanım ücreti verildiğini duydum doğru mudur?Format vs kendimiz atamıyormuşuz bir de..

Okul, hp notebook yada IBM thinkpad notebook dağıtır. Bu notebook markaları yıllara göre değişim gösterir. Örneğin geçen sene IBM dağıttı okul. Bu senede IBM dağıtabilir. İhaleyi hangi firma almışsa o notebook markası dağıtılıyor. Okulun vermiş olduğu notebookların özellikleri bence oldukça tatminkar seviyededir. Ha hemen bir dip not bildiriyim, okulun dağıtmış olduğu notebooklar iş notebooklarıdır. Bu makinalarla oyun oynanmaz, ekran kartı düşük seviyededir. Okulun bu bilgisayarları dağıtma amacı tamamiyle rahat bir şekilde araştırma yapmak ve günlük işlemleri hızlı bir şekilde yerne getirmektir.
    Senelik kullanım ücreti asla verilmez. Notebooklar 1. sınıfa başlarken dağııtılır ve dağıtılan notebooklarda Linux işletim sistemi yüklüdür. Pekçok kişi Linux işletim sistemini kullanamaz, hemen makinalara windows yüklenir. Günümüzde windows artık çok basit bir şekilde kurulabilmektedir. Biraz Bilgisayar bilgisine sahip kişiler çok hızlı bir şekilde windows kurabilmektedirler. Dediğim gibi formatını windows yüklemesini vs... tüm bu işlemleri kendi kendine yapıyorsun. 4. sınıfın sonuna geldiğinde yani mezun olduğundada ister bilgisayarını okula verirsin, istersen satın alırsın bu sana kalmış birşey. Satın almak istersen makinayı şuanda bu sene mezun olan arkadaşlar 157TL karşılığında okuldan makinayı satın aldılar. Bilgine...

Çok teşekkür ederim.

Bir sorum daha var biz oasis den ders kaydı yaparken hocalara göre mi yapıcaz yoksa saatlere göremi ?

hocaların isimleri ders kayıtlarında görülmez arkadaşım.ders kodu ve saatine göre seciceksin.1 hafta ders kayıtları açık kalır okul açılınca.bu bir hafta boyunca ders programını değiştirmek mümkün.o yüzden ilk hafta her dersin ilk saatine girmeni öneririm.derslere girince istediğn her bilgiyi alabilirsin hocalardan fakat şu an için elimizde öyle bir imkan yok.biraz şansına ne gelirse durumu var

ders kayıtları sırasında da sabırlı olmanı tavsiye ederim.sistem kilitlenir ve zor olur ders kayıtları fakat sistemden çıkmamak lazım bu durumda.çok yavaşta olsa yapılabiliyor ilk 20 dakika.sonra düzeliyor zaten.eğer sistemden çıkarsan tekrar girme şansın daha zor.şimdiden kolay gelsin sana

• 20-24 eylül ders seçim günleri yazıyo sitede.Mimarlıktayım ben gstf.Acaba benim fakülte için hangi gün ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1nvdr

20-24 eylül ders seçim günleri yazıyo sitede.Mimarlıktayım ben gstf.Acaba benim fakülte için hangi gün ?

http://oim.ieu.edu.tr/index.php/kayit-islemleri-ile-ilgili-aciklamalar/
    ilgili linkden öğrenebilirsiniz.
    Güzel sanatlar ve tasarım fakültesi 21 eylüldeymiş kayıtları.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1nvdr

20-24 eylül ders seçim günleri yazıyo sitede.Mimarlıktayım ben gstf.Acaba benim fakülte için hangi gün ?

ilgili linkden öğrenebilirsiniz.
    Güzel sanatlar ve tasarım fakültesi 21 eylüldeymiş kayıtları.

hocam çok sağol ya aradım aradım bulamamıştım daha çıkmadı sanıyodum

• quote:

Orijinalden alıntı: ghost100
    hocam çok sağol ya aradım aradım bulamamıştım daha çıkmadı sanıyodum

Önemli değil. Okulun yeni web sayfasının bir eksikliğide bu olay. Sadece 3 tane güncel duyurular gözüküyor. Enaz bence 5 tane güncel duyuru ana sayfada gözükmeliydi. Mutlaka tüm duyurulara tıklanmalı herzaman.
  • çok pis küfür edesim var ama sadece içimden ediyorum şu an. ders programı açıklandı ve cumartesi gününe türk dili dersini koymuşlar. başka seçim şansı da yok. cumartesi 10:30-12:30 konferans salonu.

hadi haftasonu sınavlarına alıştık zaten de haftasonu dersi ne kardeşim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavkar@fb

çok pis küfür edesim var ama sadece içimden ediyorum şu an. ders programı açıklandı ve cumartesi gününe türk dili dersini koymuşlar. başka seçim şansı da yok. cumartesi 10:30-12:30 konferans salonu.

senin yine iyi bize sabah 8.30 a koymuşlar o dersi cumartesi gününe.
    sinir oldum ya böyle birşey var mı başka bir okulda ya hayatımda böyle birşey görmedim.zaten sınavlar falan oluyor haftasonu ona bile sinir olurken şimdi ders koyuyorlar birde.lanet olsun

