Şimdi Ara

İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
14
Favori
102.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgiler için teşekkür ederim. Ben sadece 1 peteğin boyutunu ölçmüştüm hepsi aynı sanıyordum fakat bu sefer hepsini teker teker ölçtüm hatta önceki mesajımda mutfaktaki peteği yazmayı unutmuşum onu da ekliyorum

Salon: 120 cm / 2 adet
    1. oda 100 cm / 1 adet
    2. oda 100 cm / 1 adet
    3. oda 100 cm / 1 adet
    Mutfak 70 cm / 1 adet
    Banyo 50 cm / 1 adet

Toplam 6.6 metre yapıyor ve 1 petek daha ilave etmemiz yeterlidir değilmi o da balkonu dahil ettiğimiz odaya olmalı sanırım çünkü ısınması yetersiz kalıyor. Birde anladığım kadarıyla mutlaka yoğuşmalı model tavsiye ediyorsunuz peki "bosch condens ve buderus gb012" arasında fiyat olarak 300 TL fark var buderus modeli bu farkı ödemeye değer ise onu alalım. Biz toplam 54 daire olarak hepimiz kombi alacağımız için fiyatları ona göre uygun verdiler ve bu modellerden size göre en öne çıkanı hangisi ise biz onu alalım. Tekrar teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FenerLand -- 11 Haziran 2011; 19:48:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FenerLand

Bilgiler için teşekkür ederim. Ben sadece 1 peteğin boyutunu ölçmüştüm hepsi aynı sanıyordum fakat bu sefer hepsini teker teker ölçtüm hatta önceki mesajımda mutfaktaki peteği yazmayı unutmuşum onu da ekliyorum

Salon: 120 cm / 2 adet
    1. oda 100 cm / 1 adet
    2. oda 100 cm / 1 adet
    3. oda 100 cm / 1 adet
    Mutfak 70 cm / 1 adet
    Banyo 50 cm / 1 adet

Toplam 6.6 metre yapıyor ve 1 petek daha ilave etmemiz yeterlidir değilmi o da balkonu dahil ettiğimiz odaya olmalı sanırım çünkü ısınması yetersiz kalıyor. Birde anladığım kadarıyla mutlaka yoğuşmalı model tavsiye ediyorsunuz peki "bosch condens ve buderus gb012" arasında fiyat olarak 300 TL fark var buderus modeli bu farkı ödemeye değer ise onu alalım. Biz toplam 54 daire olarak hepimiz kombi alacağımız için fiyatları ona göre uygun verdiler ve bu modellerden size göre en öne çıkanı hangisi ise biz onu alalım. Tekrar teşekkür ediyorum.

bosch condens 2000w ve buderus gb012 ikiside "condens" yoğuşmalı verimlilikleri (ürün broşürlerinde) %103-104 civarındadır

bosch classic condens ise "premix" ön hava karışımlı yeni nesil yoğuşmalı bir kombidir verimliliği (ürün broşürlerinde) %107 dir
    aralarında %3-4 verim farkı vardır

bosch ve buderus aynı firma ; arçelik ve beko gibi düşünün.... buderus "isim" yapmış bir firmadır.piyasada adından dolayı ağırlığı olan bir markadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 21 Şubat 2013; 22:52:34 >
  • Merhabalar,

Benim evim bir apartmanın 4. ve 5. katında içeriden dubleks. İkinci katın üzeri çatı, çatı içerisinde daha önceden herhangi bir ısı yalıtımı yoktu, bu yaz izocam cam yünü veya taş yünü ile kaplanacak. Doğramalar Egepen PVC ve çift cam.

Evin kapalı mekanlarının toplamı 97 m2

Evde mevcut Mazotlu Kat Kaloriferi ve tesisatı var. Kalorifer boruları demirden, Petekler Elsa marka ve dağılımı şöyle:
    Salon 60cm genişlikli 1 Adet 120cm ve 1 Adet de 130cm'lik,
    Mutfak 60cm genişlikli 1 Adet 50cm'lik,
    Yatak Odası 60cm genişlikli 1 Adet 100cm!lik,
    Çalışma Odası 50cm genişlikli 1 Adet 110cm'lik,
    Çocuk Odası 50cm genişlikli 1 Adet 110cm'lik petek var, ayrıca Banyo'da 50cm genişlikli 110cm'lik havluluk / bornozluk var.

