Şimdi Ara

İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
14
Favori
102.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WORLDTHUNDER

arkadaşlar selamlar hepinize izmirde ara kat 100m2 dairemde kat kaloriferi ni söküp dogalgaza geçmek istiyorum yaptırdığım keşfe göre gidecek malzemeleri yazıyorum fiyat ve dikkat etmem gereken nedir dönüş vanası denen şey ne işe yarar neden takalım ,yogusmalıya gerek yok diye dusunuyorum cok kalmıyorum evde, peteklerim ve tesistatı hazır demir borulu. sadece gaz tesisatı yapılacakve kombi montajı arka balkona balkon camlı kapalı , firma tavsiyesi yaparsanız sevinirim ev güzelyalıda

Vaillant 202-3 kombi
    50*110 beyaz havlupan
    2 adet eca rad vanası
    25 mt borulama
    Vrt 15 vaillant oda termostatı
    Cam menfezi
    Elektrik işleri
    Gaz tesisatı
    İşçilik

3500-4000 Tl arasına çıkar bu iş. İsterseniz size İzmir de 10 numara iş yapan Vaillant bayi uygulama firması öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BORTES ve BOTES doğlagaz uzak durun... Tecrübe ile sabit

Kalitesiz ekip, eksik malzeme, son derece kötü işçilik almak istiyorsanız bu amatörlere iş verin derim , bende araştırmadan doğalgaz bağlatmak istediğimiz dairemiz için bortes firmasıyla anlaştım paramızı peşin ödedik anlaşırken bortes sektöründe lider en hızlı ve kaliteli şekilde tüm işlemlerinizi halledebileceğiniz bir firma dediler tadilat işleri 2 ayda zor bitti gaz açımına gelen izmirgaz personeli iki defa red verdi piknik tüpünde aylarca yemek yapıldı evde soğuklar başladı soğuktan mont ile oturuldu ısınamadık bir iki ayda eksiklikleri tamamlamak için geçtiki günde firmayı en az on defa aramasam bu süre belki 12 ay olabilirdi ve sonunda izmir gaza şikayet ettim gaz açma yetkilerinin alındığından bahsettiler ve kendi çabalarımızla gazımızı açtırmayı başardık izmir gaz personeline teşekkürler özellikle müşteri temsilcisi bir bayan, siz siz olun bu firmanın önünden dahi geçmeyin, buarda bu firma aynı zamanda botes doğalgaz ile birlikte iş yapıyor onlarda bunlardan farklı değil bu firmaylada yaşadıklarımı anlatmaya kalksam inanın kitap yazarım eğer bunlara iş vermeyi düşünen ve bilgi almak isteyen varsa bana iletişim adresi bıraksın mesaj atsın tek tek anlatayım nasıl bir firma olduklarını, herşeyi detaylı bir şekilde analatabilirim dediğim gibi asla bulaşmayın BORTES ve BOTES doğlagaz uzak durun...

• quote:

Orijinalden alıntı: WORLDTHUNDER

arkadaşlar selamlar hepinize izmirde ara kat 100m2 dairemde kat kaloriferi ni söküp dogalgaza geçmek istiyorum yaptırdığım keşfe göre gidecek malzemeleri yazıyorum fiyat ve dikkat etmem gereken nedir dönüş vanası denen şey ne işe yarar neden takalım ,yogusmalıya gerek yok diye dusunuyorum cok kalmıyorum evde, peteklerim ve tesistatı hazır demir borulu. sadece gaz tesisatı yapılacakve kombi montajı arka balkona balkon camlı kapalı , firma tavsiyesi yaparsanız sevinirim ev güzelyalıda

Vaillant 202-3 kombi
    50*110 beyaz havlupan
    2 adet eca rad vanası
    25 mt borulama
    Vrt 15 vaillant oda termostatı
    Cam menfezi
    Elektrik işleri
    Gaz tesisatı
    İşçilik

bu vailalnta da gerek yok, pro modeli bu, bunun yerine A sınıfı demirdöküm atron alabilirsin bütün parçalar aynı, izmirde geri dönüş vanası kombi altı tam geçişli diye şeyleri maalesef mühendis firma kıtlığı yüzünden bilen yoktur, kutuları bile kombiden küçük koyuyorlar. havlupanın piyasa malı mı bilemiyorum.