• bu özel üniversitelerde ders yok orada lay lay lom yapıyorlar hödö bödö diye boş boş konuşanlara kapak olsun .

ben istanbulu kazandım.puanım celal bayara yetiyordu egeye de fazlaca yetiyordu ama bu senenin kurbanı oldum malesef ... eğer bu sene hazırlığı geçemezsem tekrar girip ekonomide okuyacağım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: cm3589

quote:

çok pis küfür edesim var ama sadece içimden ediyorum şu an. ders programı açıklandı ve cumartesi gününe türk dili dersini koymuşlar. başka seçim şansı da yok. cumartesi 10:30-12:30 konferans salonu.

senin yine iyi bize sabah 8.30 a koymuşlar o dersi cumartesi gününe.
    sinir oldum ya böyle birşey var mı başka bir okulda ya hayatımda böyle birşey görmedim.zaten sınavlar falan oluyor haftasonu ona bile sinir olurken şimdi ders koyuyorlar birde.lanet olsun

İlk yılımda benim de Almanca dersim cumartesi sabah 8.30'daydı. Oluyor böyle.

• anam anam bizden beterleri de varmış. pazar günü 4 saat dersi olanlar var.

acaba bu seneye sınavların haftasonu olmayacağı anlamına gelir mi ki? belki de vize haftası yaparlar.
  • Fakültemin ders seçimi olduğu gün okula mı gitmem lazım yoksa oasis sisteminden o gün belirtilen saatte mi girip seçmem lazım ?

Bu sene başlıyorum okula ilk defa ve ingilizce yeterlilik sınavını geçtim. Sınav sonuçlarının olduğu formda 20 eylülde öğrenci işlerine başvurmam gerektiği yazıyor ancak aşağıdaki linkte benim fakültemin kayıtları başka gün gözüküyor kafam karıştı.

• quote:

anam anam bizden beterleri de varmış. pazar günü 4 saat dersi olanlar var.

acaba bu seneye sınavların haftasonu olmayacağı anlamına gelir mi ki? belki de vize haftası yaparlar.

Büyük ihtimalle vize haftası olacak bu sene fakat hafta sonuna ders koyma olayı nedir çözemedim gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djanett

Fakültemin ders seçimi olduğu gün okula mı gitmem lazım yoksa oasis sisteminden o gün belirtilen saatte mi girip seçmem lazım ?

Bu sene başlıyorum okula ilk defa ve ingilizce yeterlilik sınavını geçtim. Sınav sonuçlarının olduğu formda 20 eylülde öğrenci işlerine başvurmam gerektiği yazıyor ancak aşağıdaki linkte benim fakültemin kayıtları başka gün gözüküyor kafam karıştı.

okula gitmene hiç gerek yok. Oasis sisteminden ders kaydını tamamlayabilirsin. Belirtilen gün ve saatte oasise gir ders kaydını yaparsın. Hoş sistem zaman zaman çökebiliyo veya sisteme açılamayabiliyo bu tip sıkıntılara hazırlıklı ol.

• Peki bu haftasonu derslerinin hazırlık sınıfında da olma ihtimali yok demi ?
  • Dedikleriniz dışında başka bir hazırlığa gerek yok değil mi?

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: djanett

Fakültemin ders seçimi olduğu gün okula mı gitmem lazım yoksa oasis sisteminden o gün belirtilen saatte mi girip seçmem lazım ?

okula gitmene hiç gerek yok. Oasis sisteminden ders kaydını tamamlayabilirsin. Belirtilen gün ve saatte oasise gir ders kaydını yaparsın. Hoş sistem zaman zaman çökebiliyo veya sisteme açılamayabiliyo bu tip sıkıntılara hazırlıklı ol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wacom Intuos -- 17 Eylül 2010; 23:51:32 >

• @svs tekrar teşekkür ederim..

Ben de hazırlığı haziran sonundaki prof ile geçtim.Sitede bu son prof sonuçlarının olduğu listede geçen öğrenciler 20 sinde ders kaydı için öğrenci işlerine başvursun diyor..Şimdi ben 20 sinde okula mı gidicem ders kayıt için yoksa internetten belirttikleri saatte kayıt mı yapıcam derslere..Eğer intternetten hallediliyorsa okula çağırma sebeplerini anlamadım.. Okulu da aradım sormak için ama haftasonu öğrenci işleri çalışmıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoCoPo -- 18 Eylül 2010; 20:11:12 >
  • Arkadaşlar bu sene hazırlık sınıflarının dersleri kaçta başlıyor?
  • 9'da başlar herhalde eskisi gibi.

bu arada haftasonu dersleri online olarak işlencek diye bir şey duydum, var mı acaba aslı astarı?
  • Tedirginliklerim var bu konuda yardımcı olabilecek birisi varmı acaba =) Hiç arkadaşım yok orada , aslında ondan değil tedirginlik ama sonucta tanıyanlar var yabancılık cekmek kötü olur =)
  • Arkadaşlar ders kayıtları için okula gitmemiz gerekiyor mu yoksa internet üzerinden seçim yapmamız yeterli mi? Bununla ilgili bir bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wacom Intuos -- 19 Eylül 2010; 0:31:23 >
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.