2006'da bu eve taşınmadan önce bir Doğalgaz firmasına doğalgaz borusu tesisatı, kullanma suyu tesisatı ve kombinin konulacağı yerden kat kaloriferi kazanının olduğu yere kadar olan kalorifer tesisatı borularını döşetmiştik. Ancak firma doğalgaz borularının bağlantılarında o zaman geçerli olan yönetmeliğe göre cam macunu ve keten kullanmasına rağmen İzmir Gaz'a bu şekilde herhangi bir proje tescil ettirmediği için, şu an geçerli olan yönetmeliğe göre boruların tümünün sökülüp, bağlantılarında sıvı conta kullanılarak tekrar birleştirilmesi ve buna göre bir projenin yapılıp İzmir Gaz'a tescil ettirilmesi gerekiyor. Evdeki doğalgaz borularının toplam uzunluğu 11m. (Ana kapıdan içeri giriyor, mutfak içerisinde ikiye ayrılıp bir kol ocak tarafına bir kol da arka balkona kombinin konulacağı yere gidiyor.)

Benim sorularıma gelince:

1. Kombinin konulması planlanan yer mutfak balkonu ve bu balkon evin birinci katında, evin ikinci katındaki odaların ve banyonun da yeterli ısınabilmesi için acaba ne büyüklükte bir kombi kullanılmalı?
    2. Kat kaloriferini kullandığımız dönemde zaman zaman tesisata su ilave etmemiz gerekiyordu. Sistem kapalı imbisatlı olmasına rağmen kat kaloriferinin kazanındaki basınç ölçer açık imbisatlı tesisata göre takılmıştı ve gösterdiği değerler el kitabına uymuyordu, biz de radyatörleri elle yoklayarak sistemin hava yapıp yapmadığını kontrol ediyorduk. Kapalı imbisatlı sistemde su eksiliyorsa tesisatta kaçak var demektir ama çok dikkatli aramama rağmen maalesef mevcut tesisatta bir kaçak bulamadım. Bu nedenle satın alacağımız kombinin su basıncı düştüğünde kullanma suyundan kalorifer tesisatına otomatik su takviyesi yapabilmesi gerekli.
    3. Kombi mutfak balkonunda olacağından salondan veya ikinci kattaki odalardan kumanda edilebilmesi için kablosuz termostat sistemi takılabilmeli.
    4. Kombinin üzerinde veya (tercihan) kablosuz bir Zaman ayarlama sistemi olmalı.

Tüm bu sorularıma cevap olacak kombiyi bulmamda bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Ayrıca, almam gereken kombinin marka ve modeli belli olduğunda o cihazı hakkıyla benim tesisata bağlayabilecek bir de doğalgaz tesisatçısı arıyorum.

Değerli yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Zahmet edip tavsiye ettiğiniz kombilerin fiyatlarını ve garanti sürelerini yazsanız insanlar ECA CONFEO PREMİX ile mukayese fırsatı bulsalar...3 yıl ücretsiz çok gülünç bir ücretle 3 yıl daha paralı garanti..Toplam 6 yıl garanti...Fiyatı 1700 Lira...20.000 lik.. ECA CONFEO PREMİX yoğuşmalı kombi...SEDBUG A Belgesine sahip..Onuda ayrıca yazıyorum..İşte fiyat, işte kalite...saygılarımla.....

Neden ki, ECA dışardan ülkemize getirilip burada toplanan bir ürün kendisinin bir buluşu yaptıgı şey yokki, çakma bir toplama ürün, bir şeyin orjinali varken neden çakma alınsın ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bora_can

Merhabalar,

Benim evim bir apartmanın 4. ve 5. katında içeriden dubleks. İkinci katın üzeri çatı, çatı içerisinde daha önceden herhangi bir ısı yalıtımı yoktu, bu yaz izocam cam yünü veya taş yünü ile kaplanacak. Doğramalar Egepen PVC ve çift cam.

