Şimdi Ara

İzmir'e Pub Turu Yapmaya Gidiyorum - Bar Crawl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba donanımhaber ahalisi. Kullanıcı adımdan da anlaşılacağı üzere birayla oldukça ilgili ve bilgili biriyim. Birayla ilgili elimden geldiğince koleksiyon da yapmaya çalışıyorum. Kültürümü arttırmaya çalışıyorum. Kısmet olursa yarın bir gün kendi pub'ımı açarsam diye gittiğim mekanların tasarımlarına ve varsa farklı özelliklerine de dikkat ederim.

Bu bağlamda hem güzel İzmir'i görmek, hem de kaliteli publarını gözlemlemek için Mayıs başında haftasonu İzmir'e gideceğim. Foursquare üzerinden Alsancak ve Karşıyaka'daki pubların listelerini çıkardım. 20 mekanlık liste var elimde.
    Amacım hepsini teker teker gezmek, izlenimlerimi not almak fotoğraf çekmek ve yazmak. Aşağıda pubların listesini yazacağım. Sizin de bu listeye eklemek istediğiniz bir şey varsa ya da "İzmir'e gidersen mutlaka şunu yap." diye önerebileceğiniz bir şey varsa tavsiyelerinizi beklerim. Eğer listeyi cuma - cumartesi bitirebilirsem pazar günü de Alaçatı ya da Çeşme'ye gitmeyi düşünüyorum.

Listemdeki publar şu şekilde;
    1. Molly Malone's
    2. Varuna Gezgin - Cafe Del Munda
    3. Cafe Plaza Brasserie Bomonti.
    4. AYI
    5. Eko Pub
    6. Kalyon Cafe Bar
    7. Shamrock
    8. Must Gastropub
    9. La Puerta - Alsancak
    10. Altın Ayı Pub
    11. Drunken Duck
    12. Malt Irish Pub
    13. Miko Cafe
    14. Pub Borsa
    15. Eddie's Pub
    16. Studio Pub
    17. Öküz-1
    18. Öküz-2
    19. Cerveza
    20. La Puerta - Karşıyaka

Elenenlerle beraber nihai mekan listesi. Listeyi ancak 12'ye düşürebildim. Kimilerinde çok durmayacağım.
    1. Molly Malone's
    2. Varuna Gezgin - Cafe Del Munda
    3. Eko Pub
    4. Must Gastropub
    5. Altın Ayı Pub
    6. Drunken Duck
    7. Malt Irish Pub
    8. Miko Cafe
    9. Eddie's Pub
    10. Öküz-2 (La Poerta Karşıya, şubesinin yanındaki olan)
    11. Cerveza
    12. La Puerta - Karşıyaka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birahalasoguk -- 3 Mayıs 2017; 1:27:7 >

• Yerde fistik.Karsiyaka sahil,carsi girisinde.Cok ünlüdür.
  • Bornovaya da gidebilriisn. Malüm öğrenci mekanı. orada da publar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuni. -- 6 Mart 2017; 19:32:57 >
  • Çok güzel yapıyorsun valla hayal gibi yorumlarını bekliyor olacağım. İyi gezmeler :)
  • Tuni. T kullanıcısına yanıt
    bornova'ya bakacağım foursquare üzerinden bir taratayım ne var ne yok. teşekkürler tavsiyeniz için
  • qezgin kullanıcısına yanıt
    teşekkürler bakalım güzel bir gezi olacak gibi duruyor. ayak uydurabilen bir arkadaşım olabilseydi daha iyi olabilirdi gerçi ama milleti özendirip ikinci gezi yaparım belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: birahalasoguk

teşekkürler bakalım güzel bir gezi olacak gibi duruyor. ayak uydurabilen bir arkadaşım olabilseydi daha iyi olabilirdi gerçi ama milleti özendirip ikinci gezi yaparım belki

Turu yapabildin mi konuyu hortlatıyorum :)
  • Kepler Social House Mavişehir var. Kokteylci mekan fakat görmeni isterim.
  • aman son anda falan Eko'yu listeden çıkarma, benim bildiklerim arasında yemek konusunda açık ara en iyisi, açlığını orada gidermeni öneririm.
  • sakti1 S kullanıcısına yanıt
    bu tavsiye üzerine çıkarmak olmaz. teşekkürler
  • qezgin kullanıcısına yanıt
    kısmetse haftaya gidiyorum.
  • buraya uğramaya çalışacağım. teşekkürler tavsiyeniz için.
  • Kokoreççi asım usta'ya mutlaka uğrayın
  • Kız arkadaş olmadan giriliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mark Valley

Kız arkadaş olmadan giriliyor mu?

hangi mekan için dediniz ?
  • birahalasoguk kullanıcısına yanıt
    Night club tarzı mekanlar
  • gittiğin her yerin fotoğrafını çekip fiyat/performans puanını yazsan ne güzel olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mark Valley

Night club tarzı mekanlar

gece kulübü gibi yerleri özellikle eklemedim, yanlışlıkla da eklediysem listemden çıkardım. direkt olarak pub ruhu olan yerlere odaklıyım. normalde de gece kulübüne gitmeyi hiç sevmeyen biriyim zaten

quote:

gittiğin her yerin fotoğrafını çekip fiyat/performans puanını yazsan ne güzel olur

@full ahead: çok büyük ihtimal döndükten sonra yaparım bunu

• listemi ilk postta güncelledim. izmir'i sarhoş gezmemek için bu zorunluluktu.

edit: bu turu 2 günde yapıp sonra alaçatı'ya gitmek gibi bir planım vardı ama yol baya gözümde büyüdü. o kadar içkiden sonra ayılıp da gidebilir miyim meçhul orada karar vereceğim. eğer gitmezsem pubları daha rahat gezebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birahalasoguk -- 3 Mayıs 2017; 1:48:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: birahalasoguk

listemi ilk postta güncelledim. izmir'i sarhoş gezmemek için bu zorunluluktu.

edit: bu turu 2 günde yapıp sonra alaçatı'ya gitmek gibi bir planım vardı ama yol baya gözümde büyüdü. o kadar içkiden sonra ayılıp da gidebilir miyim meçhul orada karar vereceğim. eğer gitmezsem pubları daha rahat gezebilirim.

bu mevsimde çeşmeye gitmeye değmez. yazın da öyle aman aman bişey yok benve. fiyatlar kazık. kasıntı tiplerle dolu. cuma cumartesi geceleri canlı oluyor o kadar. gündüz pek bişey yok. klasik tatil yöresi işte. fiyatlar dışında

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.