Şimdi Ara

İzmir de konut fiyatları aşırı yükselmiş (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
1
Favori
10.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mahallendeki en yakın 2 3 emlakçıya sor işler nasıl diye satışlar var mı yok mu cevabını alırsın.

YouTube da çakma ekonomistleri dinleyip onlara inanıyorsunuz. gidin piyasayı araştırın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yakup13 kullanıcısına yanıt

1- 2+1 70-80 metrekare , gerekirse 50 metrekare evlerde oturucaz.Ben 34 yaşındayım 20 yıldır 2+1 75 metrekare ev yaşıyorum , kız kardeşimle aynı odada büyüdüm ranzada , hala aynı odada yatıyorum. Oluyo yani gözünüzde bu kadar büyütmeyin.( oha kendimi fanatik dayılar gibi hissettim bi an   )

2- beğenmedin burunmu kıvırdın , ölene kadar kiraya devam.

Üç tane kiracın olduğunu başka yerde gördüm, çalışıyor musun?

Bu arada mantolamasız konutların hiçbiri ısınmıyor.

50 metrekare ne ya? Ben de 37 yaşındayım 90 metrekare evde oturuyorum. Senin hiç araç koyacak yere, atölye gibi kullanacağın bir yere

falan ihtiyacın olmuyor mu? Hobin yok mu? Evinde kablo kutun, çekiç, tornavida, spiral matkap vs..

Son yazdıkların zaten benim tepki gösterdiğim kısım. Bu satırlarla Hülya Avşar'a bağladın gerekirse simit yiyeceğiz misali.

Yani üç kiracın var ve keyfine bakıyorsun diye düşünüyorum bu yüzden de boş boş yazıyorsun herhalde.

Dünya adil değil ama şu an rezillik içindeyiz ülkece. 5-6k maaş alan bir çift 10k gelir ile nasıl ev alacak?

Adam akıllı ev aslında müstakil amerikan vari ev, şehir hayatına bakınca ise site içi 100-120 metrekare yine insan gibi yaşam için ideal.

• memleketteki yerler çoktan satıldıysa ?

• Bu arada lüks konut satışları cok hızlı artıyor. Bir sürü nedeni var. 1) Kayıtdışı paranın kaydileşmesi 2) Zenginlerin kriz dönemlerinde daha da zenginleşmesi 3) Ev almak yatırım aracı oldugundan, lüks ev alıp, daha cok kazanma isteği 4) Markalı konutların fiyatları suni yükseltmeleri 5) 10 milyon göçmen ve konut talepleri 6) TC pasaportu

İzmir Karşıyaka'da yeni site içinde 3+1 daireler 10.000 TL kiradan başlıyor. fiyat 2mio TL'den başlıyor. Site havuzlu falansa, biraz düzgünse 3mio TL'den başlıyor.

• Cingene altın saraya koyulmuş gene çingenelik yapmış sözünü bilir misin o evlerin konumu da öyle bir yerde oraya saray yapsan ne fayda beş para etmez git kendin yaşa kesinlikle çocukların için ideal bir ortam olacaktır zaten senin zeka seviyene çekti iseler ordaki tipler ile iyi anlaşırlar

• Rindaman kullanıcısına yanıt

hmm , seni biraz önyargılı gördüm , açıklıyorum ;

3 tane evim var , 2 sini 7 ay önce 1ini 2 ay önce aldım , 3ünüde krediyle aldım , cebimden çıkan para toplam 300bin falan.oda 8 yıldır eşşek gibi çalışıp dolar/altın olarak biriktirdiğim paralar.Üzerine tabiki anneminde biriktirdiği var, beraber yaşıyoruz. 2 kişinin 8 yılda biriktirdiği para bu.bazı yıllar tatile gitmeden , gideceksemde pansiyon gibi ucuz yollu yerlere giderek , ciks mekanlardan uzakta kalarak vs. vs. biriken paralar bunlar.4 yıldızlı 5 yıldız otellerin kapısından içeri girmişliğim yok bu yaşıma kadar,

odamdaki mobilyalar ( bazam hariç ) ilkokulda babamın marangoza yaptırdığı mobilyalar.eskidi bunlar yeaaa deyip boş yere yenilemedim mesela.

Salondaki koltuk takımı dedemin köyde kullandığı koltuk takımı , kaç yıllık olduğu tahmin bile edemiyorum.sıkılıp yenilemedik , sadece astarını yeniledik ...

bilmem anlatabildimmi , daha fazla örneğe gerek yok sanıyorum.

evde mantolama var ama yinede ısınmıyor çünkü yan tarafım orman , alt katım boş üst boş ön boş ve Uludağın yamacınada yakın olduğum için soğuk bir bölge

alt katımı bodrum olarak kullanıyorum oturduğum evle aynı metrekare , balkon uzantısı yok işte bi tek, saydığın herşey orda var , masateniside buna dahil.

üstüm çatı , 2 odada orda var fazlalıklar için , çatıda kurulu soba var , semaver var , mangal var koltuklar var masa var.

oturduğum mahalle dandik ama öyle adam akıllı bir yer değil.