Evin kapalı mekanlarının toplamı 97 m2

Evde mevcut Mazotlu Kat Kaloriferi ve tesisatı var. Kalorifer boruları demirden, Petekler Elsa marka ve dağılımı şöyle:
    Salon 60cm genişlikli 1 Adet 120cm ve 1 Adet de 130cm'lik,
    Mutfak 60cm genişlikli 1 Adet 50cm'lik,
    Yatak Odası 60cm genişlikli 1 Adet 100cm!lik,
    Çalışma Odası 50cm genişlikli 1 Adet 110cm'lik,
    Çocuk Odası 50cm genişlikli 1 Adet 110cm'lik petek var, ayrıca Banyo'da 50cm genişlikli 110cm'lik havluluk / bornozluk var.

2006'da bu eve taşınmadan önce bir Doğalgaz firmasına doğalgaz borusu tesisatı, kullanma suyu tesisatı ve kombinin konulacağı yerden kat kaloriferi kazanının olduğu yere kadar olan kalorifer tesisatı borularını döşetmiştik. Ancak firma doğalgaz borularının bağlantılarında o zaman geçerli olan yönetmeliğe göre cam macunu ve keten kullanmasına rağmen İzmir Gaz'a bu şekilde herhangi bir proje tescil ettirmediği için, şu an geçerli olan yönetmeliğe göre boruların tümünün sökülüp, bağlantılarında sıvı conta kullanılarak tekrar birleştirilmesi ve buna göre bir projenin yapılıp İzmir Gaz'a tescil ettirilmesi gerekiyor. Evdeki doğalgaz borularının toplam uzunluğu 11m. (Ana kapıdan içeri giriyor, mutfak içerisinde ikiye ayrılıp bir kol ocak tarafına bir kol da arka balkona kombinin konulacağı yere gidiyor.)

Benim sorularıma gelince:

1. Kombinin konulması planlanan yer mutfak balkonu ve bu balkon evin birinci katında, evin ikinci katındaki odaların ve banyonun da yeterli ısınabilmesi için acaba ne büyüklükte bir kombi kullanılmalı?
    2. Kat kaloriferini kullandığımız dönemde zaman zaman tesisata su ilave etmemiz gerekiyordu. Sistem kapalı imbisatlı olmasına rağmen kat kaloriferinin kazanındaki basınç ölçer açık imbisatlı tesisata göre takılmıştı ve gösterdiği değerler el kitabına uymuyordu, biz de radyatörleri elle yoklayarak sistemin hava yapıp yapmadığını kontrol ediyorduk. Kapalı imbisatlı sistemde su eksiliyorsa tesisatta kaçak var demektir ama çok dikkatli aramama rağmen maalesef mevcut tesisatta bir kaçak bulamadım. Bu nedenle satın alacağımız kombinin su basıncı düştüğünde kullanma suyundan kalorifer tesisatına otomatik su takviyesi yapabilmesi gerekli.
    3. Kombi mutfak balkonunda olacağından salondan veya ikinci kattaki odalardan kumanda edilebilmesi için kablosuz termostat sistemi takılabilmeli.
    4. Kombinin üzerinde veya (tercihan) kablosuz bir Zaman ayarlama sistemi olmalı.

Tüm bu sorularıma cevap olacak kombiyi bulmamda bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Ayrıca, almam gereken kombinin marka ve modeli belli olduğunda o cihazı hakkıyla benim tesisata bağlayabilecek bir de doğalgaz tesisatçısı arıyorum.

Değerli yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...

Merhaba,

Sorularınızı aynı sırayla şöyle cevaplayabilirim:

1. Evinizin net ısıtma alanını 97 m2 kabul edecek olursak 22, 24,25 Kw güçteki kombiler size rahatlıkla yeterli gelecektir. (Bunlar değişik markalardaki en küçük kapasitelerdir.)