neyse ortalama
    1450 vaiilant kombi
    900 gaz,elek.hav.proje
    500 işçilik..(işçi çalıştıranlar için-usta firmasında bazen kendisi işçi olarak çalışabilir)..
    100 boru
    200 bakır bağlantı
    25 tl vana (eca dönüş vanası olarak konursa su miktarını yarıya düşürür)
    ----------------------------------------------------------------------------------
    vrt ....100
    ----------------------------------------------------------------------
    3300 tl peşin para bana maliyeti var.
    ---------------------------------------------
    1.sınıf işçiyle 4000 e , taşeron ile 3500 e yapılır.

ancak demir boru, metaldir, kombiye de metal olan bakır yada demirle gitmesi uygundur, pvc boru her halukarda kombiyi bozacaktır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ben olsam yoğuşmalı kombi icat edildikten sonra bu kombilere para vermem, bakın yoğ.kombi ile 140 m2 evde 1 seneyi 700 tl yakıtla geçirdim, aynı evde dandik tesisatla geçen sene viessman kombi 1450 tl yakmıştı.

o nedenle 500 daha koyup yoğuşmalı alın...

işçilik ise maalesef trilyon verseniz zor bulunan bir seçenektir.

İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi İzmir'de Kombi ve doğal gaz tesisatı tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 23 Ekim 2014; 12:47:57 >

• necmierkek N kullanıcısına yanıt
    necmi bey, özel sektörde çalışmadığınız için maliyet hesaplarından anlamıyor olabilirsiniz.

ben orada adama bu fiyata mal oluyor, şu kadar da kar etse yazıyorum, siz adam çalıştırsanız, adamın bedeli artı malı aldığınız fiyata satarsanız, bırakın dükkanı işletmeyi , öğlen olmadan iflas eder kapatırsınız,.

ben izmirde adamım var 4250 tl ye yapar diyen arkadaşa maliyetinin ne olduğunu adamın ne kadar para kazanmak istediğini, HiÇ KİMSENİN YAPMADIĞI VE YAPAMADIĞI ŞEKİLDE izah ettim ki, anlaşacağı adamı bilerek işe girişsin.

Muz fiyatı alıp Elma da yaptırmasın..

Bugün siz 2500 TL maaş alıyorsanız, sizin için Emekli sandığına 1000 tl yatıyorsa, hergün sizin için 10-15 tl yemekçiye , 10-15 tl servise para ödeniyorsa, sizin oraya maliyetiniz günlük 200, 3 kişilik ekip olsanız o operasyon 600 e mal olur, ne yani şimdi, sizin büro bunun için 600 mü isteyecek...:))) (devlet sektörü gözünden bakmayalım)

dükkan işletmek zor bu ay 13 firma daha kapanış verdi, içlerinde 1.ciyim diyen frmanın eski elemanlarının dükkanı da var...:(

saygılar..

• KÜÇÜK BİR UYARI

İZMİR de bugün gaz açacağımız daire sahibinin iş arkadaşı , sizin gazınızı nasıl 5 günde açıyorlar, biz KOÇTAŞ a yaptırdık, İzmirgaz yoğunmuş 3 AY dır gazı hala açamıyor, demiş....

yetkisiz firmalara, işini görmediğiniz firmalara, açalı 1-2 ay olmuş ne olacağı belli olmayan firmalara, iş verirken dikkatli olalım.
    İşi verdiğiniz firmanın sahibi mutlaka makina mühendisi olsun ki, daha sonra sadece imza için çalıştırdıkları mühendis vatandaş işden ayrılınca, sorunlar karşısında mırın kırın etmesin...