İster Hülya Avşar de , ister fanatiklere benzet( -ki bende bir an benzettim kendimi yukarda  ) gerçekleri söylüyorum.

şu sorduğun soruyu diyorum bende zaten farklı birşey konuşmuyorum ; "Dünya adil değil ama şu an rezillik içindeyiz ülkece. 5-6k maaş alan bir çift 10k gelir ile nasıl ev alacak?"

evet nasıl alacak

bende diyorumki alamayacak , anca dediğim gibi 50-60 metrekarelik evler alabilecek.

insan gibi yaşam için ideal şartları sağlayan bir ev alamayacaklar

isyan et , sinirlen vs.

gerçek bu

ben nasıl aldım , annemin + benim maaşım 12bin falandı herhalde geçen yıl , kredileri çekip evleri almaya başladım.birikmişimide peşinata tapuya vs. vs. kullandım.

zaten ev deyince herhalde sen 5m'lik evler falan zannettin , tanesi aşağı yukarı 500k-600k şuan evlerin  

• morpheus.00 kullanıcısına yanıt

Onlar ortadoğuda mı yer alıyor? En kötü avrupa ülkeleri bile bizden iyi kat ve kat...

• yakup13 kullanıcısına yanıt

Evleriniz hayırlı olsun ne diyim. Ben de Tekirdağ'dan 165 metrekare 3+1 şahane daire alacaktım birader dedi birikmişimizi gömmeyelim

altın dolar BTC falan bekliyoruz bakalım. Biraz sapa yerdeydi ama çok güzel artıları vardı.

• Rindaman kullanıcısına yanıt

eyv , birader haklı , birikmişinizi gömmeyin ama alın , asılın krediye yapıştırın geçin.

ne kadar borç o kadar güzel  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 31 Ocak 2022; 14:33:18 >
  • berbat bir döneme denk geldik. ne ev alınır ne araba, ne de insan gibi yaşanır....

• Haklısınız hocam. Bizim geçen yıl 68'e aldığımız araba bile oldu 120 bin. 2 sene önce sizin gibi alsak o araba en fazla 30 bindi. Bizim annemiz sağ olsun, çocukluğumuzdan beri "önce ev alın oğlum, aman ev alın, önce ev alın, kira gelsin, arabayı sonra alırsınız" diye diye büyüttü bizi.  Haliyle biz de önce ev işine girdik. Şimdi artık dediğim gibi ne ev ne araba, ikisi de imkansız.

• Aç kaldığında evin duvarlarını yiceksiniz heralde, 1 trilyon 3 trilyon 10 trilyon istersin ama kim verecek o parayı senin eve,istemek kolay alan var mı bakalım hayal dünyasından çıkın.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Daha geçen arkadaş 550 bine sıfır yeni girneden ev aldı 2+1 .
    Burda bahsedilen evler denizin dibi olan lüks daireler.

• Enflasyonla erimiş para birimiyle bakarsanız yanılırsınız. 2008'de 130bin TLye ev aldım. O zaman 100k $$ üzeriydi.

Şu an 1.4 milyon etmesi gerekiyor ama ancak 1 milyon TL ediyor. Yani artmamış.

Bizim paramızın değer düştüğünden durum bu. Üzerine pandemi nedeniyle artan inşaat maliyetleri (malzeme, işçilik masraf vs) ve artan nüfusla beraber (vatandaşlık verilmesi ve göç) talep enflasyonu da sözkonusu. Az bile artmış.

• ufo U kullanıcısına yanıt
    Balon diyoruz şu an ki duruma.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt

Mutlaka yansır.

• asderty A kullanıcısına yanıt

Ülkedeki en büyük sorunlardan biri zaten memur zihniyeti... Vergiler artsın benim maaş artsın ama piyasadaki fiyatları yasaklarla çözelim olmazsa üreticileri ve satıcıları hapse atalım... Çok güzel fikir (!) bunu dünyadaki solcular sosyalistler faşistler düşünmedi de sadece bizdeki memurların aklına geldi (!)

• Şu anki memur sayısı ülkenin kamburu bütçe bunları kaldırmıyor 5 milyon memur dile kolay,yarısıyla devlet yolunu ayırmalı kamu zarara uğratılmakta bunlar yüzünden,garip guraba yetimin hakkı bu paralar.

• asderty A kullanıcısına yanıt

Milleti aşağı çeken asıl sensin. İnsanların 2. Evi almasına engel olmak istiyorsun... İnsanların kazançlarına devamlı vergi getirilmesi toplumun fakirleşmesine neden olur . %30-40 gelir vergisini görmüyor hala ek vergi gelsin diyorsun

• Ev fiyatlarındaki artışın en büyük nedeni, banka faizlerinin çok çok altında kredi dağıtılması 2 sene önce, tanıdığım yeni memurlar bile kredi çekip ev aldı. Şimdi ülkece ödüyoruz aldıkları evlerin bedelini

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.