2. Kat kaloriferi sistemlerinde açık imbisat tankı kullanılması bence emniyet açısından en doğrusudur. Kombiye geçince sistem kapalıya dönüşeceğinden, ilk havanın alınmasından sonra tesisatta basıncın düşmesi, hemen her zaman kaçak olduğu anlamına gelecektir. Kombiniz devreye alınacağı zaman tesisat kontrolü yapılacaktır. Sonradan herhangi bir eksiltme oluşursa bunu kombi üzerindeki göstergelerden anlamak mümkün. Böyle bir şey olursa yapacağınız tek şey kombiyi kapatarak su ekleme vanasını açıp su eklemekten ibaret.Yalnız kombi seçiminde, su ekleme işini otomatik yapma fonksiyonunu ön planda değerlendirmenize gerek yok. (Benim bildiğim Ariston Genus Premium modelinde var bu özellik.)

3.-4. Bellibaşlı tüm markaların kablosuz haftalık proğramlamalı oda termostatları ile uyumlu kombileri vardır.

Ayrıca kombi ve kablosuz termostat için ayırdığınız yaklaşık bütçeyi belirtirseniz marka/model önerisi de yapılabilir.

Kolay gelsin!
  • Cevabınız için çok teşekkürler, bütçe konusu biraz karışık, öncelikle işimi görecek malzemenin ne olduğunu ve fiyatını öğrenmem lazım ki bütçe işini ayarlıyabileyim.

Kimine soruyorum Buderus diyor, kimisi Valliant, yukarıda birisi ECA'dan bahsetmiş ama başka birisi de ECA'nın piyasaya toplama makina sürdüğünden bahsetmiş. Kısaca tamamiyle karışık bir konu.

Galiba sonuçta evin civarında dükkanı olan birilerini eve getirip onların sattığı markayı almam gerekecek. Adam gibi kombi fiyatlarını öğrenebileceğim ve özellikleri karşılaştırabileceğim bir site var mı???
  • quote:

Orijinalden alıntı: bora_can

Cevabınız için çok teşekkürler, bütçe konusu biraz karışık, öncelikle işimi görecek malzemenin ne olduğunu ve fiyatını öğrenmem lazım ki bütçe işini ayarlıyabileyim.

Kimine soruyorum Buderus diyor, kimisi Valliant, yukarıda birisi ECA'dan bahsetmiş ama başka birisi de ECA'nın piyasaya toplama makina sürdüğünden bahsetmiş. Kısaca tamamiyle karışık bir konu.

Galiba sonuçta evin civarında dükkanı olan birilerini eve getirip onların sattığı markayı almam gerekecek. Adam gibi kombi fiyatlarını öğrenebileceğim ve özellikleri karşılaştırabileceğim bir site var mı???

Forumda önerilen kombilerin fiyatları genellikle 1200-2400 TL arasındadır. Doğaldır ki yoğuşmalı kombi fiyatları daha yüksektir. Bununla birlikte bazı markaların klasik kombi fiyatına diğer bazı markalarda yoğuşmalı kombi bulabilirsiniz... Etrafınızdan bazı markaların önerildiğini yazmışsınız. A markasının imajının çok iyi olması, bu markanın tüm ürünlerinin çok iyi olduğu anlamına gelmeyebilir. İsim yapmış markalara bu şöhreti kazandıran modelleri teknik performans olarak çok iyi olabilirler ama genellikle piyasanın en pahalı kombileridir. Dolayısıyla, sağlanan fayda/fiyat açısından baktığınızda, en pahalı cihazların en iyi oranlara sahip olmadığını görebilirsiniz. Tabi ki bütçenize göre istediğiniz kombiyi alabilirsiniz, ayrı konu.