• Herkese iyi akşamlar, evime doğalgaz bağlatmak istiyorum, İzmir'de evine doğalgaz tesisatı çekipte memnun kalanların bana tavsiye edeceği firma olursa sevinirim. Bu forumda doğalgaz firmaları var ise evim,
    ısı camlı, ara kat, mantolama yok,
    odalarımın en - boy - yükseklik
    oturma odası: 270 - 360 - 250
    yatak odası : 310 - 380 - 250
    salon : 410 - 430 - 250
    mutfak : 270 - 320 - 250 ölçüleri var,
    Bu konu hakkında bana yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.
  • Herkese selamlar evime bende doğalgaz bağlatmayı düşünüyorum evim ufak 2+1 70m2 ve 130m2 evlere de bana verilen peşin verdi 1-2 firma 4800tl gibi bir fiyat.

Firma tavsiyesi istiyorum ben bu doğalgaz işinden hiç anlamam :))

Evim 5.kat çift pimapen camlar fakat evimizin konumu yüksek evka1 semti izmire göre biraz daha soğuk olur burası

Dış cebemiz yeni yapıldı ısı yalıtımlı ..

Bütçe 4500tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: hozkara

İzmirgaz Yetkili Firma Performans Değerlendirme
    http://www.izmirgaz.com.tr/images/duyurular/YAYINDA/izmirgazyetkifirmaperformans.pdf

düşün işte buradaki B ve C sınıfı firmalar İzmirde satışta ilk 10 da bulunuyorlar ve bu değerlendirme aslında SADECE 3-5 METRELİK DOĞALGAZ BORUSUNU BECEREBİLMEKTEN İBARET, bunu bile beceremeyip C olanlar, o evlere değerlendirmeye girmeyen kombi asma, boru döşeme işlerinde acaba nerede kalıyorlar, İzmir gibi kışın 100-150 TL arasına ısınması normal olan bir şehirde, gaz faturaları 250-300 arası geliyor. Z sınıfı firmalar seçilirse böyle olur..

saygılar...

• naim3435 N kullanıcısına yanıt
    Izmirdeki evime Temmuz ayında Bakır boru dogalgaz tesisatı dosettim ve Demirdökum Nitromix cok memnunum. işçilik 5 yıldız. Tavsiye ederim
  • Benimde sorunlarin var kombi 70 derecelerde zor isiniyor sanirim petek ler yetersiz ilgilenirmisiniz

• sweet81 S kullanıcısına yanıt
    Kombi 70 mi Kombi 46 ve biz bakır boru ile yanıyoruz.
  • mcfe M kullanıcısına yanıt
    Radyatörlerde termostatik vana var... havaya göre ayarlıyoruz.... Ayrıca kablosuz termostat ta almak istiyorum... demirdöküm24 için uygun olur mu.
  • hangi şirkete yaptırılmalı bilmiyorum ama İzmir de birlikte çalışılmayacak şirket PARALEL MÜHENDİSLİK tir. son baharda sözleşme imzalandı kış mevsimini yarıladık sayılır hala bitmedi.( para peşin )
  • elfelendil kullanıcısına yanıt
    İsminde hayır yok hocam
    sonuclandı mı
  • evet kavga dövüş bitti sonunda. berbatlar ya
    Para peşin olunca artık böyle oluyor maalesef, o hatayı bir kere yaptım bir daha asla işine gelirse, iş biter parasını öyle alır. Parayı peşin alınca işin geç bitmesinden yanında işi baştan savma yapıyorlar.
  • Arkadaşlar Merhaba.

Buca'da işinin ehli doğalgaz firması arıyorum. Tavsiyesi olan var mı?
  • Bildiğimiz var reklam oluyor burda istemiyorlar

• Bizim esnafımızın çoğu böyle işte, parayı kaptımı elindeki iş ona angarya geliyor.
    Piyasaya ne kadar iş yaptırdıysam hep kötünün kötüsü beni buldu, adam gibi iş yapan yok mu arkadaş yaa.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.