Sizin durumunuzda yapılması gereken, yaklaşık da olsa kombi + montaj + oda termostatı için ayıracağınız bütçeye göre alabileceğiniz kombi fiyat düzeyini belirlemek.
    Belirlediğiniz fiyata göre en iyi performansa sahip, kullanıcı memnuniyeti yüksek olan kombiler arasından son tercihi sizin yapmanız en akılcı ve en etik yol oloacaktır. Ayrıca kat kaloriferi ile mevcut peteklerle kazan sıcaklığı 50-55 dereceyi geçmeden ısınabildiyseniz, yoğuşmalı kombi için toplam petek metrajı yeterli olacaktır. Yine de eğer yoğuşmalı düşünürseniz petek metrajı için keşif yaptırın derim. Bence tercihinizi, yoğuşmalıdan yana kullanın. Piyasada "yoğuşmalı olmaz, yoğuşma yapmaz" diyebilirler, aldırış etmeyin. Yukarda da değindiğim gibi klasik kombi fiyatına yoğuşmalı alınabiliyor artık...
  • Ben de birçoğunuz gibi, Halkalı'da TOKİ'den aldığım 150 m2 dairem için kombi bakıyorum. Gecen yıl ailemin yaşadığı Burdur'a doğalgaz gelince araştırmıştım, Avcilar'da (o bolgede oturanlar bilir, belediyeden Happy markete giderken solda) kombi, çamaşır bulaşık makinası parçaları toptan ve paralelde satan büyük bir dükkan vardır. Onlara garanti bittikten sonra parçalarını kolay ve ekonomik olarak bulabileceğim bir kombi markası sorduğumda baba ECA önermişti. Her marka ürünün parçalarını satan birisi olarak önerisi benim için referans alınacak başlıklardan birisi . Yıllar önce inverter tipi bir klima almıştım, dış kart yaninca yenisine 199 Euro+KDV denince bundan sonra mümkün olduğunca daha az teknolojik ve yerli ürünler alacağım konusunda kendi kendime soz vermiştim. Bakalım ne kadar daha uyabilecegim.
  • Arkadaşlar tesisatı herkes hakkıyla yapamıyor bilginiz olsun. ayrıca verdikleri taahhütleri hiç yerine getirmiyorlar. sakın ödemeyi önceden yapmayın. şikayet olarak izmir- gaziemir merkezli Yeşilovalı Mühendislik - Murat yeşilovalı. sakın buna iş yaptırmayın. ayaklı yalan makinesi
  • EVET ARKADAŞLAR, ANLAŞMA YAPTIĞINIZ FİRMALARI İYİCE ARAŞTIRIN. BUNDAN YAKLAŞIK 2 AY ÖNCE EV SAHİBİNİN BULMASI SONUCU "YEŞİLOVALI MÜHENDİSLİK" İLE BAYMAK MARKA KOMBİ TAKTIRMAK ÜZERE ANLAŞTIK. FİRMA SORUMLUSU MURAT "BEY" BİR HAFTA - ON GÜN İÇERİSİNDE TESİSATIN TAMAMLANACAĞINI BİR O KADAR SÜRE İÇERİSİNDE DE DOĞALGAZIN AÇILACAĞINI SÖYLEDİ. ANCAK TÜM BU VAATLER SÖZLEŞMEYİ VE SENETLERİ İMZALATANA KADARMIŞ. SENETLERİ İMZALADIKTAN AKLAŞIK 1 AY SONRA LÜTFEDİP BİR SIHHİ TESİSAT EKİBİ GELDİ. TESİSAT VE PETEKLERİN MEVCUT OLDUĞU EVDE SABAH 10'DAN GECE 10'A KADAR SADECE KOMBİYİ VE BİRKAÇ BORU TAKABİLDİLER. SAVAŞ ALANI GİBİ OLAN EVDE 2 GÜN TEMİZLİK YAPTIK. BUNDAN 3-4 GÜN SONRA BAŞKA BİR EKİP GELDİ VE KOMBİNİN ELEKTRİK BAĞLANTISINI YAPACAKLARINI SÖYLEDİ. BAĞLANTIYI YAPARKEN ELEKTRİĞİ ALDIKLARI PRİZ ELLERİNDE KALDI VE BANA "EVDE YEDEK BİR PRİZ VARSA DEĞİŞTİRELİM" GİBİ SAÇMA BİR TEKLİF YAPTILAR. EKİBİ GÖNDERDİKTEN SONRA GİDİP YENİ PRİZ ALDIM VE KENDİM DEĞİŞTİRDİM. BU ARADA GELEN EKİP UNUTTUĞU VEYA MEVCUT OLMADIĞI İÇİN TERMOSTATI TAKMADI. BİRKAÇ GÜN BEKLEYİP "YEŞİLOVALI MÜHENDİSLİĞİN" BÜROSUNA GİTTİM. TAKILAN BORULARDA SU KAÇAĞI OLDUĞUNU, TERMOSTATIN UNUTULDUĞUNU, DOLABI TAKILMAYAN KOMBİNİN BALKONDA YAĞMURA MARUZ KALDIĞINI SÖYLEDİM VE BİRAN ÖNCE BUNLARIN TAMAMLANMASINI İSTEDİM. DAHA SONRA MÜTEKAİP DEFALAR YAPTIĞIMIZ TELEFON ARAMALARINDA YA TELEFON AÇILMADI YA DA OYALAMA TAKTİKLERİNE GİDİLDİ. VE SON BOMBA OLARAK BUGÜN, BU KADAR SÜRE GEÇMESİNE RAĞMEN HALA İZMİRGAZ'A ABONELİK MÜRACAATI YAPMADIKLARINI ÖĞRENDİK. SİZE TAVSİYEM; HANGİ KOMBİYİ ALIRSANIZ ALIN HANGİ FİRMAYLA ANLAŞIRSANIZ ANLAŞIN AMA "YEŞİLOVALI MÜHENDİSLİK" FİRMASINDAN VE SORUMLUSU MURAT BEY'DEN UZAK DURUN. SAYGILARIMLA...
  • Arkadaşlar daha önce mazot sistemi vardı ama uzun süredir kullanılmadığı için tekrar boru döşettik .Üst kat ve hiçbir yalıtım yok.daire uzunlamasına yerleşmiş iki tarafta daireler var ama kimse salon tarafında yaşamadığı için duvarlar soğuk.alt kat boş yurtdışında üst çatı ( çatı var ama izolasyonlu değil).Petekleri değiştirmedik ama pişman olduk class isminde demir petekler kendini ısıtıyor sadece.salon 6 ya 6.5 mt. 1.20 ve3 mt 2 petek ısıtmıyor.tam yoğuşmalı vitodens var...kombi harika ama peteklerden mi izolasyon eksikliğinden mi ısınamıyoruz .arka odalar soğuk olduğundan oranın petekler değişti 2 petek(vaillant) konuldu bir odaya.sıcacık...Şimdi petek öneriniz var mı çünkü petekler değişecek sanırım.ne yapmalıyız.Salon büyük bir petek daha eklemek istiyoruz fazla petek koydurtmak nasıl randımanı ekler ???kombi içeride kilerde oda termoststı almadık kendimiz ayarlıyoruz..
    Bu arada geçen sene Mavi yansıma ya 4 defa keşif için çağırdım gün verip gelmedikleri gibi her seferinde, arayıp gelmeyeceklerini bile bildirmediler..Hemde çok yakın olduğumuz halde (karşı sokak diyeyim )..Bizde YTG ile anlaştık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem-neval -- 1 Şubat 2012; 19:13:55 >
  • Bu arada Vitodens servisi komşuya gelmiş bizede geldi ...gelmişken sizin filtreleride temizleyelim diye..=) Temizleyip gittiler iyi değil mi ??
  • Selamlar,
    İzmir gönen metrokent sitesinde oturuyorum;
    evlerimizde mantolama sistemi ve egepen çift cam var.Toplam ısıtma alanımız yaklaşık 100m2.Evim kuzey ve batı cepheli
    İlk inşat sırasında merkezi sisteme göre döşenmiş ancak hiç kullanılmamış tesisat ve petekler mevcut ve borular parke altından geçiyor.
    petekler 10*60 lık baymak comfort marka ve toplam uzunlukları 3.80m. ayrıca 2 adet'de havlu radyatör bulunmakta.
    Sitenin genelinde doğalgaz yapan firma;
    -1 metre ekstra petek
    -viessmann vitopend w-100 yoğuşmasız kombi
    -işçilik için toplamda 2600tl fiyat verdi.
    Petek uzunluğu toplamda 4.8metreye çıkacak ancak ben yinede yeretsiz olacağını düşünüyorum bu sebeple ölcüyü 6-7 metre arasına çıkartacağım
    sizden ricam aşağıda sormuş olduğum sorulara cevap vermeniz.

-evim için yoğuşmalı kombiye ihtiyaç varmıdır ve önerilen kombi hakkındaki görüşleriniz nedir.
    -ortalama kaç metre petek evi optimal ısımam için yeterli olacaktır(20-22C arası)
    -verilen fiyat nasıl.

Yardımınıza teşekkürler
  • Arkadaşım, Yoğuşmalı Kombi bu zamanda Invertor Klima gibidir yani enerjiden %15-20 gibi bir tasarrufu vardır ve bu saatten sonra tabii bütçesi yerinde olan yoğuşmalıya yöneliyor. Yalnız bahsettiğiniz toplam Petek boyu bana çok az geldi vede eğer yoğuşmalıya karar verirseniz kesinlikle 6-7m.'den az olmamalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kobe_bryant1977

Selamlar,
    İzmir gönen metrokent sitesinde oturuyorum;
    evlerimizde mantolama sistemi ve egepen çift cam var.Toplam ısıtma alanımız yaklaşık 100m2.Evim kuzey ve batı cepheli
    İlk inşat sırasında merkezi sisteme göre döşenmiş ancak hiç kullanılmamış tesisat ve petekler mevcut ve borular parke altından geçiyor.
    petekler 10*60 lık baymak comfort marka ve toplam uzunlukları 3.80m. ayrıca 2 adet'de havlu radyatör bulunmakta.
    Sitenin genelinde doğalgaz yapan firma;
    -1 metre ekstra petek
    -viessmann vitopend w-100 yoğuşmasız kombi
    -işçilik için toplamda 2600tl fiyat verdi.
    Petek uzunluğu toplamda 4.8metreye çıkacak ancak ben yinede yeretsiz olacağını düşünüyorum bu sebeple ölcüyü 6-7 metre arasına çıkartacağım
    sizden ricam aşağıda sormuş olduğum sorulara cevap vermeniz.

-evim için yoğuşmalı kombiye ihtiyaç varmıdır ve önerilen kombi hakkındaki görüşleriniz nedir.
    -ortalama kaç metre petek evi optimal ısımam için yeterli olacaktır(20-22C arası)
    -verilen fiyat nasıl.

Yardımınıza teşekkürler

kesinlikle yoğuşmalı kombi alın
    avrupada bile normal kombiler yasaklanmaya başlandı

tam yoğuşmalı (premix) kombi öneririm
    fiyat-performans olanlarının fiyatları 1500-1700lira civarındadır

vitopend sorunlu bir kombi.eşanjör delinmesi sorunu mevcut
    petek boyunu 7 metreden aşağı tutmayın
  • Her ikisi de Türkiye de,Manisa da üretilmektedir.Yani Alman falan değil,harbi Türk malı.

Yanlış anlaşılmasın Türk malı derken kötüleme anlamında söylemedim.Ama Alman diye satanlara gıcık oluyorum.

Özellikle Buderus u...
  • Arkadaşlar ben de Karşıyaka Körfez Evlerinde 4+1 152 metrekare brüt daireye kombi tesisatı döşeteceğim. Ev çift cam ve yalıtım konusunda da bildiğim kadarıyla iyi bir bina. Mantolama yok ama. Yaptığım hesaba göre 12m kadar radyatör gerekiyor. Ev giriş katı ama altta da bir daire var. Bayraklıda tepede bir site genelde baya esiyor serin yani. ben ev için ECA Confeo Premix 26000kcal'lik kombi düşündüm. Şimdi sormak istediğim şey eve yoğuşmalı kombi mi yoksa normal hermetik kombi mi alsam? aradaki fiyat farkını amorti edebilir mi? izmir gibi kışı az olan yerde çok mantıklı mı sizce yoğuşmalı almak? sizce ne kadar tasarruf yapar yoğuşmalı benim için?
    Bir de Bosch Classic Condense 24000kcal bu daire için yeterli mi? (yaptığım hesaba göre yeterli ama 24 derece sıcaklık için eve aşağı yukarı 23000 kcallik bir makine lazım) sınırda görünen bir makine gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fagum -- 8 Şubat 2012; 21:15:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fagum

Arkadaşlar ben de Karşıyaka Körfez Evlerinde 4+1 152 metrekare brüt daireye kombi tesisatı döşeteceğim. Ev çift cam ve yalıtım konusunda da bildiğim kadarıyla iyi bir bina. Mantolama yok ama. Yaptığım hesaba göre 12m kadar radyatör gerekiyor. Ev giriş katı ama altta da bir daire var. Bayraklıda tepede bir site genelde baya esiyor serin yani. ben ev için ECA Confeo Premix 26000kcal'lik kombi düşündüm. Şimdi sormak istediğim şey eve yoğuşmalı kombi mi yoksa normal hermetik kombi mi alsam? aradaki fiyat farkını amorti edebilir mi? izmir gibi kışı az olan yerde çok mantıklı mı sizce yoğuşmalı almak? sizce ne kadar tasarruf yapar yoğuşmalı benim için?
    Bir de Bosch Classic Condense 24000kcal bu daire için yeterli mi? (yaptığım hesaba göre yeterli ama 24 derece sıcaklık için eve aşağı yukarı 23000 kcallik bir makine lazım) sınırda görünen bir makine gibi

ısıtılacak net alan ne kadar?
    oda oda m2 yazarsanız daha iyi olur
    24kw bir kombi mi
    daha yüksek kapasiteli bir kombi mi gerekir
    belli olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Arkadaşlar ben de Karşıyaka Körfez Evlerinde 4+1 152 metrekare brüt daireye kombi tesisatı döşeteceğim. Ev çift cam ve yalıtım konusunda da bildiğim kadarıyla iyi bir bina. Mantolama yok ama. Yaptığım hesaba göre 12m kadar radyatör gerekiyor. Ev giriş katı ama altta da bir daire var. Bayraklıda tepede bir site genelde baya esiyor serin yani. ben ev için ECA Confeo Premix 26000kcal'lik kombi düşündüm. Şimdi sormak istediğim şey eve yoğuşmalı kombi mi yoksa normal hermetik kombi mi alsam? aradaki fiyat farkını amorti edebilir mi? izmir gibi kışı az olan yerde çok mantıklı mı sizce yoğuşmalı almak? sizce ne kadar tasarruf yapar yoğuşmalı benim için?

24kw bir kombi mi
    belli olur

Resim de ekledim zaten ama yazayım da tek tek.

Salon 32.28 m2
    Mutfak 12.06 m2
    Oda1 15.85 m2
    Oda2 13.66 m2
    Oda3 10.54 m2
    Ebeveyn odası 14.60 m2
    Banyo 5.20 m2
    Ebeveyn Banyosu 3.13 m2
    Antre 5.70 m2
    Koridor 7m2
    Kömürlük evin içinde 2.5 m2

Ayrıca yoğuşmalı ve normal kombi arasındaki farkı amorti edebilir mi?

ECA Confeo Premix 26000kcal
    Bosch Classic Condense 24000Kcal
    Demirdöküm Nitromix 24000 Kcal

Ben ECA olarak düşündüm ama sizce hangisi daha mantıklı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

24kw bir kombi mi
    belli olur

Resim de ekledim zaten ama yazayım da tek tek.

Salon 32.28 m2
    Mutfak 12.06 m2
    Oda1 15.85 m2
    Oda2 13.66 m2
    Oda3 10.54 m2
    Ebeveyn odası 14.60 m2
    Banyo 5.20 m2
    Ebeveyn Banyosu 3.13 m2
    Antre 5.70 m2
    Koridor 7m2
    Kömürlük evin içinde 2.5 m2

Ayrıca yoğuşmalı ve normal kombi arasındaki farkı amorti edebilir mi?

ECA Confeo Premix 26000kcal
    Bosch Classic Condense 24000Kcal
    Demirdöküm Nitromix 24000 Kcal

Ben ECA olarak düşündüm ama sizce hangisi daha mantıklı?

her 3 kombi de tercih edilebilir
    hepsi de mantıklı
    kombi başlığında her 3 kombiyi de ben şahsen öneriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 9 Şubat 2012; 20:49:09 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.